Ostatné

Filtrovanie
4,28 €
2 071,27 €
Štvorrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medomety sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch pomocou odstredivej sily. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 470 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok v rozmedzí 30-300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 4 kusy záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a ďalšie typy do veľkosti 250x440x45 mm. V spodnej časti nádoby z nehrdzavejúcej ocele je uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm, ktorým sa med vháňa do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom až 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko ovládateľné, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
864,63€ 634,06€ / ks 528,38€ bez DPH
skladom
Kód:
104429
Tovar v akcii
Svietiaca LED obkresľovacia akrylová podložka formátu A4, je skvelou pomôckou pre deti a študentov, umelcov či dizajnérov podložka je neoceniteľný pomocníkom predovšetkým pri prekresľovaní a obkresľovaní grafických prác, ilustrácií a kresieb, obkresľovanie detských obrázkov, kreslenie komiksov, prekresľovanie tattoo návrhov pod. Integrované LED podsvietenie s nastavením intenzity v troch stupňoch rovnomerne presvieti celú plochu podložky, na ktorú potom stačí položiť predlohu a čistý papier pre obkresľovanie. Podložka je napájaná prostredníctvom konektora mikro USB, takže ju možno ľahko napájať cez USB adaptér napr. Od mobilného telefónu, powerbanky či PC. Obkresľovacia doska je vďaka svojim rozmerom a váhe ľahko prenosná v batohu či taške. Obsah balenia: Podložka A4, mikro USB kábel 2m, klispy pre prichytenie papiera k podložke. Nabíjačka USB nie je súčasťou balenia.   Parametre: Napájanie: Micro USB 5V / 500mA Podsvietenie: LED 6000K Nastavenia intenzity svetla: ÁNO Celkové rozmery: 330x220x5mm Rozmery osvetlenej plochy: 303x220mm Váha: 270g  
33,54€ / ks 27,95€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103761
Poloprofesionálny hrnčiarsky kruh OC-10 s elektrickým pohonom na tvarovanie a výrobu keramického riadu, váz a dekorácií. Kompaktný hrnčiarsky kruh s elektrickým pohonom, reguláciou otáčok a možnosťou zmeny smeru otáčania otočného stola. Model OC-10 Je vhodný na amatérsku aj profesionálnu výrobu keramiky, na použitie doma, v keramickej dielni, na kurzoch keramiky alebo v školskom keramickom krúžku. Vďaka modernej technológii a dômyselnej konštrukcii pohonu je otáčanie hliníkového otočného stola s priemerom 25 cm bez vibrácií a hluku, ťažná sila motora neklesá ani pri nízkych otáčkach, motor rýchlo reaguje na zmeny otáčania a je mimoriadne tichý. Hrnčiarsky kruh je poháňaný bežnou elektrickou energiou. Zásuvka 230V/50Hz. Na hlavnom paneli hrnčiarskeho kruhu sa nachádza otočný ovládač, ktorým sa zapína a volí smer otáčania motora, rýchlosť otáčania motora 0-300 ot/min sa ovláda nožným pedálom. Nožný pedál je bez pružiny a zostáva zablokovaný v nastavenej polohe, čo umožňuje stlačiť pedál a vybrať nohu a gramofón stále udržiava nastavenú rýchlosť - (pedál funguje ako kolíska, pri stlačení dopredu sa gramofón zrýchľuje a pri stlačení dozadu sa spomaľuje). Lakovaný oceľový stôl je stabilný a má vysokú nosnosť, celý systém stojí na kovových nohách, pod 25 cm otočným stolom je jednodielna neodnímateľná záchytná misa z tvrdého hladkého plastu, ktorá sa ľahko čistí. Model OC-10 má v porovnaní s modelom OC-20 menšie zaťaženie otočného stola a nemá odnímateľnú záchytnú vaňu. Súčasťou balenia je sada kovových hlinených tvaroviek.
445,41€ / ks 371,18€ bez DPH
Tovar je na ceste 28.02.2023
Kód:
104463
Poloprofesionálny hrnčiarsky kruh OC-20 s elektrickým pohonom na tvarovanie a výrobu keramického riadu, váz a dekorácií. Kompaktný hrnčiarsky kruh s elektrickým pohonom, reguláciou otáčok a možnosťou zmeny smeru otáčania otočného stola. Model OC-20 Je vhodný na amatérsku aj profesionálnu výrobu keramiky, na použitie doma, v keramickej dielni, na kurzoch keramiky alebo v školskom keramickom krúžku. Vďaka modernej technológii a dômyselnej konštrukcii pohonu je otáčanie hliníkového otočného stola s priemerom 25 cm bez vibrácií a hluku, ťažná sila motora neklesá ani pri nízkych otáčkach, motor rýchlo reaguje na zmeny otáčania a je mimoriadne tichý. Hrnčiarsky kruh je poháňaný bežnou elektrickou energiou. Zásuvka 230V/50Hz. Na hlavnom paneli hrnčiarskeho kruhu sa nachádza otočný ovládač, ktorým sa zapína a volí smer otáčania motora, rýchlosť otáčania motora 0-300 ot/min sa ovláda nožným pedálom. Nožný pedál je bez pružiny a zostáva zablokovaný v nastavenej polohe, čo umožňuje stlačiť pedál a vybrať nohu a gramofón stále udržiava nastavenú rýchlosť - (pedál funguje ako kolíska, pri stlačení dopredu sa gramofón zrýchľuje a pri stlačení dozadu sa spomaľuje). Lakovaný oceľový stôl je stabilný a má vysokú nosnosť, celý systém stojí na kovových nohách, pod 25 cm otočným stolom sa nachádza odnímateľná dvojdielna záchytná misa z tvrdého hladkého plastu, vďaka možnosti vybratia misy je čistenie stola a otočného stola jednoduché a rýchle. Súčasťou balenia je sada kovových hlinených tvaroviek.
623,58€ / ks 519,65€ bez DPH
Tovar je na ceste 28.02.2023
Kód:
104464
Šikovný visiaci zámok, ku ktorému nepotrebujete kľúč. Zámok sa odomyká pomocou odtlačkov prstov, podpora až desiatich rôznych odtlačkov. Je vodeodolný a prachotesný s certifikáciou IP65. Pod gumovou krytkou na bočnej strane zámku sa nachádza micro USB konektor pre nabíjanie vnútorného akumulátora, ktorý zvládne až 2500 odomknutia alebo 2 roky v pohotovostnom režime. na Prednej strane kladky je umiestnená farebná indikačná LED dióda pre prehľadnú indikáciu aktuálneho stavu zámku. Zámok si poradí s ťahovou silou až 380kg. Odomykanie je veľmi rýchle, rýchlosť rozpoznania čítačky odtlačkov prstov je 380ms. Podpora až 10 používateľov z toho dvaja administrátori, ktorí môžu pridávať a mazať užívateľa. Kladka je navrhnutá pre každodenné používanie v najrôznejších podmienkach: uzamknutie brzdového kotúča pri motorke, bicykle, kufra, skrine, boxu s náradím a pod. Kladka je výborný pomocník pre malých aj veľkých študentov, ktorí zabúdajú alebo strácajú kľúče od školských skriniek. Zámok je taktiež vhodný pre uzamykanie motocyklov, bicyklov či štvorkoliek, možno rýchlo uzamknúť napríklad kotúčové brzdy, bez nosenia kľúča navyše. Zámok je možné nabíjať akýmkoľvek adaptérom s USB, PowerBank prípadne pomocou USB portu PC / notebook. Dĺžka nabíjania je cca 120min. Dokončenie nabíjania je indikované zelenou LED. Zámok nevystavujte mrazu a vysokej vlhkosti (dážď, sneh), zámok je primárne určený na použitie v interiéri.  
