Tlakové nádoby, nerezové nádrže

Filtrovanie
34,72 €
2 309,52 €
Manuálne plniace zariadenie pre kartuše s dávkovacou jednotkou s objemom 177 ml (6 oz) FU-BLG6oz. Pomocou tejto špeciálnej plniacej kazety môžete ľahko vytvoriť plniaci systém na jednoduché plnenie menších kaziet viskóznymi a menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - puzdra, do ktorého sa zmestí veľká 177ml polypropylénová kartuša. Táto kartuša sa naplní požadovanou látkou, ktorá sa má naplniť do menších kartuší, a uzavrie sa piestom. Puzdro je uzavreté skrutkovacím uzáverom s protišmykovým vrúbkovaním. Jeho zaskrutkovaním sa kartuša vzduchotesne oddelí od puzdra a pripojí sa k prípojke na prívod tlaku. Krytka má v sebe konektor tlakového prívodu John Guest JG 1/4" - teda pre 6 mm hadičky. 177 ml PP kartuša je ukončená rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom sa nachádza ventil Luer-Lock, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer-Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip. Na plnenie sa odporúča používať kartuše s piestom, ktorý sa musí pred plnením úplne zatlačiť do dna kartuše. Len tak sa dosiahne plnenie bez vzduchových bublín. Tento dávkovací systém možno použiť na plnenie kvapalín s rôznou viskozitou, od etanolu až po pasty s hustou vrstvou medu. Na presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť riadiacu jednotku tlaku - jeden z dávkovačov kvapalín, vďaka ktorej možno presne regulovať požadovaný tlak pre jednotlivé dávky a celý proces plnenia kartuší tak automatizovať, spresniť a výrazne urýchliť. Môžete použiť napríklad PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Kazety sa dajú plniť bez použitia dávkovača kvapaliny; vďaka ventilu luer-lock možno kazetu natlakovať a potom otvoriť ventil podľa potreby. Plnička kartuší sa dodáva kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovové puzdro kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a konektora JG 1/4", samotná 177 ml kartuša s piestom, koleno s ventilom luer-lock a uzávery na špičku a koniec kartuše na uchovávanie dávkovaných kvapalín na ďalšie použitie. Pri kúpe plniaceho zariadenia na kartuše odporúčame zakúpiť aj ďalšie 177ml kartuše pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá priehľadná kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše na plnenie si môžete zakúpiť tu.
234,78€ / ks 195,65€ bez DPH
skladom1 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101834
Ručné plniace zariadenie pre kartuše s dávkovačom s objemom 287 ml (8 oz) FU-BLG8oz. Pomocou tejto špeciálnej plniacej kazety môžete ľahko vytvoriť plniaci systém na jednoduché plnenie menších kaziet viskóznymi a menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového telesa - puzdra -, do ktorého sa zmestí veľká polypropylénová kartuša s objemom 287 ml. Táto kartuša sa naplní požadovanou látkou, ktorá sa má naplniť do menších kartuší, a uzavrie sa piestom. Puzdro je uzavreté skrutkovacím uzáverom s protišmykovým vrúbkovaním. Jeho zaskrutkovaním sa kazeta vzduchotesne oddelí od puzdra a pripojí sa k prípojke na prívod tlaku. Krytka má v sebe konektor tlakového prívodu John Guest JG 1/4" - teda pre 6 mm hadičky. 287 ml PP výstup kazety je ukončený rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom sa nachádza ventil Luer-Lock, ktorý umožňuje pripojenie kaziet Luer-Lock a bežných injekčných striekačiek Luer-Slip. Na plnenie sa odporúča používať kartuše s piestom, ktorý sa musí pred plnením úplne zatlačiť do dna kartuše. Len tak sa dosiahne plnenie bez vzduchových bublín. Tento dávkovací systém možno použiť na plnenie kvapalín s rôznou viskozitou, od etanolu až po pasty s hustou vrstvou medu. Na presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť riadiacu jednotku tlaku - jeden z dávkovačov kvapalín, vďaka ktorej možno presne regulovať požadovaný tlak pre jednotlivé dávky a celý proces plnenia kartuší tak automatizovať, spresniť a výrazne urýchliť. Môžete použiť napríklad PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Kazety sa dajú plniť bez použitia dávkovača kvapaliny; vďaka ventilu luer-lock možno kazetu natlakovať a potom otvoriť ventil podľa potreby. Plnička kartuší sa dodáva kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovové puzdro kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a konektorom JG 1/4", samotná kartuša s objemom 287 ml s piestom, koleno s ventilom luer-lock a uzávery na špičku a koniec kartuše na uchovávanie dávkovaných kvapalín na ďalšie použitie. Pri kúpe plniaceho zariadenia na kartuše odporúčame zakúpiť aj ďalšie 287ml kartuše pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá priehľadná kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše na plnenie si môžete zakúpiť tu.
