Ventily

Filtrovanie
11,57 €
599,74 €
Presný ventil na miešanie a dávkovanie dvojzložkových materiálov. Pomer miešania zložiek je nastaviteľný od 1:1 do 1:10. Ústie ventilu je prispôsobené na umiestnenie statického miešača, ktorého poloha sa zafixuje utiahnutím ťažnej matice. Dve zložky sa vytláčajú súčasne a miešajú v statickom miešači, ktorý slúži ako aplikátor.
594,78€ / ks 495,65€ bez DPH
skladom1 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
100075
Ihlový ventil ovládaný dvojčinným piestovým mechanizmom s aretačnou skrutkou na presné nastavenie prietoku dávkovaného materiálu. Pneumatické dávkovanie sa ovláda prívodom tlaku vzduchu do ovládacieho valca, a to buď nad piestom, alebo pod ním. Hadice na prívod vzduchu k piestu sú pripojené pomocou štandardných rýchlospojok 1/4" (6 mm). Výsuvná piestna tyč s ihlovým koncom uzatvára výstup a presne reguluje dávkovanie kvapaliny.
297,39€ / ks 247,83€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
100854
Ručne ovládaný dvojzložkový ručný ventil zabezpečuje presné a ľahko ovládateľné dávkovanie dvojzložkových kvapalín. Miešací pomer ventilu je 1:1 a je pevne stanovený. Prietok oboch dávkovaných zložiek sa na ústí ventilu spája pomocou adaptéra, ktorého ústie je vybavené statickým zmiešavačom. K samotnému miešaniu oboch zložiek dochádza vo vnútri rúrky statického zmiešavača, ktorá slúži aj ako aplikátor.
166,96€ / ks 139,13€ bez DPH
skladom1 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
100940
Náhradný redukčný ventil NMPC NAR-200 pre naše dávkovacie systémy KH-228AB, FLUMATIC FU-810, BAKON BK893, PE-986A, CXG 628 a KH228. Ako každý mechanický komponent, aj tento redukčný ventil, ktorý je súčasťou väčšiny dávkovačov, sa môže poškodiť. Preto nie je potrebné kupovať nové dávkovacie zariadenie, stačí odstrániť pôvodný ventil a nahradiť ho týmto, v existujúcich tlakových rozvodoch. Ventil sa používa na reguláciu tlaku (nie ako uzatvárací ventil) a je schopný regulovať tlak v rozsahu 0,3 - 6,9 Bara. NAR-200 sa pripája na 1/4" potrubie (6 mm hadica). Ventil má aj závit na pripojenie manometra.
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101761
Manuálny hadicový upínací ventil Fisnar 700PTPCW funguje na princípe mechanického upnutia PE hadice vo vnútri ventilu. Na rozdiel od väčšiny ventilov Fisnar 700PTPCW neprichádza do kontaktu s dávkovanou kvapalinou. Kvapalina je škrtená vo vnútri hadičky. Veľkou výhodou tohto ventilu je možnosť použiť aj bežnú dávkovaciu hadicu (s vonkajším priemerom max. 4 mm) namiesto špeciálnej "pinch-tube" hadice s Luer-Lock koncovkou na oboch stranách, s ktorou sa tento ventil dodáva - pozri obrázok s modrou hadicou. Hadička môže byť vedená vo vnútri ventilu a ukončená 3 mm adaptérom s nátrubkom Luer-Lock, ktorý umožňuje ukončenie hadičky dávkovacou ihlou rovnakým spôsobom ako pôvodná hadička typu pinch-tube. Ventil je v pokojovom stave uzavretý, piest uzatvára vypúšťaciu hadičku silou pružiny. Po stlačení páčky sa uvoľní hadička pinch-pinch. Ventil obsahuje aj malú upevňovaciu skrutku, ktorou možno obmedziť maximálne stlačenie páky, a tým aj otvorenie ventilu pri úplnom stlačení. Ventil je ideálny na ručnú aplikáciu na linku, výdajné miesta, plnenie nízkoviskóznych kvapalín, ako sú UV lepidlá, oleje, tuky, rozpúšťadlá, kyanoakryláty, atramenty, anaeróbne prostriedky a alkohol. Súčasťou balenia je ventil 700PTPCW, 2x imbusový kľúč, 2x hadica, 2x 5 ks dávkovacích ihiel
151,30€ / ks 126,09€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
102178
Elektricky ovládaný monostabilný elektromagnetický ventil 5/2 sa používa na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, výrobných a dávkovacích linkách a systémoch pomocou jednosmernej 12 V elektromagnetickej ovládacej cievky a rozvodu vzduchu. Elektricky ovládaný päťpolohový ventil s dvoma polohami má jeden hlavný vstup (P), ktorý sa používa na distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený P distribuuje vzduch do výstupu A alebo B, v predvolenej polohe, keď ventil nie je v prevádzke (riadiaca cievka je bez napätia), vzduch prúdi cez vstup P do výstupu A, keď je ventil prepnutý, vstup A je bez napätia a vzduch prúdi cez výstup B. Ďalšie dva výstupy označené R a S sú výduchy, ktoré sa používajú na uvoľnenie tlaku vzduchu alebo na reguláciu tlaku vzduchu po zapojení škrtiacej klapky. V praxi je potom možné napríklad pomocou blow-off a škrtiaceho ventilu regulovať rýchlosť pneumatického piestu v dávkovači kvapaliny. Ovládanie ventilu pracuje s jednosmerným napätím 12 V a spotrebou približne 1,5 V. 0,4A. Vstup pre napájanie ventilu je realizovaný vodičmi s voľnými koncami s prierezom 0,35 mm a dĺžkou 20 cm. Všetky vstupy a výstupy majú vnútorný závit G 1/8".