39,83€ / ks 33,19€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
103114
Kvalitná čajová kanvica KAMJOVE TP-160 s objemom 500 ml na prípravu a lúhovanie čajov z čajových lístkov a sypaných čajových/bylinných zmesí.   Čajník TP-160 s patentovaným systémom lúhovania je vyrobený zo žiaruvzdorného varného skla a žiaruvzdorných a netoxických materiálov z PC. Rukoväť a veko sú odolné voči vysokým teplotám.   Čaj s horúcou vodou sa lúhuje v hornej odnímateľnej časti s jemným sitkom z nehrdzavejúcej ocele a po uplynutí času potrebného na lúhovanie stačí stlačiť tlačidlo na uvoľnenie lúhovaného čaju do dolnej časti.   Špeciálny patentovaný vylúhovací systém pozostáva z plastového pružinového uzáveru a silikónového tesnenia.  Čajník sa veľmi jednoducho používa a ľahko čistí.  Čas lúhovania a počet nálevov závisí od typu a druhu čaju.  
20,96€ / ks 17,47€ bez DPH
Tovar je na ceste 28.02.2023
Kód:
104465
Kvalitná čajová kanvica KAMJOVE TP-200 s objemom 1000 ml na prípravu a lúhovanie čajov z čajových lístkov a sypaných čajových/bylinných zmesí.   Čajník TP-200 s patentovaným systémom lúhovania je vyrobený zo žiaruvzdorného varného skla a žiaruvzdorných a netoxických materiálov z PC. Rukoväť a veko sú odolné voči vysokým teplotám.   Čaj s horúcou vodou sa lúhuje v hornej odnímateľnej časti s jemným sitkom z nehrdzavejúcej ocele a po uplynutí času potrebného na lúhovanie stačí stlačiť tlačidlo na uvoľnenie lúhovaného čaju do dolnej časti.   Špeciálny patentovaný vylúhovací systém pozostáva z plastového pružinového uzáveru a silikónového tesnenia.  Čajník sa veľmi jednoducho používa a ľahko čistí.  Čas lúhovania a počet nálevov závisí od typu a druhu čaju.  
36,68€ / ks 30,57€ bez DPH
Tovar je na ceste 28.02.2023
Kód:
104466
Cestovný visiaci zámok s lankom, ku ktorému nepotrebujete kľúč. Zámok sa odomyká pomocou odtlačku prsta, podporuje až desiatich rôznych odtlačkov / užívateľov. Je vodeodolný a prachotesný s certifikáciou IP65. Zámok funguje ako klasická kladka, vďaka oceľovému lanku ho však dá veľmi dobre použiť pre zamykanie kufrov, batohov, kabeliek a inej batožiny. Vďaka integrovanej čítačke odtlačkov prstov, odpadá neustále hľadanie kľúča. Odomykanie je veľmi rýchle, rýchlosť rozpoznania čítačky odtlačkov prstov je 380ms. Podpora až 10 z toho dvaja administrátori, ktorí môžu pridávať a mazať užívateľa. Zámok je navrhnutý pre každodenné používanie v najrôznejších podmienkach: uzamknutie cestovných batožín, skríň, boxov s náradím atp. Zámok je výborný pomocník pre malých aj veľkých študentov, ktorí zabúdajú, alebo strácajú kľúče od školských skriniek. Je nenahraditeľný na miestach, kde potrebujete odomykať často a bez zdĺhavého hľadania kľúča. Zámok má integrovaný akumulátor, ktorý udrží zámok na jedno nabitie v pohotovostnom režime až 2 roky alebo 2500 odomknutí. Akumulátor sa dobíja cez micro usb, ktoré je schované priamo na tele zámku pod gumovou krytkou, ktorá chráni konektor proti dažďu a prachu. Zámok je možné nabíjať akýmkoľvek adaptérom s USB, PowerBank prípadne pomocou USB portu PC / notebook. Dĺžka nabíjania je cca 120min. V tele čítačky odtlačkov prstov je integrovaná LED dióda pre prehľadnú indikáciu aktuálneho stavu zámku. Odomykanie zámku je indikované ako LED diódou, tak zvukovou signalizáciou viď video nižšie. Zámok nevystavujte mrazu a vysokej vlhkosti (dážď, sneh), zámok je primárne určený na použitie v interiéri. Obsah balenia: zámok a micro USB kábel pre nabíjanie  
39,83€ / ks 33,19€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103502
Chytrý  elektronický zámok s bezpečnostným kľúčom a možnosťou odomykania pomocou technológie Bluetooth. Zámok typu U slúži na rýchle zabezpečenie vášho majetku: bicyklov, automobilov, skútrov, štvorkoliek, motoriek, dverí, brán, s možnosťou odomykania pomocou bezpečnostného kľúča, alebo pomocou mobilnej aplikácii s Bluetooth, vďaka ktorej môžete zámok odomknúť diaľkovo na vzdialenosť 10-15m. Dômyselná aplikácia pre mobilné telefóny a tablety so systémom Android / iOS / ipadOS umožňuje pohodlnú obsluhu viacero zámkov, zdieľanie prístupu iným používateľom a automatické zaznamenávanie odomykania a zamykania zámku s časovou pečiatkou. Pomocou priloženého QR kódu si v aplikácii jednoducho zaregistrujete zámok, ten potom ľahko odomknete a zamknete pomocou tlačidla v aplikácii. Okrem Bluetooth prístupu je tu možnosť odomknúť zámok pomocou bezpečnostného kľúča. Na jedno nabitie vydrží zámok v pohotovostnom režime až 90 dní, vstavaný li-ion akumulátor sa nabíja cez mikro USB konektor, pomocou powerbanky, PC či nabíjacieho adaptéra USB , v prípade vybitia uzamknutého zámku, stačí na pár okamihov pripojiť POWERBANK pre nabitie vnútorného akumulátora. Zámok odolá dažďu, vetru i mrazu. Je vyrobený zo silnej 14mm ocele, ktorá ochráni váš majetok pred zlodejmi a neoprávneným prístupom. Oko zámku je potiahnuté mäkkou gumovou vrstvou, ktorá bráni odreniu či poškodeniu sklenených dverí či laku na vašom bicykli, motocykli alebo aute pri manipulácii, zamykaní a odomykaní. Obsah balenia: Zámok s Bluetooth, 1x kľúč, micro USB nabíjací kábel, 2x nálepka s QR kódom.  
