Vákuová balička AS-10L - komorová vákuová balička potravín

Veľkokapacitná komorová vákuová balička AS-10L na vákuovanie a zatavovanie potravín a iných výrobkov, ktoré je potrebné skladovať vo vákuu, s dvoma zváracími lištami na vákuovanie a zatavovanie veľkých objemov výrobkov naraz.

Proces vákuovania potravín v tejto samostatnej vákuovacej baličke je veľmi jednoduchý a po krátkom zaškolení ho zvládne aj dieťa. Vrecká, ktoré sa majú zabaliť, sa umiestnia do komory vákuovej baličky a ich konce sa položia na jednu z dvoch tavných koľajníc. Po naplnení komory sa priehľadné veko jednoducho sklopí a začne sa odsávanie vzduchu. Po krátkom podržaní veka sa veko tlakom samočinne uzavrie a proces sa ďalej automatizuje. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie extrakcie sa začne zváranie vakov - opäť v nastavenom časovom intervale. Po zváraní sa utesnený spoj ochladí a potom sa vzduch vháňa späť do komory. V tejto fáze dochádza k viditeľnému zmršteniu vrecúšok v dôsledku rozdielu tlaku medzi okolím a samotným uzavretým vrecúškom. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí.

Vysoká kapacita, dve zváracie lišty

Tento komorový vrecovač umožňuje vďaka svojej veľkosti a dvom zváracím koľajniciam v jednom cykle vrecovať veľa výrobkov. Komora tejto vákuovej baličky je v porovnaní s inými vákuovými baličkami bežne dostupnými na trhu veľká 680 (š) x 370 (v) x 165 (h) mm, čo v praxi znamená napríklad zatavenie 12 vrecúšok čaju/kávy v jednom cykle.

Nastavenie zahŕňa aj možnosť jednej alebo dvoch zváracích líšt. Ak utesňujete obmedzený počet výrobkov, môžete použiť len jednu lištu, aby ste ušetrili energiu a znížili opotrebovanie. Zváracie drôty a teflónová páska, ktorá pokrýva tavný drôt, sa časom opotrebujú a je možné ich vymeniť - pozri náhradné diely. Vysávač má aj tlačidlo núdzového zastavenia na opravu prípadných chýb - napríklad nesprávne umiestneného vrecka na zváracej lište.

Vakuová balička AS-10L - komorová vakuovačka potravin

Vysoký výkon vďaka dvom čerpadlám

V útrobách vákuového baliaceho zariadenia sa nachádzajú dve výkonné olejové vývevy, každá s prietokom 1,5 l/s (3,3 CFM), ktoré zabezpečujú dostatočne rýchle odsávanie vzduchu. Čas potrebný na odsávanie vzduchu sa pri potravinách pohybuje od 30 do 60 sekúnd.

Vysávač AS-10L má plášť a vaňu z nehrdzavejúcej ocele, okrem zadného krytu. Veko je vyrobené z hrubého priehľadného plexiskla s hrúbkou 23,85 mm. K spusteniu odsávania dochádza práve v okamihu zatvorenia veka. Veko sa dá uzamknúť v zatvorenej polohe pomocou dvoch zámkov po stranách jednotky, keď sa nepoužíva. Tým sa zabráni vnikaniu prachu. Vákuová balička má tiež pamäť, takže si pamätá posledné nastavenia aj po odpojení od elektrickej siete. Príkon zariadenia AS-10L je 2,9 kW v špičke (zváranie), takže ho možno prevádzkovať len s dostatočne veľkým ističom 16 A+.

Ovládací panel

Ovládací panel ponúka okrem tlačidla napájania tri segmentové displeje vrátane ovládacích tlačidiel na zmenu premenných, tlačidiel na výber aktivovaných zváracích koľajníc a tlačidla na núdzové zastavenie procesu. Na ovládacom paneli sa nachádza aj manometer.

