Pneumaticky riadený ihlový dávkovací ventil jednocestný VS-040

Ihlový ventil ovládaný dvojčinným piestovým mechanizmom s aretovateľnou skrutkou pre jemné doladenie prietoku dávkovaného materiálu. Pneumatické dávkovanie je ovládané prívodom tlaku vzduchu do riadiaceho valca a to do priestoru nad pokračovanie textu

Kód produktu:

100854
skladom (6-25 ks)Pozajtra 02.12.2021 môže byť u Vás
Pneumaticky riadený ihlový dávkovací ventil jednocestný VS-040 100854 https://www.hotair.sk/images/produkty/1/1513/pneumaticky-rizeny-jehlovy-davkovaci-ventil-jednocestny-vsd-040_0.jpg Flumatic
Cena: 6840.00
Dostupnost: skladom 6-25 ks
Cena s DPH285,00 €
Cena bez DPH237,50€
ks
Ihlový ventil ovládaný dvojčinným piestovým mechanizmom s aretovateľnou skrutkou pre jemné doladenie prietoku dávkovaného materiálu. Pneumatické dávkovanie je ovládané prívodom tlaku vzduchu do riadiaceho valca a to do priestoru nad piestom alebo naopak pod ním. Hadice pre prívod vzduchu k piestu sa pripájajú pomocou rýchlospojok štandardu 1/4 "(6mm). Vysúvanie piestnice ihlovým zakončením uzatvára výpust a presne reguluje dávkovanie kvapaliny.

Ventil je vhodný pre dávkovanie stredne viskóznych kvapalín aj tekutín s nízkou viskozitou ako sú živice a silikóny. Pre riadenie dávkovania je možné spojiť ventil s ľubovoľným automatizovaným dávkovačom z našej ponuky. Dvojčinné ovládanie piestu je v tom prípade zabezpečené prepojením iba jednej riadiacej hadice a využíva sa schopnosť dispenzora vytvárať podtlak po ukončení dávky.

Dávkovaná látka privádzaná do ventilu musí byť pod stálym konštantným tlakom; dávkovač je navrhnutý pre použitie s tlakovou nádobou.


Ventil je vhodný iba pre celonerezové dávkovací ihly.


Vstupný tlak dávkovanej tekutiny: 1-10 bar
Tlak pre ovládanie piestu je: 1-6 bar
Pripojenie riadiaceho tlaku: 2 x rýchlospojka F 1/4 "Johnguest
Pripojenie dávkovanej kvapaliny: nátrubok 1/4 "a prevlečná matica
Výstupný adaptér dávkovacej ihly: Luer-lock, Luer-slip
Minimálna dávka: 0,01 ml
Viskozita: <30000 cps
Prevádzková frekvencia dávkovania: <300 bod / min
Rozmery: 130 x 21 x 21 mm

