Fulltextové vyhľadávanie:

Automatický stmívač pro chovatele - simulátor východu a západu slunce nahrazuje přirozený proces svítání a stmívání. Přístroj řídí jas žárovek v závislosti na čase tak, aby vytvářel umělé slunce pro potřeby chovatelů a pěstitelů.
Výdajné miesto
Michálkovická 2098/86B,
710 00 Slezská Ostrava  
Zobrazit na mapě
Len pre objednávky cez eshop

Otváracia doba: 
Po - Pia:   08:00 - 18:00

Obchodné oddelenie:
Telefón: +420 603 357 606
(volajte Po – Pia: 8:00 – 18:00)
ICQ: 112873076
E-mail: info@hotair.sk

Fakturácia, expedícia:
Telefón: +420 605 259 759
(volajte Po – Pia: 7:30 – 15:00)
E-mail: info@hotair.sk

Technické oddelenie (Help-desk):
Telefón: +420 603 355 085 
(volajte Po – Pia: 9:00 – 17:00)
E-mail: servis@hotair.sk


 

Tlakové nádoby, nerezové nádrže

 

Celkový počet výrobkov: 14

Filter podľa ceny:

119,51 €

1 892,18 €

 

Celkový počet výrobkov: 14

Manuálna plnička kartuší FU-BLG6oz 177ml

Manuálna plnička kartuší FU-BLG6oz 177ml

Ručné plniace zariadenie pre kartuše so zásobníkom na 177ml (6oz) dávkovanej látky FU-BLG6oz. Vďaka tejto špeciálnej plniacej kartuši môžete ľahko vytvoriť plniaci systém pre jednoduché plnenie menších kartuší viskóznymi aj menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - housingu, ktorý do seba pojme veľkú 177ml polypropylénovou kartušu. Túto kartuša naplníte požadovanou látkou, ktorú chcete plniť do menších kartuší a uzavrite piestom. Housing sa uzatvára pomocou skrutkovacieho uzáveru s vrúbkovaním proti sklzu. Jeho zaskrutkovaním sa vzduchotesne oddelí kartuša od housingu a pripojí sa ku konektoru pre tlakový prívod. Uzáver má v sebe konektor pre pripojenie tlakového prívodu John Guest JG 1/4 "- teda pre 6mm hadičky. Vývod 177ml PP kartuše je zakončený rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom je umiestnený Luer-Lock ventil, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer -Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip. Pre plnenie je vhodné používať kartuše s piestom, ktorý je potrebné pred plnením úplne stlačiť na dno kartuše. Len tak docielite plnenie bez vzduchových bublín. Týmto vstrekovacím systémom možno plniť kvapaliny rôznych viskozít, od etanolu po pasty s hustotou medu. Pre presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť tlakovú riadiacu jednotku - niektorý z dávkovačov tekutých prípravkov, vďaka ktorým je možné presne riadiť požadovaný tlak pre jednotlivú dávku a celý proces plnenia kartuší tak zautomatizovať, spresniť a značne urýchliť. Použiť môžete napríklad dávkovač PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Plniť kartuše možno aj bez použitia dávkovača tekutých prípravkov, vďaka použitiu luer-lock ventilu je možné plniacu kartušu natlakovať a potom len otvárať ventil podľa potreby. Plnička kartuší je dodávaná kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovový housing kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a JG 1/4 "konektorom, samotná 177ml kartušu s piestom, koleno s luer-lock ventilom a uzávery špičky a konce kartuše pre uchovávanie dávkovaných tekutín pre ďalšie použitie. S nákupom plniaceho zariadenia pre kartuše doporučujeme tiež kúpu ďalších 177ml kartuší pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá transparentný kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše pre plnenie môžete kúpiť tu.

Cena s DPH: 192,59€ / ks

Cena bez DPH: 160,49€ / ks

Kód: 101834

skladom
2-5 ks

 

Plniaci systém injekčných striekačiek FU-BLG8oz 287ml

Plniaci systém injekčných striekačiek FU-BLG8oz 287ml

Ručné plniace zariadenie pre kartuše so zásobníkom na 287ml (8oz) dávkovanej látky FU-BLG8oz. Vďaka tejto špeciálnej plniacej kartuši môžete ľahko vytvoriť plniaci systém pre jednoduché plnenie menších kartuší viskóznymi aj menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - housingu, ktorý do seba pojme veľkú 177ml polypropylénovou kartušu. Túto kartuša naplníte požadovanou látkou, ktorú chcete plniť do menších kartuší a uzavrite piestom. Housing sa uzatvára pomocou skrutkovacieho uzáveru s vrúbkovaním proti sklzu. Jeho zaskrutkovaním sa vzduchotesne oddelí kartuša od housingu a pripojí sa ku konektoru pre tlakový prívod. Uzáver má v sebe konektor pre pripojenie tlakového prívodu John Guest JG 1/4 "- teda pre 6mm hadičky. Vývod 287ml PP kartuše je zakončený rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom je umiestnený Luer-Lock ventil, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer -Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip.   Pre plnenie je vhodné používať kartuše s piestom, ktorý je potrebné pred plnením úplne stlačiť na dno kartuše. Len tak docielite plnenie bez vzduchových bublín. Týmto vstrekovacím systémom možno plniť kvapaliny rôznych viskozít, od etanolu po pasty s hustotou medu.   Pre presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť tlakovú riadiacu jednotku - niektorý z dávkovačov tekutých prípravkov, vďaka ktorým je možné presne riadiť požadovaný tlak pre jednotlivú dávku a celý proces plnenia kartuší tak zautomatizovať, spresniť a značne urýchliť. Použiť môžete napríklad dávkovač PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Plniť kartuše možno aj bez použitia dávkovača tekutých prípravkov, vďaka použitiu luer-lock ventilu je možné plniacu kartušu natlakovať a potom len otvárať ventil podľa potreby. Plnička kartuší je dodávaná kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovový housing kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a JG 1/4 "konektorom, samotná 287ml kartušu s piestom, koleno s luer-lock ventilom a uzávery špičky a konce kartuše pre uchovávanie dávkovaných tekutín pre ďalšie použitie. S nákupom plniaceho zariadenia pre kartuše doporučujeme tiež kúpu ďalších 287ml kartuší pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá transparentný kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše pre plnenie môžete kúpiť tu.  