Vakuová balička AS-10L - komorová vakuovačka potravin
Vakuová balička AS-10L - komorová vakuovačka potravin

Pre hladké aj vrúbkované vrecká

Vďaka konštrukcii komory možno používať aj hladké vákuové vrecká. Hladké vákuové vrecká sú podstatne lacnejšie ako vrúbkované vákuové vrecká, ktoré sú zasa potrebné pre vákuové baličky s externým odsávaním.

AS-10L môže používať bežné vrecia z vlnitej lepenky, hladké vrecia, vrecia s kovovou fóliou (metalizované) a iné vrecia z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodný čas zvárania a chladnutia materiálu, aby sa dosiahlo pevné utesnenie.

Súčasťou balenia je sada 24 plastových nádob v tvare kocky (12 väčších a 12 menších), ktoré tvoria konečné balenie vo vrecku. Napríklad z mletej kávy (tehla). Súčasťou balenia je aj niekoľko penových podložiek rôznej šírky, ktoré možno použiť na úpravu hĺbky vane tak, aby konce vreciek dosiahli na zváraciu tyč.

Video ukážka

Zaujal Vás tento produkt?

Kód produktu:

101918

Varianty:

skladom (2-5 ks)

Nadrozmerný produkt - iba špeciálna preprava možno odoslať len pomocou špeciálnej prepravy.

Nadrozmerna preprava 82,95 €(69,12 € bez DPH)

Vákuová balička AS-10L - komorová vákuová balička potravín 101918 https://www.hotair.sk/images/produkty/1/1974/vakuova-balicka-as-10l-komorova-vakuovacka-potravin_0.jpg
Cena: 37680.00
Dostupnost: skladom 2-5 ks
Cena s DPH Cena bez DPH
1 638,26€ 1 365,22€
ks