266,09€ / ks 221,74€ bez DPH
skladom2-5 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101835
Ručné plniace zariadenie pre kartuše s dávkovacou jednotkou s objemom 355 ml (12 oz) FU-BLG12oz. Pomocou tejto špeciálnej plniacej kazety môžete ľahko vytvoriť plniaci systém na jednoduché plnenie menších kaziet viskóznymi a menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - puzdra, do ktorého sa zmestí veľká 355ml polypropylénová kartuša. Táto kartuša sa naplní požadovanou látkou, ktorá sa má naplniť do menších kartuší, a uzavrie sa piestom. Puzdro je uzavreté skrutkovacím uzáverom s protišmykovým vrúbkovaním. Jeho zaskrutkovaním sa kazeta vzduchotesne oddelí od puzdra a pripojí sa k prípojke na prívod tlaku. Uzáver má v sebe konektor tlakového prívodu John Guest JG 1/4" - teda pre 6 mm hadičky. 355 ml PP kartuša je ukončená rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom je umiestnený ventil Luer-Lock, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer-Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip. Na plnenie sa odporúča používať kartuše s piestom, ktorý sa musí pred plnením úplne zatlačiť do dna kartuše. Len tak sa dosiahne plnenie bez vzduchových bublín. Tento dávkovací systém možno použiť na plnenie kvapalín s rôznou viskozitou, od etanolu až po pasty s hustou vrstvou medu. Na presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť riadiacu jednotku tlaku - jeden z dávkovačov kvapalín, vďaka ktorej možno presne regulovať požadovaný tlak pre jednotlivé dávky a celý proces plnenia kartuší tak automatizovať, spresniť a výrazne urýchliť. Môžete použiť napríklad PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Kazety sa dajú plniť bez použitia dávkovača kvapaliny; vďaka ventilu luer-lock možno kazetu natlakovať a potom otvoriť ventil podľa potreby. Plnička kartuší sa dodáva kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovové puzdro kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a konektorom JG 1/4", samotná 355 ml kartuša s piestom, koleno s ventilom luer-lock a uzávery na špičku a koniec kartuše na uchovávanie dávkovaných kvapalín na ďalšie použitie. Pri kúpe plniaceho zariadenia na kartuše odporúčame zakúpiť aj ďalšie 355ml kartuše pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá priehľadná kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše na plnenie si môžete zakúpiť tu.
297,39€ / ks 247,83€ bez DPH
skladom6-25 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101836
Vysokokvalitná tlaková nádoba z nehrdzavejúcej ocele s celkovým objemom 2 litre s pneumatickým piestom, redukčným ventilom a možnosťou vytláčať aj tie najviskóznejšie materiály, ako sú silikóny, tmely, lepidlá, pasty a iné viskózne kvapaliny, pomocou veľkého piestu z nehrdzavejúcej ocele vo vnútri tlakovej nádoby. Táto tlaková nádoba sa používa na vytláčanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné vytláčanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa nalieva priamo do tlakovej nádoby z nehrdzavejúcej ocele, podobne ako pri kartušiach a striekačkách. Kvapalina sa vytláča cez spodný vývod (vnútorný závit G 1/4") pomocou výkonného piestu, ktorý je tlakovo riadený dvoma možnými spôsobmi. Prívodom stlačeného vzduchu do horného valca piestu - vhodnejšie pre menej a stredne viskózne materiály, alebo prívodom stlačeného vzduchu do samotnej hlavy piestu vo vnútri tlakovej nádoby cez veko tlakovej nádoby. Týmto spôsobom možno vytláčať aj tie najviskóznejšie kvapaliny. Pri tomto tlakovom hrnci je k dispozícii aj jedinečné ručné ovládanie - rozbočovač vzduchu, ktorý presmeruje prívod vzduchu z jednej hadice do druhej, čím umožňuje stlačenie a zdvihnutie piestu - spätný ťah, ktorý umožňuje nasávanie materiálu z hadíc späť do tlakového hrnca. Na vstupe do tlakovej nádoby, rozbočovača a škrtiaceho ventilu je rýchloupínacia príruba kompatibilná so systémami prípojok John Guest 1/4" (európske 6 mm potrubie). Tieto príruby možno podľa potreby zamieňať, všetky sa upínajú pomocou závitu G 1/4". Tlaková nádrž je vybavená poistným ventilom, manometrom a regulátorom tlaku. Tesné uzavretie zabezpečujú 4 robustné skrutky na bokoch, ktoré pevne držia veko na mieste. Otváranie nádoby nie je zložité ani časovo náročné, stačí mierne uvoľniť skrutky a zosunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá (silikónové tesnenie), čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii. Vnútorný piest, ktorý tlačí na dávkovanú hmotu, je vybavený otvorom pre vzduchové vrecká. Dávkovaný materiál sa preto môže dávkovať bez priameho kontaktu látky so vzduchom, čo zabraňuje vytvrdzovaniu jednozložkových komponentov. Otvor má vnútorný závit 1/4" a uzatvára sa pomocou špeciálnej zátky s imbusovou koncovkou (je súčasťou dodávky). Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, do ktorých sa nezmestia bežné ručné dávkovacie kazety. Pri potrebe dávkovania veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Tento problém sa dá čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať kartuše. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny v tlakovej komore rieši problém častého dopĺňania aj problém s veľkou hmotnosťou ručnej časti. Tlaková komora s piestom je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 2 l, 5 l a 10 l. Odporúčanie. Radi vám poradíme.