Cena s DPH: 217,28€ / ks

Cena bez DPH: 181,07€ / ks

Kód: 101835

skladom
6-25 ks

 

Ručné plniace zariadenie pre kartuše so zásobníkom na 355ml 12oz FU-BLG12oz

Ručné plniace zariadenie pre kartuše so zásobníkom na 355ml 12oz FU-BLG12oz

Ručné plniace zariadenie pre kartuše so zásobníkom na 355ml (12oz) dávkovanej látky FU-BLG12oz. Vďaka tejto špeciálnej plniacej kartuši môžete ľahko vytvoriť plniaci systém pre jednoduché plnenie menších kartuší viskóznymi aj menej viskóznymi kvapalinami.   Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - housingu, ktorý do seba pojme veľkú 355 ml polypropylénovou kartušu. Túto kartuša naplníte požadovanou látkou, ktorú chcete plniť do menších kartuší a uzavrite piestom. Housing sa uzatvára pomocou skrutkovacieho uzáveru s vrúbkovaním proti sklzu. Jeho zaskrutkovaním sa vzduchotesne oddelí kartuša od housingu a pripojí sa ku konektoru pre tlakový prívod. Uzáver má v sebe konektor pre pripojenie tlakového prívodu John Guest JG 1/4 "- teda pre 6mm hadičky. Vývod 177ml PP kartuše je zakončený rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom je umiestnený Luer-Lock ventil, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer -Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip. Pre plnenie je vhodné používať kartuše s piestom, ktorý je potrebné pred plnením úplne stlačiť na dno kartuše. Len tak docielite plnenie bez vzduchových bublín. Týmto vstrekovacím systémom možno plniť kvapaliny rôznych viskozít, od etanolu po pasty s hustotou medu.   Pre presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť tlakovú riadiacu jednotku - niektorý z dávkovačov tekutých prípravkov, vďaka ktorým je možné presne riadiť požadovaný tlak pre jednotlivú dávku a celý proces plnenia kartuší tak zautomatizovať, spresniť a značne urýchliť. Použiť môžete napríklad dávkovač PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Plniť kartuše možno aj bez použitia dávkovača tekutých prípravkov, vďaka použitiu luer-lock ventilu je možné plniacu kartušu natlakovať a potom len otvárať ventil podľa potreby. Plnička kartuší je dodávaná kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovový housing kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a JG 1/4 "konektorom, samotná 355 ml kartušu s piestom, koleno s luer-lock ventilom a uzávery špičky a konce kartuše pre uchovávanie dávkovaných tekutín pre ďalšie použitie. S nákupom plniaceho zariadenia pre kartuše doporučujeme tiež kúpu ďalších 355 ml kartuší pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá transparentný kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše pre plnenie môžete kúpiť tu.  

Cena s DPH: 241,98€ / ks

Cena bez DPH: 201,65€ / ks

Kód: 101836

skladom
2-5 ks

 

