Pneumaticky riadený jednocestný ihlový dávkovací ventil VSD-040

Ihlový ventil ovládaný dvojčinným piestovým mechanizmom s aretačnou skrutkou na presné nastavenie prietoku dávkovaného materiálu. Pneumatické dávkovanie sa ovláda prívodom tlaku vzduchu do ovládacieho valca, a to buď nad piestom, pokračovanie textu

Kód produktu:

100854
skladom (6-25 ks)24.07.2024 môže byť u Vás
Pneumaticky riadený jednocestný ihlový dávkovací ventil VSD-040 100854 https://www.hotair.sk/images/produkty/1/1513/pneumaticky-rizeny-jehlovy-davkovaci-ventil-jednocestny-vsd-040_0.jpg Flumatic
Cena: 6840.00
Dostupnost: skladom 6-25 ks
Cena s DPH Cena bez DPH
297,39€ 247,83€
ks
Ihlový ventil ovládaný dvojčinným piestovým mechanizmom s aretačnou skrutkou na presné nastavenie prietoku dávkovaného materiálu. Pneumatické dávkovanie sa ovláda prívodom tlaku vzduchu do ovládacieho valca, a to buď nad piestom, alebo pod ním. Hadice na prívod vzduchu k piestu sú pripojené pomocou štandardných rýchlospojok 1/4" (6 mm). Výsuvná piestna tyč s ihlovým koncom uzatvára výstup a presne reguluje dávkovanie kvapaliny.

Ventil je vhodný na dávkovanie kvapalín so strednou viskozitou, ako aj kvapalín s nízkou viskozitou, napríklad živíc a silikónov. Ventil je možné pripojiť k akémukoľvek automatickému dávkovaču z nášho sortimentu na riadenie dávkovania. V tomto prípade sa dvojčinné ovládanie piestu zabezpečuje pripojením iba jednej ovládacej hadice a využitím schopnosti dávkovačov vytvoriť na konci dávkovania podtlak.

Dávkovaná látka privádzaná do ventilu musí mať konštantný stály tlak; dávkovač je určený na použitie s tlakovou nádobou.

Ventil je vhodný len pre všetky dávkovacie ihly z nehrdzavejúcej ocele.