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
103672
Pneumaticky riadený monostabilný vzduchový ventil 5/2 sa používa na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, výrobných a dávkovacích linkách a systémoch využívajúcich tlak vzduchu z kompresora alebo rozvodu vzduchu. Päťpolohový pneumatický ventil s dvoma polohami má jeden vstup na prívod vzduchu na ovládanie (spínanie) výstupu a jeden vstup (P) na rozvod vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený P rozvádza vzduch do výstupu A alebo B, v štandardnej polohe, keď ventil nie je ovládaný (ovládací vstup je bez tlaku), vzduch prúdi cez vstup P do výstupu A, keď je ventil spínaný (ovládací vstup pripojený k prívodu vzduchu), vstup A je vypnutý a vzduch prúdi cez výstup B. Ďalšie dva výstupy, označené R a S, sú výduchy, ktoré sa používajú na uvoľnenie tlaku vzduchu alebo na reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. V praxi je potom možné prostredníctvom blow-off a škrtiaceho ventilu regulovať napríklad rýchlosť posuvu pneumatického piestu v dávkovači kvapaliny. Ovládací ventil pracuje s rozsahom tlaku vzduchu 0,15 - 0,8 MPa, všetky vstupy a výstupy majú vnútorný závit G 1/8".  
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
103673
Vzduchový manažment s premazávaním a filtrom na reguláciu tlaku vzduchu vhodný pre všetky typy zariadení napojených na vzduchový rozvod bez vlastnej regulácie.   Air management sa skladá z regulátora tlaku vzduchu s manometrom a plynulou reguláciou 0,15 - 0,93 MPa a filtrom, ktorý je spojený s primazávačom oleja s nádobkou pre 15ml mazacieho oleja. Pre vstup aj výstup vzduchu je použité skrutkovanie G 1/4" s vnútorným závitom, nádobka filtra aj primazávanie je vyrobená z polykarbonátu.   Pre vstup tlaku vzduchu je použité skrutkovanie G 1/4" s vnútorným závitom, vzduch pod tlakom vstupuje do filtra s polykarbonátovou nádobou, z ktorej vysušený a vyčistený prechádza regulátorom tlaku s aretáciou a manometrom, ktorým je možné ľahko nastaviť potrebný tlak v rozmedzí 0,15 - 0,93 MPa (1,5 - 9,3 bar) vzduch nakoniec prechádza nádržkou s premazaním, z ktorej vychádza von z celého systému skrutkovanie G 1/4 "s vnútorným závitom.    
52,17€ / ks 43,48€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
104379
Elektricky ovládaný vzduchový ventil - solenoid 5/2 4V220-08 230V AC slúži na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, CNC frézach, obrábacích strojoch, vo výrobných a dávkovacích linkách a systémoch pomocou elektromagnetickej ovládacej cievky 230V AC a rozvodu vzduchu. Elektricky ovládaný päťcestný ventil s dvoma polohami má jeden hlavný vstup (P), ktorý slúži na distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Prepínam oboch cievok dochádza k presmerovaniu distribúcie z vstupu P na výstup A alebo B. Zvyšné dva výstupy označené ako R a S sú odfuky, ktoré slúžia na upúšťanie pretlaku vzduchu či na reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. Odfuky je možné spoločne so škrtiacim ventilom (nie je súčasťou balenia) použiť na úpravu rýchlosti posuvu pneumatického piestu. Ovládanie ventilu pracuje s DC napätím 230V a odberom cca. 25mA. Vstup pre napájanie ventilu je realizovaný vodičmi s voľnými koncami o priereze 0,35mm a dĺžke 50cm. Bistabilný model sa líši proti monostabilnému dvomi cievkovými prevedeniami. Pri bistabilnom prevedení nie je potrebné pre prepnutie výstupu trvalo privádzať napätie na cievku, prepínanie je realizované dvoma cievkami, ktoré po odpojení napätia držia polohu. Vstup a výstupy majú koncovku G 1/8" s vnútorným závitom, do ktorých sú už od výroby naskrutkované rýchlospojky pre hadičky s vonkajším závitom 8mm. Otvory pre odfuky majú vnútorný závit G 1/4" v ktorých sú naskrutkované mosadzné filtre.  