Nerezová tlaková nádoba s piestom 2L

Nerezová tlaková nádoba s piestom 2L

Kvalitná tlaková nerezová nádoba s celkovým objemom 2 litre s pneumatickým piestom, redukčným ventilom a možnosťou tlačenie aj tých najviac viskóznych materiálov ako sú silikóny, tmely, lepidlá, pasty a ďalšie viskózne tekutiny pomocou veľkého nerezového piestu vo vnútri tlakovej nádoby. Táto tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom tiež pre manuálnu dišpenz tekutých hmôt. Vytlačovaný materiál sa vlieva priamo do nerezovej tlakovej nádoby, podobne ako do kartuší a injekčných striekačiek. Kvapalina je vytláčaná spodnou výpusťou (vnútorný závit G 1/4 ") mohutným piestom, ktorý je ovládaný tlakom a to hneď dvoma možnými spôsobmi. Prívodom stlačeného vzduchu do horného piestového valca - vhodné skôr pre menej a stredne viskózne materiály, alebo prívodom stlačeného vzduchu na samotnú piestové hlavu vo vnútri tlakovej nádoby, skrze veko tlakovej nádoby. Týmto spôsobom možno vytláčať aj tie najviskóznejšie kvapaliny. K tomuto tlakovému hrncu je k dispozícii aj jedinečné ručné ovládanie - vzduchová výhybka, ktorá presmeruje prívod vzduchu z jednej hadice do druhej, čo umožňuje stláčanie a zdvih piesta - spätný ťah, vďaka ktorému je možné nasať materiál z hadičiek späť do tlakovej nádoby. Na vstupe tlakovej nádoby, výhybky aj škrtiaceho ventilu je rýchloupínacia príruba kompatibilná s konektorovými systémami John Guest 1/4 "(európskymi rozvodmi 6 mm). Tieto príruby je možné podľa potreby vymeniť, všetky sa upínajú pomocou závitu G 1/4". Tlaková nádrž je opatrená poistným pretlakovým ventilom, tlakomerom a regulátorom tlaku. O pevné uzatvorenie sa starajú 4 robustné skrutky po stranách, ktoré pevne držia veko na svojom mieste. Otvorenie nádoby nie je nijako komplikované, ani časovo náročné, stačí ľahko povoliť skrutky a odsunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá (silikónové tesnenie), čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných hmôt a ich kontaminácii. Vnútorný piest, ktorý tlačí na dávkovanú hmotu, je vybavený otvorom pre odstránenie vzduchových kvapiek. Dávkovaný materiál možno teda dávkovať bez priameho kontaktu látky so vzduchom, čo zabraňuje vytvrdzovanie jednozložkových komponentov. Otvor má vnútorný závit 1/4 "a uzatvára sa pomocou špeciálnej zátky s imbusovým zakončením (súčasťou dodávky). Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým pre priemyselné dávkovanie väčších objemov, kde nestačia klasické kartuše pre manuálne dávkovanie. Pri požiadavkách na dávkovanie veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Čiastočne sa tento problém dá vyriešiť zavesením dávkovacej rúčky na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať obsah kartuší. Umiestnenie dávkovanej tekutiny do tlakovej komory vyrieši ako problém s nutnosťou častého doplňovania, tak problém s vysokou hmotnosťou ručnej časti. Tlakovú komoru s piestom ponúkame v niekoľkých prevedeniach podľa objemu: objem 2l, 5l, a 10l. Parametre: celkový výška (cez horný piest): 625mm vonkajší priemer (veko): 210mm výška vnútorného valca: 220mm priemer vnútorného piestu: 122mm vnútorný priemer: 122mm celkový objem: 2 litre Max. tlak ventilu: 10 bar Max. tlak do výhybky: 8 bar konektory: John Guest 1/4 "(pre 6mm hadice) materiál: nerez oceľ váha: 8kg Odporúčanie: Pre výber správneho riešenia práve pre váš účel kontaktujte naše technické oddelenie. Radi Vám poradíme.

Cena s DPH: 888,89€ / ks

Cena bez DPH: 740,74€ / ks

Kód: 102445

skladom
2-5 ks

 

Tlaková nerezová nádoba s piestom 5L

Tlaková nerezová nádoba s piestom 5L

Kvalitná tlaková nerezová nádoba s celkovým objemom 2 litre s pneumatickým piestom, redukčným ventilom a možnosťou tlačenie aj tých najviac viskóznych materiálov ako sú silikóny, tmely, lepidlá, pasty a ďalšie viskózne tekutiny pomocou veľkého nerezového piestu vo vnútri tlakovej nádoby. Táto tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom tiež pre manuálnu dišpenz tekutých hmôt. Vytlačovaný materiál sa vlieva priamo do nerezovej tlakovej nádoby, podobne ako do kartuší a injekčných striekačiek. Kvapalina je vytláčaná spodnou výpusťou (vnútorný závit G 1/4 ") mohutným piestom, ktorý je ovládaný tlakom a to hneď dvoma možnými spôsobmi. Prívodom stlačeného vzduchu do horného piestového valca - vhodné skôr pre menej a stredne viskózne materiály, alebo prívodom stlačeného vzduchu na samotnú piestové hlavu vo vnútri tlakovej nádoby, skrze veko tlakovej nádoby. Týmto spôsobom možno vytláčať aj tie najviskóznejšie kvapaliny. K tomuto tlakovému hrncu je k dispozícii aj jedinečné ručné ovládanie - vzduchová výhybka, ktorá presmeruje prívod vzduchu z jednej hadice do druhej, čo umožňuje stláčanie a zdvih piesta - spätný ťah, vďaka ktorému je možné nasať materiál z hadičiek späť do tlakovej nádoby. Na vstupe tlakovej nádoby, výhybky aj škrtiaceho ventilu je rýchloupínacia príruba kompatibilná s konektorovými systémami John Guest 5/16 "(európskymi rozvodmi 8 mm). Tieto príruby je možné podľa potreby vymeniť, všetky sa upínajú pomocou závitu G 1/4". Tlaková nádrž je opatrená poistným pretlakovým ventilom, tlakomerom a regulátorom tlaku. O pevné uzatvorenie sa starajú 4 robustné skrutky po stranách, ktoré pevne držia veko na svojom mieste. Otvorenie nádoby nie je nijako komplikované, ani časovo náročné, stačí ľahko povoliť skrutky a odsunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá (silikónové tesnenie), čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných hmôt a ich kontaminácii. Vnútorný piest, ktorý tlačí na dávkovanú hmotu, je vybavený otvorom pre odstránenie vzduchových bublín. Dávkovaný materiál možno teda dávkovať bez priameho kontaktu látky so vzduchom, čo zabraňuje vytvrdzovanie jednozložkových komponentov. Otvor má vnútorný závit 1/4 "a uzatvára sa pomocou špeciálnej zátky s imbusovým zakončením (súčasťou dodávky). SSystém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým pre priemyselné dávkovanie väčších objemov, kde nestačia klasické kartuše pre manuálne dávkovanie. Pri požiadavkách na dávkovanie veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Čiastočne sa tento problém dá vyriešiť zavesením dávkovacej rúčky na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať obsah kartuší. Umiestnenie dávkovanej tekutiny do tlakovej komory vyrieši ako problém s nutnosťou častého doplňovania, tak problém s vysokou hmotnosťou ručnej časti. Tlakovú komoru s piestom ponúkame v niekoľkých prevedeniach podľa objemu: objem 2l, 5l, a 10l. Parametre: celková výška (cez horný piest): 790m vonkajší priemer (veko): 190mm výška vnútorného valca: 300mm priemer vnútorného piestu: 148mm vnútorný priemer: 148mm celkový objem: 5 litrov Max. tlak ventilu: 10 bar Max. tlak do výhybky: 8 bar konektory: John Guest 5/16 "(pre 8mm hadice) materiál: nerez oceľ váha: 13kg Odporúčanie: Pre výber správneho riešenia práve pre váš účel kontaktujte naše technické oddelenie. Radi Vám poradíme.    