73,36€ / ks 61,14€ bez DPH
Informujte sa
Kód:
103504
Chytrý elektronický zámok SmartLock pre bezkľúčové zabezpečenie vášho majetku prostredníctvom technológie Bluetooth a integrovanej čítačky odtlačkov prstov. Zámok slúži na rýchle zabezpečenie vášho majetku: bicyklov, automobilov, motoriek, štvorkoliek, skútrov, dverí, vrát, výkladov bez použitia kľúča iba pomocou odtlačku prsta či mobilnej aplikácie. Chytrý zámok v tvare písmena U s posuvnou hlavou, je možné uzamknúť v šiestich rôznych polohách 280, 300, 325, 345, 365 a 385mm od vnútorného okraja OKA (viď foto). Dômyselná aplikácia pre mobilné telefóny a tablety so systémom Android / iOS / ipadOS umožňuje pohodlnú obsluhu viacero zámkov, nastavenie a registráciu až 15tich rôznych odtlačkov prstov pre 1 zámok, zdieľanie prístupu iným používateľom a automatické zaznamenávanie odomykania a zamykania zámku s časovou pečiatkou. Pomocou priloženého QR kódu si v aplikácii jednoducho zaregistrujete zámok, ten potom ľahko odomknete a zamknete pomocou tlačidla v aplikácii. Druhou možnosťou, ako otvárať zámok je použitie čítačky odtlačkov prstov, stačí si cez mobilnú aplikáciu nahrať do zámku jeden čí viac odtlačkov prstov a následne môžete ovládať zámok bez použitia mobilného telefónu, jednoduchým priložením prsta na čítačku odtlačkov integrovanú v hlavnej časti zámku .. Na jedno nabitie vydrží zámok v pohotovostnom režime až 90 dní, vstavaný li-ion akumulátor sa nabíja cez micro USB konektor, pomocou vašej powerbanky, PC či nabíjacieho adaptéra USB. Ak je zámok uzamknutý a dôjde k vybitiu, stačí zámok pre odomknutie pripojiť k power banke či najbližšej nabíjačke s mikro USB konektorom. Všetky nastavenia zámku sú uchované aj po vybití akumulátora, nemôže tak dôjsť napríklad k vymazaniu uložených odtlačkov prstov z pamäte zámku. Zámok odolá dažďu, vetru i mrazu. Je vyrobený zo silnej ocele, ktorá ochráni váš majetok pred zlodejmi a neoprávneným prístupom. Oko zámku je potiahnuté mäkkou gumovou vrstvou, ktorá bráni odreniu či poškodeniu sklenených dverí či laku na vašom bicykli, motorke, autu pri manipulácii, zamykaní a odomykaní. Obsah balení: Zámek s bluetooth a čtečkou otisků prstů, micro USB nabíjecí kabel, 2x nálepka s QR kódem.  
83,84€ / ks 69,87€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103505
Elegantná a priestranná šperkovnica, so zámkom a integrovanou čítačkou odtlačkov prstov s povrchovou úpravou zo syntetickej kože v bielej farbe, do ktorej je možné uschovať svoje cennosti, šperky a hodinky. Vnútro šperkovnice je vyrobené v bielej farbe, je príjemné na dotyk a bráni akémukoľvek poškodeniu alebo poškriabaniu vašich cenností a šperkov. Vnútri šperkovnice sa nachádza celkom 5 priehradiek na retiazky, prstienky či hodinky, z vnútornej strany veka umiestnené veľké kozmetické zrkadielko. Šperkovnicu môžete otvárať / uzamykať klasický kľúčom, alebo pohodlne a jednoducho pomocou integrovanej čítačky odtlačkov prstov na prednej strane vedľa zámku, do čítačky si jednoducho nahráte váš odtlačok / odtlačky prstov, následne potom stačí priložiť prst k čítačke a zámok sa automaticky odomkne, po zatvorení šperkovnice dôjde k automatickému uzamknutiu. Proces odomknutia a uzamknutia indikuje modré LED na prednom paneli a tichý zvukový signál (pípnutie). Čítačku odtlačkov prstov napája integrovaný akumulátor vnútri šperkovnice, akumulátor je nabíjaný pomocou USB-C kábla a nabíjačky napríklad od mobilného telefónu, powerbanky či PC s USB. Na jedno nabitie vydrží akumulátor v pohotovostnom režime až 2 roky alebo 3000 odomknutí. Veľká a praktická šperkovnica v originálnom prevedení a dvojitým spôsobom uzamykania bude zdobiť každú spálňu či dievčenskú izbu. Obsah balenia: šperkovnica, 2x kľúč, USB-C kábel.  
