Ostatné

Filtrovanie
0,95 €
28 934,78 €
Štvorrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medomety sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch pomocou odstredivej sily. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 470 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok v rozmedzí 30-300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 4 kusy záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a ďalšie typy do veľkosti 250x440x45 mm. V spodnej časti nádoby z nehrdzavejúcej ocele je uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm, ktorým sa med vháňa do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom až 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko ovládateľné, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
860,87€ / ks 717,39€ bez DPH
skladom6-25 ks
Kód:
104429
Svietiaca LED akrylová kresliaca podložka A4 je skvelou pomôckou pre deti a študentov, umelcov alebo dizajnérov.Podložka je neoceniteľným nástrojom najmä pri prekresľovaní a obkresľovaní grafických diel, ilustrácií a kresieb, obkresľovaní detských obrázkov, kreslení komiksov, prekresľovaní návrhov na tetovanie atď. Integrované LED podsvietenie s nastavením intenzity v troch stupňoch rovnomerne osvetľuje celú plochu podložky, na ktorú potom stačí položiť obrobok a čistý papier na obkresľovanie. Podložka je napájaná prostredníctvom konektora micro USB, takže ju možno ľahko napájať cez adaptér USB, napr. z mobilného telefónu, powerbanky alebo počítača. Kresliaca podložka je vďaka svojej veľkosti a hmotnosti ľahko prenosná v batohu alebo taške. Podložka formátu A4, 2 m kábel micro USB, klipy na pripevnenie papiera k podložke. USB nabíjačka nie je súčasťou balenia.
23,48€ / ks 19,57€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103761
Poloprofesionálny hrnčiarsky kruh OC-10 s elektrickým pohonom na tvarovanie a výrobu keramického riadu, váz a dekorácií. Kompaktný hrnčiarsky kruh s elektrickým pohonom, reguláciou otáčok a možnosťou zmeny smeru otáčania otočného stola. Model OC-10 Je vhodný na amatérsku aj profesionálnu výrobu keramiky, na použitie doma, v keramickej dielni, na kurzoch keramiky alebo v školskom keramickom krúžku. Vďaka modernej technológii a dômyselnej konštrukcii pohonu je otáčanie hliníkového otočného stola s priemerom 25 cm bez vibrácií a hluku, ťažná sila motora neklesá ani pri nízkych otáčkach, motor rýchlo reaguje na zmeny otáčania a je mimoriadne tichý. Hrnčiarsky kruh je poháňaný bežnou elektrickou energiou. Zásuvka 230V/50Hz. Na hlavnom paneli hrnčiarskeho kruhu sa nachádza otočný ovládač, ktorým sa zapína a volí smer otáčania motora, rýchlosť otáčania motora 0-300 ot/min sa ovláda nožným pedálom. Nožný pedál je bez pružiny a zostáva zablokovaný v nastavenej polohe, čo umožňuje stlačiť pedál a vybrať nohu a gramofón stále udržiava nastavenú rýchlosť - (pedál funguje ako kolíska, pri stlačení dopredu sa gramofón zrýchľuje a pri stlačení dozadu sa spomaľuje). Lakovaný oceľový stôl je stabilný a má vysokú nosnosť, celý systém stojí na kovových nohách, pod 25 cm otočným stolom je jednodielna neodnímateľná záchytná misa z tvrdého hladkého plastu, ktorá sa ľahko čistí. Model OC-10 má v porovnaní s modelom OC-20 menšie zaťaženie otočného stola a nemá odnímateľnú záchytnú vaňu. Súčasťou balenia je sada kovových hlinených tvaroviek.
443,48€ 399,13€ / ks 332,61€ bez DPH
skladom 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104463
Tovar v akcii
Poloprofesionálny hrnčiarsky kruh OC-20 s elektrickým pohonom na tvarovanie a výrobu keramického riadu, váz a dekorácií. Kompaktný hrnčiarsky kruh s elektrickým pohonom, reguláciou otáčok a možnosťou zmeny smeru otáčania otočného stola. Model OC-20 Je vhodný na amatérsku aj profesionálnu výrobu keramiky, na použitie doma, v keramickej dielni, na kurzoch keramiky alebo v školskom keramickom krúžku. Vďaka modernej technológii a dômyselnej konštrukcii pohonu je otáčanie hliníkového otočného stola s priemerom 25 cm bez vibrácií a hluku, ťažná sila motora neklesá ani pri nízkych otáčkach, motor rýchlo reaguje na zmeny otáčania a je mimoriadne tichý. Hrnčiarsky kruh je poháňaný bežnou elektrickou energiou. Zásuvka 230V/50Hz. Na hlavnom paneli hrnčiarskeho kruhu sa nachádza otočný ovládač, ktorým sa zapína a volí smer otáčania motora, rýchlosť otáčania motora 0-300 ot/min sa ovláda nožným pedálom. Nožný pedál je bez pružiny a zostáva zablokovaný v nastavenej polohe, čo umožňuje stlačiť pedál a vybrať nohu a gramofón stále udržiava nastavenú rýchlosť - (pedál funguje ako kolíska, pri stlačení dopredu sa gramofón zrýchľuje a pri stlačení dozadu sa spomaľuje). Lakovaný oceľový stôl je stabilný a má vysokú nosnosť, celý systém stojí na kovových nohách, pod 25 cm otočným stolom sa nachádza odnímateľná dvojdielna záchytná misa z tvrdého hladkého plastu, vďaka možnosti vybratia misy je čistenie stola a otočného stola jednoduché a rýchle. Súčasťou balenia je sada kovových hlinených tvaroviek.
620,87€ 558,78€ / ks 465,65€ bez DPH
skladom 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104464
Tovar v akcii
kvalitná čajová kanvica KAMJOVE TP-160 s objemom 500 ml na prípravu a lúhovanie čaju z čajových lístkov a sypaných čajových/bylinných zmesí. Čajová kanvica TP-160 s patentovaným systémom lúhovania je vyrobená z tepelne odolného - varného skla a tepelne odolných a netoxických PC materiálov. Rukoväť a veko sú odolné voči vysokým teplotám. Čaj s horúcou vodou sa lúhuje v hornej vyberateľnej časti s jemným sitkom z nehrdzavejúcej ocele a po uplynutí času potrebného na lúhovanie stačí stlačiť tlačidlo na uvoľnenie lúhovaného čaju do spodnej časti. Špeciálny patentovaný systém lúhovania pozostáva z plastového pružinového uzáveru a silikónového tesnenia. Čajník sa veľmi jednoducho používa a ľahko čistí. Čas lúhovania a počet zalievania závisí od druhu a typu čaju.  
20,87€ / ks 17,39€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104465
kvalitná čajová kanvica KAMJOVE TP-200 1000 ml na prípravu a lúhovanie čajových lístkov a sypaných čajov / bylinných zmesí. Čajová kanvica TP-200 s patentovaným systémom lúhovania je vyrobená z tepelne odolného - varného skla a tepelne odolných a zdravotne nezávadných PC materiálov. Rukoväť a veko sú odolné voči vysokým teplotám. Čaj s horúcou vodou sa lúhuje v hornej vyberateľnej časti s jemným sitkom z nehrdzavejúcej ocele a po uplynutí času potrebného na lúhovanie stačí stlačiť tlačidlo na uvoľnenie lúhovaného čaju do spodnej časti. Špeciálny patentovaný systém lúhovania pozostáva z plastového pružinového uzáveru a silikónového tesnenia. Čajník sa veľmi jednoducho používa a ľahko čistí. Čas lúhovania a počet zalievania závisí od druhu a typu čaju.  