Cena s DPH: 982,72€ / ks

Cena bez DPH: 818,93€ / ks

Kód: 102446

skladom
2-5 ks

 

Tlakový nerezový hrniec s piestom 10L

Tlakový nerezový hrniec s piestom 10L

Kvalitná tlaková nerezová nádoba s celkovým objemom 10 litrov s pneumatickým piestom, redukčným ventilom a možnosťou tlačenie aj tých najviac viskóznych materiálov ako sú silikóny, tmely, lepidlá, pasty a ďalšie viskózne tekutiny pomocou veľkého nerezového piestu vo vnútri tlakovej nádoby. Táto tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom tiež pre manuálnu dišpenz tekutých hmôt. Vytlačovaný materiál sa vlieva priamo do nerezovej tlakovej nádoby, podobne ako do kartuší a injekčných striekačiek. Kvapalina je vytláčaná spodnou výpusťou (vnútorný závit G 1/4 ") mohutným piestom, ktorý je ovládaný tlakom a to hneď dvoma možnými spôsobmi. Prívodom stlačeného vzduchu do horného piestového valca - vhodné skôr pre menej a stredne viskózne materiály, alebo prívodom stlačeného vzduchu na samotnú piestové hlavu vo vnútri tlakovej nádoby, skrze veko tlakovej nádoby. Týmto spôsobom možno vytláčať aj tie najviskóznejšie kvapaliny. K tomuto tlakovému hrncu je k dispozícii aj jedinečné ručné ovládanie - vzduchová výhybka, ktorá presmeruje prívod vzduchu z jednej hadice do druhej, čo umožňuje stláčanie a zdvih piesta - spätný ťah, vďaka ktorému je možné nasať materiál z hadičiek späť do tlakovej nádoby. Na vstupe tlakovej nádoby, výhybky aj škrtiaceho ventilu je rýchloupínacia príruba kompatibilná s konektorovými systémami John Guest 5/16 "(európskymi rozvodmi 8 mm). Tieto príruby je možné podľa potreby vymeniť, všetky sa upínajú pomocou závitu  1/4".Vstupné spojky do horného piestu sú väčšie, pre hadičku 10mm (3/8 "). Otvory so závitmi pre tieto horné príruby sú o veľkosti 3/8". Tlaková nádrž je opatrená poistným pretlakovým ventilom, tlakomerom a regulátorom tlaku. O pevné uzatvorenie sa starajú 4 robustné skrutky po stranách, ktoré pevne držia veko na svojom mieste. Otvorenie nádoby nie je nijako komplikované, ani časovo náročné, stačí ľahko povoliť skrutky a odsunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá (silikónové tesnenie), čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných hmôt a ich kontaminácii. Vnútorný piest, ktorý tlačí na dávkovanú hmotu, je vybavený otvorom pre odstránenie vzduchových bubín. Dávkovaný materiál možno teda dávkovať bez priameho kontaktu látky so vzduchom, čo zabraňuje vytvrdzovanie jednozložkových komponentov. Otvor má vnútorný závit 1/4 "a uzatvára sa pomocou špeciálnej zátky s imbusovým zakončením (súčasťou dodávky). Systém riadeného vytláčania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým pre priemyselné dávkovanie väčších objemov, kde nestačia klasické kartuše pre manuálne dávkovanie. Pri požiadavkách na dávkovanie veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Čiastočne sa tento problém dá vyriešiť zavesením dávkovacej rúčky na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať obsah kartuší. Umiestnenie dávkovanej tekutiny do tlakovej komory vyrieši ako problém s nutnosťou častého doplňovania, tak problém s vysokou hmotnosťou ručnej časti. Tlakovú komoru s piestom ponúkame v niekoľkých prevedeniach podľa objemu: objem 2l, 5l, a 10l. Parametre: celková výška (cez horný piest): 835M vonkajší priemer (veko): 300mm výška vnútorného valca: 305mm priemer vnútorného piestu: 205mm vnútorný priemer: 205mm celkový objem: 10 litrov Max. tlak ventilu: 10 bar Max. tlak do výhybky: 8 bar konektory: John Guest 5/16 "(pre 8mm hadice), 3/8" (10mm hadica) pre hornú piest. materiál: nerez oceľ váha: 24kg Odporúčanie: Pre výber správneho riešenia práve pre váš účel kontaktujte naše technické oddelenie. Radi Vám poradíme.