Mohlo by Vás dále zajímat

Ručná kliešťová zváračka fólií s dĺžkou zvaru 40cm FKR-400 pre zváranie hrubých fólií s kovovou vrstvou, predovšetkým potravinárskych fólií, celofánových fólií, hotových LDPE sáčkov, vriec, možno ju však použiť aj pre iné materiály - PVC, PP, PA. Vhodné aj pre vrecká s bočnými skladmi na uchovávanie praženej kávy či sypaných čajov. Zváracie lišty klieští sú nahrievané permanentným ohrevom, k samotnému zvaru dôjde až stlačením rukoväte. Šírka výsledného zvaru je 12mm. Pri zváraní je potrebné nastaviť požadovanú teplotu pomocou termostatu od 1 - 8. Teplota musí zodpovedať hrúbke a materiálu zváraných fólií. Rovnako tak čas, po ktorý sú čeľuste uzavreté, treba prispôsobiť zváranej fólii, aby nedošlo k jej pretaveniu. U regulátora teploty sa nachádzajú tiež dve indikačné diódy, ktoré signalizujú pripojenie k sieti a samotný ohrev zváracích líšt. Kliešťová zváračka má teflónom potiahnuté čeľuste, ktoré sa ľahko čistia od reziduálnych tavenín plastov. Čeľuste zváračky sú v tvare vlniek, ktoré poznáte napríklad z potravinových obalových materiálov - viď obrázok. Vďaka tomuto tvaru zvaru dôjde k naozaj vzduchotesnému a vodotesnému nerozbiteľnému zvaru, ktorý sa nedá otvoriť inak ako odstrihnutím alebo za použitia naozaj hrubej sily. Táto zváračka je ako jedna z mála schopná zvárať aj fólie iného tvaru ako klasické tunelmi (rukávmi) v tvare 0 - napríklad tunel so skladanými bokmi (v tvare písmena "X") - väčšina potravinových obalov má tento typ zvaru. Veľmi vhodné napríklad pre zváranie vreciek s kávou či sypaným čajom. Vďaka hrúbke zvaru 12mm nehrozí únik arómy alebo navlhnutia. Zváračka fólií je vďaka svojej nízkej váhe 1,5kg ľahko prenosná a manipulácia s ňou jednoduchá. Pri neaktivite ju možno pomocou otočného regulátora vypnúť, a vďaka dištančným nohám ju možno kamkoľvek bezpečne položiť, bez toho aby došlo k popáleniu podkladu. Ručnú zváračku možno vďaka stabilným nohám použiť aj ako stolovú zváračku. Zváračka má gumové rukoväte, takže pri manipulácii nešmýka z rúk. Vo zváračke nie je použitý žiadny tavný drôt ani drahá teflónová teplu odolná páska a je na rozdiel od klasických impulzných zváračiek fólií viac bez údržbová. Zváračka je ideálna pre balenie ťažkých a väčších výrobkov (napr. vriec), ktoré vzhľadom na svoju veľkosť a váhu nemožno umiestniť do klasickej stolovej zváračky. Dokonalý pomocník do každého skladu. Vďaka svojmu tvaru zvaru vyzerá zatavený obal výrobku vždy ako originál, ktorý práve opustil výrobu. Tieto kliešťové ručné zváračky ponúkame v troch variantoch v dĺžke 40cm, 30cm a 20cm.  
412,17€ / ks 343,48€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
101777
Ručná zváračka plastových fólií FRN-700 na zatavovanie tovaru do vriec, zatavovanie obalov počas prepravy tovaru, zváranie vriec, plastových a rukávových fólií z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC. Zváracia tyč má dĺžku 700 mm, a tak umožňuje pracovať so všetkými plastovými pásmi až do tejto šírky; zváracia dĺžka je 70 cm. Pri pulzných zváračkách sa zvárací ohrievací drôt nezahrieva trvalo, ale len pri stlačení rukoväte. Čas ohrevu odporového drôtu sa nastavuje potenciometrom podľa materiálu zváraného plastu a jeho hrúbky; vypnutie sa riadi automaticky po uplynutí nastaveného intervalu.
313,04€ / ks 260,87€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
101453
Náhradný pár vyhrievacích odporových drôtov na zváranie v komorovom vákuovom stroji AS-10L. Vyhrievacie odporové drôty sa môžu pri častom používaní roztaviť, ale ich výmena je jednoduchá. Balenie obsahuje 2 ks rovnakých strún, ktoré možno použiť na prednej aj zadnej zváracej lište. Dĺžka: 740 mm Šírka: 5 mm