36,52€ / ks 30,43€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104466
Cestovný visiaci zámok s lankom, ku ktorému nepotrebujete kľúč. Zámok sa odomyká pomocou odtlačku prsta, podporuje až desiatich rôznych odtlačkov / užívateľov. Je vodeodolný a prachotesný s certifikáciou IP65. Zámok funguje ako klasická kladka, vďaka oceľovému lanku ho však dá veľmi dobre použiť pre zamykanie kufrov, batohov, kabeliek a inej batožiny. Vďaka integrovanej čítačke odtlačkov prstov, odpadá neustále hľadanie kľúča. Odomykanie je veľmi rýchle, rýchlosť rozpoznania čítačky odtlačkov prstov je 380ms. Podpora až 10 z toho dvaja administrátori, ktorí môžu pridávať a mazať užívateľa. Zámok je navrhnutý pre každodenné používanie v najrôznejších podmienkach: uzamknutie cestovných batožín, skríň, boxov s náradím atp. Zámok je výborný pomocník pre malých aj veľkých študentov, ktorí zabúdajú, alebo strácajú kľúče od školských skriniek. Je nenahraditeľný na miestach, kde potrebujete odomykať často a bez zdĺhavého hľadania kľúča. Zámok má integrovaný akumulátor, ktorý udrží zámok na jedno nabitie v pohotovostnom režime až 2 roky alebo 2500 odomknutí. Akumulátor sa dobíja cez micro usb, ktoré je schované priamo na tele zámku pod gumovou krytkou, ktorá chráni konektor proti dažďu a prachu. Zámok je možné nabíjať akýmkoľvek adaptérom s USB, PowerBank prípadne pomocou USB portu PC / notebook. Dĺžka nabíjania je cca 120min. V tele čítačky odtlačkov prstov je integrovaná LED dióda pre prehľadnú indikáciu aktuálneho stavu zámku. Odomykanie zámku je indikované ako LED diódou, tak zvukovou signalizáciou viď video nižšie. Zámok nevystavujte mrazu a vysokej vlhkosti (dážď, sneh), zámok je primárne určený na použitie v interiéri. Obsah balenia: zámok a micro USB kábel pre nabíjanie  
39,65€ / ks 33,04€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103502
Chytrý  elektronický zámok s bezpečnostným kľúčom a možnosťou odomykania pomocou technológie Bluetooth. Zámok typu U slúži na rýchle zabezpečenie vášho majetku: bicyklov, automobilov, skútrov, štvorkoliek, motoriek, dverí, brán, s možnosťou odomykania pomocou bezpečnostného kľúča, alebo pomocou mobilnej aplikácii s Bluetooth, vďaka ktorej môžete zámok odomknúť diaľkovo na vzdialenosť 10-15m. Dômyselná aplikácia pre mobilné telefóny a tablety so systémom Android / iOS / ipadOS umožňuje pohodlnú obsluhu viacero zámkov, zdieľanie prístupu iným používateľom a automatické zaznamenávanie odomykania a zamykania zámku s časovou pečiatkou. Pomocou priloženého QR kódu si v aplikácii jednoducho zaregistrujete zámok, ten potom ľahko odomknete a zamknete pomocou tlačidla v aplikácii. Okrem Bluetooth prístupu je tu možnosť odomknúť zámok pomocou bezpečnostného kľúča. Na jedno nabitie vydrží zámok v pohotovostnom režime až 90 dní, vstavaný li-ion akumulátor sa nabíja cez mikro USB konektor, pomocou powerbanky, PC či nabíjacieho adaptéra USB , v prípade vybitia uzamknutého zámku, stačí na pár okamihov pripojiť POWERBANK pre nabitie vnútorného akumulátora. Zámok odolá dažďu, vetru i mrazu. Je vyrobený zo silnej 14mm ocele, ktorá ochráni váš majetok pred zlodejmi a neoprávneným prístupom. Oko zámku je potiahnuté mäkkou gumovou vrstvou, ktorá bráni odreniu či poškodeniu sklenených dverí či laku na vašom bicykli, motocykli alebo aute pri manipulácii, zamykaní a odomykaní. Obsah balenia: Zámok s Bluetooth, 1x kľúč, micro USB nabíjací kábel, 2x nálepka s QR kódom.  
73,04€ / ks 60,87€ bez DPH
Informujte sa
Kód:
103504
Chytrý elektronický zámok SmartLock pre bezkľúčové zabezpečenie vášho majetku prostredníctvom technológie Bluetooth a integrovanej čítačky odtlačkov prstov. Zámok slúži na rýchle zabezpečenie vášho majetku: bicyklov, automobilov, motoriek, štvorkoliek, skútrov, dverí, vrát, výkladov bez použitia kľúča iba pomocou odtlačku prsta či mobilnej aplikácie. Chytrý zámok v tvare písmena U s posuvnou hlavou, je možné uzamknúť v šiestich rôznych polohách 280, 300, 325, 345, 365 a 385mm od vnútorného okraja OKA (viď foto). Dômyselná aplikácia pre mobilné telefóny a tablety so systémom Android / iOS / ipadOS umožňuje pohodlnú obsluhu viacero zámkov, nastavenie a registráciu až 15tich rôznych odtlačkov prstov pre 1 zámok, zdieľanie prístupu iným používateľom a automatické zaznamenávanie odomykania a zamykania zámku s časovou pečiatkou. Pomocou priloženého QR kódu si v aplikácii jednoducho zaregistrujete zámok, ten potom ľahko odomknete a zamknete pomocou tlačidla v aplikácii. Druhou možnosťou, ako otvárať zámok je použitie čítačky odtlačkov prstov, stačí si cez mobilnú aplikáciu nahrať do zámku jeden čí viac odtlačkov prstov a následne môžete ovládať zámok bez použitia mobilného telefónu, jednoduchým priložením prsta na čítačku odtlačkov integrovanú v hlavnej časti zámku .. Na jedno nabitie vydrží zámok v pohotovostnom režime až 90 dní, vstavaný li-ion akumulátor sa nabíja cez micro USB konektor, pomocou vašej powerbanky, PC či nabíjacieho adaptéra USB. Ak je zámok uzamknutý a dôjde k vybitiu, stačí zámok pre odomknutie pripojiť k power banke či najbližšej nabíjačke s mikro USB konektorom. Všetky nastavenia zámku sú uchované aj po vybití akumulátora, nemôže tak dôjsť napríklad k vymazaniu uložených odtlačkov prstov z pamäte zámku. Zámok odolá dažďu, vetru i mrazu. Je vyrobený zo silnej ocele, ktorá ochráni váš majetok pred zlodejmi a neoprávneným prístupom. Oko zámku je potiahnuté mäkkou gumovou vrstvou, ktorá bráni odreniu či poškodeniu sklenených dverí či laku na vašom bicykli, motorke, autu pri manipulácii, zamykaní a odomykaní. Obsah balení: Zámek s bluetooth a čtečkou otisků prstů, micro USB nabíjecí kabel, 2x nálepka s QR kódem.  
