Automatický dávkovač kvapalín typ KH228

Presný automatický dávkovač kvapalných produktov, ako sú tavné pasty zo zliatiny cínu, lepidlá, mazivá, strieborné tavné pasty, farby, atramenty, elektrolyty, epoxidové živice, mazivá, skrutkové lepidlá, lepidlá SMT... Dávkované kvapaliny môžu mať ľubovoľnú viskozitu; nastavením tlaku a dĺžky časového intervalu vždy dosiahnete požadované množstvo v jednej dávke.

Kód produktu:

100197
skladom (6-25 ks)14.12.2023 môže byť u Vás
Automatický dávkovač kvapalín typ KH228 100197 https://www.hotair.sk/images/produkty/1/214/automaticky-dispenzer-tekutych-pripravku-typ-kh228_0.jpg
Cena: 6960.00
Dostupnost: skladom 6-25 ks
Cena s DPH Cena bez DPH
302,61€ 252,17€
ks
Presný automatický dávkovač kvapalných produktov, ako sú tavné pasty zo zliatiny cínu, lepidlá, mazivá, strieborné tavné pasty, farby, atramenty, elektrolyty, epoxidové živice, mazivá, skrutkové lepidlá, lepidlá SMT... Dávkované kvapaliny môžu mať ľubovoľnú viskozitu; nastavením tlaku a dĺžky časového intervalu vždy dosiahnete požadované množstvo v jednej dávke.

na vytláčanie sa používa stlačený vzduch, ktorého prívod sa musí priviesť k ventilu na zadnej strane zariadenia. Kompresor nie je súčasťou dodávky; ak máte centrálny zdroj stlačeného vzduchu do 100 psi (približne 6,9 bar), môžete ho použiť.

Dávkovanie sa riadi nastavením dvoch premenných - tlaku a časovej konštanty. Tlak sa volí otáčaním ovládača izobarického ventilu. Časová konštanta vytláčania kvapaliny sa nastavuje otočným kolieskom časovača v rozsahu 0 až 5 sekúnd. Nastavenie času sa líši od dávkovača typu CXG628; v dávkovači KH228 sa interval nastavuje priamo v desatinách sekundy. Ďalším rozdielom je väčší výber pripojených vstrekovačov (ihiel). Stlačením nožného pedála systém zakaždým vytlačí zo zásobníka cez pripojený nástavec presne rovnaké množstvo kvapaliny. Balenie obsahuje 9 rôznych injekčných nástavcov rôzneho prierezu a 3 kónické plastové náustky. Prepnutím prepínača AUTO/MAN do polohy MAN sa časovací systém obíde a kvapalina sa vytláča nepretržite po celý čas stlačenia pedálu. Na zabezpečenie presného a nepretržitého dávkovania sa po vytlačení množstva vždy automaticky vytvorí podtlak v prívodnej hadici do zásobníka. Tým sa eliminuje riziko kvapkania tekutého produktu z aplikačnej ihly a zabraňuje sa tvorbe kvapiek na ústí ihly.

Presné načasovanie na milisekundy spolu s presne udržiavaným tlakom zaručuje zakaždým presne rovnaký objem odmeraného produktu. Súčasťou balenia sú dve plastové nádobky s tesným piestom, ktoré sa dajú počas prevádzky jednoducho a rýchlo vymeniť vďaka bajonetovému upínaciemu systému.