48,00€ / ks 40,00€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
104423
Ručne ovládaný vzduchový ventil 4H230C-08 ventil4H230C-08 je päťpolohový, pákový ventil s tromi polohami. Ventil má jeden hlavný vstup (P) na pripojenie stlačeného vzduchu z kompresora, ktorý sa potom rozvádza ručným prepínaním (pákou) do výstupu A alebo B. Vzduchový ventil je vhodný na ovládanie pneumatických zariadení, náradia, valcov, piestov a vzduchových vankúšov alebo na prepínanie rozvodu vzduchu z kompresora medzi viacerými rozvodmi stlačeného vzduchu v dielňach a na pracoviskách. Ventil prepína prietok vzduchu zo vstupu P na výstup A alebo B. Na jeho ovládanie sa používa páka, ktorou sa prepína vľavo/vpravo na distribúciu vzduchu medzi výstupmi, páka má aj strednú polohu, v ktorej sú oba výstupy odpojené od vzduchu. Ventil má poistku, to znamená, že drží polohu, kým sa páka opäť ručne neprepne do inej polohy. Dva otvory označené R a S slúžia na vyfukovanie. Vstupné a výstupné otvory (P, A, B,) majú vnútorný závit G 1/8". Otvory pre výfuky (R, S) majú tiež vnútorný závit G 1/4". Maximálny pracovný tlak ventilu je 1 Mpa (10 barov). Vzduch pripojený k ventilu sa musí najprv prefiltrovať cez vhodný filter na zachytenie častíc väčších ako 40um. Na inštaláciu do zariadenia/panelu je možné odskrutkovať páku, ventil nasadiť na zadnú stranu panelu, zaistiť ho cez panel plastovou skrutkou a potom nasadiť páku späť. Na montáž je potrebné vyvŕtať do panelu otvor s priemerom 16 mm. Závity sú dlhé 8 mm, preto pri montáži do jednotky myslite na maximálnu hrúbku panelu, do ktorého bude ventil namontovaný. Tento ventil je možné zakúpiť ako náhradný diel pre 10L, 5L a 2L nerezový piestový tlakový hrniec. Balenie: ventil 4H230C-08 1ks
34,43€ / ks 28,70€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
104676
Ručne ovládané dávkovacie pero určené na dávkovanie a aplikáciu kvapalín s nízkou až strednou viskozitou, ktorých typickými predstaviteľmi sú lepidlá na báze kyanoakrylátov. Stlačením spúšte ovládanej ukazovákom sa otvorí membránový ventil; ak stiahnete prst zo spúšte, automaticky sa vráti do zatvorenej polohy a membrána ventilu sa uzavrie. Manuálny dávkovač je určený na použitie bez riadeného dávkovača a je navrhnutý na konštantný tlak dávkovanej kvapaliny.
240,00€ / ks 200,00€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
100192
Ručne ovládaný profesionálny dávkovací ventil na kvapaliny s nízkou až strednou viskozitou, ako sú rozpúšťadlá, oleje, tuky a lepidlá na báze kyanoakrylátov, ideálny na ručné dávkovanie do dávkovacích miest, liniek alebo na plnenie kvapalinami. Obzvlášť vhodný na dávkovanie veľkého objemu. Po stlačení spúšte sa uvoľní piestny ventil a kvapalina prejde. Po uvoľnení spúšte sa ventil opäť uzavrie. Prietok je možné regulovať silou piestu. Spúšť sa prirodzene pohodlne ovláda štyrmi prstami a dávkovanie je tak veľmi jednoduché. Dávkovací ventil je úplne rozoberateľný, čím odpadá problém s čistením. Na vstup ventilu možno pripojiť tlakový hrniec na jednoduché dávkovanie väčších objemov. Na výstup dávkovacieho ventilu možno pripojiť akúkoľvek dávkovaciu ihlu s kužeľovým konektorom z nášho sortimentu. Dávkovacie pero je vyrobené z eloxovaného hliníka, váži len 120 gramov a je ergonomické, takže sa pohodlne drží.
213,91€ / ks 178,26€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101473
Transparentný plastový ventil Luer Lock samec - samica pre jednoduché uzavretie či reguláciu prietoku hadicového rozvodu. Ventil sa vďaka spojkám Luer-Lock dá veľmi ľahko nasadiť na akékoľvek dávkovacie príslušenstvo so zakončením Luer, kedy na konci ventilu zostane rovnaká Luer koncovka (samec alebo samica), ako tá, na ktorú sa ventil pripája. Ventil možno pripojiť napríklad ku kartušiam - zabezpečenie kartuší pred odkvapkávaním, pre plnenie kartuší, pred dávkovacie ihly, a pod. Pripojenie: Luer Lock samec - samica (medzikus) Typ ventilu: guľový Dĺžka: 36,4mm  
11,48€ / ks 9,57€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101828
Celkový počet výrobkov: 13
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!