24,00€ / ks 20,00€ bez DPH
skladomnad 100 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
102005
Priebežná kontinuálna zváračka sáčkov, vrecúšok a fólií s vlastným dopravníkom a tlačou (razbou) šarže do zvaru FR-900. Táto priebežná obojstranná zváračka je oproti ručným zváračkám určená do veľkej prevádzky, kde je potrebné zvárať fólie vo veľkom objeme a tempe. Vďaka vysokému objemu zvarených obalov ušetrí nemalé prevádzkové náklady. Svojou veľkosťou a konštrukciou je zváračka vhodná pre krátke a široké vrecúška z materiálov PE, PP, PVC a Alu. Vďaka obojstrannému zvárania dokáže zvariť aj hrubšie vrece a čajové a kávové vrecúška. Samotné zváranie v priebežnej zváračke je veľmi rýchle a plne automatické. Po nahriatí vykurovacieho elementu na požadovanú teplotu obsluha iba vkladá okraje obalov do súkolia, ktoré si obal už ďalej prevezme. Dopravník potom hotový obal dopraví na koniec pásu, kde môžu zatavené obaly padať do debny alebo pokračovať po ďalšom dopravníku ďalej. Priebežná zváračka sa skladá z dvoch unášacích pásov a troch základných blokov. Unášacie remene sú z pásky z teflónových vlákien. Tie prechádzajú cez vykurovací element, ktorý fóliu roztaví. Vďaka teflónovému remeňu nedôjde k prichyteniu natavenej fólie. Ďalším blokom je vzduchom chladený prvok, ktorý zvar ochladí a vytvrdí, aby sa po opustení dopravníka spoj neroztrhol. Posledná časť dopravníka sú vrúbkované raznice, ktoré vytvoria jemné vrúbkovanie (priehlbiny), čím zvar ešte posilnia. Vzorovú raznicu možno nahradiť za raznicu šarže - tlačiareň. Zváračka FR-900 dokáže do zvaru vyraziť číselnú informáciu podľa vlastnej voľby. V kruhovom razidle sa nachádzajú otvory - tri segmenty po 15 znakov, do ktorých sa ručne vkladajú jednotlivé znaky. Zložiť tak možno napríklad dátum výroby, dátum spotreby, šaržu, čokoľvek. Ukážku tlače nájdete v galérii. Šírka výsledného zvaru je 12mm. Priebežná zváračka fólií FR-900 je veľmi jednoduchá na ovládanie. Ovládací panel obsahuje tri spínače - power on / off, zopnutie vykurovacieho elementu a zopnutie ochladzovacieho ventilátora pre chladiaci blok. Otočným potenciometrom možno zvoliť rýchlosť dopravníka a podávacieho remeňa. Posledným prvkom je regulácia teploty (termostat) s ukazovateľom aktuálnej teploty. Teplotný rozsah tejto kontinuálnej zváračky je 0 - 300 ° C. Teplotu je nutné zladiť s celkovou rýchlosťou podávača a zváranej fólie. Kontinuálna zváračka je vybavená dopravníkom o šírke gumového pásu 135mm aktívnej dĺžke 64cm. Dopravník možno posunúť o 7cm ďalej od zváračky, pre zváranie dlhších obalov. Dopravník disponuje korekciou pásov (valcov). Celé zariadenie je svojou konštrukciou určené predovšetkým pre vysokú pracovnou záťaž, všade tam, kde je potreba zataviť väčšie množstvo obalov, ktoré by s klasickou pákovou zváračkou zabrali niekoľkonásobné množstvo času. Vhodné na balenie potravín a iného tovaru. Súčasťou balenia: FR900, skrutkovač, raziaca sada, ​vodiaca lišta na vrecku
944,35€ / ks 786,96€ bez DPH
skladom6-25 ks
Kód:
101909