Komponenty: pedál, 2 dávkovače, 12 aplikačných ihiel rôznych veľkostí

Vhodné kompresory

Dávkovacie hadice a ďalšie príslušenstvo

Dávkovacie ihly je možné dokúpiť

Parametre
Časový interval dávky0,01 s - 99 hod
Nastavenie dávkydigitálna (tlačidla)
Spínanie dávkovaniapedálom
Prívod stlačeného vzduchu10-100 psi (cca 0,7 6,9 bar)
Minimálny objem jednej dávky0.01 ml
Objem dávkovacieho zásobníku (striekačky)30 ml
Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]245-80-200 mm
Napájacie napätie230V/50Hz
Hmotnosť balenia [kg]:2.55 kg
Viac parametrov
Časový interval dávky0,01 s - 99 hod
Nastavenie dávkydigitálna (tlačidla)
Spínanie dávkovaniapedálom
Prívod stlačeného vzduchu10-100 psi (cca 0,7 6,9 bar)
Minimálny objem jednej dávky0.01 ml
Objem dávkovacieho zásobníku (striekačky)30 ml
Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]245-80-200 mm
Napájacie napätie230V/50Hz
Hmotnosť balenia [kg]:2.55 kg
Univerzálny piestový kompresor s 3l vzduchovou komorou vhodný pre automatické dávkovacie systémy pre kvapalné produkty z nášho sortimentu: Automatický dávkovač kvapalín typ CXG 628 Automatický dávkovač kvapalných produktov typ KH228 Digitálny automatický dávkovač kvapalných produktov typ PE-986A. Digitálny automatický dávkovač BAKON BK893. Automatický dávkovač kvapalných produktov FLUMATIC FU-810. Ak chcete používať kompresor s rozvodom vzduchu na základe priemeru hadice 6 mm, je potrebné ku kompresoru objednať 6 mm hadicovú trysku s prelisom 1/8". Vďaka tichej prevádzke je kompresor vhodný aj na iné vnútorné použitie, ako sú airbrush pištole a vzduchové náradie - zošívačky, fúkacie pištole atď. Vďaka vysokému tlaku - až 6 barov - je vhodný aj na hustenie pneumatík bicyklov a automobilov. Je vybavený manometrom, redukčným ventilom na nastavenie konštantného tlaku a sifónom na kondenzát.  
276,52€ / ks 230,43€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101155
Manuálne plniace zariadenie pre kartuše s dávkovacou jednotkou s objemom 177 ml (6 oz) FU-BLG6oz. Pomocou tejto špeciálnej plniacej kazety môžete ľahko vytvoriť plniaci systém na jednoduché plnenie menších kaziet viskóznymi a menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - puzdra, do ktorého sa zmestí veľká 177ml polypropylénová kartuša. Táto kartuša sa naplní požadovanou látkou, ktorá sa má naplniť do menších kartuší, a uzavrie sa piestom. Puzdro je uzavreté skrutkovacím uzáverom s protišmykovým vrúbkovaním. Jeho zaskrutkovaním sa kartuša vzduchotesne oddelí od puzdra a pripojí sa k prípojke na prívod tlaku. Krytka má v sebe konektor tlakového prívodu John Guest JG 1/4" - teda pre 6 mm hadičky. 177 ml PP kartuša je ukončená rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom sa nachádza ventil Luer-Lock, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer-Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip. Na plnenie sa odporúča používať kartuše s piestom, ktorý sa musí pred plnením úplne zatlačiť do dna kartuše. Len tak sa dosiahne plnenie bez vzduchových bublín. Tento dávkovací systém možno použiť na plnenie kvapalín s rôznou viskozitou, od etanolu až po pasty s hustou vrstvou medu. Na presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť riadiacu jednotku tlaku - jeden z dávkovačov kvapalín, vďaka ktorej možno presne regulovať požadovaný tlak pre jednotlivé dávky a celý proces plnenia kartuší tak automatizovať, spresniť a výrazne urýchliť. Môžete použiť napríklad PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Kazety sa dajú plniť bez použitia dávkovača kvapaliny; vďaka ventilu luer-lock možno kazetu natlakovať a potom otvoriť ventil podľa potreby. Plnička kartuší sa dodáva kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovové puzdro kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a konektora JG 1/4", samotná 177 ml kartuša s piestom, koleno s ventilom luer-lock a uzávery na špičku a koniec kartuše na uchovávanie dávkovaných kvapalín na ďalšie použitie. Pri kúpe plniaceho zariadenia na kartuše odporúčame zakúpiť aj ďalšie 177ml kartuše pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá priehľadná kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše na plnenie si môžete zakúpiť tu.
234,78€ / ks 195,65€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101834