Cena s DPH: 1 279,01€ / ks

Cena bez DPH: 1 065,84€ / ks

Kód: 102447

skladom
2-5 ks

 

Kovové puzdro pre euro kartuše s John Guest 1/4 "6mm k dávkovacím systémom

Kovové puzdro pre euro kartuše s John Guest 1/4 "6mm k dávkovacím systémom

Kovové puzdro pre euro kartuše 290-330ml zakončené konektorom John Guest 1/4 "pre pripojenie 6mm hadičky a tlakového dávkovacieho systému. Puzdro sa skladá z dvoch častí, housingu pre kartušu a kryt s tesnením a konektorom pre privedenie tlaku. Puzdro po uzavretí vzduchotesne uzavrie koniec kartuše s prívodom tlaku z dávkovača a vy tak môžete vytláčať materiály, ktoré sú balené vo vytláčacích Eurokartušiach 310 ml, určené predovšetkým pre ručné pištole, automaticky v presne riadených dávkach. Pre presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť tlakovú riadiacu jednotku - niektorý z dávkovačov tekutých prípravkov, vďaka ktorým je možné presne riadiť požadovaný tlak pre jednotlivú dávku a celý proces plnenia kartuší tak zautomatizovať, spresniť a značne urýchliť. Použiť môžete napríklad dávkovač PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Po pripojení špeciálneho adaptéra Luer-Lock pre eurokartuše a spojky Luer-Lock samec-samec, môžete tiež plniť menšie kartuše z týchto veľkých eurokartuší. Súčasťou skrutkovacieho uzáveru je tiež krúžok pre pripevnenie puzdra na balancer (vyvažovač), na odľahčenie záťaže. Balenie obsahuje kovové puzdro a kovový tlakový kryt s JG 1/4 "6mm konektorom. Odporúčame tiež nákup 6mm hadičky. Vhodné pre eurokartuše 290ml, 300ml, 310ml, 320ml a 330ml.

Cena s DPH: 118,52€ / ks

Cena bez DPH: 98,77€ / ks

Kód: 100573

skladom
6-25 ks

 

Pneumatická pištoľ pre aplikáciu z hadicových sáčkov (črievok) 600ml

Pneumatická pištoľ pre aplikáciu z hadicových sáčkov (črievok) 600ml

Profesionálna pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov, lepidiel, tesniacich a ďalších hmôt z hadicových sáčkov (salám - črievok) pomocou stlačeného vzduchu. Použitie pre bežný typ balenia typu "saláma" s objemom až 600 ml. Črievku sa odreže jeden koniec a vloží sa do hliníkového tubusu odstrihnutým koncom von. Tubus sa zakončí aplikačnou špičkou a aretačnou maticou. Stlačený vzduch po stlačení kovovej spúšte tlačí piest proti črievku a materiál je tlačený skrze aplikačnú špičku. Tlaková pištoľ má odvzdušňovací ventil s reguláciou, pre nastavenie zotrvačnosti a zamedzenie zvyškovému vytláčaniu materiálu. Vstupný tlak nutné regulovať externe. Tlaková dávkovacia pištoľ sa pripája ku kompresoru či k existujúcemu vzduchovému rozvodu pomocou rychlospojkového tlakového konektora (vnútorný závit G-1/4). Možné zameniť za iný. Konštrukcia dávkovacej pištole je celokovová - tlaková nádoba je vyrobená z hrubostenného hliníka a rukoväť a veko z kovu. Rukoväť možno prispôsobiť - posunúť po tlakovej nádobe podľa potreby pre správne vyváženie a jednoduchšiu aplikáciu hmôt. Súčasťou balenia sú aj aplikačné špičky a náhradný piest. Rozmery: 530 x 210mm Priemer: 68mm Maximálny tlak: 10bar Váha prázdnej pištole: 810g Vhodné pre tmely, lepidlá, tesniace hmoty, silikóny, stierky, vazelíny a ďalšie hmoty. Pre vytláčanie z klasických plastových Eurokartuší použite výrobok pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov alebo lepidiel z kartuší 300ml.

Cena s DPH: 138,27€ / ks

Cena bez DPH: 115,23€ / ks

Kód: 102232

skladom
viac ako 25 ks

 

Pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov alebo lepidiel z kartuší 300ml

Pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov alebo lepidiel z kartuší 300ml