151,97€ / ks 126,64€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
103576
Veľkoobjemová destilačná kolóna s integrovaným ohrevom 5kW / 3f na destiláciu a výrobu vínnych a ovocných destilátov, výrobu esenciálnych olejov, alebo destiláciu vody. Destilátory 100l má integrovaný el. ohrev s vykurovacou špirálou 5kW / 3f. Vykurovacia špirála je oddelená od priestoru s kvasom a je umiestnená v osobitnej komore, v ktorej ohrieva vodu, ktorá následne ohrieva dno kotla a ohrieva kvas. Vďaka oddelenému systému a el. ohrevu pomocou horúcej vody nedochádza k pripaľovaniu kvasu ku dnu kotla. Destilačná kolóna je vybavená elektronikou pre spínanie vykurovacej špirály s reguláciou výkonu 10kW. Regulácia slúži na nastavenie príkonu a tým pádom teploty pre ohrev obsahu destilačného kotla. Destilátor sa skladá z nerezového kotla s objemom 100l s integrovaným el. ohrevom 5kW, vnútri kotla je odnímateľná mriežka, ktorú možno uchytiť v kotli vo výške 14, alebo 49cm od dna kotla. Mriežka je nevyhnutnou súčasťou aj pri výrobe bylinných olejov a kvetinových vôd, kde slúži ako priechodná prepážka medzi bylinami a horúcou vodou v kotli. V spodnej časti kotla sú pripravené dva otvory jeden pre vypúšťanie obsahu kotla napríklad pri čistení a druhý slúži na pripojenie kolienka s rúrkou a nádobou (súčasť balenia) napríklad pre dolievanie vody a kontrolu hladiny vodného stĺpca pri varení. Druhou časťou kolóny je veľký chladič, ktorý je postavený na polohovateľných nohách, pary z kotla vzniknutej destiláciou v chladiči ihneď kondenzujú a menia sa späť na kvapalinu, tá následne vyteká odtokom von do pripravenej nádoby. Chladič tvoria uzavreté trubicové potrubia, ktoré sú ponorené do studenej vody pre lepší odvod tepla z chladiča, súčasťou balenia je ponorné čerpadlo, to je umiestnené v ľubovoľnej väčšej nádobe so studenou vodou tú následne vháňa pomocou hadice do chladiča a zároveň odvádza späť k čerpadlu a tvoria tak uzatvorený obeh chladenia. Medzi kotlom a chladičom je umiestnené potrubie o dĺžke 75 cm pre prenos par medzi oboma časťami destilátora. Veko a potrubia nie sú pevne aretované ku kotlu či chladičom, čo zamedzuje riziko výbuchu pretlakovanej kolóny. U potrubia a veka kotla nie je použité tesnenie ale žliabky, ktoré sa naplnia vodou, voda vo žliabku zabraňujú úniku pár a slúži tak ako vodné tesnenie. V balení nájdete aj teplomer, ten sa jednoducho naskrutkuje na potrubie kotla, teplomer slúži pre okamžitú kontrolu teploty pary pri procese destilácie. Celý prístroj je vyrobený z pevnej nerezovej ocele. Celkový vnútorný objem kolóny je 100l. Destilátor je predávaný bez el. regulátora, ten je nutné zakúpiť zvlášť TU. (Termín dodania regulátora od objednania je 5-10 dní.) Destilovať možno prakticky všetky ovocia napríklad: slivky, hrušky, jablká ale aj maliny, egreše, figy či hrozno.   Obsah balenia: destilačnej kolóna, vykurovacie teleso, čerpadlo, silikónová hadica k čerpadlu, odmerný valec 100ml, hustomer, teplomer, sito. Všetky úkony spojené s týmto výrobkom sa riadi zákonom 61/1997 Zb.
2 054,15€ / ks 1 711,79€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
103651
Svietiaca LED obkresľovacia akrylová podložka formátu A3, je skvelou pomôckou pre deti a študentov, umelcov či dizajnérov podložka je neoceniteľný pomocníkom predovšetkým pri prekresľovaní a obkresľovaní grafických prác, ilustrácií a kresieb, obkresľovanie detských obrázkov, kreslenie komiksov, prekresľovanie tattoo návrhov pod. Integrované LED podsvietenie s nastavením intenzity v troch stupňoch rovnomerne presvieti celú plochu podložky, na ktorú potom stačí položiť predlohu a čistý papier pre obkresľovanie. Podložka je napájaná prostredníctvom konektora mikro USB, takže ju možno ľahko napájať cez USB adaptér napr. Od mobilného telefónu, powerbanky či PC. Obkresľovacia doska je vďaka svojim rozmerom a váhe ľahko prenosná v batohu či taške.Podložka bez problémov presvieti dva hárky kresliaceho / kancelárskeho papiera štandardnej gramáže. Obsah balenia: Podložka A3, micro USB kábel 2m, klipy pre prichytenie papiera k podložke. Nabíjačka USB nie je súčasťou balenia. Parametre:  Napájanie: Micro USB 5V / 500mA Podsvietenie: LED 6000K Nastavenia intezity svetla: ÁNO Celkové rozmery 496x334x5mm Rozmery osvetlenej plochy: 469x304mm Váha: 650g  
62,88€ / ks 52,40€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103762
Sada TMPS pre monitoring tlaku a teploty v pneumatikách motoriek s displejom a bezdrôtovým prenosom informácií. Systém je určený pre motorky, kde je z bezpečnostného hľadiska nutnosť mať pod kontrolou stanovený tlak a teplotu vo vnútri pneumatík. Zlý tlak či vysoká teplota v pneumatikách sa môžu prejaviť zhoršením jazdných vlastností, ovládateľnosti motocykla, alebo zlým či rýchlym opotrebovaním pneumatík. Jazda na podhustených či prehustených pneumatikách môže byť nebezpečná. Vďaka systému TMPS odhalíte tiež defekt predovšetkým na zadnej pneumatike, ktorý je pri jazde neľahké odhaliť, zmenou tlaku v pneumatike okamžite spoznáte, že  s pneumatikou niečo nie je v poriadku. Monitorovanie stavu pneumatík prebieha cez snímač (v sade 2ks pre predné a zadné pneu), ktorá sa skrutkujú na ventilky miesto čiapočiek, vďaka bezpečnostným matkám je možné pomocou priloženého kľúča utiahnuť k ventilom tak, aby ich nebolo možné jednoducho (rukami) odskrutkovať a odcudziť. Snímače sú napájané 1ks gombíkovej batérie CR1632, ktorá zvládne napájať snímač cca 1-2 roky. Keďže sú snímače určené na pneumatiky motoriek sú prispôsobené tak aby odolali poveternostným vplyvom, dažďu či otrasom. Pre zobrazenie informácií slúži malý displej v plastovom kryte, ktorý možno upevniť pomocou dodávaného príslušenstva k motorke, displej je napájaný vstavaným akumulátorom, ktorý sa nabíja pomocou USB, výdrž na jedno nabitie je cca 6 mesiacov. Ak sa kolesá motorky netočia (motorka nie je používaná) dochádza k uspaniu čidiel aj displeja a nedochádza k rýchlemu vybitiu batérií. Na farebnom displeji s veľkosťou: 34x24mm (VxŠ) sú graficky znázornené pneumatiky (predné, zadné) pri ktorých je zobrazený údaj o tlaku (Bar alebo PSI) a teplote (° C). Systém umožňuje nastaviť alarm ako pre tlak, tak pre teplotu, ktorý upozornení zvukovým signálom a blikaním displeja na prekročenie spodnej či hornej hranice nastavené pre tlak či teplotu. Alarm sa nastavuje v dvoch bodoch LOW a HI teda pre spodnú hranicu a hornú hranicu. V balení nájdete ako držiak s obojstrannou lepiacou páskou, ktorý možno upevniť napríklad na nádrž motorky tak aj objímku, ktorú je možné prirobiť zobrazovaciu jednotku priamo na riadidlá motorky. Displej možno kedykoľvek z držiaka jednoducho zložiť a vziať so sebou domov, práce či obchodu, aby nedošlo k jeho odcudzeniu z motorky. Tlak v pneumatikách, ktorý je odporúčaný výrobcom je uvádzaný vždy za studena, pneumatiky nikdy nenafukujte ak sú zahriate, teda po jazde. Trením pneumatík o vozovku dochádza k zvýšeniu teploty vonku i vo vnútri pneumatík.   