Ručné plniace zariadenie pre kartuše s dávkovačom s objemom 287 ml (8 oz) FU-BLG8oz. Pomocou tejto špeciálnej plniacej kazety môžete ľahko vytvoriť plniaci systém na jednoduché plnenie menších kaziet viskóznymi a menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového telesa - puzdra -, do ktorého sa zmestí veľká polypropylénová kartuša s objemom 287 ml. Táto kartuša sa naplní požadovanou látkou, ktorá sa má naplniť do menších kartuší, a uzavrie sa piestom. Puzdro je uzavreté skrutkovacím uzáverom s protišmykovým vrúbkovaním. Jeho zaskrutkovaním sa kazeta vzduchotesne oddelí od puzdra a pripojí sa k prípojke na prívod tlaku. Krytka má v sebe konektor tlakového prívodu John Guest JG 1/4" - teda pre 6 mm hadičky. 287 ml PP výstup kazety je ukončený rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom sa nachádza ventil Luer-Lock, ktorý umožňuje pripojenie kaziet Luer-Lock a bežných injekčných striekačiek Luer-Slip. Na plnenie sa odporúča používať kartuše s piestom, ktorý sa musí pred plnením úplne zatlačiť do dna kartuše. Len tak sa dosiahne plnenie bez vzduchových bublín. Tento dávkovací systém možno použiť na plnenie kvapalín s rôznou viskozitou, od etanolu až po pasty s hustou vrstvou medu. Na presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť riadiacu jednotku tlaku - jeden z dávkovačov kvapalín, vďaka ktorej možno presne regulovať požadovaný tlak pre jednotlivé dávky a celý proces plnenia kartuší tak automatizovať, spresniť a výrazne urýchliť. Môžete použiť napríklad PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Kazety sa dajú plniť bez použitia dávkovača kvapaliny; vďaka ventilu luer-lock možno kazetu natlakovať a potom otvoriť ventil podľa potreby. Plnička kartuší sa dodáva kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovové puzdro kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a konektorom JG 1/4", samotná kartuša s objemom 287 ml s piestom, koleno s ventilom luer-lock a uzávery na špičku a koniec kartuše na uchovávanie dávkovaných kvapalín na ďalšie použitie. Pri kúpe plniaceho zariadenia na kartuše odporúčame zakúpiť aj ďalšie 287ml kartuše pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá priehľadná kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše na plnenie si môžete zakúpiť tu.
266,09€ / ks 221,74€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101835
Ručné plniace zariadenie pre kartuše s dávkovacou jednotkou s objemom 355 ml (12 oz) FU-BLG12oz. Pomocou tejto špeciálnej plniacej kazety môžete ľahko vytvoriť plniaci systém na jednoduché plnenie menších kaziet viskóznymi a menej viskóznymi kvapalinami. Celá plnička kartuší sa skladá z kovového tela - puzdra, do ktorého sa zmestí veľká 355ml polypropylénová kartuša. Táto kartuša sa naplní požadovanou látkou, ktorá sa má naplniť do menších kartuší, a uzavrie sa piestom. Puzdro je uzavreté skrutkovacím uzáverom s protišmykovým vrúbkovaním. Jeho zaskrutkovaním sa kazeta vzduchotesne oddelí od puzdra a pripojí sa k prípojke na prívod tlaku. Uzáver má v sebe konektor tlakového prívodu John Guest JG 1/4" - teda pre 6 mm hadičky. 355 ml PP kartuša je ukončená rohovým konektorom JG 1/4", v ktorom je umiestnený ventil Luer-Lock, ktorý umožňuje pripojenie kartuší Luer-Lock a klasických injekčných striekačiek Luer-Slip. Na plnenie sa odporúča používať kartuše s piestom, ktorý sa musí pred plnením úplne zatlačiť do dna kartuše. Len tak sa dosiahne plnenie bez vzduchových bublín. Tento dávkovací systém možno použiť na plnenie kvapalín s rôznou viskozitou, od etanolu až po pasty s hustou vrstvou medu. Na presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť riadiacu jednotku tlaku - jeden z dávkovačov kvapalín, vďaka ktorej možno presne regulovať požadovaný tlak pre jednotlivé dávky a celý proces plnenia kartuší tak automatizovať, spresniť a výrazne urýchliť. Môžete použiť napríklad PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Kazety sa dajú plniť bez použitia dávkovača kvapaliny; vďaka ventilu luer-lock možno kazetu natlakovať a potom otvoriť ventil podľa potreby. Plnička kartuší sa dodáva kompletná - súčasťou balenia je kovový stojan, kovové puzdro kartuše vrátane skrutkovacieho uzáveru s tesnením a konektorom JG 1/4", samotná 355 ml kartuša s piestom, koleno s ventilom luer-lock a uzávery na špičku a koniec kartuše na uchovávanie dávkovaných kvapalín na ďalšie použitie. Pri kúpe plniaceho zariadenia na kartuše odporúčame zakúpiť aj ďalšie 355ml kartuše pre možnosť plnenia viacerých látok bez nutnosti čistenia kartuše. Malá priehľadná kartuša na obrázku nie je súčasťou balenia. Kartuše na plnenie si môžete zakúpiť tu.