1 116,52€ / ks 930,43€ bez DPH
skladom2-5 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
102445
Vysokokvalitná tlaková nádoba z nehrdzavejúcej ocele s celkovým objemom 5 litrov s pneumatickým piestom, redukčným ventilom a možnosťou vytláčať aj tie najviskóznejšie materiály, ako sú silikóny, tmely, lepidlá, pasty a iné viskózne kvapaliny, pomocou veľkého piestu z nehrdzavejúcej ocele vo vnútri tlakovej nádoby. Táto tlaková nádoba sa používa na vytláčanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné vytláčanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa nalieva priamo do tlakovej nádoby z nehrdzavejúcej ocele, podobne ako pri kartušiach a striekačkách. Kvapalina sa vytláča cez spodný vývod (vnútorný závit G 1/4") pomocou výkonného piestu, ktorý je tlakovo riadený dvoma možnými spôsobmi. Prívodom stlačeného vzduchu do horného valca piestu - vhodnejšie pre menej a stredne viskózne materiály, alebo prívodom stlačeného vzduchu do samotnej hlavy piestu vo vnútri tlakovej nádoby cez veko tlakovej nádoby. Týmto spôsobom možno vytláčať aj tie najviskóznejšie kvapaliny. Pri tomto tlakovom hrnci je k dispozícii aj jedinečné ručné ovládanie - rozbočovač vzduchu, ktorý presmeruje prívod vzduchu z jednej hadice do druhej, čím umožňuje stlačenie a zdvihnutie piestu - spätný ťah, ktorý umožňuje nasávanie materiálu z hadíc späť do tlakového hrnca. Na vstupe do tlakovej nádoby, rozbočovača a škrtiaceho ventilu je rýchloupínacia príruba kompatibilná so systémami prípojok John Guest 5/16" (európske 8 mm rozdeľovače). Tieto príruby možno podľa potreby zamieňať, všetky sa upínajú pomocou závitu G 1/4". Tlaková nádrž je vybavená poistným ventilom, manometrom a regulátorom tlaku. Tesné uzavretie zabezpečujú 4 robustné skrutky na bokoch, ktoré pevne držia veko na mieste. Otváranie nádoby nie je zložité ani časovo náročné, stačí mierne uvoľniť skrutky a zosunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá (silikónové tesnenie), čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii. Vnútorný piest, ktorý tlačí na dávkovanú hmotu, je vybavený otvorom na vytieranie dýchacích vreciek. Dávkovaný materiál sa preto môže dávkovať bez priameho kontaktu látky so vzduchom, čo zabraňuje vytvrdzovaniu jednozložkových komponentov. Otvor má vnútorný závit 1/4" a uzatvára sa pomocou špeciálnej zátky s imbusovou koncovkou (je súčasťou dodávky). Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, do ktorých sa nezmestia bežné ručné dávkovacie kazety. Pri potrebe dávkovania veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Tento problém sa dá čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude operátor stále nútený dopĺňať kazety. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny v tlakovej komore rieši problém častého dopĺňania aj problém s veľkou hmotnosťou ručnej časti. Tlaková komora s piestom je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 2 l, 5 l a 10 l. Odporúčanie. Radi vám poradíme.