83,48€ / ks 69,57€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103505
Veľkoobjemová destilačná kolóna s integrovaným ohrevom 12 kW/3f na destiláciu a výrobu vínnych a ovocných destilátov, výrobu éterických olejov alebo destiláciu vody. Destilačná kolóna s objemom 100 l má integrovaný el. destilačná kolóna má integrovanú vykurovaciu špirálu s výkonom 12kW/3f. Vykurovacia špirála je oddelená od fermentačného priestoru a nachádza sa v samostatnej komore, v ktorej ohrieva vodu, ktorá následne ohrieva dno kotla a ohrieva ferment. Vďaka oddelenému systému a el. systému ohrevu horúcou vodou sa zabraňuje pripaľovaniu kvasu na dno kotla. Destilačná kolóna je vybavená vykurovacou špirálou s príkonom 4-8-12 kW. Destilačná kolóna pozostáva z nerezového kotla s objemom 100 l s integrovanou el. vo vnútri kotla sa nachádza odnímateľný rošt, ktorý možno upevniť v kotle vo výške 14 alebo 49 cm od dna kotla. Rošt je tiež nevyhnutnou súčasťou pri výrobe bylinných olejov a kvetinových vôd, kde slúži ako priechod medzi bylinkami a horúcou vodou v kotle. V spodnej časti kotla sú dva otvory, jeden na vypúšťanie obsahu kotla, napríklad pri čistení, a druhý na pripojenie kľučky s rúrkou a nádobou (súčasť dodávky), napríklad na dopĺňanie vody a kontrolu hladiny vodného stĺpca počas varenia. Druhú časť kolóny tvorí veľký chladič, ktorý je postavený na nastaviteľných nožičkách, pričom pary z kotla vznikajúce destiláciou v chladiči okamžite kondenzujú a menia sa späť na kvapalinu, ktorá potom odteká cez odtok do pripravenej nádoby. Chladič pozostáva z uzavretej rúrky, ktorá je ponorená do studenej vody pre lepší odvod tepla z chladiča, súčasťou balenia je ponorné čerpadlo, to sa umiestni do ľubovoľnej väčšej nádoby so studenou vodou, ktorá sa potom hadicou vstrekuje do chladiča a zároveň odvádza späť do čerpadla, čím sa vytvorí uzavretý chladiaci cyklus. Medzi kotlom a kondenzátorom je umiestnené potrubie dlhé 75 cm, ktoré slúži na prenos pár medzi oboma časťami destilačného zariadenia. Veko a potrubie nie sú pevne spojené s kotlom alebo kondenzátorom, čím sa zabráni riziku výbuchu pri stlačení kolóny. Na potrubí a veku kotla sa nepoužívajú žiadne tesnenia, ale drážky sú naplnené vodou; voda v drážke zabraňuje úniku pár a slúži tak ako vodné tesnenie. Súčasťou dodávky je aj teplomer, ktorý sa jednoducho naskrutkuje na potrubie kotla, teplomer sa používa na okamžitú kontrolu teploty pary počas procesu destilácie. Celá jednotka je vyrobená z pevnej nehrdzavejúcej ocele. Celkový vnútorný objem kolóny je 100 l. Destilačný prístroj sa predáva bez ovládania vykurovacieho telesa s výkonom 12 kW. Ovládanie je možné zakúpiť samostatne na našej webovej stránke alebo je možné teleso pripojiť bez ovládania v režime výkonu 4,8,12 kW. Zapojenie si vyžaduje odborné znalosti o vykurovacích článkoch v trojfázovej napäťovej sústave. Regulátor je možné zakúpiť TU. (Dodacia lehota od objednania je 5 - 10 dní.) Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa regulácie alebo zapojenia, neváhajte sa obrátiť na naše technické oddelenie. Destilovať môžete prakticky akékoľvek ovocie, napríklad: slivky, hrušky, jablká, ale aj maliny, egreše, figy alebo víno. Obsah balenia: destilačná kolóna, vykurovacie teleso, čerpadlo, silikónová hadica k čerpadlu, odmerný valec 100 ml, hustomer, teplomer, sitko. Oznámenie: pri zakúpení destilačného prístroja a jeho presune na adresu zákazníka to vykoná naša spoločnosť. Táto oznamovacia povinnosť sa zasiela na adresu Ministerstva pôdohospodárstva a miestneho colného úradu. Všetky úkony súvisiace s týmto výrobkom sa riadia zákonom 61/1997 Z. z.
2 128,70€ 1 809,39€ / ks 1 507,83€ bez DPH
skladom
Kód:
103651
Tovar v akcii
Osvetlená LED akrylová obkresľovacia podložka A3 je neoceniteľným nástrojom najmä pri prekresľovaní a obkresľovaní grafických diel, ilustrácií a kresieb, obkresľovaní detských obrázkov, kreslení komiksov, prekresľovaní návrhov na tetovanie atď. Integrované LED podsvietenie s nastavením intenzity v troch stupňoch rovnomerne osvetľuje celú plochu podložky, na ktorú potom stačí položiť obrobok a čistý papier na obkresľovanie. Podložka je napájaná prostredníctvom konektora micro USB, takže ju možno ľahko napájať pomocou adaptéra USB z mobilného telefónu, powerbanky alebo počítača. Kresliaca tabuľka sa vďaka svojej veľkosti a hmotnosti ľahko prenáša v batohu alebo taške. Podložka ľahko premietne dva listy štandardnej gramáže kresliaceho/kancelárskeho papiera. Podložkaformátu A3, 2 m kábel micro USB, klipy na pripevnenie papiera k podložke. USB nabíjačka nie je súčasťou balenia.
33,91€ / ks 28,26€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103762
Nástenný bezdotykový dávkovač / aplikátor tekutých dezinfekčných prostriedkov s napájaním na batérie, alebo sieťový adaptér. Ruky sú častým zdrojom rôznych infekcií, a to predovšetkým v miestach s veľkým pohybom ľudí: zdravotnícke zariadenia, školy a škôlky, hotely, kancelárie či úrady. Pravidelná dezinfekcia rúk je jednou z najlepších prevenciou v boji proti baktériám a vírusovým ochoreniam ako sú chrípka, či COVID-19 Sprejový dávkovač z tvrdeného ABS plastu slúži k bezkontaktnému dávkovaniu kvapalných dezinfekčných prostriedkov (AntiCovid,dezinfekcie na báze isopropanolu a iných podľa odporúčania organizácie WHO), ktoré možno rozstrekovať do kvapôčok (nemožno použiť pre gélové dezinfekcie). Optický senzor v bezdotykovom dávkovači reaguje na pohyb a pri rozpoznaní rúk priložených pod dávkovač dochádza automaticky a bezkontaktne k aplikácii dezinfekčného prostriedku. Pevne nastavená dávka (nie je možné meniť) s objemom 1ml je aplikovaná na ruky v podobe jemných kvapôčok, ktoré stačí následne rozotrieť v dlaniach a pretrieť medzi prstami. Vnútri dávkovača je nádobka 1000ml s viečkom, do ktorej sa nalieva tekutý dezinfekčný prostriedok, dávkovač je možné prevádzkovať na batérie, alebo ho napájať zo siete pomocou priloženého napájacieho adaptéra 6V / 1A. Na zadnej strane dávkovača sú pripravené otvory pre uchytenie na stenu pomocou 4 hmoždiniek. Miesto hmoždiniek je možné použiť aj pribalené samolepiace držiaky, vďaka ktorým sa vyhnete vŕtaniu do kachličiek a obkladov. Obsah balenia: Dávkovač 1000ml, napájací adaptér, 4x hmoždinka, 2x samolepiaci držiak.  