297,39€ / ks 247,83€ bez DPH
skladom6-25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101836
Náhradný redukčný ventil NMPC NAR-200 pre naše dávkovacie systémy KH-228AB, FLUMATIC FU-810, BAKON BK893, PE-986A, CXG 628 a KH228. Ako každý mechanický komponent, aj tento redukčný ventil, ktorý je súčasťou väčšiny dávkovačov, sa môže poškodiť. Preto nie je potrebné kupovať nové dávkovacie zariadenie, stačí odstrániť pôvodný ventil a nahradiť ho týmto, v existujúcich tlakových rozvodoch. Ventil sa používa na reguláciu tlaku (nie ako uzatvárací ventil) a je schopný regulovať tlak v rozsahu 0,3 - 6,9 Bara. NAR-200 sa pripája na 1/4" potrubie (6 mm hadica). Ventil má aj závit na pripojenie manometra.
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101761
Metrová hadica s priemerom 4 mm, modrá alebo priehľadná (podľa dostupnosti na sklade). Vonkajší priemer hadice je 4 mm a je kompatibilná s konektorovými systémami John Guest 1/8" a európskymi 4 mm káblami. Vnútorný priemer je 2,37 mm. Hadica je stredne tvrdá a je určená na rozvod stlačeného vzduchu a iných médií. Táto 4 mm hadica je súčasťou vnútorných rozdeľovačov niektorých automatických dávkovačov kvapalín, konkrétne CXG 628 a KH228, a preto sa môže používať ako náhradný diel.
1,20€ / m 1,00€ bez DPH
skladomviac ako 25 m 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101476
Dvojitý dávkovač kvapalín na dávkovanie dvojzložkových materiálov. Zostava obsahuje dve hermetické tlakové nádoby a zmiešavací adaptér na upnutie koncovej zmiešavacej trubice. Prenášanie dávkovaných materiálov z ručných kartuší do objemných tlakových nádob nezaťažuje ruky obsluhy a eliminuje potrebu neustáleho dopĺňania kartuší počas nepretržitej prevádzky a veľkých dávok.
980,87€ / ks 817,39€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
101377
Ručný držiak dávkovacej kartuše osadený spínačom na ovládanie automatického dispenzoru. Do objímky je možné zasadiť 35 ml alebo 50 ml dávkovacie kartuše. Stlačením tlačidla je podľa nastavenia automatickej dávkovacej jednotky vytláčané presne stanovené množstvo kvapaliny z kartuše. Ak je dávkovací systém prepnutý v manuálnom režime, bude dĺžka stlačenia tlačidla priamo úmerná vytlačenému množstvo kvapaliny a veľkosť dávky bude plne v réžii obsluhy. Pri držaní zásobníka v ruke predstavuje spínač ovládaný prstom ruky oveľa prirodzenejšie voľbu než nožný pedál.  
12,00€ / ks 10,00€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101378
Tupé celokovové aplikačné ihly s dĺžkou kanyly 12,7 mm pre presné dávkovanie kvapalín strednej viskozity až k veľmi viskóznym. Ideálny dávkovací hrot pre robotizované nanášanie pri tlaku do 6,8 baru. Telo i náboj ihly je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a v ňom je osadená kapilára z ušľachtilej rafinovanej ocele. Pri výrobe je kladený dôraz na kvalitu povrchu a presné dodržanie vnútorných priemerov ihly a preto je povrch kapiláry elektrolyticky leštený.
1,30€ / ks 1,09€ bez DPH
skladom6-25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100455
144 najpoužívanejších dávkovacích ihiel vrátane teflónom vložkovaných nerezových kanýl a polypropylénových ohybných kanýl.  
57,39€ / set 47,83€ bez DPH
skladom2-5 set 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100443
Dávkovacie aplikačné ihly s tupou kanylou ohnutou do pravého uhla pre aplikáciu materiálov na ťažko dostupné miesta. Kanyla každej z ihiel je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a pomocou lepidla osadená do nylonového hrdla so závitovým zámkom pre naskrutkovanie na kartuš. Každá z ihiel je vybavená zámkovým systémom so závitom k spoľahlivému a rýchlemu uchytenie k dávkovaciemu zásobníku, striekačke alebo ručnému dávkovaču.
0,78€ / ks 0,65€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100509
