Kontinuálny indukčný uzatvárací stroj 20-130 mm LGYF-2000AX-II

Kontinuálny uzatvárací stroj LGYF-2000AX-II na indukčné, hermetické uzatváranie obalov potravín hliníkovou fóliou.

Indukčný uzáver pracuje na princípe elektromagnetickej indukcie, ktorú poznáte napríklad z indukčných varných dosiek. V tejto podobe je však výkonnejšia. Nad pásom sa nachádza indukčná jednotka, v ktorej je umiestnená výkonná medená elektromagnetická cievka, ktorá pri prechode prúdu rýchlo zahreje kovový obal uzáveru a ten sa okamžite, pevne a vodotesne zvarí k hrdlu fľaše.

Uzáver sa zapína veľkým červeným tlačidlom na pravej strane, po zapnutí je potrebné počkať 5 sekúnd a až potom je možné zapnúť indukciu zeleným tlačidlom, po zapnutí indukcie sa automaticky zapne pásový pohon, jeho rýchlosť je možné regulovať otočným potenciometrom na ovládacom paneli. Požadovaná výška indukčnej hlavy (cca. 3 mm nad fľašou) sa nastavuje pomocou veľkého otočného voliča nad indukčnou hlavou, teraz je uzáver pripravený na zváranie, obaly/fľaše sa vkladajú z pravej strany uzáveru a pás potom prepravuje obaly pod indukčnú hlavu, kde sa uzáver pevne uzavrie a zároveň sa celý obal ochladzuje tromi výkonnými ventilátormi, uzavreté a ochladené obaly jazdia po páse z ľavej strany uzáveru.

Fľaše a poháre, pre ktoré je táto indukčná uzávierka určená, majú vo viečku umiestnenú samotnú zátku, ktorá sa skladá z 3 základných vrstiev. Vrchná vrstva z ochranného papiera alebo peny, ktorá po uzavretí zostáva na dne uzáveru a slúži ako mechanická ochrana a zároveň tesnenie (utesnenie po otvorení uzáveru). Ďalšiu vrstvu tvorí vosk, ktorý po zahriatí uvoľní ochranný papier, a potom samotná kovová vrstva, ktorá sa zahreje elektromagnetickou indukciou a spojí sa s fľašou, čím ju vodotesne uzavrie.

Indukčná kontinuálna zváračka je vhodná na uzatváranie kanistrov, balenie tekutín do fliaš (aj prchavých), uzatváranie liekových fliaš - ideálne pre lekárne a drogérie, na balenie fitness produktov, sypkých zmesí atď.

Indukčná hlava je výškovo nastaviteľná, a tak ju možno použiť na uzatváranie obalov s výškou 40-400 mm s priemerom hrdla 20-130 mm. Rýchlosť posuvu pásu možno nastaviť v rozmedzí 2-12 m/min a je vyrobená z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Uzatvárací stroj má všestranné využitie v potravinárstve, priemysle alebo farmaceutickom priemysle.

V porovnaní s ručnými uzávermi je tento kontinuálny uzáver určený pre veľké prevádzky, kde je potrebné uzavrieť veľké množstvo fliaš a nádob.

Ukážkové video

Zaujal Vás tento produkt?

Kód produktu:

103094

Varianty:

skladom (2-5 ks)

Nadrozmerný produkt - iba špeciálna preprava možno odoslať len pomocou špeciálnej prepravy.

Nadrozmerna preprava 82,95 €(69,12 € bez DPH)

Kontinuálny indukčný uzatvárací stroj 20-130 mm LGYF-2000AX-II 103094 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/3259/prubezna-indukcni-vickovacka-20-130mm-lgyf-2000ax-ii_1541760761.jpg
Cena: 86400.00
Dostupnost: skladom 2-5 ks
Cena s DPH Cena bez DPH
3 756,52€ 3 130,43€
ks