51,65€ / ks 43,04€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103884
Sada TMPS pre monitoring tlaku a teploty v pneumatikách motoriek s displejom a bezdrôtovým prenosom informácií. Systém je určený pre motorky, kde je z bezpečnostného hľadiska nutnosť mať pod kontrolou stanovený tlak a teplotu vo vnútri pneumatík. Zlý tlak či vysoká teplota v pneumatikách sa môžu prejaviť zhoršením jazdných vlastností, ovládateľnosti motocykla, alebo zlým či rýchlym opotrebovaním pneumatík. Jazda na podhustených či prehustených pneumatikách môže byť nebezpečná. Vďaka systému TMPS odhalíte tiež defekt predovšetkým na zadnej pneumatike, ktorý je pri jazde neľahké odhaliť, zmenou tlaku v pneumatike okamžite spoznáte, že  s pneumatikou niečo nie je v poriadku. Monitorovanie stavu pneumatík prebieha cez snímač (v sade 2ks pre predné a zadné pneu), ktorá sa skrutkujú na ventilky miesto čiapočiek, vďaka bezpečnostným matkám je možné pomocou priloženého kľúča utiahnuť k ventilom tak, aby ich nebolo možné jednoducho (rukami) odskrutkovať a odcudziť. Snímače sú napájané 1ks gombíkovej batérie CR1632, ktorá zvládne napájať snímač cca 1-2 roky. Keďže sú snímače určené na pneumatiky motoriek sú prispôsobené tak aby odolali poveternostným vplyvom, dažďu či otrasom. Pre zobrazenie informácií slúži malý displej v plastovom kryte, ktorý možno upevniť pomocou dodávaného príslušenstva k motorke, displej je napájaný vstavaným akumulátorom, ktorý sa nabíja pomocou USB, výdrž na jedno nabitie je cca 6 mesiacov. Ak sa kolesá motorky netočia (motorka nie je používaná) dochádza k uspaniu čidiel aj displeja a nedochádza k rýchlemu vybitiu batérií. Na farebnom displeji s veľkosťou: 34x24mm (VxŠ) sú graficky znázornené pneumatiky (predné, zadné) pri ktorých je zobrazený údaj o tlaku (Bar alebo PSI) a teplote (° C). Systém umožňuje nastaviť alarm ako pre tlak, tak pre teplotu, ktorý upozornení zvukovým signálom a blikaním displeja na prekročenie spodnej či hornej hranice nastavené pre tlak či teplotu. Alarm sa nastavuje v dvoch bodoch LOW a HI teda pre spodnú hranicu a hornú hranicu. V balení nájdete ako držiak s obojstrannou lepiacou páskou, ktorý možno upevniť napríklad na nádrž motorky tak aj objímku, ktorú je možné prirobiť zobrazovaciu jednotku priamo na riadidlá motorky. Displej možno kedykoľvek z držiaka jednoducho zložiť a vziať so sebou domov, práce či obchodu, aby nedošlo k jeho odcudzeniu z motorky. Tlak v pneumatikách, ktorý je odporúčaný výrobcom je uvádzaný vždy za studena, pneumatiky nikdy nenafukujte ak sú zahriate, teda po jazde. Trením pneumatík o vozovku dochádza k zvýšeniu teploty vonku i vo vnútri pneumatík.   Obsah balenia: Monitorovací systém + 2ks senzorov, Držiak s obojstrannou lepiacou páskou na nádrž, držiak s objímkou na riadidlá (max 36mm), nabíjací kábel USB, 2x batéria CR1632, 3x bezpečnostná matka, 1x kľúč pre bezpečnostnú matku, 1x skrutkovač pre utiahnutie objímky , 2x plastové koliesko pre otvorenie krytu senzora pre výmenu batérie. Parametre:  Meranie tlaku: 0-8Bar (0-116 PSI) Meranie teploty: -40-85 ° C Výdrž na jedno nabitie cca. 1 rok Napájanie čidiel 1x CR1632 Napájanie displeja: integrovaný akumulátor s nabíjaním cez micro USB Pracovná vlhkosť: 0-100% Pracovná frekvencia 433.92Mhz (pre komunikáciu senzorov s displejom) Rozmery displeja: 55x53x26mm (ŠxVxH) Rozmery snímača: 22x15 (priemer x výška) Váha displeja: 60g Váha čidla: 10g  
114,78€ / ks 95,65€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104015
Rotačná - bubnová leštička šperkov, minerálov a drobných kovových predmetov.   Rotačné leštenie je alternatívou k ručnému alebo strojovému lešteniu pomocou pasty a leštiacich kotúčov. Výhodou rotačnej leštičky je možnosť hromadného leštenia viacerých kusov drobných predmetov, čo nielen šetrí čas ale aj spotrebu leštiacich pást a kotúčov. Rotačné leštičky sa používajú na čistenie a leštenie šperkov, na čistenie mincí, minerálov, drobných kovových súčiastok a predmetov.   Základom rotačnej leštičky je priehľadný bubon, ktorý je roztáčaný pomocou zostavy ozubených kolies, bubon nie je k základni nijako upevnený a tým pádom nehrozí akékoľvek zaseknutie či poškodenie motora pri preťažení bubna. Leštiaci bubon je vyrobený z 8mm číreho ABS, vnútorný objem valca je 1000ml, vstupný otvor má priemer 78mm. Ako leštiace či abrazívne médium sa používajú nerezové guličky rôznych priemerov, alebo rôzne jemný piesok a iné príbuzné práškové leštiace materiály, spoločne s abrazívom sa do leštičky pridáva aj kvapalina štandardne voda, alebo iná kvapalina, ktorá podporuje proces čistenia. Uzavretý a naplnený bubon sa otáča vopred nastavenú dobu a tým dochádza k omieľaniu a lešteniu predmetov podobne ako pri ručnom leštení pastou. U bubna môže vplyvom používania dôjsť k zmatneniu (znepriehľadneniu) stien.   Rotačná leštička má na prednom paneli dva otočné voliče a jeden prepínač, prvý otočný volič slúži na zapnutie a nastavenie času otáčania bubna 1-60min, druhým je možné voliť rýchlosť otáčania v piatich rôznych rýchlostiach. Kolískový prepínač na zap/vyp funkcie automatickej zmeny smeru otáčania každých 30 sekúnd.   Súčasťou balenia je 450g oceľových leštiacich guličiek s priemerom 3mm.  
140,87€ / ks 117,39€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104395
Digitálne riadená taviaca pec na tavenie a rafináciu kovov s bodom topenia do 1150°C. Kompaktná taviaca pec s presným riadením teploty pomocou PID regulátora v rozsahu 80 - 1150 ° C s príkonom až 2100W slúži na tavenie kovov ako sú napríklad zlato, striebro, cín, meď, mosadz, bronz, hliník. Malú taviacu pec využijú predovšetkým výrobcovia šperkov a umeleckí kováči pri odlievaní kovových ozdôb, sôch a figúrok. Základom taviacej pece je kovové šasi v čiernej farbe s integrovaným PID regulátorom, ten riadi teplotu pomocou vykurovacieho telesa s príkonom až 2100W, teleso je ukryté v kremíkovom obale, ktorý distribuuje teplo do komory pre taviaci kelímok. Grafitový kelímok s objemom 300ml (zodpovedá 3kg mosadze, broznu či zlata) je vďaka použitému materiálu tepelne veľmi odolný a chemicky stabilný, kelímok sa vkladá do pece z hornej strany, pomocou špeciálnych klieští, ktoré sú súčasťou balenia. Na vylievanie roztaveného kovu je téglik vybavený žliabkom. Vložený kelímok do pece sa zaklápa horným vekom, ktoré bráni úniku tepla a zvyšuje bezpečnosť pri práci. Horúca časť pece je chránená nerezovým dierovaným plechom, ktorý bráni dotyku veľmi horúcich častí pece. Pri plnom tégliku dôjde k taveniu kovu pri maximálnej teplote 1150 ° C za cca 45 minút od jeho zapnutia. Pec nie je vhodná na nepretržitú prevádzku a je nutné jej každé cca. 2 hodiny nechať hodinu vychladnúť inak dochádza k výraznému skracovaniu životnosti vykurovacieho telesa.   Vykurovacie teleso, PID regulátor i kelímok je možné dokúpiť ako náhradný diel.   Obsah balenia: taviaca pec, grafitový kelímok, kliešte na manipuláciu s kelímkom.  