Komorová vákuová balička AS-6S pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov určených pre vákuové balenie s dvoma čerpadlami a zváracími lištami (31cm) vhodná pre spracovanie väčšieho objemu výrobkov v jednom cykle. Vákuovanie potravín a ďalšieho tovaru v tejto samostatne stojacej komorovej vákuovej baličke je veľmi jednoduché. Do komory vakuovačky sa uložia vrecká, na zavákuovanie a ich konce sa umiestnia na jednu z dvoch tavných líšt. Po naplnení komory sa jednoducho sklopí transparentné veko, čo spustí odsávanie vzduchu. Po krátkom pridržaní veka sa veko tlakom samo utesní a proces je ďalej automatizovaný. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie odsávanie začne zváranie sáčkov - opäť v nastavenom časovom intervale. Po zvarení nastáva proces chladenia prilepeného spoja a následne k napusteniu vzduchu späť do komory. Práve v tejto fáze dôjde k viditeľnému zmršteniu sáčkov vplyvom rozdielu tlaku okolia a samotného prilepeného vrecka. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto komorová vákuovačka umožňuje vákuovanie niekoľkých výrobkov v jednom cykle práve vďaka svojej veľkosti a dvom zváracím lištám. Komora tejto vákuovej baličky je 337 (š) x 260 (v) x 164 (h) mm, čo v praxi znamená napríklad zatavenie až 6 čajových / kávových vrecúšku v jednom cykle. Vákuová balička AS-6S umožňuje nastavenie času odsávania vzduchu v intervale 0 - 99s, dobou zvárania 0 - 9.9s a dĺžku chladenia 0 - 9.9s. Rozsah týchto hodnôt je plne dostatočný pre zavákuovanie akékoľvek typu produktu. Či už ide o vákuovanie potravín alebo vákuovanie napr. elektronických súčiastok podliehajúcich oxidácii. Súčasťou nastavenia aj možnosť voľby jednej alebo dvoch zváracích líšt. Ak zatavujú obmedzené množstvo produktov, je možné použiť len jednu lištu pre úsporu energie a zmiernenie opotrebenia. Zváracie drôty a páska z teflónových vlákien, ktorou je tavný drôt prekrytý, sa časom opotrebovávajú a možno ich vymeniť - nájdete ich v náhradných dieloch. Vákuovačka má tiež tlačidlo pre núdzové vypnutie (emergency stop) pre korekciu prípadnej chyby - napríklad zle položeného vrecka na zváraciu lištu. Vákuovačka AS-6S je v nerezovom prevedení, plášť aj vaňa, mimo zadný kryt. Veko je vyrobené zo silného transparentného plexiskla s hrúbkou 20mm. Ku spusteniu odsávania dochádza práve v momente zatvorenie veka. Veko možno tiež zaaretovať v zatvorenej polohe pomocou dvoch zámkov po stranách zariadenia v čase jej nepoužívania. Zabránite tak vniknutiu prachu. Vákuovacia balička disponuje tiež pamäťou, takže si pamätá posledné nastavenie aj po odpojení z elektrickej siete. Príkon AS-6S je v špičke (zvárania) 2.9kW, možno ju teda prevádzkovať len s dostatočne dimenzovaným ističom 16A +. V útrobách vákuovej baličky sa skrývajú dve výkonné olejové čerpadlá, každé s prietokom 1.8l / sekundu, ktoré zaisťujú dostatočne rýchle odčerpanie vzduchu. Doba potrebná pre odsatie vzduchu sa u potravín pohybuje v intervale 30 - 60 sekúnd. Ovládací panel ponúka okrem tlačidla zapnutia prístroja hneď tri segmentové displeje vrátane ovládacích tlačidiel pre zmenu veličín, tlačidlá pre voľbu aktivovaných zváracích líšt a tlačidlo pre núdzové ukončenie procesu. V ovládacom paneli je prítomný tiež tlakomer, vďaka ktorému je možné sledovať aktuálny podtlak. Vďaka komorovému prevedeniu možno používať aj hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie vrecká sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné na klasické kuchynské vákuové baličky bez komory. Súčasťou vakuovačky je aj sada 12 plastových nádob v tvare kvádra (6 väčších a 6 menších) pre vytvarovanie výsledného zavakuovaného obalu. Poznáte napríklad z mletej kávy (tehla). Ďalej je súčasťou balenia niekoľko rôzne širokých penových podložiek, ktorými možno nastaviť hĺbku vane tak, aby konce vreciek dosiahli na zváraciu lištu. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania a chladenia pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia.   Parametre: rozmery prístroja: 400 (š) x 710 (v) x 450 (h) mm rozmery komory: 337 (š) x 260 (v) x 164 (h) mm zváracia lišta: 2 x 310mm šírka zvaru: 5mm vákuová pumpa: 2x olejová 1.8l / s doba vákuovania nastaviteľná 0-99 s doba zvárania 0 - 9.9 s doba chladenia 0 - 9.9 s napájanie: 230V 50Hz príkon: 600W / 2800W (min 16A istič) hmotnosť: 38kg