Kanyla každej z ihiel je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a pomocou lepidla osadená do nylonového hrdla so závitovým zámkom pre naskrutkovanie na kartuš. Tieto typy ihiel predstavujú univerzálne riešenie pri presnom dávkovaní menej viskóznych látok ako sú rozpúšťadlá, mazivá, silikóny, epoxidy, lepidlá... Každá z ihiel je vybavená dvojitým závitom a zámkovým systémom k spoľahlivému a rýchlemu uchyteniu k dávkovaciemu zásobníku.
13,04€ / set 10,87€ bez DPH
skladom6-25 set 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100422
Kovové puzdro pre euro kartuše 290-330ml zakončené konektorom John Guest 1/4 "pre pripojenie 6mm hadičky a tlakového dávkovacieho systému. Puzdro sa skladá z dvoch častí, housingu pre kartušu a kryt s tesnením a konektorom pre privedenie tlaku. Puzdro po uzavretí vzduchotesne uzavrie koniec kartuše s prívodom tlaku z dávkovača a vy tak môžete vytláčať materiály, ktoré sú balené vo vytláčacích Eurokartušiach 310 ml, určené predovšetkým pre ručné pištole, automaticky v presne riadených dávkach. Pre presné dávkovanie jednotlivých dávok je potrebné použiť tlakovú riadiacu jednotku - niektorý z dávkovačov tekutých prípravkov, vďaka ktorým je možné presne riadiť požadovaný tlak pre jednotlivú dávku a celý proces plnenia kartuší tak zautomatizovať, spresniť a značne urýchliť. Použiť môžete napríklad dávkovač PE-986A alebo FLUMATIC FU-810. Po pripojení špeciálneho adaptéra Luer-Lock pre eurokartuše a spojky Luer-Lock samec-samec, môžete tiež plniť menšie kartuše z týchto veľkých eurokartuší. Súčasťou skrutkovacieho uzáveru je tiež krúžok pre pripevnenie puzdra na balancer (vyvažovač), na odľahčenie záťaže. Balenie obsahuje kovové puzdro a kovový tlakový kryt s JG 1/4 "6mm konektorom. Odporúčame tiež nákup 6mm hadičky. Vhodné pre eurokartuše 290ml, 300ml, 310ml, 320ml a 330ml.
140,87€ / ks 117,39€ bez DPH
skladom6-25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100573
Injekčný PP transparentný zásobník k dispenzorom. Zásobníky sú určené pre rýchlu, presnú, čistú, a úspornú aplikáciu v spojení s dávkovačmi tekutín z našej ponuky. Zásobník má typizovaný závit pre rýchle uchytenie dávkovacej ihly.
1,36€ / ks 1,13€ bez DPH
skladomnad 100 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100577
Metrážna hadica s priemerom 6 mm použiteľná pre dispenzory ako prívodná tlaková hadica k automatickému dávkovaču rovnako tak ako hadica vedúca od dávkovača ku kartuši. Vonkajší priemer hadičky je 6 mm a je kompatibilný s konektorovými systémami John Guest 1/4 " (6,35 mm) a európskymi rozvodmi 6 mm. Na vstupe aj na výstupe dávkovačov kvapalín je rovnaký rýchloupínací konektor.
1,67€ / m 1,39€ bez DPH
skladomnad 100 m 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
100841
Nohou ovládaný spínač pre riadenie dávkovania. Je kompatibilný so všetkými dispenzormi v našej ponuke. Stlačenie pedálu spustí buď odmeranú jednu stanovenú dávku alebo bude dávkované množstvo závislé na dobe prišliapnutí spínača; podľa nastavenia dávkovača.
36,00€ / ks 30,00€ bez DPH
skladom6-25 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
101110
Kompresor middle 06 - malý a ľahko prenosný kompresor so 6l vzduchovou nádržou a bezolejovou technológiou. Kompresor middle 06 so 6l tlakovou nádobou, výkonným 1200W motorom a zabudovaným manometrom je výborným a všestranným pomocníkom doma na záhrade v dielni aj v profesionálnej dielni. Vďaka bezolejovej technológii je kompresor nenáročný na údržbu, veľmi všestranný a vhodný ako zdroj tlaku vzduchu pre pneumatické plničky, dávkovače a dávkovače kvapalín alebo ako pohon pneumatického náradia, strojov alebo stolových a ručných uzáverov. Kompresor sa dá samozrejme použiť aj na hustenie pneumatík, balónov, natlakovanie dávkovacích zariadení alebo ho možno použiť ako dúchadlo na prach a nečistoty. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je užitočný aj pre remeselníkov, ktorí potrebujú kompaktný a ľahko prenosný výkonný kompresor, aby ho mali vždy po ruke. Regulácia tlaku vzduchu je nastaviteľná pomocou otočného voliča, vďaka čomu si ľahko nastavíte potrebný tlak v rozmedzí 0-8 barov. Ide o kompresor s vysokým výkonom a tlakom vzduchu, čo sa premieta do vyššej prevádzkovej hlučnosti Obsah balenia : fúkacia pištoľ, 5 m hadica, pištoľ na plnenie pneumatík s manometrom, 3 rôzne typy trysiek.
292,17€ / ks 243,48€ bez DPH
skladom2-5 ks 14.12.2023 môže byť u Vás
Kód:
103816
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!