699,13€ / ks 582,61€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104405
Dvojrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medovníky sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch odstredivou silou. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 370 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok od 30 do 300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 2 ks záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a iné typy do rozmerov 250x440x80 mm. Na dne nádoby z nehrdzavejúcej ocele sa nachádza uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm na odoberanie medu do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom do 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko sa ovláda, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
673,04€ 605,74€ / ks 504,78€ bez DPH
skladom
Kód:
104428
Tovar v akcii
CO2 gravírovací / rezací laser XM-3020 50W. Stolný gravírovací/rezací laser na výrobu štítkov, nápisov, reklamných a dekoračných predmetov, balzových modelov, výrobu krabíc, označovanie predmetov, na gravírovanie a rezanie rôznych druhov materiálov. Potrebujete rýchlo a jednoducho vyrezať alebo vygravírovať dokonale vyzerajúce nápisy, písmená, ornamenty, otvory na palubnej doske alebo plastové či drevené diely? CO2 laser je na túto úlohu vhodný. Reže a gravíruje veľmi presne s rozlíšením čiary 0,1 mm a vďaka ochrannému krytu je práca s gravírovacím zariadením bezpečná. Laser je vhodný najmä na rezanie a gravírovanie do týchto materiálov: drevo, preglejka, papier, kartón, lepenka, korok, akryl, PMMA (plexisklo), Derlin, Mylar, Depronová pena, bavlna, koža, guma. Možno gravírovať do kameňa, dlaždíc, skla alebo eloxovaného kovu. Nemožno rezať kov alebo sklo, kameň a dlaždice. Každý materiál je inak tvrdý a nedá sa presne určiť, akú hrúbku všetkých materiálov možno rezať, ale podľa našich skúseností tento laser dokáže naraz rezať najtvrdšie použiteľné materiály PMAA (plexisklo) a drevo až do hrúbky 4 mm. Rezanie možno opakovať v tom istom bode, a preto možno hrubší materiál rezať viackrát. Pracovná plocha lasera je až 200x300 mm. Ovládanie gravírky je veľmi jednoduché, na hlavnom paneli sa nachádzajú tlačidlá na zapnutie stroja a lasera a potom tiež tlačidlá na nastavenie výkonu lasera v percentách 0,1-99,9. Laserová trubica je chladená vodou, a preto je potrebné neustále privádzať do lasera studenú vodu, na tento účel slúži prívodná a odvodná hadica, ktorá je napojená na ponorné čerpadlo (je súčasťou balenia) a to je potom následne ponorené do nádoby s vodou o objeme 10-20l. Takto chladený okruh bez problémov vydrží celý deň bez nutnosti výmeny vody. Súčasťou lasera je aj odsávací systém s ventilátorom, ktorý sa jednoducho pripevní na zadnú časť laserovej komory a potom sa pripojí k pružnej odsávacej hadici, ktorá sa vyvedie mimo miestnosti (vetranie, vytlačením z okna). Odsávací systém účinne odstraňuje väčšinu výparov a dymu mimo miestnosti. Z bezpečnostných dôvodov je laser zabudovaný do kovového šasi s jantárovou priehľadnosťou, ktorá pohlcuje priame aj odrazené laserové žiarenie a výrazne zvyšuje bezpečnosť gravírovania. Celé laserové šasi stojí na kolieskach s aretáciou na jednoduchú manipuláciu. Na spustenie lasera je potrebné do neho nahrať dáta cez USB kábel pripojený k PC, a to vo forme obrázkov, vektorov, dodaný softvér LaserDRW si poradí s obrázkami jpg aj vektorovou grafikou, program dokáže importovať formáty ako: lyz, bmp, emf, png, gif,jpg,tif,wmf,pcx,jpeg,dib,tiff,tyz. Okrem všetkých nastavení lasera a veľkosti pracovnej plochy LaserDRW umožňuje aj jednoduché vytváranie základnej grafiky, textov a log bez akýchkoľvek znalostí vektorovej grafiky. Môžete napríklad jednoducho nakresliť obdĺžnik alebo iný tvar a umiestniť do neho text, vybrať veľkosť a písmo, zvoliť rýchlosť gravírovania alebo rezania. Softvér je v slovenčine a podporuje všetky verzie súčasného systému Windows. pri dodržiavaní základných bezpečnostných pravidiel a používaní ochranných pomôcok je práca s laserom veľmi pohodlná, jednoduchá a bezpečná. Vďaka účinnému odsávaniu ide všetka väčšina výparov a plynov von z miestnosti, ale nič nie je stopercentné a pri gravírovaní niektorých materiálov sa v miestnosti vytvárajú pachy, preto odporúčame používať laser v dobre vetranej miestnosti. Horný kryt chráni obsluhu nielen pred priamym laserom, ale aj pred odrazmi lasera od materiálu. Laser má vlnovú dĺžku 10600 nm. Pracovná plocha lasera 200x300mm Maximálna veľkosť objektu (priestor v laseri) 220x350mm Hliníkový držiak so svorkou dokáže udržať objekt s maximálnou veľkosťou 110x200mm Princíp funkcie CO2 lasera: Vysoké napätie prúdi cez tunel a reaguje s časticami plynu, čím sa zvyšuje ich energia a vzniká svetlo. Produktom tohto intenzívneho svetla je teplo; teplo také intenzívne, že dokáže odparovať materiály, ktoré majú teplotu topenia stovky stupňov Celzia. Lúč sa zosilňuje odrazmi a aplikovaným napätím vo vnútri trubice, až kým nie je dostatočne silný na to, aby prešiel cez čiastočne odrazové zrkadlo, odkiaľ je vedený sústavou zrkadiel do laserovej hlavy so zaostrovacou šošovkou. Laserový lúč sa zvyčajne zaostruje od priemeru približne 0,1 mm. Práve proces zaostrovania a následné zvýšenie intenzity svetla umožňuje laseru odparovať takú špecifickú oblasť materiálu a dosahovať presné výsledky. Laserová hlava sa pohybuje v osiach X a Y pomocou systému CNC (Computer Numerical Control), ktorý umožňuje veľmi presný pohyb laserového lúča po pracovnej ploche. Neuveriteľná rýchlosť, akou sa laser dokáže zapnúť a vypnúť pri každom prechode laserovej hlavy, umožňuje gravírovať neuveriteľne zložité vzory. CO2 laser nemá nič spoločné s fľašou s oxidom uhličitým (CO2), ktorá sa používa na zváranie, pre tento laser nie je potrebná žiadna fľaša s plynom, plyn je uzavretý vo vnútri trubice. Všetko používanie alebo nastavenie stroja sa riadi platnými zákonmi a normami pre laser triedy 4. Lasery triedy 4 predstavujú špecifické nebezpečenstvo pre zdravie a môžu spôsobiť poškodenie alebo zranenie na veľké vzdialenosti. Laserový lúč s vlnovou dĺžkou 10600 nm je neviditeľný, a preto lúč nie je vidieť, ani keď je zapnuté gravírovanie. Súčasťou balenia je USB kľúč, ktorý musí byť pripojený k počítaču, ide o bezpečnostný kľúč, bez ktorého nie je možné gravírovačku ovládať prostredníctvom počítačového softvéru. Používanie ďalších ochranných opatrení je povinné! pozor, niektoré materiály sú nebezpečné, nie je možné ich gravírovať ani rezať CO2 laserom, pretože môžu horieť alebo uvoľňovať škodlivé látky, napríklad chlór, ktorý je veľmi nebezpečný pre ľudské zdravie a spôsobuje aj koróziu (poškodenie stroja). Ide najmä o tieto materiály: PVC, koža, plastové tkaniny a iné syntetické látky obsahujúce PVC, Lexan (polykarbonát), ABS, HPDE, polystyrén, polypropylén (pena), laminát, povlakované uhlíkové vlákna, MDF, Telfon (PTFE). Pred nákupom zariadenia skontrolujte, či sú vaše materiály vhodné na použitie s CO2 laserom. Laser, čerpadlo, 2 m odsávacia hadica, odsávací ventilátor, USB kábel, USB kľúč, softvér na CD.