Obsah balenia: Monitorovací systém + 2ks senzorov, Držiak s obojstrannou lepiacou páskou na nádrž, držiak s objímkou na riadidlá (max 36mm), nabíjací kábel USB, 2x batéria CR1632, 3x bezpečnostná matka, 1x kľúč pre bezpečnostnú matku, 1x skrutkovač pre utiahnutie objímky , 2x plastové koliesko pre otvorenie krytu senzora pre výmenu batérie. Parametre:  Meranie tlaku: 0-8Bar (0-116 PSI) Meranie teploty: -40-85 ° C Výdrž na jedno nabitie cca. 1 rok Napájanie čidiel 1x CR1632 Napájanie displeja: integrovaný akumulátor s nabíjaním cez micro USB Pracovná vlhkosť: 0-100% Pracovná frekvencia 433.92Mhz (pre komunikáciu senzorov s displejom) Rozmery displeja: 55x53x26mm (ŠxVxH) Rozmery snímača: 22x15 (priemer x výška) Váha displeja: 60g Váha čidla: 10g  
115,28€ / ks 96,07€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104015
Interiérový detektor CO2 5v1 s meraním teploty, vlhkosti, TVOC a HCHO slúži k priebežnej kontrole stavu ovzdušia v interiéri: domácnosť, školy, kancelárie. Zariadenie dokáže detekovať okrem CO2 tiež formaldehyd (HCHO) a súhrn najbežnejších škodlivých látok v ovzduší (TVOC), nechýba ani detekcia teploty -10-50 ° C a vlhkosti 0-99% RH. Zvýšené hodnoty CO2, TVOC a HCHO majú významný vplyv na ľudské zdravie, kvalitu spánku a výkonosť. Preto je veľmi dôležité priebežne sledovať celkovú kvalitu ovzdušia doma, v práci alebo aj v školách. Detektor 5v1 vstavaný do plastovej čiernej krabičky disponuje veľkým farebným LCD displejom s podsvietením, pre napájanie je potrebné pripojiť napájací adaptér (je súčasťou balenia) 5V / 500mA do konektora USB - mikro, Vnútri detektora sa nachádza vstavaný akumulátor, ktorý po plnom nabití zvládne napájať prístroj cca 7 hodín, jedná sa o akumulátor určený k núdzovému napájaniu napríklad pri výpadku el. energie v domácnosti. Po pripojení napájania a zapnutí displej stále svieti a zobrazuje priebežné merané hodnoty CO2, HCHO, TVOC, teploty a vlhkosti. Detektor je určený len pre použitie vo vnútorných priestoroch. Zariadenie po pripojení k napájaniu a zapnutí nechajte 6 hodín stabilizovať a aklimatizovať v mieste merania, po 6h začnú byť namerané hodnoty relevantné. CO2 - Oxid uhličitý: zvýšená koncentrácia spôsobuje bolesti hlavy, nevoľnosť, dýchacie ťažkosti, únavu, stratu vedomia. V bežných podmienkach vzniká hlavne oxidáciou organických látok (rozkladom biomasy, potravín), spaľovaním plynov a horľavých látok (varením na plynovom sporáku), alebo látkovou výmenou (dýchanie ľudia, zvieratá). HCHO - Formaldehyd: zvýšená koncentrácia spôsobuje podráždenie očí, sliznice, kašeľ, bolesti hlavy a iné zdravotné problémy. Vyskytuje sa predovšetkým v nábytku z drevotriesky, podlahách, kobercoch, tapetách, je obsiahnutý v umelých živiciach a lepidlách, cigaretovom dyme, dezinfekčných prostriedkoch atď. Formaldehyd môžu produkovať tiež rôzny hmyz napríklad mravce. TVOC je označenie pre Total Volatile Organic Compounds, jedná sa o súhrn bežných škodlivých organických prchavých látok. VOC látky produkujú pracie prášky, farby, čistiace prostriedky, pesticídy, nábytok, atramenty, rozpúšťadlá ako je Acetón, Benzén, Sírovodík, Oxid dusnatý, toluén, xylén atď. Vysoké úrovne VOC látok v uzatvorených priestoroch spôsobujú podráždenie oči, nosov, krku, môžu spôsobiť aj nevoľnosť, alergické reakcie, alebo bolesti hlavy.   Koncentrácia CO2 [ppm] Účinky na ľudské zdravie do 1000 odporúčaná úroveň CO2 vo vnútorných priestoroch 1200–1500 odporúčaná maximálna úroveň CO2 vo vnútorných priestoroch 1000–2000 nastávajú príznaky únavy a znižovanie koncentrácie 2000–5000 nastávajú možné bolesti hlavy 5000 maximálna bezpečná koncentrácia bez zdravotných rizík > 5000 nevoľnosť a zvýšený tep > 15000 dýchacie ťažkosti > 40000 možná strata vedomia Obsah balenia: detektor CO2 5v1, napájací adaptér do zásuvky, mikro USB kábel.
104,80€ / ks 87,34€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104340
Rotačná - bubnová leštička šperkov, minerálov a drobných kovových predmetov.   Rotačné leštenie je alternatívou k ručnému alebo strojovému lešteniu pomocou pasty a leštiacich kotúčov. Výhodou rotačnej leštičky je možnosť hromadného leštenia viacerých kusov drobných predmetov, čo nielen šetrí čas ale aj spotrebu leštiacich pást a kotúčov. Rotačné leštičky sa používajú na čistenie a leštenie šperkov, na čistenie mincí, minerálov, drobných kovových súčiastok a predmetov.   Základom rotačnej leštičky je priehľadný bubon, ktorý je roztáčaný pomocou zostavy ozubených kolies, bubon nie je k základni nijako upevnený a tým pádom nehrozí akékoľvek zaseknutie či poškodenie motora pri preťažení bubna. Leštiaci bubon je vyrobený z 8mm číreho ABS, vnútorný objem valca je 1000ml, vstupný otvor má priemer 78mm. Ako leštiace či abrazívne médium sa používajú nerezové guličky rôznych priemerov, alebo rôzne jemný piesok a iné príbuzné práškové leštiace materiály, spoločne s abrazívom sa do leštičky pridáva aj kvapalina štandardne voda, alebo iná kvapalina, ktorá podporuje proces čistenia. Uzavretý a naplnený bubon sa otáča vopred nastavenú dobu a tým dochádza k omieľaniu a lešteniu predmetov podobne ako pri ručnom leštení pastou. U bubna môže vplyvom používania dôjsť k zmatneniu (znepriehľadneniu) stien.   Rotačná leštička má na prednom paneli dva otočné voliče a jeden prepínač, prvý otočný volič slúži na zapnutie a nastavenie času otáčania bubna 1-60min, druhým je možné voliť rýchlosť otáčania v piatich rôznych rýchlostiach. Kolískový prepínač na zap/vyp funkcie automatickej zmeny smeru otáčania každých 30 sekúnd.   Súčasťou balenia je 450g oceľových leštiacich guličiek s priemerom 3mm.  