Profesionálna pneumatická pištoľ pre aplikáciu tmelov, lepidiel, silikónov, tesniacich a ďalších hmôt z klasických Eurokartuší 290-330ml pomocou stlačeného vzduchu. Eurokartuše stačí iba zastrčiť do hliníkového tubusu, nasadiť tesniacu gumičku a zaskrutkovať aretačnou skrutku. Stlačený vzduch po stlačení kovovej spúšte tlačí na piest vo vnútri Eurokartuše a ten vytláča materiál skrze aplikačnú špičku. Tlaková pištoľ má odvzdušňovací ventil s reguláciou, pre nastavenie zotrvačnosti a zamedzenie zvyškovému vytlačovania materiálu. Vstupný tlak nutné regulovať externe. Tlaková dávkovacia pištoľ sa pripája ku kompresoru či k existujúcemu vzduchovému rozvodu pomocou rychlospojkového tlakového konektora (vnútorný závit G-1/4). Možné zameniť za iný. Konštrukcia dávkovacej pištole je celokovová - tlaková nádoba je vyrobená z hrubostenného hliníka a rukoväť a veko z kovu. Rukoväť možno prispôsobiť - posunúť po tlakovej nádobe podľa potreby pre správne vyváženie a jednoduchšiu aplikáciu hmôt. Rozmery: 320 x 210mm Priemer: 68mm Maximálny tlak: 10bar Váha prázdnej pištole: 650g Vhodné pre tmely, lepidlá, tesniace hmoty, silikóny, stierky, vazelíny a ďalšie hmoty. Pre dávkovanie zo "salámy" (črievok) použite pneumatickú pištoľ pre aplikáciu z hadicových sáčkov (črievok) 600ml, ktorá obsahuje vnútorný piest.

Cena s DPH: 118,52€ / ks

Cena bez DPH: 98,77€ / ks

Kód: 102233

skladom
6-25 ks

 

Nádrž k dávkovacím systémom nerezová 0,5L

Nádrž k dávkovacím systémom nerezová 0,5L

Tlaková komora k dávkovaču tekutín. Tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov. Vytláčaný materiál môže byť naliatí priamo do nádoby. V prípade, že sa jedná o materiál, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, je možné takúto tekutinu vložiť na dno tlakovej komory vo vhodnej nádobe. Rovnako ak materiál nesmie prísť do styku s nerezovým povrchom nádrže, môže byť umiestnený napríklad v keramickom hrnčeku.  Na vstupu i na výstupu tlakové nádoby je rychloupínací příruba kompatibilní s konektorovými systémy John Guest 1/4" (6,35 mm) a evropskými rozvody 6 mm. Výstupní zdířkou je možné hadici prostrčit a spustit její ústí až ke dnu dávkovací nádoby. Systém řízeného vytlačování a dávkování z tlakových nádob je určen především pro průmyslové dávkování větších objem, které nepojmou klasické kartuše pro manuální dávkování. Při požadavcích na dávkování velkých objemů je obsluha nucena neustále držet objemné a těžké kartuše, které unavují ruce. Částečně se tento problém dá vyřešit zavěšením dávkovací ručky na balancér. Při velkých dávkách však bude obsluha stále nucena doplňovat obsah kartuší. Umístění dávkované tekutiny do tlakové komory vyřeší jak problém s nutností častého doplňování, tak problém s vysokou hmotností ručního části. Tlakovou komoru nabízíme ve dvou provedeních dle objemu: 0,5l a 2l. V obrázcích u produktu najdete dávkovací sestavu, demonstrující možnost propojení nádrže s dispenzorem PE-986A.  Další aplikaci představuje takzvaný objemový mix, kde přímo při dávkování dochází k mísení dvou složek tekutin. Funkci dávkovače ve spojení se dvěma tlakovými komorami ilustruje Dávkovač tekutin dvojitý KH-228AB. Nádoby může být i pod stálým tlakem; v tom případě k dávkování dochází až na výstupu pomocí Ručního dávkovače viskózních kapalin CAM-200. Parametry: vnější rozměry: průměr 76 mm, výška 134 mm vnitřní rozměry: průměr 72 mm, výška 120 mm materiál: ušlechtilá ocel hmotnost: 1,2 kg

Cena s DPH: 162,96€ / ks

Cena bez DPH: 135,80€ / ks

Kód: 101448

skladom
6-25 ks

 

Tlakový hrniec k dávkovaču kvapalín 2,0L

Tlakový hrniec k dávkovaču kvapalín 2,0L

Tlaková nádoba s redukčným ventilom. Tlakový hrniec slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov alebo v spojení s vhodnými ručnými dávkovačmi tiež pre manuálny dišpenz tekutých hmôt. Vytláčaný materiál môže byť naliatý priamo do nádoby. V prípade, že sa jedná o materiál, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, je možné takúto tekutinu vložiť na dno tlakovej komory vo vhodnej nádobe. Rovnako ak materiál nesmie prísť do styku s nerezovým povrchom nádrže, môže byť umiestnený napríklad v keramickom hrnčeku.Na vstupu i na výstupu tlakové nádoby je rychloupínací příruba kompatibilní s konektorovými systémy John Guest 1/4" (6,35 mm) a evropskými rozvody 6 mm. Výstupní zdířkou je možné hadici prostrčit a spustit její ústí až ke dnu dávkovací nádoby. Tlaková nádrž je opatřena pojistným přetlakovým ventilem. Nádoba je hermeticky uzavřena, což zabraňuje odpařování dávkovaných hmot a jejich kontaminaci. Systém řízeného vytlačování a dávkování z tlakových nádob je určen především pro průmyslové dávkování větších objemů, které nepojmou klasické kartuše pro manuální dávkování. Při požadavcích na dávkování velkých objemů je obsluha nucena neustále držet objemné a těžké kartuše, které unavují ruce. Částečně se tento problém dá vyřešit zavěšením dávkovací ručky na vyvažovač. Při velkých dávkách však bude obsluha stále nucena doplňovat obsah kartuší. Umístění dávkované tekutiny do tlakové komory vyřeší jak problém s nutností častého doplňování, tak problém s vysokou hmotností ruční části. Tlakovou komoru nabízíme ve dvou provedeních dle objemu: 0,5l a 2l. Titulní obrázek produktu demonstruje možnost propojení nádrže s ručně ovládaným dávkovacím jehlovým ventilem CAM-200. Tlak na přívodu do tlakového hrnce nemusí být v takovém režimu stabilní. O udržování stálého tlaku se stará redukční ventil, na kterém si nastavíte požadovaný tlak. Při ovládání ventilu se pak dávkovač chová vždy stějně. Další aplikaci představuje takzvaný objemový mix, kdy přímo při dávkování dochází k mísení dvou složek tekutin. Funkci dávkovače ve spojení se dvěma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kapalin KH-228AB. Zmíněný dispenzní systém je dodáván se dvěma půllitrovými tlakovými nádobami a v případě nutnosti dávkování větších objemů je možné je nahradit dvěma těmito dvoulitrovými. Redukční ventil nemá zpětnou klapu a neovlivňuje funkci nádoby v tomto zapojení. Více ilustračních fotografií k možnostem zapojení tlakových nádob naleznete u výše zmíněných produktů. Parametry: vnější rozměry válce: průměr 108 mm, výška 269 mm vnitřní rozměry válce: průměr 104 mm, výška 242 mm materiál: ušlechtilá ocel hmotnost: 1,2 kg