1 434,78€ / ks 1 195,65€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104505
Praktický lapač prachu, ktorý zachytáva prach a kúsky omietky pri vŕtaní otvorov do steny.   Lapač je obzvlášť užitočný, ak potrebujete vyvŕtať otvory pre poličku alebo obraz v čistom domácom prostredí a nechcete si prachom zašpiniť podlahu a okolitý nábytok, všetok prach a zvyšky muriva alebo omietky pri vŕtaní padajú do zásobníka lapača a murivo a okolie zostávajú po vŕtaní čisté. Odsávač prachu je vybavený malou vývevou, ktorá je napájaná dvoma tužkovými batériami AA. Vďaka čerpadlu sa vysávač pevne pritlačí k stene, z ktorej nespadne a veľmi dobre drží pri vŕtaní. Otvor na vŕtanie je vhodný pre vrtáky s priemerom do 10 mm, vďaka bočným kefkám prach a kúsky muriva nevyletia zo zásobníka, ale spadnú dovnútra, vďaka priehľadnému krytu vždy vidíte úroveň naplnenia zásobníka. Kryt sa dá ľahko odstrániť bez použitia náradia a prach sa dá kedykoľvek vysypať. S vysávačom sa dodáva nástenný držiak na praktické uskladnenie, napríklad v dielni.  Vysávač sa veľmi ľahko používa, stačí ho pripevniť na stenu a potom stlačiť bočné pravé tlačidlo, ktoré zapne vákuové čerpadlo a vysávač sa pevne prichytí k stene. Ak chcete odstrániť sifón zo steny, stačí stlačiť ľavé tlačidlo, čím sa uvoľní vzduch do vákuovej komory. Spúšť je vhodná na hladké murivo a vnútorné omietky, drevo, kovové povrchy, dlaždice, na veľmi hrubej omietke alebo štuku nemusí spúšť dobre držať.  Možno použiť s vrtákmi s priemerom do 10 mm Napájanie dvoma batériami AA (tužkové) (nie sú súčasťou balenia) Obsah balenia: Zberač prachu s držiakom
49,57€ / ks 41,30€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104524
Drvička káblov s oddeľovačom V-C10 sa používa na oddelenie kovovej časti káblov, t. j. samotného vodiča od izolácie. Výsledný produkt - medený alebo hliníkový vodič je rozdrvený na malé častice a dokonale zbavený všetkých častí izolácie. Separátor uľahčuje a výrazne urýchľuje odstránenie izolácie z vodičov s cieľom získať čistý kov na následné opätovné použitie, predaj alebo recykláciu. Drvič sa môže používať na jednotlivé drôty alebo celé zväzky rovnakého alebo rôzneho priemeru a na drôty aj laná s priemerom do 30 mm. Maximálny priemer drôtu vrátane izolácie je 30 mm a maximálny priemer drôtu bez izolácie je 25 mm. Recyklátor s drvičom dokáže spracovať hliník aj meď. Do drviča možno vkladať jednotlivé káble alebo aj celé zväzky rovnakého alebo rôzneho priemeru. Káble nie je potrebné triediť podľa priemeru ani rozpletať a do stroja sa môžu vkladať v celých zväzkoch alebo po jednotlivých kusoch. Oddeľovač môže pracovať s vodičmi, ktoré sa bežne používajú v domácich rozvodoch, rozvodoch automobilov, telekomunikáciách, spotrebičoch atď. Môže teda triediť káble, ktoré majú bežnú izoláciu z rôznych plastov, ako sú PVC, silikón, guma, HDPE, LDPE, XLPE. Do zariadenia nemožno vložiť káble, ktoré obsahujú kovové opletenie, kovové tienenie, kovovú výstuž alebo nosný oceľový drôt a vodiče s tekutou alebo plynnou izoláciou. Vždy treba dbať na to, aby sa nemiešali hliníkové a medené káble, inak oddelenie nebude správne fungovať. V porovnaní s menším modelom VC02 jestacionárny recyklačno-separačný stroj VC10 vybavený dopravníkovým pásom a oveľa vyššou kapacitou na spracovanie oveľa väčšieho množstva materiálu za hodinu. Vďaka vyššiemu výkonu až 100 kg vstupného materiálu za hodinu a pohodlnejšiemu plneniu dopravníkového pásu je stroj vhodný pre zberné a recyklačné zariadenia s väčším objemom materiálu na spracovanie. Drôty sa ukladajú na dopravníkový pás, z ktorého putujú do drviča, kde sa materiál rozdrví na malé častice a suchou separáciou sa rozdelí na čistý kov a izoláciu. Oddelený a rozdrvený materiál potom vypadáva cez dva otvory po stranách separátora, materiál sa rozdeľuje na kov (hliník/meď) a zvyškový izolačný odpad. Sme schopní dodať všetky náhradné diely pre stroj, najmä nože, ktoré sa používaním otupia. Kabeláž sa rozdrví a potom sa vnútorným systémom prepraví do triediacej časti, kde sa pomocou vibrácií, vzduchového okruhu a triediacich sít rozdelí na kov a izoláciu. Čistý kábel aj izolácia sú nasekané na malé kúsky, vďaka čomu je drvič schopný triediť materiál s vysokou účinnosťou a presnosťou, ktorá dosahuje až 99,9 % v prípade medi a 90 % v prípade hliníka. Spotreba zariadenia sa mení v závislosti od jeho zaťaženia, hodnota uvedená v parametroch je spotreba pri maximálnom zaťažení stroja. Balenie : odlučovač káblov V-C10
28 695,65€ / ks 23 913,04€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
104675
Náhradný 1000ml priehľadný bubon ABS pre leštičku šperkov KT-6808. Bubon sa dodáva s vekom s tesnením a uzamykacou pákou. 