Parametre
Vstupný tlak dávkovanej kvapaliny 1-10 barov
Tlak pre ovládanie piestu 1-6 bar
Pripojenie regulačného tlaku 2 x F 1/4" rýchlospojka Johnguest
Pripojenie dávkovacej kvapaliny 1/4" nátrubok a spojovacia matica
Výstupný adaptér dávkovacej ihly Luer-lock, Luer-slip
Minimálna dávka 0,01 ml
Viskozita <30000 cps
Pracovná frekvencia dávkovania < 300 ppm
Rozmery 130 x 21 x 21 mm
Hmotnosť balenia [kg]:0.2 kg
Viac parametrov
Vstupný tlak dávkovanej kvapaliny 1-10 barov
Tlak pre ovládanie piestu 1-6 bar
Pripojenie regulačného tlaku 2 x F 1/4" rýchlospojka Johnguest
Pripojenie dávkovacej kvapaliny 1/4" nátrubok a spojovacia matica
Výstupný adaptér dávkovacej ihly Luer-lock, Luer-slip
Minimálna dávka 0,01 ml
Viskozita <30000 cps
Pracovná frekvencia dávkovania < 300 ppm
Rozmery 130 x 21 x 21 mm
Hmotnosť balenia [kg]:0.2 kg
Ručne ovládaný profesionálny dávkovací ventil na kvapaliny s nízkou až strednou viskozitou, ako sú rozpúšťadlá, oleje, tuky a lepidlá na báze kyanoakrylátov, ideálny na ručné dávkovanie do dávkovacích miest, liniek alebo na plnenie kvapalinami. Obzvlášť vhodný na dávkovanie veľkého objemu. Po stlačení spúšte sa uvoľní piestny ventil a kvapalina prejde. Po uvoľnení spúšte sa ventil opäť uzavrie. Prietok je možné regulovať silou piestu. Spúšť sa prirodzene pohodlne ovláda štyrmi prstami a dávkovanie je tak veľmi jednoduché. Dávkovací ventil je úplne rozoberateľný, čím odpadá problém s čistením. Na vstup ventilu možno pripojiť tlakový hrniec na jednoduché dávkovanie väčších objemov. Na výstup dávkovacieho ventilu možno pripojiť akúkoľvek dávkovaciu ihlu s kužeľovým konektorom z nášho sortimentu. Dávkovacie pero je vyrobené z eloxovaného hliníka, váži len 120 gramov a je ergonomické, takže sa pohodlne drží.
213,91€ / ks 178,26€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
101473
Presný ventil na miešanie a dávkovanie dvojzložkových materiálov. Pomer miešania zložiek je nastaviteľný od 1:1 do 1:10. Ústie ventilu je prispôsobené na umiestnenie statického miešača, ktorého poloha sa zafixuje utiahnutím ťažnej matice. Dve zložky sa vytláčajú súčasne a miešajú v statickom miešači, ktorý slúži ako aplikátor.
594,78€ / ks 495,65€ bez DPH
skladom1 ks 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
100075
Pneumaticky riadený monostabilný vzduchový ventil 5/2 sa používa na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, výrobných a dávkovacích linkách a systémoch využívajúcich tlak vzduchu z kompresora alebo rozvodu vzduchu. Päťpolohový pneumatický ventil s dvoma polohami má jeden vstup na prívod vzduchu na ovládanie (spínanie) výstupu a jeden vstup (P) na rozvod vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený P rozvádza vzduch do výstupu A alebo B, v štandardnej polohe, keď ventil nie je ovládaný (ovládací vstup je bez tlaku), vzduch prúdi cez vstup P do výstupu A, keď je ventil spínaný (ovládací vstup pripojený k prívodu vzduchu), vstup A je vypnutý a vzduch prúdi cez výstup B. Ďalšie dva výstupy, označené R a S, sú výduchy, ktoré sa používajú na uvoľnenie tlaku vzduchu alebo na reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. V praxi je potom možné prostredníctvom blow-off a škrtiaceho ventilu regulovať napríklad rýchlosť posuvu pneumatického piestu v dávkovači kvapaliny. Ovládací ventil pracuje s rozsahom tlaku vzduchu 0,15 - 0,8 MPa, všetky vstupy a výstupy majú vnútorný závit G 1/8".  
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
103673
Elektricky ovládaný monostabilný elektromagnetický ventil 5/2 sa používa na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, výrobných a dávkovacích linkách a systémoch pomocou jednosmernej 12 V elektromagnetickej ovládacej cievky a rozvodu vzduchu. Elektricky ovládaný päťpolohový ventil s dvoma polohami má jeden hlavný vstup (P), ktorý sa používa na distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený P distribuuje vzduch do výstupu A alebo B, v predvolenej polohe, keď ventil nie je v prevádzke (riadiaca cievka je bez napätia), vzduch prúdi cez vstup P do výstupu A, keď je ventil prepnutý, vstup A je bez napätia a vzduch prúdi cez výstup B. Ďalšie dva výstupy označené R a S sú výduchy, ktoré sa používajú na uvoľnenie tlaku vzduchu alebo na reguláciu tlaku vzduchu po zapojení škrtiacej klapky. V praxi je potom možné napríklad pomocou blow-off a škrtiaceho ventilu regulovať rýchlosť pneumatického piestu v dávkovači kvapaliny. Ovládanie ventilu pracuje s jednosmerným napätím 12 V a spotrebou približne 1,5 V. 0,4A. Vstup pre napájanie ventilu je realizovaný vodičmi s voľnými koncami s prierezom 0,35 mm a dĺžkou 20 cm. Všetky vstupy a výstupy majú vnútorný závit G 1/8".
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
103672
Elektricky riadený monostabilný solenoidový ventil 5/2 slúži na ovládanie pneumatických valcov a ventilov v dávkovačoch kvapalín, cnc frézach, obrábacích strojoch, vo výrobných a dávkovacích linkách a systémoch pomocou elektromagnetickej ovládacej cievky DC 24V a rozvodu vzduchu. Elektricky ovládaný päťcestný ventil s dvoma polohami má jeden hlavný vstup (P), ktorý slúži na distribúciu vzduchu medzi výstupmi A a B. Vstup označený písmenom P rozvádza vzduch do výstupu A či B, v defaultnej polohe, kedy nie je ventil ovládaný (ovládacia cievka bez napätia) prúdi vzduch cez prívod P do výstupu a, po prepnutí ventilu je vstup  vypnutý a vzduch prechádza cez výstup B. Zvyšné dva výstupy označené ako R a S sú odfuk, ktoré slúžia na upúšťanie pretlaku vzduchu či pre reguláciu tlaku vzduchu po pripojení škrtiaceho ventilu. V praxi je potom možné napríklad nastaviť pomocou odfukovania a škrtiaceho ventilu rýchlosť posuvu pneumatického piestu v dávkovači kvapalín. Ovládanie ventilu pracuje s DC napätím 24V a odberom cca. 0,1A. Vstup pre napájanie ventilu je realizovaný vodičmi s voľnými koncami s prierezom 0,35mm a dĺžke 20cm. Všetky vstupy a výstupy majú koncovku G 1/8 "s vnútorným závitom.  
62,61€ / ks 52,17€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
104153
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!