Mohlo by Vás dále zajímat

Zariadenie na ručné indukčné uzatváranie (zváranie) uzáverov veľkých a malých fliaš 20 mm až 130 mm so skrutkovacím uzáverom s nastaviteľným časom indukčného ohrevu DL-500L na uzatváranie veľkých kanistrov, liekových fliaš, fliaš a malých fliaš. Tento indukčný uzáver pracuje na princípe elektromagnetickej indukcie, ktorú poznáte napríklad zo sklokeramických varných dosiek. V tejto podobe je však výkonnejšia. V rukoväti sa nachádza silná medená elektromagnetická cievka, ktorá pri prechode prúdu ohrieva akýkoľvek magneticky vodivý materiál pod ňou. Pod upínacou hlavou sa nevytvára žiadne teplo. Teplo sa vytvára len v kovových predmetoch priamo pod cievkou. Fľaše a poháre, pre ktoré je tento indukčný uzáver určený, majú v uzávere umiestnenú skutočnú zátku, ktorá sa skladá z 3 základných vrstiev. Vrchná vrstva ochranného papiera alebo peny, ktorá po uzavretí zostáva na dne uzáveru a slúži ako mechanická ochrana a zároveň ako tesnenie (utesnenie pri otvorení uzáveru). Ďalšiu vrstvu tvorí vosk, ktorý po zahriatí uvoľní ochranný papier, a potom samotná kovová vrstva, ktorá sa zahreje elektromagnetickou indukciou a spojí sa s fľašou, čím ju vodotesne uzavrie. Uzáver DL-500L umožňuje plynulé nastavenie času od 0,1 do 5,9 sekundy, po ktorom dôjde k indukčnému ohrevu. Okrem času je možné zvoliť aj požadovaný výkon indukčného žiarenia. Môžete si vybrať medzi 800, 900, 1000, 1100 a 1200 W. Súčasťou stanice je aj počítadlo spínania. Samotný proces uzatvárania je veľmi jednoduchý: Na hrdlo fľaše sa nasadí tesniaca zátka (kovovou časťou nadol) a naskrutkuje sa pomocou uzáveru. Potom stačí nasadiť indukčnú hlavu (bez potreby prítlaku) na skrutkovací uzáver fľaše, ktorú chcete uzavrieť, a stlačiť červené tlačidlo umiestnené na hornej strane indukčnej rukoväte. Na displeji stanice sa zobrazí odpočítavanie indikujúce priebeh zvárania. Odpočítavanie je sprevádzané aj zvukovým signálom začiatku a konca. Po dokončení sa odporúča nechať fľaštičku vychladnúť. Výsledný spoj je pri správnom vyhotovení vodotesný a vzduchotesný. So zváračkou DL-500L možno zvárať v rýchlom tempe, netreba na nič čakať. Po skončení odpočítavania predchádzajúceho zvárania je možné okamžite pokračovať vo zváraní. Hlava cievky má vlastný chladiaci systém, rovnako ako stanica. Vhodná na uzatváranie kanistrov, balenie tekutín vo fľašiach (aj prchavých), uzatváranie fliaš s liekmi - ideálne pre lekárne a drogérie, na balenie fitness produktov a iné aplikácie.  
772,17€ / ks 643,48€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
102074
Ručné zariadenie na indukčné zváranie (uzatváranie ) veľkých a malých fliaš so skrutkovacími uzávermi s nastaviteľným časom indukčného ohrevu DGYF-500A. Tento indukčný uzáver pracuje na princípe elektromagnetickej indukcie, ktorú poznáte napríklad zo sklokeramických varných dosiek. V tejto podobe je však výkonnejšia. V rukoväti sa nachádza silná medená elektromagnetická cievka, ktorá pri prechode prúdu rýchlo ohrieva akýkoľvek magneticky vodivý materiál pod ňou. Pod uzavretou hlavou sa nevytvára žiadne teplo. Teplo sa vytvára len v kovových predmetoch. Krytky sa zvyčajne vyrábajú z 3 základných vrstiev. Vrchná vrstva - ochranný papier alebo pena, ktorá po uzavretí priľne k spodnej časti uzáveru, vosk, ktorý po zahriatí uvoľní ochranný papier, a samotná kovová vrstva, ktorá sa pôsobením elektromagnetickej indukcie zahreje a spojí sa s fľašou, čím ju vodotesne uzavrie. Uzatváracia stanica DGYF-500 umožňuje plynulé nastavenie času od 0,1 do 9,9 sekundy, počas ktorého prebieha indukčný ohrev. Samotný ohrev sa vykonáva veľmi jednoducho. Tesniaca zátka sa nasadí na hrdlo fľaše (kovovou časťou nadol) a naskrutkuje sa uzáver. Po nastavení požadovaného času, vo väčšine prípadov 1 - 1,5 sekundy, stačí nasadiť (nie je potrebné tlačiť) indukčnú hlavicu na skrutkovací uzáver uzatváranej fľaše a stlačiť tlačidlo umiestnené v hornej časti rukoväte. Na displeji stanice sa zobrazí