30,78€ / ks 25,65€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104526
Sklenená cestovná vylúhovacia fľaša (termoska, pohár) na čaj 300 ml Čajový výluh pre všetkých milovníkov čaju, ktorí si chcú vychutnať kvalitný čaj nielen doma, ale aj na cestách. Fľaša je rozdelená na dve časti, spodná časť slúži ako nádoba na vodu a horná časť ako nádoba na sypaný/listový čaj, prípadne ju možno použiť aj ako pohár na pitie čaju. Obe časti sú spojené skrutkovacou vložkou s jemným nerezovým sitkom a silikónovým tesnením. Spodná časť je vyrobená z dvojitého skla, takže udržiava čaj dlho horúci, podobne ako termoska, a navyše sa pri držaní nepáli. Príprava čaju: Do spodnej nádoby nalejte horúcu vodu a do hornej časti vložte čaj, potom na vrchnú časť naskrutkujte vložku so sitkom a priskrutkujte ju k spodnej časti infuzéra. Prevrátením celej fľaše sa horúca voda naleje cez sitko do časti s čajom a po uplynutí času potrebného na lúhovanie stačí fľašu prevrátiť, čím sa proces lúhovania zastaví. Tento postup je vhodný aj pre čaje, ktoré vydržia viacnásobné lúhovanie. Nevkladajte do umývačky riadu! Premilovníkov čaju ponúkame aj obľúbené čajníky KAMJOVE TP-160 A TP-200. Balenie: lúhovací hrniec 1ks
28,70€ / ks 23,91€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104607
Dochádzkový systém EY-360 je atraktívny a cenovo dostupný komplexný systém na zaznamenávanie dochádzky/prístupov pre 1000 zamestnancov. Systém poskytuje dokonalý prehľad o dochádzke, počte odpracovaných hodín a pohybe osôb a zamestnancov v rámci firmy. Vďaka dochádzkovému systému odpadá akékoľvek ručné zaznamenávanie príchodov alebo odchodov zamestnancov, systém nie je možné obísť, je bezpečný a poskytuje úplný prehľad o pracovnom čase pre zamestnávateľa aj zamestnancov. Elektronický dochádzkový systém má pamäť pre 1000 používateľov pomocou 1) odtlačku prsta 2) kódu PIN 3) karty/čipu RFID. Každý používateľ môže mať súčasne kód PIN, až 10 odtlačkov prstov a jednu kartu RFID. Prihlasovanie a odhlasovanie pomocou odtlačkov prstov je rýchlejšie, bezpečnejšie a bez ďalších vedľajších nákladov (nákup kariet RFID, čipov). Biometrické údaje v systéme sú hashované a používajú len potrebný počet bodov z odtlačku prsta alebo fotografie, takže systém nepodlieha nariadeniu GDPR. Pamäť zariadenia umožňuje uložiť až 1 000 osôb (odtlačky prstov, fotografie, PIN, RFID), pre ktoré možno individuálne ukladať záznamy o odchodoch, príchodoch, prestávkach, nadčasoch. Systém kontroly prístupu má pamäť až na 100 000 záznamov, ktoré možno jednoducho exportovať prostredníctvom siete LAN alebo kábla USB alebo pamäte USB flash. Zariadenie sa dodáva s prehľadným softvérom v anglickom jazyku na zaznamenávanie príchodov a odchodov zamestnancov s možnosťou exportovať správy o dochádzke jednotlivých zamestnancov alebo celých skupín. Samozrejmosťou je možnosť uloženia záznamu o prestávkach alebo iných prerušeniach práce. Dochádzku je možné prepojiť aj s e-mailovou adresou. zámok dverí. a automaticky odomknúť vstupné dvere pri zaznamenávaní. Zariadenie je určené na montáž na stenu pomocou hmoždiniek a priloženého držiaka, systém sa však dá ľahko odstrániť zo steny bez použitia náradia a je vybavený alarmom. Súčasťou balenia je aj softvér, ktorý umožňuje prevádzku jedného alebo viacerých prístupových zariadení, ktoré sú pripojené k sieti prostredníctvom LAN. Prostredníctvom softvéru možno spravovať aj používateľov a ich nastavenia alebo exportovať uložené záznamy zo zariadenia. Zariadenie sa napája zo siete prostredníctvom 9V/1A adaptéra a má integrovanú batériu, ktorá zabraňuje vymazaniu údajov po výpadku prúdu. Súčasťou balenia je ajsoftvér, ktorý ponúka denné alebo mesačné prehľady dochádzky zamestnancov v prehľadných tabuľkách, všetky údaje je možné exportovať do formátu .xls (Excel). samozrejme je možné záznamy pridávať ručne (v prípade, že zamestnanec zabudol zaznamenať príchod/odchod alebo prestávku), je možné ich vytvoriť ručne aj neskôr. V SW je možné pridať množstvo výnimiek (sviatky), voľné dni atď. Program umožňuje pracovať s viacerými dochádzkovými systémami súčasne, pričom každému systému možno priradiť iný názov, napríklad podľa oddelenia vo firme. Program umožňuje denné a mesačné náhľady štatistík počtu odpracovaných hodín a dní v prehľadných tabuľkách. dátovým výstupom evidencie je súbor Excel (xls), v ktorom nájdete tabuľku s informáciami o prístupe každého používateľa so záznamom času príchodu, prestávky a odchodu. Systém dokáže zaznamenať aj viacnásobné prestávky. Pridávanie a mazanie používateľov sa vykonáva priamo prostredníctvom terminálu alebo dodaného softvéru, na úpravu nastavení pridávania alebo odstraňovania používateľov je možné nastaviť právo len pre správcov a nastaviť počet používateľov. Aplikácie PC (Windows) je možné uzamknúť heslom, aby sa zabránilo prístupu iných používateľov. SYSTÉM MUSÍ BYŤ VŽDY UMIESTNENÝ VO VNÚTRI BUDOVY, VO VSTUPNEJ HALE, NEMÔŽE BYŤ INŠTALOVANÝ VONKU A VYSTAVENÝ DAŽĎU ALEBO POVETERNOSTNÝM VPLYVOM. Obsah balenia: dochádzkový systém EY-360, napájací adaptér, softvér, nástenný držiak.  
213,91€ / ks 178,26€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104556
Huayue HYS-12PV-78-LSD dvojosový solárny tracker pre 12 panelov 550Wp Dvojosový tracker monitoruje pohyb slnka počas dňa a automaticky nakláňa zostavu panelov tak, aby efektívne vyrábala energiu počas celého dňa. Panely nie sú závislé len na popoludňajších hodinách, ako je to v prípade stacionárne namontovaných panelov, ale môžu efektívne vyrábať energiu od rána do večera, vďaka čomu je množstvo vyrobenej elektriny výrazne vyššie. Účinnosť fotovoltickej elektrárne s aktívnym otáčaním môže v zimných mesiacoch prekonať štandardné statické fotovoltické inštalácie až o viac ako 150 % za predpokladu, že statická inštalácia sa vykonáva na nehnuteľnosti, ktorá nemá strechu orientovanú na juh, a panely je potrebné inštalovať na východnej, západnej alebo polovicu na východnej strane a druhú polovicu na západnej strane. Prakticky pri akejkoľvek konfigurácii bude mať každá inštalovaná fotovoltaika v lete nadbytočnú produkciu. V zimných mesiacoch budú zariadenia orientované na západ alebo východ vyrábať len minimálne percento menovitého výkonu z jednoduchých dôvodov - slnko v zime nevychádza na východe a nezapadá na západe, ale vychádza na juhovýchode a zapadá na juhozápade, a navyše je na obzore veľmi nízko a panely by museli mať oveľa väčší sklon, aj keby boli orientované na juh. Oba problémy rieši princíp trackera, vďaka ktorému nie je fotovoltický systém závislý od orientácie a sklonu striech, čo vždy vedie ku kompromisu a zvyčajne k optimalizácii na letnú prevádzku, ale naopak, ide o systém, ktorý dokáže využiť maximum slnečného žiarenia v čase, keď ho najviac potrebujete - v období vykurovania a osvetlenia, teda v zime. Solárna elektráreň vybavená dvojosovým trackerom dosahuje efektívnu výrobu energie hneď od východu slnka a udržiava ju až do jeho západu. V porovnaní so stacionárnymi panelmi sa tak dosahuje výrazne vyššia účinnosť počas celého dňa, a to aj ráno a večer, keď je potrebné