1 231,30€ / ks 1 026,09€ bez DPH
skladom1 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
102446
Vysokokvalitná tlaková nádoba z nehrdzavejúcej ocele s celkovým objemom 10 litrov s pneumatickým piestom, redukčným ventilom a možnosťou vytláčať aj tie najviskóznejšie materiály, ako sú silikóny, tmely, lepidlá, pasty a iné viskózne kvapaliny, pomocou veľkého piestu z nehrdzavejúcej ocele vo vnútri tlakovej nádoby. Táto tlaková nádoba sa používa na vytláčanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné vytláčanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa nalieva priamo do tlakovej nádoby z nehrdzavejúcej ocele, podobne ako pri kartušiach a striekačkách. Kvapalina je vytláčaná cez spodný vývod (vnútorný závit G 3/4") výkonným piestom, ktorý je možné tlakovo regulovať dvoma spôsobmi. Prívodom stlačeného vzduchu do horného valca piestu - vhodnejšie pre menej a stredne viskózne materiály, alebo prívodom stlačeného vzduchu do samotnej hlavy piestu vo vnútri tlakovej nádoby cez veko tlakovej nádoby. Týmto spôsobom možno vytláčať aj tie najviskóznejšie kvapaliny. Pri tomto tlakovom hrnci je k dispozícii aj jedinečné ručné ovládanie - rozbočovač vzduchu, ktorý presmeruje prívod vzduchu z jednej hadice do druhej, čím umožňuje stlačenie a zdvihnutie piestu - spätný ťah, ktorý umožňuje nasávanie materiálu z hadíc späť do tlakového hrnca. Na vstupe do tlakovej nádoby, rozbočovača a škrtiaceho ventilu je rýchloupínacia príruba kompatibilná so systémami prípojok John Guest 5/16" (európske 8 mm rozdeľovače). Tieto príruby sa dajú podľa potreby vymeniť a sú upnuté pomocou 1/4" závitu. Vstupné spojky pre horný piest sú väčšie, pre 10 mm (3/8") rúrky. 3/8" závitové otvory pre tieto horné príruby. Tlaková nádrž je vybavená poistným ventilom, manometrom a regulátorom tlaku. Tesné uzavretie zabezpečujú 4 robustné skrutky na bokoch, ktoré pevne držia veko na mieste. Otváranie nádoby nie je zložité ani časovo náročné, stačí mierne uvoľniť skrutky a zosunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá (silikónové tesnenie), čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii. Vnútorný piest, ktorý tlačí na dávkovaciu hmotu, je vybavený otvorom na vytieranie dýchacích vreciek. Dávkovaný materiál sa preto môže dávkovať bez priameho kontaktu látky so vzduchom, čo zabraňuje vytvrdzovaniu jednozložkových komponentov. Otvor má vnútorný závit 3/4" a uzatvára sa pomocou špeciálnej zátky s imbusovou koncovkou (je súčasťou dodávky). Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, do ktorých sa nezmestia bežné ručné dávkovacie kazety. Pri potrebe dávkovania veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Tento problém možno čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať kartuše. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny v tlakovej komore rieši problém častého dopĺňania aj problém s veľkou hmotnosťou ručnej časti. Tlaková komora s piestom je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 2 l, 5 l a 10 l. Odporúčanie. Radi vám poradíme.
1 591,30€ / ks 1 326,09€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102447
Súprava vákuovej nádoby 8 l s vekom z tvrdeného skla a výkonnou olejovou pumpou s výkonom 120 l/min. Súprava je nepostrádateľnou pomôckou najmä pri odbublávaní živíc, epoxidov, polyuretánov, silikónu, sadry, voskov a iných druhov polymérov používaných pri odlievaní do foriem. Vďaka použitým materiálom, nehrdzavejúcej oceli (nádoba) a tvrdenému sklu (veko), je komora chemicky odolná voči akrylovým a epoxidovým živiciam používaným pri stabilizácii dreva, ktoré priľnú k vekám vákuových komôr z plexiskla (akrylátu) a poškodia ich. Nádoba s objemom 8 l je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je odolná voči všetkým bežne používaným chemikáliám, priehľadné bezpečnostné veko je vyrobené z tvrdeného 12 mm chemicky odolného skla a umožňuje pozorovať proces vákuovania. Veko nie je zasúvacie a možno ho umiestniť len na vákuovú komoru, odsávanie vzduchu vytvára vákuum, ktoré pevne pritláča veko k nádobe. Medzi nádobou a vekom sa používa gumové tesnenie, ktoré je odolné voči oderu a v prípade poškodenia sa dá vymeniť za niekoľko sekúnd. Vo veku je otvor, do ktorého je zaskrutkovaný glycerínový manometer so stupnicou od 0 do -1 baru alebo od 0 do -30 inHg, ktorý sa používa na presnú indikáciu podtlaku v komore. Manometer má dva vstupy, jeden slúži