214,85€ / ks 179,04€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104395
Digitálne riadená taviaca pec na tavenie a rafináciu kovov s bodom topenia do 1150°C. Kompaktná taviaca pec s presným riadením teploty pomocou PID regulátora v rozsahu 80 - 1150 ° C s príkonom až 2100W slúži na tavenie kovov ako sú napríklad zlato, striebro, cín, meď, mosadz, bronz, hliník. Malú taviacu pec využijú predovšetkým výrobcovia šperkov a umeleckí kováči pri odlievaní kovových ozdôb, sôch a figúrok. Základom taviacej pece je kovové šasi v čiernej farbe s integrovaným PID regulátorom, ten riadi teplotu pomocou vykurovacieho telesa s príkonom až 2100W, teleso je ukryté v kremíkovom obale, ktorý distribuuje teplo do komory pre taviaci kelímok. Grafitový kelímok s objemom 300ml (zodpovedá 3kg mosadze, broznu či zlata) je vďaka použitému materiálu tepelne veľmi odolný a chemicky stabilný, kelímok sa vkladá do pece z hornej strany, pomocou špeciálnych klieští, ktoré sú súčasťou balenia. Na vylievanie roztaveného kovu je téglik vybavený žliabkom. Vložený kelímok do pece sa zaklápa horným vekom, ktoré bráni úniku tepla a zvyšuje bezpečnosť pri práci. Horúca časť pece je chránená nerezovým dierovaným plechom, ktorý bráni dotyku veľmi horúcich častí pece. Pri plnom tégliku dôjde k taveniu kovu pri maximálnej teplote 1150 ° C za cca 45 minút od jeho zapnutia. Pec nie je vhodná na nepretržitú prevádzku a je nutné jej každé cca. 2 hodiny nechať hodinu vychladnúť inak dochádza k výraznému skracovaniu životnosti vykurovacieho telesa.   Vykurovacie teleso, PID regulátor i kelímok je možné dokúpiť ako náhradný diel.   Obsah balenia: taviaca pec, grafitový kelímok, kliešte na manipuláciu s kelímkom.  
702,18€ / ks 585,15€ bez DPH
skladom1 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104405
Dvojrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medovníky sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch odstredivou silou. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 370 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok od 30 do 300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 2 ks záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a iné typy do rozmerov 250x440x80 mm. Na dne nádoby z nehrdzavejúcej ocele sa nachádza uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm na odoberanie medu do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom do 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko sa ovláda, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
675,98€ 492,58€ / ks 410,48€ bez DPH
skladom
Kód:
104428
Tovar v akcii
CO2 gravírovací / rezací laser XM-3020 50W. Stolný gravírovací/rezací laser na výrobu štítkov, nápisov, reklamných a dekoratívnych predmetov, modelov z balzy, výrobu krabíc, označovanie predmetov, gravírovanie a rezanie rôznych druhov materiálov. Potrebujete rýchlo a jednoducho vyrezať alebo vygravírovať dokonale vyzerajúce nápisy, písmená, ornamenty, otvory na palubnej doske alebo plastové či drevené diely? Laser CO2 je na túto úlohu vhodný. Reže a gravíruje veľmi presne s rozlíšením čiary 0,1 mm a vďaka ochrannému krytu je práca s gravírovacím strojom bezpečná. Laser je vhodný najmä na rezanie a gravírovanie do týchto materiálov: drevo, preglejka, papier, kartón, lepenka, korok, akryl, PMMA (plexisklo), Derlin, Mylar, Depronová pena, bavlna, koža, guma. Možno gravírovať do kameňa, dlaždíc, skla alebo eloxovaného kovu. Nemôže rezať kov alebo sklo, kameň a dlaždice. Každý materiál je inak tvrdý a nie je možné presne určiť, akú hrúbku všetkých materiálov možno rezať, ale podľa našich skúseností dokáže tento laser naraz rezať najtvrdšie použiteľné materiály PMAA (plexisklo) a drevo až do hrúbky 4 mm. Rez sa môže opakovať v tom istom bode, a preto sa hrubší materiál môže rezať viackrát. Pracovná plocha lasera je až 200x300 mm. Ovládanie gravírky je veľmi jednoduché, na hlavnom paneli sa nachádzajú tlačidlá na zapnutie stroja a lasera a potom tiež tlačidlá na nastavenie výkonu lasera v percentách 0,1 - 99,9. Laserová trubica je chladená vodou, a preto je potrebné neustále privádzať do lasera studenú vodu, na tento účel slúži prívodná a odvodná hadica, ktorá je pripojená k ponornému čerpadlu (je súčasťou balenia) a to je potom následne ponorené do nádoby s vodou s objemom 10 - 20 l. Takto chladený okruh bez problémov vydrží celý deň bez nutnosti výmeny vody. Súčasťou lasera je aj odsávací systém s ventilátorom, ktorý sa jednoducho pripevní na zadnú časť laserovej komory a potom sa napojí na flexibilnú odsávaciu hadicu, ktorá sa vyvedie mimo miestnosti (vetranie, vytlačením z okna). Odsávací systém účinne odstraňuje väčšinu výparov a dymu mimo miestnosti. Z bezpečnostných dôvodov je laser zabudovaný do kovového šasi s oranžovou priehľadnosťou, ktoré absorbuje priame aj odrazené laserové žiarenie a výrazne zvyšuje bezpečnosť gravírovania. Celé laserové šasi stojí na kolieskach s aretáciou na jednoduchú manipuláciu. Aby bolo možné spustiť laser, je potrebné do lasera vložiť údaje vo forme obrázkov, vektorov prostredníctvom kábla USB pripojeného k počítaču, dodaný softvér LaserDRW dokáže spracovať obrázky jpg aj vektorovú grafiku, program dokáže importovať formáty ako: