Trafospájky

Filtrovanie
24,53 €
43,06 €
Trafospájka S2-12 s výkonom 100W a základným príslušenstvom na spájkovanie. Ako už z názvu výrobku vyplýva, o funkciu spájkovačky sa stará transformátor, na ktorého primárne vinutie je privedené sieťové napätie a sekundárne vinutie je prepojené spájkovacou slučkou - tzn. transformátor nakrátko. Po zopnutí spúšte dôjde k zopnutiu transformátora, čo má za následok okamžité rozžeravenie spájkovacej slučky. Ako indikátor zopnutia spájky slúži žiarovka, ktorá slúži aj pre osvetlenie spájkovaného spoja. Trafospájky sa vyznačujú predovšetkým rýchlym vzostupom teploty a tiež rýchlym vychladnutím, čo nie je práve doménou mikrospájok. Sú pre to vhodné predovšetkým pre servis v teréne. Ich nevýhodou je však býva ich hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek. Nie však u tohto typu. Tento typ nepoužíva klasické tenké spájkovacie slučky, ale hrubé poniklované večné hroty, ktoré sa zasúvajú do dutinky aretovanej skrutkou. Pripojovacia časť hrotu je z medi a aktívna časť hrotu z ocele. Odpadá tak časté menenie hrotov, čo znižuje náklady. Takisto hmotnosť celej trafospájky je redukovaná na iba 440g, takže odpadá námaha rúk pri dlhodobej práci. Trafopájka S2-12 je vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, k spájkovaniu drobných súčastí a pre spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov. Súčasťou balenia je miska s tavivom a trubičkový cín. Náhradné večné hroty pre tento typ trafospájok máme tiež v ponuke. K trafospájke odporúčame aj nákup trubičkového cínu a spájkovacích kvapalín, najmä kvapaliny F1, ktorá výrazne zlepšuje výsledné spoje. Parametre: Vstupné napätie: 230V 50Hz Príkon: 100W Uchytenie hrotov: dutinka priemer 3,5mm + skrutka Váha trafospájky: 440g  
24,32€ / ks 20,27€ bez DPH
skladom6-25 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
102943
Transformátorová spájka českej výroby Nuba ETP4 s výkonom 75W v blistri.   Ako už z názvu výrobku vyplýva, o funkciu spájkovačky sa stará transformátor, na ktorého primárne vinutie je privedené sieťové napätie a sekundárne vinutie je prepojené spájkovacou slučkou - tzn. transformátor nakrátko. Po zopnutí spúšte dôjde k zopnutiu transformátora, čo má za následok okamžité rozžhavenie spájkovacej slučky. Ako indikátor zopnutia spájky slúži LED dióda, ktorá slúži aj pre osvetlenie spájkovaného spoja. Trafospájky sa vyznačujú predovšetkým rýchlym vzostupom teploty a tiež rýchlym vychladnutím, čo nie je práve doménou mikrospájok. Sú preto vhodné predovšetkým pre servis v teréne. Ich nevýhodou je však ich hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek.   Klasické medené slučky majú tendenciu oxidovať a erodovať - rozpúšťať sa v cíne, preto je ideálne použiť tzn. večný hrot, ktorý je vyrobený z dvoch materiálov a má 150x väčšiu životnosť, než klasicky používaná slučka z medi. K trafospájke sa Vám určite bude hodiť tiež navlhčená huba (špongia) pre čistenie oxidácie z hrotu.  Vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, na spájkovanie drobných súčastí a pre spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov.  
30,27€ / ks 25,23€ bez DPH
skladom2-5 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
101743
Transformátorová spájka českej výroby Nuba ETPIII s výkonom 100W v blistri. Ako už z názvu výrobku vyplýva, o funkciu spájkovačky sa stará transformátor, na ktorého primárne vinutie je privedené sieťové napätie a sekundárne vinutie je prepojené spájkovacou slučkou - tzn. transformátor nakrátko. Po zopnutí spúšte dôjde k zopnutiu transformátora, čo má za následok okamžité rozžhavenie spájkovacej slučky. Ako indikátor zopnutia spájky slúži LED dióda, ktorá slúži aj pre osvetlenie spájkovaného spoja. Trafospájky sa vyznačujú predovšetkým rýchlym vzostupom teploty a tiež rýchlym vychladnutím, čo nie je práve doménou mikrospájok. Sú preto vhodné predovšetkým pre servis v teréne. Ich nevýhodou je však ich hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek.   Klasické medené slučky majú tendenciu oxidovať a erodovať - rozpúšťať sa v cíne, preto je ideálne použiť tzn. večný hrot, ktorý je vyrobený z dvoch materiálov a má 150x väčšiu životnosť, než klasicky používaná slučka z medi. K trafospájke sa Vám určite bude hodiť tiež navlhčená huba (špongia) pre čistenie oxidácie z hrotu.  Vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, na spájkovanie drobných súčastí a pre spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov.  
