Mikroskopy binokulárne

Filtrovanie
299,87 €
1 509,87 €
Mikroskop s dvoma okulármi a zväčšením 40× a 20×. Vďaka svojej konštrukcii a ponúkanému zväčšeniu je ideálnym mikroskopom na prácu s doskami mobilných telefónov alebo inými doskami plošných spojov podobných rozmerov. Spájkovanie alebo oprava dosiek plošných spojov je možná priamo pod objektívom, pretože aj po naostrení bude objektívna hlavica vzdialená 55 mm od objektu a poskytuje priestor pre nástroje. Mikroskop je vhodný aj na defektoskopiu a je vhodný aj na školské vyučovanie.
297,39€ / ks 247,83€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
100669
Binokulárny laboratórny mikroskop Yaxun YX-AK22 je stereoskopický mikroskop s 360° otočnou hlavicou a prepínateľnými objektívmi 2x/4x a okulármi 10x, čo umožňuje celkové zväčšenie 20x a 40x. Toto zväčšenie je vhodné najmä na prácu s elektronikou - kontrolu dosiek plošných spojov a ich komponentov (SMD komponenty a BGA komponenty) a na priame spájkovanie - keďže základná plocha a výška objektívu umožňujú priame spájkovanie. Mikroskop je vybavený dvojicou LED osvetľovačov, jedným statickým v základni - na osvetlenie priehľadných a polopriehľadných materiálov a druhým nastaviteľným na objektíve, na osvetlenie pozorovaného objektu zhora. Obe osvetlenia majú regulátor jasu vo forme kovových potenciometrov, ktoré majú aj vypnutú polohu. Samozrejmosťou je systém zaostrovania, ako aj dioptrická korekcia (v ľavom okulári). Mikroskop sa dodáva aj s dvojfarebným (čiernym a bielym) nepriehľadným sklom pre väčší kontrast pozorovaných objektov. Súčasťou dodávky je aj protiprachový kryt na ochranu pred prachom. Okrem toho je tento binokulárny mikroskop vhodný na zoológiu, botaniku, entomológiu, histológiu, mineralógiu, archeológiu, geológiu a dermatológiu. Vhodný na kontrolu povrchov materiálov a ich kvality, korózie a celkovej defektoskopie, na meranie veľkosti mikroskopických materiálov, na skúmanie kvality optických šošoviek a hranolov, na odhaľovanie falošných bankoviek a na výrobu šperkov. Binokulárny mikroskop AK22 je vhodný aj na školské vyučovanie. Stereoskopický mikroskop Yaxun AK22 je vyrobený z hrubostennej zliatiny s komaxitovou povrchovou úpravou a tvorí pevnú a ťažkú základňu pre pohodlnú prácu. Na zadnej strane mikroskopu sa nachádza vypínač napájania a bezpečnostný spínač. Je napájaný zo siete - 230 V. Pomocou štandardného konektora okuláru Ø30 mm je možné vymeniť okuláre napríklad za okuláre s väčším zväčšením (napr. WF20X - t. j. zväčšenie až 4x20) alebo použiť snímač digitálneho fotoaparátu USB, ktorý umožňuje pozorovanie objektu priamo na monitore.
354,78€ / ks 295,65€ bez DPH
skladom6-25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101614
Binokulárny (stereoskopický) mikroskop Yaxun YX-AK10 je profesionálny stereoskopický mikroskop s otočnou 360 ° hlavou, plynule nastaviteľným zväčšením 7x - 45x a výškovo nastaviteľnou hlavou, pre pozorovanie väčších predmetov. Výsledné zväčšenie sa skladá z okulárov WF10x s pevným zväčšením 10x a plynule nastaviteľným objektívom - od 0.7x do 4.5x, teda 7 - 45x. Vďaka rozsiahlej plochej základni mikroskopu sa tento mikroskop hodí pre prácu s elektronikou a to predovšetkým k priamemu spájkovaniu SMD súčiastok pod mikroskopom, ďalej na inšpekciu dosiek plošných spojov a jej komponentov (SMD, BGA súčiastky, vizuálna kontrola ciest, a pod). Mikroskop je vybavený krúžkom pre upevnenie osvetlenia na objektív, na ktoré sa pripája kruhová žiarivková lampa, ktorá je tiež súčasťou mikroskopu. Vďaka výškovo nastaviteľnému uchyteniu hlavy mikroskopu možno skúmať aj rozmerné predmety vysoké až 16cm, kedy pri maximálnom zväčšení je priestor medzi skúmaným predmetom a objektívom 7cm, čo umožnuje prácu so skúmaným predmetom. Samozrejmosťou je systém zaostrovania aj dioptrická korekcia (v oboch okulároch). Ako základňa pre umiestnenie skúmaného predmetu je nepriepustné akrylátové sklo, ktoré je z jednej strany biele a z druhej čierne, pre väčší kontrast pozorovaných objektov. Súčasťou balenia je obal k ochrane mikroskopu proti prachu. Okrem práce s elektronikou je tento mikroskop vhodný predovšetkým na inšpekciu povrchov materiálu a ich kvality, korózie a celkovo k defektoskópii, na meranie veľkosti mikroskopických materiálov, na skúmanie kvality optických šošoviek a prizmy, detekčných bankoviek a pre šperkárstvo. Binokulárny mikroskop AK10 je vhodný ku školskej výučbe a nájde uplatnenie aj v zoológii, botanológii, entomológii, histológii, mineralógii, archeológii, geológii a dermatológii. Stereoskopický mikroskop Yaxun YX-AK10 je vyrobený z kvalitnej hrubo stennej zliatiny s povrchovou úpravou komaxit, ktorá tvorí robustné zázemie pre pohodlnú prácu. Svetlo mikroskopu je napájané zo siete - 230V. Vďaka použitiu štandardného Ø30mm konektora na okulári je možné ich zameniť napríklad za okuláre s väčším zväčšením (napr. WF20X - teda zväčšenie až 4.5 x 20) alebo možno použiť USB digitálny kamerový snímač, ktorý umožní pozorovanie objektu priamo na monitore.