na pripojenie hadice z čerpadla, druhý je vybavený prachovým filtrom a používa sa na opätovné vstrekovanie vzduchu do nádoby. Oba vstupy majú guľový uzáver s páčkou, ktorá umožňuje plynulú reguláciu prívodu a odvodu vzduchu do komory. Druhou časťou súpravy je jednostupňová olejová výveva s výtlakom vzduchu 4CFM - 120 l/min, ktorá má dostatočný výkon a vytvorenie podtlaku v nádobe trvá len niekoľko sekúnd. Výveva je čiastočne naplnená olejom, ktorý slúži ako chladiaca a mazacia látka pre vnútorné časti a tiež pomáha dosiahnuť lepšie utesnenie a vyššie vákuum. Hladinu oleja možno kontrolovať cez priezor na pumpe, v priezore je aj funkcia, ktorá zobrazuje správnu hladinu oleja, takže vždy vidíte, kedy je potrebné olej doplniť. Fľaša na olej je súčasťou balenia. V balení nájdete vysoko odolnú a flexibilnú 1 m hadicu na pripojenie čerpadla k nádobe, na zabezpečenie tesného utesnenia sú súčasťou balenia aj dve hadicové svorky na utiahnutie hadice pomocou skrutkovača na utesnenie hadice v mieste pripojenia k čerpadlu a vákuovej komore. Používajte len olej určený pre vákuové pumpy, inak dôjde k nenávratnému poškodeniu mechanizmu vo vnútri vákuovej pumpy. Balenie: vákuová komora, veko + tesnenie, manometer, 1 m hadica, olej pre vákuovú pumpu.
307,83€ / ks 256,52€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
104610
Ručne ovládaný vzduchový ventil 4H230C-08 ventil4H230C-08 je päťpolohový, pákový ventil s tromi polohami. Ventil má jeden hlavný vstup (P) na pripojenie stlačeného vzduchu z kompresora, ktorý sa potom rozvádza ručným prepínaním (pákou) do výstupu A alebo B. Vzduchový ventil je vhodný na ovládanie pneumatických zariadení, náradia, valcov, piestov a vzduchových vankúšov alebo na prepínanie rozvodu vzduchu z kompresora medzi viacerými rozvodmi stlačeného vzduchu v dielňach a na pracoviskách. Ventil prepína prietok vzduchu zo vstupu P na výstup A alebo B. Na jeho ovládanie sa používa páka, ktorou sa prepína vľavo/vpravo na distribúciu vzduchu medzi výstupmi, páka má aj strednú polohu, v ktorej sú oba výstupy odpojené od vzduchu. Ventil má poistku, to znamená, že drží polohu, kým sa páka opäť ručne neprepne do inej polohy. Dva otvory označené R a S slúžia na vyfukovanie. Vstupné a výstupné otvory (P, A, B,) majú vnútorný závit G 1/8". Otvory pre výfuky (R, S) majú tiež vnútorný závit G 1/4". Maximálny pracovný tlak ventilu je 1 Mpa (10 barov). Vzduch pripojený k ventilu sa musí najprv prefiltrovať cez vhodný filter na zachytenie častíc väčších ako 40um. Na inštaláciu do zariadenia/panelu je možné odskrutkovať páku, ventil nasadiť na zadnú stranu panelu, zaistiť ho cez panel plastovou skrutkou a potom nasadiť páku späť. Na montáž je potrebné vyvŕtať do panelu otvor s priemerom 16 mm. Závity sú dlhé 8 mm, preto pri montáži do jednotky myslite na maximálnu hrúbku panelu, do ktorého bude ventil namontovaný. Tento ventil je možné zakúpiť ako náhradný diel pre 10L, 5L a 2L nerezový piestový tlakový hrniec. Balenie: ventil 4H230C-08 1ks
34,43€ / ks 28,70€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
104676
Kovové puzdro pre euro kartuše 290-330ml zakončené konektorom John Guest 1/4 "pre pripojenie 6mm hadičky a tlakového dávkovacieho systému. Puzdro sa skladá z dvoch častí, housingu pre kartušu a kryt s tesnením a konektorom pre privedenie tlaku. Puzdro po uzavretí vzduchotesne uzavrie koniec kartuše s prívodom tlaku z dávkovača a vy tak môžete vytláčať materiály, ktoré sú balené vo vytláčacích Eurokartušiach 310 ml, určené predovšetkým pre ručné pištole, automaticky v presne riadených dávkach. Pre presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť tlakovú riadiacu jednotku - niektorý z dávkovačov tekutých prípravkov, vďaka ktorým je možné presne riadiť požadovaný tlak pre jednotlivú dávku a celý proces plnenia kartuší tak zautomatizovať, spresniť a značne urýchliť. Použiť môžete napríklad dávkovač PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Po pripojení špeciálneho adaptéra Luer-Lock pre eurokartuše a spojky Luer-Lock samec-samec, môžete tiež plniť menšie kartuše z týchto veľkých eurokartuší. Súčasťou skrutkovacieho uzáveru je tiež krúžok pre pripevnenie puzdra na balancer (vyvažovač), na odľahčenie záťaže. Balenie obsahuje kovové puzdro a kovový tlakový kryt s JG 1/4 "6mm konektorom. Odporúčame tiež nákup 6mm hadičky. Vhodné pre eurokartuše 290ml, 300ml, 310ml, 320ml a 330ml.