1 142,61€ / ks 952,17€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102417
Stolný vákuovací stroj AS-3 na vákuovanie a uzatváranie potravín a iných výrobkov, ktoré sú vhodné na skladovanie vo vákuu na dosiahnutie dlhšej trvanlivosti. Ideálna na vákuovanie sypkých zmesí, ktoré strácajú arómu - čaj, káva. Vákuovanie s touto vákuovačkou je veľmi jednoduché, vrecko s obsahom sa vloží do komory vákuovačky, ktorej otvor sa umiestni na zváraciu tyč v mieste, kde chcete vykonať zvar. Po vložení vrecka sa jednoducho sklopí priehľadné veko a začne sa odsávanie vzduchu. Po krátkom podržaní veka sa veko tlakom samovoľne uzavrie a proces sa ďalej automatizuje. Po dokončení nastavenej časovej postupnosti odsávania sa začne zváranie vriec - opäť v nastavenom časovom intervale (v závislosti od hrúbky materiálu). Po zváraní sa začne proces chladenia zataveného spoja, ktorý je dôležitý pre dostatočné vytvrdnutie zvaru. Po vytvrdnutí sa do komory opäť vháňa vzduch a práve v tejto fáze dochádza k viditeľnému zmršťovaniu vriec v dôsledku rozdielu tlaku medzi okolím a samotným zataveným vakom. Po vháňaní vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto stolová komorová zváračka je určená na zváranie menších objemov - 1 až 3 vákuové vrecká v jednom cykle. Komora vákuovej baličky AS-3 má rozmery 336(š) x 250(v) x 90(d) mm. Zváracia lišta má aktívnu dĺžku 31 cm a šírku zvaru 5 mm. Výsledný zvar má pozdĺžne vrúbkovanie. Vákuová balička AS-3 umožňuje nastaviť čas odsávania vzduchu v intervale 0 - 99 s, čas zvárania 0 - 9,9 s a čas chladnutia 0 - 9,9 s. Rozsah týchto hodnôt plne postačuje na balenie akéhokoľvek typu výrobku. Či už ide o vákuovanie potravín alebo vákuovanie napr. elektronických súčiastok vystavených oxidácii alebo vzdušnej vlhkosti. Možno ho použiť aj na vákuovanie potravín určených na varenie metódou sous-vide. Vákuovačka má aj tlačidlo núdzového zastavenia na opravu prípadnej chyby - napríklad nesprávne umiestneného vrecka na zváracej tyči. Vákuovačka AS-3 je celokovová (leštený plech). Veko je vyrobené z hrubého priehľadného plexiskla s hrúbkou 20 mm. K spusteniu odsávania dochádza v okamihu zatvorenia veka. Keď sa veko nepoužíva, môže sa uzamknúť v zatvorenej polohe pomocou zámku na boku podvozku. Tým sa zabráni vniknutiu prachu. Vákuovačka má aj pamäť, takže si pamätá posledné nastavenia aj po odpojení od elektrickej siete. Spotreba energie AS- 3 je v špičke (zváranie) 1350 W. Pri vysávaní je spotreba energie len 270 W. V útrobách vákuovačky sa ukrýva výkonné olejové čerpadlo s prietokom 1,3 l/s, ktoré zabezpečuje dostatočne rýchle odsávanie vzduchu. Čas potrebný na odsatie vzduchu sa pri potravinách pohybuje od 30 do 60 sekúnd. Na ovládacom paneli sa nachádza aj tlakomer na monitorovanie aktuálneho tlaku v komore. Vďaka konštrukcii komory možno na vákuovanie použiť aj obyčajné vrecká. Hladké vákuovacie vrecká sú podstatne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecká, ktoré sú zase potrebné pre vákuovačky s externým odsávaním. Možno použiť klasické vlnité vrecká, hladké vrecká, vrecká s kovovou fóliou (metalizované) a iné vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodný čas zvárania a chladenia materiálu, aby sa dosiahlo pevné utesnenie. Zvárací drôt aj teflónová páska prekrývajúca tavný drôt sa časom opotrebujú a možno ich vymeniť - pozri náhradné diely. Súčasťou výrobku nie je certifikát na použitie v gastronómii.