813,91€ / ks 678,26€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101616
Profesionálny priemyselný binokulárny mikroskop s plynulo nastaviteľným zväčšením 7x - 45x na dlhom 360° otočnom ramene s nastaviteľnou dĺžkou a výškou ramena. Hlavnou doménou tohto mikroskopu je masívne otočné rameno, ktoré ponúka pozorovacie vzdialenosti až do 80 cm od základne, kdekoľvek na pracovnej ploche. Stojan je pevne pripevnený k pracovnému stolu alebo montážnej linke pomocou malej základne so štyrmi priloženými skrutkami, ktoré zabezpečujú dokonalú stabilitu ramena. Vzdialenosť objektívu od základne mikroskopu (stredová os) je nastaviteľná v rozsahu 36 - 80 cm. Rameno sa dá otáčať o 360° okolo vlastnej osi. Vďaka dĺžke ramena možno mikroskop používať v priemyselnej výrobe, najmä na montážnej linke - posuvný pás, ktorý môže voľne prechádzať pod mikroskopom, zatiaľ čo operátor kontroluje kvalitu výrobkov. Po napnutí ramena je veľmi stabilný. Hlava mikroskopu je k ramenu pripojená pomocou guľového kĺbu, ktorý umožňuje jej voľné otáčanie. Súčasťou ohybného ramena je aj opierka hlavy, ktorá umožňuje lepšie pozorovať skúmaný objekt - rýchlejšie zaostriť, a plní aj ochrannú funkciu, keďže čiastočne zabraňuje prípadným poraneniam očí spôsobeným nárazom do okulárov. Zväčšenie mikroskopu je plynulo nastaviteľné v rozsahu 7x - 45x. Výsledné zväčšenie je dané okulármi WF10X s pevným zväčšením 10x a plynule nastaviteľným objektívom - od 0,7x do 4,5x, t. j. 7 - 45x. Vzdialenosť medzi skúmaným objektom a objektívom je 8,5 cm pri zväčšení 7x a 10 cm pri maximálnom zväčšení 45x. Systém zaostrovania a dioptrická korekcia sú samozrejme prítomné v oboch okulároch. Vďaka použitiu štandardného okulárového konektora Ø30 mm možno okuláre zamieňať napríklad s okulármi WF30X s väčším zväčšením. Tento mikroskop je obzvlášť vhodný do priemyselnej výroby na optickú kontrolu kvality výrobkov pohybujúcich sa na dopravníkovom páse, možno ho tiež pripevniť na bežnú dosku pracovného stola a v prípade potreby premiestňovať (pomocou osi otočného ramena) bez toho, aby bolo potrebné manipulovať s celým mikroskopom. Mikroskop je vhodný aj na prácu s elektronikou, najmä na priame spájkovanie SMD súčiastok pod mikroskopom, na kontrolu dosiek plošných spojov a ich súčiastok (SMD, BGA súčiastky, vizuálnu kontrolu ciest atď.). Okrem práce s elektronikou je tento mikroskop vhodný aj na kontrolu povrchov materiálov a ich kvality, korózie a celkovej defektoskopie, na meranie veľkosti mikroskopických materiálov, na skúmanie kvality optických šošoviek a hranolov, na odhaľovanie falošných bankoviek a na výrobu šperkov. Súčasťou balenia je prídavná LED lampa s reguláciou intenzity na osvetlenie pracovnej plochy, ktorá sa upína na hlavný objektív mikroskopu. Súčasťou balenia je aj puzdro na ochranu mikroskopu pred prachom a inými nečistotami. Tento priemyselný mikroskop má všetky nosné časti vyrobené z kovu. Plastových častí je v mikroskope naozaj minimum. Mikroskop je určený predovšetkým na profesionálne použitie v priemysle.
1 497,39€ / ks 1 247,83€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101749
Dvojokulárový mikroskop vybavený objektívom s plynulo nastaviteľnou ohniskovou vzdialenosťou (výsledné zväčšenie od 0,65 do 4,5). V kombinácii s dodávanými okulármi s 10-násobným zväčšením získame plynulo voliteľné zväčšenie 6,5 - 45x. Mikroskop je vybavený pokročilým systémom osvetlenia pozorovaných objektov s dvoma nezávisle riadenými zdrojmi svetla.
725,22€ / ks 604,35€ bez DPH
skladom1 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100945
Mikroskop so štyrmi objektívmi na otočnej hlavici so zväčšením 40x, 100x, 400x a 1000x. Okrem pozorovania očami cez optiku možno na pripravenú závitovú zásuvku CS naskrutkovať kameru PAL, 1,3MPix USB kameru alebo 3MPix Hi-res USB kameru z našej ponuky. Zaznamenáva všetko, čo ste schopní počas pozorovania vidieť očami. Je namontovaná na nezávislom okulári a nijako neruší pozorovanie.
845,22€ / ks 704,35€ bez DPH
Na objednávku
Kód:
100653
Celkový počet výrobkov: 6
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!