140,87€ / ks 117,39€ bez DPH
skladom6-25 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
100573
Profesionálna pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov, lepidiel, tesniacich a ďalších hmôt z hadicových sáčkov (salám - črievok) pomocou stlačeného vzduchu. Použitie pre bežný typ balenia typu "saláma" s objemom až 600 ml. Črievku sa odreže jeden koniec a vloží sa do hliníkového tubusu odstrihnutým koncom von. Tubus sa zakončí aplikačnou špičkou a aretačnou maticou. Stlačený vzduch po stlačení kovovej spúšte tlačí piest proti črievku a materiál je tlačený skrze aplikačnú špičku. Tlaková pištoľ má odvzdušňovací ventil s reguláciou, pre nastavenie zotrvačnosti a zamedzenie zvyškovému vytláčaniu materiálu. Vstupný tlak nutné regulovať externe. Tlaková dávkovacia pištoľ sa pripája ku kompresoru či k existujúcemu vzduchovému rozvodu pomocou rychlospojkového tlakového konektora (vnútorný závit G-1/4). Možné zameniť za iný. Konštrukcia dávkovacej pištole je celokovová - tlaková nádoba je vyrobená z hrubostenného hliníka a rukoväť a veko z kovu. Rukoväť možno prispôsobiť - posunúť po tlakovej nádobe podľa potreby pre správne vyváženie a jednoduchšiu aplikáciu hmôt. Súčasťou balenia sú aj aplikačné špičky a náhradný piest. Rozmery: 530 x 210mm Priemer: 68mm Maximálny tlak: 10bar Váha prázdnej pištole: 810g Vhodné pre tmely, lepidlá, tesniace hmoty, silikóny, stierky, vazelíny a ďalšie hmoty. Pre vytláčanie z klasických plastových Eurokartuší použite výrobok pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov alebo lepidiel z kartuší 300ml.
172,17€ / ks 143,48€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
102232
Profesionálna pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov, lepidiel, silikónov, tesniacich a ďalších hmôt z klasických Eurokartuší 290-330ml pomocou stlačeného vzduchu. Eurokartuše stačí iba zastrčiť do hliníkového tubusu, nasadiť tesniacu gumičku a zaskrutkovať aretačnou skrutku. Stlačený vzduch po stlačení kovovej spúšte tlačí na piest vo vnútri Eurokartuše a ten vytláča materiál skrze aplikačnú špičku. Tlaková pištoľ má odvzdušňovací ventil s reguláciou, pre nastavenie zotrvačnosti a zamedzenie zvyškovému vytlačovania materiálu. Vstupný tlak nutné regulovať externe. Tlaková dávkovacia pištoľ sa pripája ku kompresoru či k existujúcemu vzduchovému rozvodu pomocou rychlospojkového tlakového konektora (vnútorný závit G-1/4). Možné zameniť za iný. Konštrukcia dávkovacej pištole je celokovová - tlaková nádoba je vyrobená z hrubostenného hliníka a rukoväť a veko z kovu. Rukoväť možno prispôsobiť - posunúť po tlakovej nádobe podľa potreby pre správne vyváženie a jednoduchšiu aplikáciu hmôt. Rozmery: 320 x 210mm Priemer: 68mm Maximálny tlak: 10bar Váha prázdnej pištole: 650g Vhodné pre tmely, lepidlá, tesniace hmoty, silikóny, stierky, vazelíny a ďalšie hmoty. Pre dávkovanie zo "salámy" (črievok) použite pneumatickú pištoľ pre aplikáciu z hadicových sáčkov (črievok) 600ml, ktorá obsahuje vnútorný piest.
146,09€ / ks 121,74€ bez DPH
skladom6-25 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
102233
Tlaková komora pre dávkovače kvapalín. Tlaková komora sa používa na dávkovanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov - dávkovačov. Materiál, ktorý sa má vytlačiť, sa môže naliať priamo do nádoby. V prípade materiálu, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po skončení práce, možno takúto kvapalinu umiestniť na dno tlakovej komory do vhodnej nádoby. Podobne, ak materiál nesmie prísť do kontaktu s povrchom nádrže z nehrdzavejúcej ocele, môže byť umiestnený napríklad v keramickom pohári.  