657,39€ / ks 547,83€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102416
Samolepiaca páska odolná voči teplu pre impulzné zváračky a kontaktné zváranie umelých hmôt. Páska tkaná zo sklenených vlákien slúži na oddelenie zváranej fólie od povrchu tavného drôtu. Pri opotrebení a predreniu ochrannej pásky dochádza k priamemu kontaktu zváranej fólie s vykurovacím telesom a k pripekaniu. Pre zaistenie ideálnych vlastností povrchu najmä z pohľadu nízkej pripekavosti sú sklenené vlákna tkaniny potiahnuté vrstvou polytetrafluóretylén (teflónu).
48,00€ / ks 40,00€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
101507
Súprava vákuovej nádoby 8 l s vekom z tvrdeného skla a výkonnou olejovou pumpou s výkonom 120 l/min. Súprava je nepostrádateľnou pomôckou najmä pri odbublávaní živíc, epoxidov, polyuretánov, silikónu, sadry, voskov a iných druhov polymérov používaných pri odlievaní do foriem. Vďaka použitým materiálom, nehrdzavejúcej oceli (nádoba) a tvrdenému sklu (veko), je komora chemicky odolná voči akrylovým a epoxidovým živiciam používaným pri stabilizácii dreva, ktoré priľnú k vekám vákuových komôr z plexiskla (akrylátu) a poškodia ich. Nádoba s objemom 8 l je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je odolná voči všetkým bežne používaným chemikáliám, priehľadné bezpečnostné veko je vyrobené z tvrdeného 12 mm chemicky odolného skla a umožňuje pozorovať proces vákuovania. Veko nie je zasúvacie a možno ho umiestniť len na vákuovú komoru, odsávanie vzduchu vytvára vákuum, ktoré pevne pritláča veko k nádobe. Medzi nádobou a vekom sa používa gumové tesnenie, ktoré je odolné voči oderu a v prípade poškodenia sa dá vymeniť za niekoľko sekúnd. Vo veku je otvor, do ktorého je zaskrutkovaný glycerínový manometer so stupnicou od 0 do -1 baru alebo od 0 do -30 inHg, ktorý sa používa na presnú indikáciu podtlaku v komore. Manometer má dva vstupy, jeden slúži na pripojenie hadice z čerpadla, druhý je vybavený prachovým filtrom a používa sa na opätovné vstrekovanie vzduchu do nádoby. Oba vstupy majú guľový uzáver s páčkou, ktorá umožňuje plynulú reguláciu prívodu a odvodu vzduchu do komory. Druhou časťou súpravy je jednostupňová olejová výveva s výtlakom vzduchu 4CFM - 120 l/min, ktorá má dostatočný výkon a vytvorenie podtlaku v nádobe trvá len niekoľko sekúnd. Výveva je čiastočne naplnená olejom, ktorý slúži ako chladiaca a mazacia látka pre vnútorné časti a tiež pomáha dosiahnuť lepšie utesnenie a vyššie vákuum. Hladinu oleja možno kontrolovať cez priezor na pumpe, v priezore je aj funkcia, ktorá zobrazuje správnu hladinu oleja, takže vždy vidíte, kedy je potrebné olej doplniť. Fľaša na olej je súčasťou balenia. V balení nájdete vysoko odolnú a flexibilnú 1 m hadicu na pripojenie čerpadla k nádobe, na zabezpečenie tesného utesnenia sú súčasťou balenia aj dve hadicové svorky na utiahnutie hadice pomocou skrutkovača na utesnenie hadice v mieste pripojenia k čerpadlu a vákuovej komore. Používajte len olej určený pre vákuové pumpy, inak dôjde k nenávratnému poškodeniu mechanizmu vo vnútri vákuovej pumpy. Balenie: vákuová komora, veko + tesnenie, manometer, 1 m hadica, olej pre vákuovú pumpu.
307,83€ / ks 256,52€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
104610
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!