lyz, bmp, emf, png, gif,jpg,tif,wmf,pcx,jpeg,dib,tiff,tyz. Okrem všetkých nastavení lasera a veľkosti pracovnej plochy umožňuje LaserDRW aj jednoduché vytváranie základnej grafiky, textov a log bez akýchkoľvek znalostí vektorovej grafiky. Môžete napríklad jednoducho nakresliť obdĺžnik alebo iný tvar a umiestniť doň text, vybrať veľkosť a písmo, zvoliť rýchlosť gravírovania alebo rezania. Softvér je v angličtine a podporuje všetky verzie súčasného systému Windows. pri dodržiavaní základných bezpečnostných pravidiel a používaní ochranných prostriedkov je práca s laserom veľmi pohodlná, jednoduchá a bezpečná. Vďaka účinnému odsávaniu odchádza väčšina výparov a plynov z miestnosti von, ale nič nie je stopercentné a pri gravírovaní určitých materiálov sa v miestnosti vytvárajú pachy, preto odporúčame používať laser v dobre vetranej miestnosti. Horný kryt chráni obsluhu nielen pred priamym laserom, ale aj pred odrazmi lasera od materiálu. Laser má vlnovú dĺžku 10600 nm. Princíp funkcie CO2 lasera: CO2 laser vytvára laserový lúč v uzavretej sklenenej trubici naplnenej plynom. Tunelom preteká vysoké napätie, ktoré reaguje s časticami plynu, zvyšuje ich energiu a vytvára svetlo. Produktom tohto intenzívneho svetla je teplo; teplo také intenzívne, že dokáže odparovať materiály s teplotou topenia stovky stupňov Celzia. Lúč sa zosilňuje odrazom a napäťovou indukciou vo vnútri trubice, až kým nie je dostatočne silný na to, aby prešiel cez čiastočne reflexné zrkadlo, odkiaľ je vedený cez sústavu zrkadiel do laserovej hlavy so zaostrovacou šošovkou. Laserový lúč sa zvyčajne zaostruje od priemeru približne 0,1 mm. Práve proces zaostrovania a následné zvýšenie intenzity svetla umožňuje laseru odparovať takú špecifickú oblasť materiálu a dosahovať presné výsledky. Laserová hlava sa pohybuje v osiach X a Y pomocou systému CNC (Computer Numerical Control), ktorý umožňuje veľmi presný pohyb laserovej hlavy po pracovnom povrchu. Neuveriteľná rýchlosť, akou sa laser môže zapínať a vypínať pri každom prechode laserovej hlavy, umožňuje gravírovať neuveriteľne zložité vzory. CO2 laser nemá nič spoločné s fľašou s oxidom uhličitým (CO2), ktorá sa používa na zváranie, pre tento laser nie je potrebná žiadna fľaša s plynom, vyrába si ho sám vo vnútri trubice. Všetko používanie alebo nastavenie stroja sa riadi platnými zákonmi a normami pre laser triedy 4. Lasery triedy 4 predstavujú špecifické nebezpečenstvo pre zdravie a môžu spôsobiť poškodenie alebo zranenie na veľkú vzdialenosť. Súčasťou balenia je USB kľúč, ktorý je potrebné pripojiť k počítaču, čo je bezpečnostný kľúč, bez ktorého nie je možné gravírovačku ovládať prostredníctvom softvéru v počítači. Použitie ďalších ochranných opatrení je povinné! pozor, niektoré materiály sú nebezpečné, nemožno ich gravírovať alebo rezať laserom CO2, pretože môžu horieť alebo uvoľňovať škodlivé látky, ako je napríklad chlór, ktorý je veľmi nebezpečný pre ľudské zdravie a spôsobuje aj koróziu (poškodenie stroja). Ovplyvnené sú najmä tieto materiály: PVC, koža, plastové tkaniny a iné syntetické látky obsahujúce PVC, Lexan (polykarbonát), ABS, HPDE, polystyrén, polypropylén (pena), laminát, uhlíkové vlákna s povrchovou úpravou, MDF, Telfon (PTFE). Pred nákupom zariadenia skontrolujte, či sú vaše materiály vhodné na použitie s CO2 laserom. Laser, čerpadlo, 2 m odsávacia hadica, odsávací ventilátor, USB kábel, USB kľúč, softvér na CD.
1 441,05€ / ks 1 200,87€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104505
Praktický lapač prachu, ktorý zachytáva prach a kúsky omietky pri vŕtaní otvorov do steny.   Lapač je obzvlášť užitočný, ak potrebujete vyvŕtať otvory pre poličku alebo obraz v čistom domácom prostredí a nechcete si prachom zašpiniť podlahu a okolitý nábytok, všetok prach a zvyšky muriva alebo omietky pri vŕtaní padajú do zásobníka lapača a murivo a okolie zostávajú po vŕtaní čisté. Odsávač prachu je vybavený malou vývevou, ktorá je napájaná dvoma tužkovými batériami AA. Vďaka čerpadlu sa vysávač pevne pritlačí k stene, z ktorej nespadne a veľmi dobre drží pri vŕtaní. Otvor na vŕtanie je vhodný pre vrtáky s priemerom do 10 mm, vďaka bočným kefkám prach a kúsky muriva nevyletia zo zásobníka, ale spadnú dovnútra, vďaka priehľadnému krytu vždy vidíte úroveň naplnenia zásobníka. Kryt sa dá ľahko odstrániť bez použitia náradia a prach sa dá kedykoľvek vysypať. S vysávačom sa dodáva nástenný držiak na praktické uskladnenie, napríklad v dielni.  Vysávač sa veľmi ľahko používa, stačí ho pripevniť na stenu a potom stlačiť bočné pravé tlačidlo, ktoré zapne vákuové čerpadlo a vysávač sa pevne prichytí k stene. Ak chcete odstrániť sifón zo steny, stačí stlačiť ľavé tlačidlo, čím sa uvoľní vzduch do vákuovej komory. Spúšť je vhodná na hladké murivo a vnútorné omietky, drevo, kovové povrchy, dlaždice, na veľmi hrubej omietke alebo štuku nemusí spúšť dobre držať.  Možno použiť s vrtákmi s priemerom do 10 mm Napájanie dvoma batériami AA (tužkové) (nie sú súčasťou balenia) Obsah balenia: Zberač prachu s držiakom
41,40€ / ks 34,50€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104524
Náhradný 1000ml priehľadný bubon ABS pre leštičku šperkov KT-6808. Bubon sa dodáva s vekom s tesnením a uzamykacou pákou. 