203,48€ / ks 169,57€ bez DPH
skladom2-5 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101448
Tlaková nádoba s redukčným ventilom. Tlaková nádoba sa používa na dávkovanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov - dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné dávkovanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa môže naliať priamo do nádoby. V prípade materiálu, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po skončení práce, možno takúto kvapalinu umiestniť na dno tlakovej komory do vhodnej nádoby. Podobne, ak materiál nesmie prísť do kontaktu s povrchom nádrže z nehrdzavejúcej ocele, môže sa umiestniť napríklad do keramického pohára.
349,57€ / ks 291,30€ bez DPH
skladom2-5 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101449
Nerezová tlaková nádoba s objemom 5 litrov s redukčným ventilom. Tlaková nádoba sa používa na dávkovanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné dávkovanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa môže naliať priamo do nádoby. V prípade materiálu, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, možno takúto kvapalinu umiestniť na dno tlakovej komory do vhodnej nádoby. Podobne, ak materiál nesmie prísť do kontaktu s povrchom nádoby z nehrdzavejúcej ocele, môže sa umiestniť napríklad do keramického pohára. Vstup aj výstup tlakovej nádoby majú rýchloupínacie príruby kompatibilné s pripojovacími systémami John Guest - vstup JG 1/4" (6 mm rúrka) a výstup JG 5/16" (8 mm rúrka). Hadicu možno pretlačiť cez výstupný otvor a ústie hadice spustiť na dno dávkovacej nádoby. Tlaková nádoba je vybavená poistným ventilom. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii. Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakovej nádoby je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, do ktorých sa nezmestia bežné kartuše na ručné dávkovanie. Pri potrebe dávkovania veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Tento problém sa dá čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať kartuše. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny v tlakovej komore rieši problém častého dopĺňania aj problém s veľkou hmotnosťou ručnej časti. Tlaková komora je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 0,5 l, 2 l, 5 l, 10 l a 25 l. Nádoba sa môže používať aj v režime objemového miešania, keď sa dve kvapalné zložky miešajú priamo počas dávkovania. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapalín KH-228AB. Tento dávkovací systém sa dodáva s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade potreby väčších objemov sa dá nahradiť dvoma väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätnú klapku a v tomto usporiadaní nemá vplyv na funkciu nádoby. Ďalšie ilustračné fotografie možností pripojenia tlakových nádob nájdete na vyššie uvedených výrobkoch.
798,26€ / ks 665,22€ bez DPH
skladom6-25 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
100673
Robustná oceľová tlaková nádoba s objemom 10 litrov a redukčným ventilom. Tlaková nádoba sa používa na dávkovanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné dávkovanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa môže naliať priamo do nádoby. V prípade materiálu, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, možno takúto kvapalinu umiestniť na dno tlakovej komory do vhodnej nádoby. Rýchloupínacia príruba na vstupe aj výstupe tlakovej nádoby je kompatibilná so systémami konektorov John Guest 5/16" a európskymi 8 mm potrubiami. Cez výstupný otvor možno pretlačiť hadicu a ústie hadice spustiť na dno tlakovej nádoby. Tlaková nádoba je vybavená poistným ventilom, manometrom a regulátorom tlaku. Tesné uzavretie zabezpečujú 4 robustné skrutky, ktoré pevne držia veko na mieste. Otváranie nádoby nie je zložité ani časovo náročné, stačí mierne uvoľniť skrutky a zosunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii. Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, do ktorých sa nezmestia bežné kazety na ručné dávkovanie. Pri potrebe dávkovania veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Tento problém sa dá čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať kartuše. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny v tlakovej komore rieši problém častého dopĺňania aj problém s veľkou hmotnosťou ručnej časti. Tlaková komora je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 0,5 l, 2 l, 5 l, 10 l a 25 l. Nádoba sa môže používať aj v režime objemového miešania, na dvojzložkové dávkovanie, pri ktorom sa dve kvapalné zložky miešajú priamo počas dávkovania. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapaliny KH-228AB. Tento dávkovací systém sa dodáva s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade potreby väčších objemov sa môže nahradiť týmito dvoma väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätnú klapku a v tomto usporiadaní nemá vplyv na funkciu nádoby. Ďalšie ilustračné fotografie možností pripojenia tlakových nádob nájdete na vyššie uvedených výrobkoch.