33,51€ / ks 27,93€ bez DPH
skladom6-25 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
101744
Transformátorová spájka českej výroby Nuba ETP5 s výkonom 125W v blistri. Ako už z názvu výrobku vyplýva, o funkciu spájkovačky sa stará transformátor, na ktorého primárne vinutie je privedené sieťové napätie a sekundárne vinutie je prepojené spájkovacou slučkou - tzn. transformátor nakrátko. Po zopnutí spúšte dôjde k zopnutiu transformátora, čo má za následok okamžité rozžhavenie spájkovacej slučky. Ako indikátor zopnutia spájky slúži LED dióda, ktorá slúži aj pre osvetlenie spájkovaného spoja. Trafospájky sa vyznačujú predovšetkým rýchlym vzostupom teploty a tiež rýchlym vychladnutím, čo nie je práve doménou mikrospájok. Sú preto vhodné predovšetkým pre servis v teréne. Ich nevýhodou je však ich hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek. Klasické medené slučky majú tendenciu oxidovať a erodovať - rozpúšťať sa v cíne, preto je ideálne použiť tzn. večný hrot, ktorý je vyrobený z dvoch materiálov a má 150x väčšiu životnosť, než klasicky používaná slučka z medi. K trafospájke sa Vám určite bude hodiť tiež navlhčená huba (špongia) pre čistenie oxidácie z hrotu. Vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, na spájkovanie drobných súčastí a pre spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov.
37,30€ / ks 31,08€ bez DPH
skladom6-25 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
101745
Česká trafopájka s výkonom 75 W a príslušenstvom na spájkovanie v praktickom kvalitnom transportnom kufríku Nuba ETP4 75W. Ako vyplýva z názvu výrobku, spájkovačka pracuje s transformátorom, ktorého primárne vinutie je napájané sieťovým napätím a sekundárne vinutie je pripojené spájkovacou slučkou - t. j. transformátorom nakrátko. Po stlačení spúšte sa zapne transformátor, čo vedie k okamžitému zapáleniu spájkovacej slučky. Ako indikátor zapnutia spájkovacej slučky sa používa LED dióda, ktorá slúži aj na osvetlenie spájkovaného spoja. Trafné spájkovačky sa vyznačujú najmä rýchlym nárastom teploty a tiež rýchlym ochladením, čo nie je práve doménou mikropájkovačiek. Vďaka tomu sú obzvlášť vhodné na servis v teréne. Ich nevýhodou je však hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek. Klasické medené slučky majú tendenciu oxidovať a erodovať - rozpúšťať sa v cíne, preto je ideálne používať večný hrot, ktorý je vyrobený z dvoch materiálov a má 150-krát väčšiu životnosť ako klasicky používaná medená slučka. Nájdete tu aj navlhčenú špongiu na čistenie oxidácie z hrotu. Vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, na spájkovanie malých súčiastok a na spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov.
36,22€ / ks 30,18€ bez DPH
skladom2-5 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
101740
Výkonná kvalitná trafospájka českej výroby s výkonom 100W a príslušenstvom na spájkovanie v praktickom kvalitnom transportnom kufríku Nuba ETPIII 100W. Ako už z názvu výrobku vyplýva, o funkciu spájkovačky sa stará transformátor, na ktorého primárne vinutie je privedené sieťové napätie a sekundárne vinutie je prepojené spájkovacou slučkou - tzn. transformátor nakrátko. Po zopnutí spúšte dôjde k zopnutiu transformátora, čo má za následok okamžité rozžhavenie spájkovacej slučky. Ako indikátor zopnutia spájky slúži LED dióda, ktorá slúži aj pre osvetlenie spájkovaného spoja. Trafospájky sa vyznačujú predovšetkým rýchlym vzostupom teploty a tiež rýchlym vychladnutím, čo nie je práve doménou mikrospájok. Sú preto vhodné predovšetkým pre servis v teréne. Ich nevýhodou je však ich hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek.   Klasické medené slučky majú tendenciu oxidovať a erodovať - rozpúšťať sa v cíne, preto je ideálne použiť tzn. večný hrot, ktorý je vyrobený z dvoch materiálov a má 150x väčšiu životnosť, než klasicky používaná slučka z medi. K trafospájke sa Vám určite bude hodiť tiež navlhčená huba (špongia) pre čistenie oxidácie z hrotu.  Vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, na spájkovanie drobných súčastí a pre spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov.  
38,92€ / ks 32,43€ bez DPH
skladom6-25 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
101741
Výkonná kvalitná trafospájka českej výroby s výkonom 125W a príslušenstvom na spájkovanie v praktickom kvalitnom transportnom kufríku Nuba ETP5 125W. Ako už z názvu výrobku vyplýva, o funkciu spájkovačky sa stará transformátor, na ktorého primárne vinutie je privedené sieťové napätie a sekundárne vinutie je prepojené spájkovacou slučkou - tzn. transformátor nakrátko. Po zopnutí spúšte dôjde k zopnutiu transformátora, čo má za následok okamžité rozžhavenie spájkovacej slučky. Ako indikátor zopnutia spájky slúži LED dioda, ktorá slúži aj pre osvetlenie spájkovaného spoja. Trafospájky sa vyznačujú predovšetkým rýchlym vzostupom teploty a tiež rýchlym vychladnutím, čo nie je práve doménou mikrospájok. Sú preto vhodné predovšetkým pre servis v teréne. Ich nevýhodou je však ich hmotnosť a životnosť hrotov - slučiek.   Klasické medené slučky majú tendenciu oxidovať a erodovať - rozpúšťať sa v cíne, preto je ideálne použiť tzn. večný hrot, ktorý je vyrobený z dvoch materiálov a má 150x väčšiu životnosť, než klasicky používaná slučka z medi. K trafospájke sa Vám určite bude hodiť tiež navlhčená huba (špongia) pre čistenie oxidácie z hrotu.  Vhodná na spájkovanie klasických DIL súčiastok, na spájkovanie drobných súčastí a pre spájkovanie televíznych, rádiových a iných telekomunikačných spojov.  
42,70€ / ks 35,59€ bez DPH
skladom6-25 ks 07.06.2023 môže byť u Vás
Kód:
101742
Celkový počet výrobkov: 7
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!