Parametre
Hmotnosť balenia [kg]:0.2 kg
Viac parametrov
Hmotnosť balenia [kg]:0.2 kg
Manuálne ovládaný profesionálny dávkovací ventil pre viskózne kvapaliny nízkej až strednej viskozity, ako sú napr. rozpúšťadla, olej, tuk a lepidlá na báze kyanoakrylátov, ideálny pre ručné nanášanie dávkovacích bodov, čiar alebo pre plnenie kvapalín. Vhodný predovšetkým pre veľké množstvo dávkovania. Po stlačení spúšte dôjde k uvoľneniu piestu - ventilu a k priechodu kvapaliny. Po uvoľnení spúšte dôjde k opätovnému uzavretiu ventilu. Reguláciu prietoku možno vykonávať silou stlačenia piesta. Spúšť sa ovláda prirodzene pohodlne, štyrmi prstami a dávkovanie je tak veľmi jednoduché. Dávkovací ventil je plne rozoberateľný, čím odpadá problém s jeho čistením. K vstupu ventilu možno pripojiť tlakový hrniec, pre ľahké dávkovanie väčších objemov. Na výstup prívodového ventilu možno pripojiť ľubovoľnú dávkovaciu ihlu s kužeľovitým konektorom z našej ponuky. Dávkovacie pero je vyrobené z eloxovaného hliníka, váži len 120 gramov a je ergonomické, vďaka čomu sa pohodlne drží.
205,00€ / ks 170,83€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 02.12.2021 môže byť u Vás
Kód:
101473
Presný ventil pre zmiešavanie a dávkovanie dvojzložkových materiálov. Miešací pomer zložiek je nastaviteľný v pomere 1: 1 až 1:10. Ústie ventilu je uspôsobené na nasadenie statického zmiešavača, ktorého pozícia je fixovaná dotiahnutím prevlečnej matice. Vytláčanie oboch zložiek prebieha súčasne a k ich zmiešaniu dochádza v statickom mixéri, ktorý slúži ako aplikátor.
570,00€ / ks 475,00€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 02.12.2021 môže byť u Vás
Kód:
100075
Pneumaticky riadený monostabilný vzduchový ventil 5/2 slúži na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, vo výrobných a dávkovacích linkách a systémoch za pomoci tlaku vzduchu z kompresora či vzduchového rozvodu. Vzduchom ovládaný päťcestný ventil s dvoma polohami má jeden vstup pre prívod vzduchu, ktorý slúži na ovládanie (prepínanie) výstupu a jeden vstup (P) pre distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený písmenom P rozvádza vzduch do výstupu A či B, v defaultnej polohe, kedy nie je ventil ovládaný (ovládací vstup je bez tlaku vzduchu), prúdi vzduch cez prívod P do výstupu A, po prepnutí ventilu (pripojenie ovládacieho vstupu k prívodu vzduchu) je vstup A vypnutý a vzduch prechádza cez výstup B. Zvyšné dva výstupy označené ako R a S sú odfuk, ktoré slúžia na upúšťanie pretlaku vzduchu, alebo pre reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. V praxi je potom možné napríklad nastaviť pomocou odfukovania a škrtiaceho ventilu rýchlosť posuvu pneumatického piestu v dávkovači kvapalín. Ovládanie ventilu pracuje s tlakom vzduchu v rozsahu 0,15 - 0,8Mpa, všetky vstupy a výstupy majú koncovku G 1/8 "s vnútorným závitom. ​  
43,50€ / ks 36,25€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 02.12.2021 môže byť u Vás
Kód:
103673
Elektricky riadený monostabilný solenoidový ventil 5/2 slúži na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, CNC,  frézach, obrábacích strojoch, vo výrobných a dávkovacích linkách a systémoch za pomoci elektromagnetickej ovládacej cievky DC 12V a rozvodu vzduchu. Elektricky ovládaný päťcestný ventil s dvoma polohami má jeden hlavný vstup (P), ktorý slúži na distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený písmenom P rozvádza vzduch do výstupu A či B, v defaultnej polohe, kedy nie je ventil ovládaný (ovládacia cievka bez napätia) , prúdi vzduch cez prívod P do výstupu A, po prepnutí ventilu je vstup A vypnutý a vzduch prechádza cez výstup B. Zvyšné dva výstupy označené ako R a S sú odfuk, ktoré slúžia na upúšťanie pretlaku vzduchu či pre reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. V praxi je potom možné napríklad nastaviť pomocou odfukovania a škrtiaceho ventilu rýchlosť posuvu pneumatického piestu v dávkovači kvapalín. Ovládanie ventilu pracuje s DC napätím 12V a odberom cca. 0,4A. Vstup pre napájanie ventilu je realizovaný vodičmi s voľnými koncami s prierezom 0,35mm a dĺžke 20cm. Všetky vstupy a výstupy majú koncovku G 1/8 "s vnútorným závitom. ​
43,50€ / ks 36,25€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 02.12.2021 môže byť u Vás
Kód:
103672
Elektricky riadený monostabilný solenoidový ventil 5/2 slúži na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, vo výrobných a dávkovacích linkách a systémoch pomocou elektromagnetickej ovládacej cievky DC 24V a rozvodu vzduchu. Elektricky ovládaný päťcestný ventil s dvoma polohami má jeden hlavný vstup (P), ktorý slúži na distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený písmenom P rozvádza vzduch do výstupu A či B, v defaultnej polohe, kedy nie je ventil ovládaný (ovládacia cievka bez napätia) prúdi vzduch cez prívod P do výstupu a, po prepnutí ventilu je vstup  vypnutý a vzduch prechádza cez výstup B. Zvyšné dva výstupy označené ako R a S sú odfuk, ktoré slúžia na upúšťanie pretlaku vzduchu či pre reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. V praxi je potom možné napríklad nastaviť pomocou odfukovania a škrtiaceho ventilu rýchlosť posuvu pneumatického piestu v dávkovači kvapalín. Ovládanie ventilu pracuje s DC napätím 24V a odberom cca. 0,1A. Vstup pre napájanie ventilu je realizovaný vodičmi s voľnými koncami s prierezom 0,35mm a dĺžke 20cm. Všetky vstupy a výstupy majú koncovku G 1/8 "s vnútorným závitom.  
60,00€ / ks 50,00€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 02.12.2021 môže byť u Vás
Kód:
104153