Cena s DPH: 286,42€ / ks

Cena bez DPH: 238,68€ / ks

Kód: 101449

skladom
2-5 ks

 

Nerezové nádrže pre priemyselné dávkovače tekutín 5l

Nerezové nádrže pre priemyselné dávkovače tekutín 5l

Tlaková nerezová nádoba s objemom 5 litrov s redukčným ventilom. Tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzor alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom tiež pre manuálnu dišpenz tekutých hmôt. Vytláčaný materiál môže byť naliaty priamo do nádoby. V prípade, že sa jedná o materiál, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, je možné takúto tekutinu vložiť na dno tlakovej komory vo vhodnej nádobe. Rovnako ak materiál nesmie prísť do styku s nerezovým povrchom nádrže, môže byť umiestnený napríklad v keramickom hrnčeku. Na vstupe aj na výstupe tlakovej nádoby sú rýchloupínacie príruby kompatibilné s konektorovými systémami John Guest - vstup JG 1/4 "(6mm hadička) a na výstupe JG 5/16" (8mm hadička). Výstupnou zdierkou je možné hadicu prestrčiť a spustiť jej ústie až ku dnu dávkovacej nádoby. Tlaková nádrž je vybavená poistným pretlakovým ventilom. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných hmôt a ich kontaminácii. Systém riadeného vytlačovania a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým pre priemyselné dávkovanie väčších objemov, ktoré nepostrehnú klasické kartuše pre manuálne dávkovanie. Pri požiadavkách na dávkovanie veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Čiastočne sa tento problém dá vyriešiť zavesením dávkovacej rúčky na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať obsah kartuší. Umiestnenie dávkovacej tekutiny do tlakovej komory vyrieši ako problém s nutnosťou častého doplňovania, tak problém s vysokou hmotnosťou ručnej časti. Tlakovú komoru ponúkame v niekoľkých prevedeniach podľa objemu: objem 0.5l, 2l, 5l, 10l a 25l. Nádobu možno použiť aj v režime objemového mixu, kedy priamo pri dávkovaní dochádza k miešaniu dvoch zložiek tekutín. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapalín KH-228AB. Spomínaný dišpenzný systém je dodávaný s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade nutnosti dávkovania väčších objemov je možné ich nahradiť dvomi väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätnú klapu a neovplyvňuje funkciu nádoby v tomto zapojení. Viac ilustračných fotografií k možnostiam zapojenia tlakových nádob nájdete u vyššie spomínaných produktov. Parametre: výška: 355mm vonkajší priemer: 200mm vnútorný priemer: 153mm konektory: vstup - JG 1/4 "(pre 6mm hadicu), výstup - JG 5/16" (pre 8mm hadicu) materiál: nerez oceľ hmotnosť: 5,3 kg

Cena s DPH: 654,32€ / ks

Cena bez DPH: 545,27€ / ks

Kód: 100673

skladom
2-5 ks

 