odpočítavanie indikujúce priebeh zvárania. Po skončení sa fľaša musí nechať vychladnúť. Výsledný spoj je pri správnom postupe vodotesný a vzduchotesný. S DGYF-500 je možné zvárať dávkovo, nie je potrebné na nič čakať. Po uplynutí odpočítavania predchádzajúceho zvárania je možné okamžite pokračovať vo zváraní. Stanica je vybavená dvoma segmentovými displejmi, jedným na nastavenie času a indikáciu odpočítavania a druhým ako interným displejom voltmetra, ktorý zobrazuje aktuálne sieťové napätie. Pri indukčnom zváraní uzáverov sa vyžaduje, aby sieťové napätie nekleslo pod 180 V. Zvárač viečok je nevyhnutnou súčasťou napríklad farmaceutickej výroby, kde je potrebné bezpečne zabaliť lieky a chrániť ich pred vlhkosťou, alebo pri výrobe kozmetiky. Tieto kovové uzávery plnia aj bezpečnostnú funkciu, pretože vytvárajú tesnenie, ktoré nemožno prelomiť inak ako jeho porušením. Takto uzavreté obaly sú chránené pred únikom vlhkosti a arómy. Vhodné aj na balenie kávy, čaju a iných potravín. Praktická video ukážka zvárania pomocou DGYF-500 Viečka a fľaše nie sú súčasťou balenia.
589,57€ / ks 491,30€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
101794
Ručné zariadenie na indukčné zváranie (uzatváranie) veľkých a malých fliaš so skrutkovacími uzávermi s nastaviteľným časom indukčného ohrevu DL-800. Uzatváracia stanica DL-800 umožňuje plynulé nastavenie času od 0,1 do 5,9 sekundy, počas ktorého bude prebiehať indukčný ohrev, výkon je možné nastaviť v rozsahu 1-5. Uzáverová stanica je vybavená segmentovým displejom, ktorý zobrazuje výkon a čas. Tlačidlá pod displejom slúžia na nastavenie času, výkonu a funkcií uzáveru. Samotný ohrev sa vykonáva veľmi jednoducho. Tesniaca zátka sa nasadí na hrdlo fľaše (kovovou časťou nadol) a naskrutkuje sa uzáver. Po nastavení požadovaného času, vo väčšine prípadov 2 - 4 sekundy, stačí nasadiť (nie je potrebné tlačiť) indukčnú hlavicu na skrutkovací uzáver fľaše, ktorú chcete uzavrieť, a stlačiť tlačidlo umiestnené v hornej časti rukoväte. Na displeji stanice sa zobrazí odpočítavanie indikujúce priebeh zvárania. Po dokončení je potrebné fľaštičku nechať vychladnúť. Výsledný spoj, ak je vykonaný správne, je vodotesný a vzduchotesný. Pomocou DL-800 je možné zváranie vykonávať v dávkach, nie je potrebné čakať. Po uplynutí odpočítavania predchádzajúceho zvárania je možné okamžite pokračovať vo zváraní. Uzáverová stanica DL-800 má automatické a manuálne funkcie zvárania. 1) Automatická funkcia: Uzáver automaticky zapne indukčnú cievku, ak pod cievkou zistí kov (v našom prípade fľašu s kovovou fóliou určenú na uzáver). 2) Manuálna funkcia: indukčná cievka sa zapína stlačením spínača na rukoväti. Tento indukčný uzáver funguje na princípe elektromagnetickej indukcie, ktorú poznáte napríklad zo sklokeramických varných dosiek. V tejto podobe je však výkonnejšia. V rukoväti sa nachádza silná medená elektromagnetická cievka, ktorá pri prechode prúdu ohrieva akýkoľvek magneticky vodivý materiál pod ňou. Pod zapnutou hlavou sa nevytvára žiadne teplo. Teplo sa vytvára len v kovových predmetoch. Čiapky sa zvyčajne vyrábajú z 3 základných vrstiev. Vrchná vrstva - ochranný papier alebo pena, ktorá po uzavretí priľne k spodnej časti skrutkovacieho uzáveru, vosk, ktorý po zahriatí uvoľní ochranný papier, a samotná kovová vrstva, ktorá sa pôsobením elektromagnetickej indukcie zahreje a spojí sa s fľašou, čím ju vodotesne uzavrie. Uzáver je nevyhnutnou súčasťou napríklad pri výrobe liekov, kde je potrebné lieky bezpečne zabaliť a chrániť pred vlhkosťou, alebo pri výrobe kozmetiky. Tieto kovové uzávery plnia aj bezpečnostnú funkciu, pretože vytvárajú tesnenie, ktoré nemožno porušiť inak ako jeho porušením. Takto uzavreté obaly sú chránené pred únikom vlhkosti a arómy. Vhodné aj na balenie kávy, čaju a iných potravín. K uzáveru je možné dokúpiť vyvažovač.
469,57€ / ks 391,30€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103180
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!