49,78€ / ks 41,48€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104526
Veľkoobjemová destilačná kolóna 150 l na výrobu a úpravu ovocných alebo vínnych destilátov, rastlinných éterických olejov, kvetinových vôd (hydrolátov) a destiláciu vody. Destilačný prístroj sa skladá z nerezového kotla s objemom 138 l, ktorý je vhodný na ohrev na plynovom alebo elektrickom sporáku/platni, vo vnútri kotla sa nachádza odnímateľný rošt, ktorý možno upevniť v kotle vo výške 14 alebo 49 cm od dna kotla. Rošt zabraňuje tomu, aby pevné časti kvasu klesli na dno kotla, kde by mohlo dôjsť k ich spáleniu, a je tiež nevyhnutnou súčasťou výroby bylinných olejov a kvetinových vôd, kde slúži ako priehradka medzi bylinami a horúcou vodou v kotle. V spodnej časti kotla sú dva otvory, jeden na vypúšťanie obsahu kotla, napríklad pri čistení, a druhý na pripojenie zátky s rúrkou a nádobou (súčasť dodávky), napríklad na doplnenie vody a kontrolu hladiny vodného stĺpca počas varenia. Druhú časť kolóny tvorí veľký chladič, ktorý je postavený na nastaviteľných nohách, pričom pary z kotla, ktoré vznikli destiláciou v chladiči, okamžite kondenzujú a menia sa späť na kvapalinu, ktorá potom odteká cez odtok do pripravenej nádoby. Chladič pozostáva z uzavretej rúrky, ktorá je ponorená do studenej vody pre lepší odvod tepla z chladiča, súčasťou balenia je ponorné čerpadlo, ktoré sa umiestni do akejkoľvek väčšej nádoby so studenou vodou, ktorá sa potom čerpá hadicou do chladiča a zároveň odvádza späť do čerpadla, čím sa vytvorí uzavretý chladiaci cyklus. Medzi kotlom a kondenzátorom je umiestnené potrubie dlhé 75 cm na prenos pár medzi oboma časťami destilačného zariadenia. Veko a potrubie nie sú pevne spojené s kotlom alebo kondenzátorom, čím sa predchádza riziku výbuchu pri stlačení kolóny. Na potrubí a veku kotla sa nepoužívajú žiadne tesnenia, ale drážky sú naplnené vodou; voda v drážke zabraňuje úniku pár a slúži tak ako vodné tesnenie. Súčasťou balenia je aj teplomer, ktorý sa jednoducho naskrutkuje na potrubie kotla a slúži na okamžitú kontrolu teploty pary počas procesu destilácie. Celá jednotka je vyrobená z pevnej nehrdzavejúcej ocele. Celkový vnútorný objem kolóny vrátane priestoru pod vekom je 150 l, kotol možno naplniť kvapalinou do maximálneho objemu 138 l. Destilovať je možné prakticky všetko ovocie, napríklad slivky, hrušky, jablká, ale aj maliny, egreše, figy alebo víno. Obsah balenia : destilačná kolóna, čerpadlo, silikónová hadica k čerpadlu, odmerný valec 100 ml, sitko, bimetalový teplomer. Oznámenie: pri nákupe destilačného prístroja a jeho presun na adresu zákazníka vykoná naša spoločnosť. Toto oznámenie sa zasiela na adresu ministerstva pôdohospodárstva a miestneho colného úradu. Všetky úkony súvisiace s týmto výrobkom sa riadia zákonom č. 61/1997 Z. z.  
1 566,81€ / ks 1 305,68€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
103652
Elektrická vidlica 125 mm s vyhrievaním na otváranie plástov Jedným z najlepších a najrýchlejších spôsobov ručného otváranie medových plástov je použitie elektrického noža alebo vidličky. Ak použijete nôž alebo vidličku s vyhrievanou odvíjacou čepeľou, plásty sa neroztlačia a po rozkrojení z nich ľahko odkvapkajú zvyšky medu. Pri použití horúcej vidlicovej čepele nedochádza k zbytočnému poškodeniu hrebeňa. Rozvinuté plásty sa zvyčajne vracajú do úľa, ak sú plásty jemne rozvinuté, ušetríte včelám prácu navyše s opravou vrátených plástov. Elektricky vyhrievaná vidlička je šetrná k plástom a rovnomerne odrezáva výmladky po celej ploche.  Elektricky vyhrievaná vidlička s drevenou rukoväťou a 125 mm dlhou medenou čepeľou je po zapojení do siete elektricky vyhrievaná. Vidlica sa trvalo zahreje na teplotu približne 180 °C približne za 3 minúty po pripojení k elektrickej sieti. Hĺbku odvíjania možno nastaviť posunutím odvíjacieho noža vzhľadom na vodiaci nôž. Vidlica nemá žiadnu reguláciu teploty. Prívodný kábel s celkovou dĺžkou 2 m je vybavený kolískovým spínačom na vypnutie ohrevu hoblíka.   
125,76€ / ks 104,80€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 08.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
104437
Veľkoobjemová destilačná kolóna 80l na výrobu a úpravu ovocných či vínnych destilátov, bylinných esenciálnych olejov, kvetinových vôd (hydrolátu) a destiláciu vody.   Destilátor sa skladá z nerezového kotla s objemom 74l, ktorý je vhodný pre ohrev na plynovom alebo elektrickom variči / varnej doske, vo vnútri kotla je odnímateľná mriežka, ktorú možno uchytiť v kotly  vo výške 17, alebo 32cm od dna kotla. Mriežka bráni klesaniu pevných častí kvasu na dno kotla, kde následne môže dôjsť k pripaľovaniu, mriežka je nevyhnutnou súčasťou aj pri výrobe bylinných olejov a kvetinových vôd, kde slúžia ako priechodná prepážka medzi bylinami a horúcou vodou v kotly. V spodnej časti kotla sú pripravené dva otvory jeden pre vypúšťanie obsahu kotla napríklad pri čistení a druhý slúži na pripojenie kolienka s rúrkou a nádobou (súčasť balenia) napríklad pre dolievanie vody a kontrolu hladiny vodného stĺpca pri varení. Druhou časťou kolóny je veľký chladič, ktorý je postavený na polohovateľných nohách, pary z kotla vzniknuté destiláciou v chladiči ihneď kondenzujú a menia sa späť na kvapalinu, tá následne vyteká odtokom von do pripravenej nádoby. Chladič tvoria uzavreté trubicové potrubia, ktoré sú ponorené do studenej vody pre lepší odvod tepla z chladiča, súčasťou balenia je ponorné čerpadlo, to je umiestnené v ľubovoľnej väčšej nádobe so studenou vodou, tú následne vháňa pomocou hadice do chladiča a zároveň odvádza späť k čerpadlu a tvoria tak uzatvorený obeh chladenia. Medzi kotlom a chladičom je umiestnené potrubie o dĺžke 75 cm pre prenos par medzi oboma časťami destilátora. Veko a potrubie nie sú pevne aretované ku kotlu či chladiču, čo zamedzuje riziko výbuchu pretlakovaniu kolóny. U potrubia a veka kotla nie sú použité tesnenia ale žliabky, ktoré sa naplnia vodou, voda vo žliabku zabraňuje úniku pár a slúži tak ako vodné tesnenie. V balení nájdete aj teplomer, ten sa jednoducho naskrutkuje na potrubie kotla, teplomer slúži pre okamžitú kontrolu teploty pary pri procese destilácie. Celý prístroj je vyrobený z pevnej nerezovej ocele. Celkový vnútorný objem kolóny vrátane priestoru pod vekom je 80L, kotol je možné naplniť kvapalinou do objemu max 74L. Destilovať možno prakticky všetky ovocia napríklad: slivky, hrušky, jablká ale aj maliny egreše figy či víno.   Obsah balenia: destilačnej kolóna, čerpadlo, silikónová hadica k čerpadlu, odmerný valec 100ml, sito. Všetky úkony spojené s týmto výrobkom upravuje zákon 61/1997 Zb.  
1 000,87€ / ks 834,06€ bez DPH
skladom6-25 ks
Kód:
103650
Celkový počet výrobkov: 45
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!