Tlaková nádoba k dávkovačom 10l

Tlaková nádoba k dávkovačom 10l

Robustná tlaková oceľová nádoba o objeme 10 litrov s redukčným ventilom. Tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom tiež pre manuálnu dišpenziu tekutých hmôt. Vytláčaný materiál môže byť naliaty priamo do nádoby. V prípade, že sa jedná o materiál, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, je možné takúto tekutinu vložiť na dno tlakovej komory vo vhodnej nádobe.  Na vstupe aj na výstupe tlakovej nádoby je rýchloupínacia príruba kompatibilná s konektorovými systémami John Guest 5/16 "a európskymi rozvodmi 8 mm. Výstupnou zdierkou je možné hadicu prestrčiť a spustiť jej ústie až ku dnu dávkovacej nádoby. Tlaková nádrž je vybavená poistným pretlakovým ventilom, tlakomerom a regulátorom tlaku. O pevné uzatvorenie sa starajú 4 robustné skrutky, ktoré pevne držia veko na svojom mieste. Otvorenie nádoby nie je nijako komplikované, ani časovo náročné, stačí ľahko povoliť skrutky a odsunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných hmôt a ich kontaminácii. Systém riadeného vytláčanie a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým pre priemyselné dávkovanie väčších objemov, ktoré nepojmú klasické kartuše pre manuálne dávkovanie. Pri požiadavkách na dávkovanie veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Čiastočne sa tento problém dá vyriešiť zavesením dávkovacie rúčky na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať obsah kartuší. Umiestnenie dávkovanej tekutiny do tlakovej komory vyrieši ako problém s nutnosťou častého doplňovania, tak problém s vysokou hmotnosťou ručnej časti. Tlakovú komoru ponúkame v niekoľkých prevedeniach podľa objemu: objem 0.5l, 2l, 5l, 10l a 25l. Nádobu možno použiť aj v režime objemového mixu, pre dvojzložkové dávkovanie, kedy priamo pri dávkovaní dochádza k miešaniu dvoch zložiek tekutín. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapalín KH-228AB. Spomínaný dišpenzný systém je dodávaný s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade potreby dávkovania väčších objemov je možné ich nahradiť týmito dvoma väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätnú klapku a neovplyvňuje funkciu nádoby v tomto zapojení. Viac ilustračných fotografií k možnostiam zapojenia tlakových nádob nájdete u vyššie spomínaných produktov. Parametre: Tlaková nádoba celková výška (cez ventil): 355mm vonkajší priemer (veko): 300mm výška vnútorného valca: 280mm vnútorný priemer: 213mm celkový objem: 10 litrov konektory: John Guest 5/16 "(pre 8mm hadice) materiál: uhlíková oceľ  

Cena s DPH: 864,20€ / ks

Cena bez DPH: 720,17€ / ks

Kód: 101982

skladom
1 ks

 

Nádrž pre priemyslové dávkovanie tekutín 25l

Nádrž pre priemyslové dávkovanie tekutín 25l

Robustná tlaková oceľová nádoba o objeme 25 litrov s redukčným ventilom. Tlaková nádoba slúži na dávkovanie tekutých hmôt pomocou automatizovaných výtlačných dávkovačov - dispenzorov alebo v spojení s vhodným ručným dávkovačom tiež pre manuálnu dišpenziu tekutých hmôt. Vytláčaný materiál môže byť naliaty priamo do nádoby. V prípade, že sa jedná o materiál, ktorý by znemožňoval vyčistenie nádoby po ukončení práce, je možné takúto tekutinu vložiť na dno tlakovej komory vo vhodnej nádobe.  Na vstupe aj na výstupe tlakovej nádoby je rýchloupínacia príruba kompatibilná s konektorovými systémami John Guest 5/16 "a európskymi rozvodmi 8 mm. Výstupnou zdierkou je možné hadicu prestrčiť a spustiť jej ústie až ku dnu dávkovacej nádoby. Tlaková nádrž je vybavená poistným pretlakovým ventilom, tlakomerom a regulátorom tlaku. O pevné uzatvorenie sa starajú 4 robustné skrutky, ktoré pevne držia veko na svojom mieste. Otvorenie nádoby nie je nijako komplikované, ani časovo náročné, stačí ľahko povoliť skrutky a odsunúť ich z veka. Nádoba je hermeticky uzavretá, čo zabraňuje odparovaniu dávkovaných hmôt a ich kontaminácii. Systém riadeného vytláčanie a dávkovania z tlakových nádob je určený predovšetkým pre priemyselné dávkovanie väčších objemov, ktoré nepojmú klasické kartuše pre manuálne dávkovanie. Pri požiadavkách na dávkovanie veľkých objemov je obsluha nútená neustále držať objemné a ťažké kartuše, ktoré unavujú ruky. Čiastočne sa tento problém dá vyriešiť zavesením dávkovacie rúčky na vyvažovač. Pri veľkých dávkach však bude obsluha stále nútená dopĺňať obsah kartuší. Umiestnenie dávkovanej tekutiny do tlakovej komory vyrieši ako problém s nutnosťou častého doplňovania, tak problém s vysokou hmotnosťou ručnej časti. Tlakovú komoru ponúkame v niekoľkých prevedeniach podľa objemu: objem 0,5L, 2L. 5L a 10L. Nádobu možno použiť aj v režime objemového mixu, pre dvojzložkové dávkovanie, kedy priamo pri dávkovaní dochádza k miešaniu dvoch zložiek tekutín. Funkciu dávkovača v spojení s dvoma tlakovými komorami ilustruje dvojitý dávkovač kvapalín KH-228AB. Spomínaný dišpenzný systém je dodávaný s dvoma pollitrovými tlakovými nádobami a v prípade potreby dávkovania väčších objemov je možné ich nahradiť týmito dvoma väčšími nádobami. Redukčný ventil nemá spätnú klapku a neovplyvňuje funkciu nádoby v tomto zapojení. Viac ilustračných fotografií k možnostiam zapojenia tlakových nádob nájdete u vyššie spomínaných produktov. Parametre: Tlaková nádoba celková výška (cez ventil): 550mm vonkajší priemer (veko): 295mm výška vnútorného valca: 480mm vnútorný priemer: 273mm celkový objem: 25 litrov konektory: John Guest 5/16 "(pre 8mm hadice) materiál: uhlíková oceľ  

Cena s DPH: 1 876,54€ / ks

Cena bez DPH: 1 563,79€ / ks

Kód: 100672

skladom
1 ks