pokryť zvýšenú spotrebu energie v budove (varenie, vykurovanie). Solárny tracker možno umiestniť kdekoľvek, a preto je vhodný aj na miesta, kde nie sú ideálne podmienky na umiestnenie solárnych panelov priamo na strechu domu. Umiestnenie umožňuje aj lepší prístup k panelom na účely údržby a kontroly. Systém je navrhnutý tak, aby bol plne automatický, aby si poradil s nepriaznivým počasím, zabezpečil panely pri silnom vetre, rozpoznal sneh a dážď a naklonil panely na odvádzanie vody alebo snehu. Sledovacie zariadenie je schopné pracovať počas celého roka, vo všetkých ročných obdobiach a za všetkých poveternostných podmienok. Sneh je pri stacionárnych paneloch veľkým problémom, pretože sa nedajú nakláňať ako tracker a zvyčajne sú umiestnené na streche, kde je prístup na ručné čistenie veľmi ťažký, najmä počas častého sneženia. Solárne panely namontované na dvojosovom trackeri dokážu v ranných a neskorých hodináchvyrobiť podstatne viac energie, pretože sú priamo naklonené k slnku po celý deň od rána do večera. Stacionárne panely sú schopné efektívne vyrábať energiu len v určitých častiach dňa, keď na ne priamo svieti slnko. Vysokokvalitná oceľová konštrukcia s pozinkovaným povrchom spolu so spojovacími prvkami z nehrdzavejúcej ocele zabezpečujú dlhú životnosť celej konštrukcie bez korózie. Systém pozostáva z dvoch motorov (vertikálny, horizontálny), ktoré nakláňajú solárne panely smerom k slnku. Vďaka integrovanému systému GPS pozná solárny tracker svoju presnú polohu na zemeguli, a preto dokáže vypočítať čas a presnú polohu slnka vzhľadom na Zem a aktuálnu polohu. Tento systém zabezpečuje, že panely sú vždy naklonené smerom k slnku, aby vyrábali čo najefektívnejšiu elektrickú energiu v každom ročnom období. Senzory v sledovacom zariadení dokážu rozpoznať sneh/dážď a vietor a v prípade potreby nakloniť panely tak, aby z nich dážď alebo sneh spadol. V prípade silného vetra sa tracker a panely naklonia do vodorovnej polohy, aby neboli naklonené proti silnému vetru, ktorý by mohol panely poškodiť. Po západe slnka sa tracker automaticky otočí do východiskovej polohy a počká na ďalší východ slnka. V dôsledku sálavého tepla z horúcej strechy a nedostatočného vetrania sa skracuje životnosť panelov namontovaných na streche a znižuje sa účinnosť výroby energie. V solárnom trackeri sa tieto problémy eliminujú vďaka konštrukcii, ktorá neodráža teplo do solárnych panelov a umožňuje účinné prúdenie vzduchu okolo celého systému. Na nastavenie parametrov alebo monitorovanie stavu systému možno použiť prístrojový panel s displejom a tlačidlami. Na vzdialenú správu možno použiť cloudovú aplikáciu na vzdialené monitorovanie stavu systému odkiaľkoľvek na svete, stačí sa pripojiť na internet a prihlásiť sa do solárneho trackera prostredníctvom príslušnej stránky. V prípade použitia cloudu musí mať solárny tracker prístup na internet prostredníctvom zabudovaného pripojenia Wi-Fi. tracker môže byť umiestnený kdekoľvek na pozemku, kde bude mať dostatok priestoru na otáčanie okolo svojej osi a nebude zatienený budovami alebo stromami. Panel je ideálne umiestniť na rovný povrch, možno ho postaviť aj na miernom kopci, ale potom je potrebné vypočítať a zohľadniť zmenu výšky terénu a vybudovať vyššiu betónovú pätku, aby konštrukcia pri otáčaní a nakláňaní nemohla zakopnúť o terén. Na ukotvenie je potrebné vybudovať betónový základ s pätkou, na ktorý sa potom celá konštrukcia upevní. Návod na stavbu a všetky konštrukčné a kotviace prvky okrem betónu sú súčasťou dodávky. Na stavbu a montáž je potrebné auto s hydraulickou rukou na zdvihnutie a usadenie rámu konštrukcie pre solárne panely. K sledovaču je potrebné priviesť prívod elektrickej energie 230 V/50 Hz, pričom v ideálnom prípade by mal byť prívod elektrickej energie ťahaný rovnakým spôsobom ako káble pre struny, ktoré vedú od solárnych panelov k striedaču v dome. V ideálnom prípade by mal byť prívod napájania solárnych panelov zapojený tak, aby aj v prípade straty napájania v dome bol solárny tracker napájaný z UPS alebo priamo z batériového okruhu solárnej elektrárne. Takto je napájanie vhodné napríklad v prípade búrky, keď môže dôjsť k výpadku elektrickej energie v distribučnej sieti, ale pripojením napájania trackera k UPS alebo priamo k batériovému okruhu solárnej elektrárne zostane tracker funkčný a môže meniť sklon a orientáciu panelov tak, aby boli chránené pred silným vetrom v búrke. Po pripojení solárneho trackera je potrebné tracker uzemniť, pripojiť k striedaču, doplniť ho o DC odpojovač a celý systém je potrebné skontrolovať. Všetky tieto úkony by mala vykonávať len odborná spoločnosť alebo osoba s príslušným oprávnením. Striedač, batérie, panely a elektroinštalačný materiál na pripojenie napájania trackera k elektrickej sieti musí inštalovať kvalifikovaná osoba. a pripojenie reťazca k meniču nie sú súčasťou dodávky Systém je určený na montáž až 12 solárnych panelov s rozmermi 2274*1134 mm - 550 Wp s celkovým výkonom až 6,6 kW. Hlavné vlastnosti a parametre: Dvojosový systém - horizontálne a vertikálne naklápanie Sledovanie polohy slnka, zohľadňuje ročné obdobia Ovládanie cez panel / Wi-FI Cloud Automatické naklonenie do horizontálnej polohy pri silnom vetre Automatické naklonenie panelu pri daždi alebo snežení Sledovanie automaticky sa po západe slnka otočí do polohy pri východe slnka Vysokokvalitná oceľová konštrukcia s pozinkovaným povrchom, konštrukčný materiál z nehrdzavejúcej ocele Systém si vyžaduje odbornú inštaláciu a betónový základ na montáž trackera. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností sa neváhajte obrátiť na naše technické oddelenie. Balenie: solárny tracker, stavebný materiál, návod na stavbu a prevádzku.
8 817,39€ / ks 7 347,83€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104558
Kompaktný alkohol tester Lydsto HD-JJCSY01 Alkohol tester Lydsto je naozaj malé a kompaktné zariadenie, ktoré môžete mať vždy pri sebe v aute, taške alebo batohu. Vďaka alkohol testeru môžete v okamihu zistiť hladinu alkoholu v krvi, najmä ak si nie ste istí pred jazdou v aute na motorke alebo na bicykli po večierku alebo párty. Používanie tohto alkohol testera je veľmi intuitívne a rýchle. Po zapnutí sa prístroj zahreje za 15 sekúnd a je pripravený na meranie, počas ktorého 10 sekúnd fúkate do náustka, na displeji sa odpočítava čas a po skončení merania sa zobrazí aj zvukové upozornenie. Namerané údaje sa spracúvajú pomocou vysoko presného polovodičového snímača a zobrazujú sa na prehľadnom LCD displeji s modrým podsvietením. Celý test vrátane zahriatia prístroja trvá približne 25 sekúnd. rozsah detekcie je: 0-0,199 % BAC, 0-1,990 ‰ BAC, 0-0,995 mg/l s vysokou presnosťou ± 0,010 % BAC, ± 0,100 ‰ BAC, ± 0,050 mg/l. Zariadenie si vyžaduje 3 batérie AAA na napájanie. Výrobca uvádza životnosť až 80 meraní. Výdrž závisí od kvality použitých batérií. Alkohol tester, 5x náustok, uzatvárateľné vrecko  
46,96€ / ks 39,13€ bez DPH
skladom1 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104563
Celkový počet výrobkov: 83
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!