1 059,13€ / ks 882,61€ bez DPH
skladom2-5 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
101982
Nádrž na dávkovanie priemyselných kvapalín 25 l Robustná 25-litrová oceľová tlaková nádoba s redukčným ventilom. Tlaková nádoba sa používa na dávkovanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné dávkovanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa môže naliať priamo do nádoby. V prípade materiálu, ktorý by znemožnil vyčistenie nádoby po skončení práce, môže byť takáto kvapalina umiestnená na dne tlakovej komory vo vhodnej nádobe. Rýchloupínacia príruba na vstupe aj výstupe tlakovej nádoby je kompatibilná so systémami konektorov John Guest 5/16" a európskymi 8 mm potrubiami. Hadica sa môže pretiahnuť cez výstupný otvor a ústie hadice sa spustí na dno dávkovacej nádoby. Tlaková nádrž je vybavená poistným ventilom, manometrom a regulátorom tlaku. Pevné uzavretie zabezpečujú 4 robustné skrutky, ktoré držia veko pevne na mieste. Otváranie nádoby nie je zložité ani časovo náročné, stačí mierne uvoľniť skrutky a odsunúť veko. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii. Pre 400 mm široké ploché fólie Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, ktoré nie sú vhodné pre bežné ručné dávkovacie kazety. Pri potrebe dávkovania veľkého objemu je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kazety, ktoré unavujú ruky. Tento problém sa dá čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať kazety. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny do tlakovej komory rieši problém častého dopĺňania aj problém s veľkou hmotnosťou ručnej časti. Tlaková komora je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 0,5 l, 2 l, 5 l, 10 l. Zásobník sa môže používať aj v režime objemového miešania na dvojzložkové dávkovanie, keď sa dve kvapalné zložky miešajú priamo počas dávkovania. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapaliny KH-228AB. Tento dávkovací systém sa dodáva s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade potreby väčších objemov sa dá nahradiť týmito dvoma väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätný ventil a v tomto usporiadaní nemá vplyv na funkciu nádoby. Viac ilustračných fotografií možností pripojenia tlakových nádob nájdete na vyššie uvedených produktoch.
2 290,43€ / ks 1 908,70€ bez DPH
skladom1 ks
Kód:
100672
Celonerezová tlaková nádoba s objemom 10 litrov s redukčným ventilom. Tlaková nádoba sa používa na dávkovanie kvapalných materiálov pomocou automatických dávkovačov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom aj na ručné dávkovanie kvapalných materiálov. Vytláčaný materiál sa môže naliať priamo do nádoby. V prípade, že ide o taký materiál, ktorý bráni čisteniu nádoby na konci práce, je možné takúto kvapalinu umiestniť na dno tlakovej komory do vhodnej nádoby. Rýchloupínacia príruba na vstupe aj výstupe tlakovej nádoby je kompatibilná so systémami konektorov John Guest 5/16" a európskymi 8 mm potrubiami. Cez výstupný otvor možno pretlačiť hadicu a ústie hadice spustiť na dno tlakovej nádoby. Tlaková nádoba je vybavená poistným ventilom, manometrom a regulátorom tlaku. Tesné uzavretie zabezpečujú 4 ks skrutiek M12, ktoré pevne držia veko na mieste. Otváranie nádoby nie je zložité ani časovo náročné, stačí mierne uvoľniť skrutky a zosunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných materiálov a ich kontaminácii Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým na priemyselné dávkovanie väčších objemov, ktoré nie je možné obsiahnuť bežnými ručnými dávkovacími kazetami. Pri potrebe dávkovania veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Tento problém sa dá čiastočne vyriešiť zavesením dávkovacej rukoväte navyvažovačku. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať kartuše. Umiestnenie dávkovanej kvapaliny v tlakovej komore rieši problém potreby častého dopĺňania aj problém vysokej hmotnosti ručnej časti. Tlaková komora je k dispozícii v niekoľkých verziách podľa objemu: 0,5 l, 2 l, 5 l, 25 l.. Nádoba sa môže používať aj v režime objemového miešania, na dvojzložkové dávkovanie, pri ktorom sa dve kvapalné zložky miešajú priamo počas dávkovania. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapaliny KH-228AB. Tento dávkovací systém sa dodáva s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade potreby väčších objemov sa môže nahradiť týmito dvoma väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätnú klapku a v tomto usporiadaní nemá vplyv na funkciu nádoby. Ďalšie ilustračné fotografie možností pripojenia tlakových nádob nájdete na vyššie uvedených výrobkoch.
1 502,61€ / ks 1 252,17€ bez DPH
skladom1 ks 31.05.2024 môže byť u Vás
Kód:
103879
Celkový počet výrobkov: 17
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!