Modul spínaného zdroja s reguláciou V / A DPS3005 0-30V 0-5A s USB a BT komunikácií

Tovar v akcii

Programovateľný modul napájacieho zdroja DPS3005 0-30V / 0-5A s rozhraním Bluetooth a USB.

Modul zdroja DPS3005 s presnou reguláciou prúdu a napätia 0-30V / 0-5A je určený pre zabudovanie pokračovanie textu

Kód produktu:

103637

Varianty:

skladomPozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Modul spínaného zdroja s reguláciou V / A DPS3005 0-30V 0-5A s USB a BT komunikácií 103637 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/3828/modul-spinaneho-zdroje-s-regulaci-v-a-dps3005-0-30v-0-5a-s-usb-a-bt-komunikaci_1566978147.jpg
Cena: 2160.00
Dostupnost: skladom
Cena s DPH Cena bez DPH
104,80€ 94,32€ 78,60€
ks
Programovateľný modul napájacieho zdroja DPS3005 0-30V / 0-5A s rozhraním Bluetooth a USB.

Modul zdroja DPS3005 s presnou reguláciou prúdu a napätia 0-30V / 0-5A je určený pre zabudovanie do krabice, alebo do panelov v laboratóriách a školských dielňach. Dominantou zdroja je veľký grafický LCD displej s veľkosťou 1,44 ", ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie a nastavené parametre (prúd, napätie, výkon, režim ochrany). Prehľadné menu slúži na nastavenie základných výstupných veličín - napätia a prúdu, nastavenie ochrán OVP, OCP a OPP, nastavenie jasu displeja a ukladanie nastavení do jednotlivých makier (až 10). Dve z týchto makier (M1 a M2) sú rýchlo prístupné priamo z hlavnej obrazovky. Nechýba ani zámok hodnôt. Ovládanie je intuitívne a veľmi jednoduché, je realizované prostredníctvom otočného inkrementálneho spínača, tromi tlačidlami pre nastavenie parametrov a jedným pre zapnutie / vypnutie výstupu zdroja.

Modul zdroja ponúka hneď 3 nastaviteľné ochrany: OVP - ochrana proti prepätiu, OCP - ochrana proti nadprúdu a OPP - ochrana proti prekročeniu výkonu. Všetky tieto ochrany je možné nastaviť a pri prekročení týchto hodnôt, dôjde k automatickému odpojeniu napájania.

V balení nájdete aj dva moduly (USB a Bluetooth), tie slúžia pre komunikáciu a ovládanie zdroja s PC či zariadením so systémom Android. K zdroju je možné pripojiť vždy iba jeden modul, ten sa pripája pomocou dodávaného kábla s konektormi.

 
Vďaka prepracovanému PC softwaru dokáže modul zdroja nahradiť aj oveľa drahšie laboratórne zdroje.
Pomocou PC softvéru je možné nastaviť a riadiť nielen výstupný prúd a napätie ale hlavne jednoducho a presne riadiť a programovať výstup modulu zdroja, funkcia Auto test, Voltage scan a Current Scan, dovolí vzostupne či zostupne riadiť napätie / prúd v rozsahu vami definovaných hodnôt s veľkou presnosťou a časovým oneskorením 0,1 až 60 sekúnd medzi jednotlivými krokmi zvyšovania či znižovania napätia a prúdu. Funkcia Data Group dovoľuje nastaviť a uložiť priamo do pamäti modulu až desať rôznych Makier.
 
Spomínané funkcie sú užitočné najmä pri vývoji a oživovaní DIY a elektronických zariadení, formovanie kondenzátorov, v automatizácii, nabíjanie, testovanie a pod. Softvér je v angličtine, je veľmi jednoduchý a dobre sa ovláda, podporuje aj najnovší Windows 10. Softvér pre zariadenia so systémom Android ponúka základné funkcie: ovládanie výstupu a záznam VA charakteristík s časovou pečiatkou do tabuliek .xls (Excel).
 
Zdroj potrebuje vlastné jednosmerné napájanie v rozsahu 6-40V / 5A, vstupné napätie musí byť vždy najmenej 1,1 x vyššie ako požadované výstupné napätie. Ak potrebujeme na výstupe regulovať napätie napríklad 12V, je potrebné do vstupu zapojiť zdroj s napätím aspoň 13,2VDC maximálne však 40Vdc.
 
K tomuto spínanému zdroju odporúčame pre externé napájanie niektorý z našich priemyselných zdrojov.
 
 
Obsah balenia:
Modul zdroja DPS3005, Bluetooth modul, USB Modul, Kábel pre pripojenie modulov.
 
Softvér pre systémy Android a Windows je k dispozícii na stránkach výrobcu, odkaz na SW nájdete v manuáli k výrobku.
Softvér je kompatibilný s WINDOWS 7/10, Android 7 a Vyššie.

Software na stiahnutie TU


 
Parametre
Laboratorní zdroj
Typ zdrojamodulový (pre zabudovanie)
Pripojenie k počítačuBluetoothUSB
Počet výstupných kanálov1
Symetrické napájanienie
Režim zdrojaCC (Constant Current)CV (Constant Voltage)CP (Constant Power)
Ukazovatele prúdu a napätiadisplej (digitálny)
Rozlíšenie meradla napätia (dielik) D=1 mV
Rozlíšenie meradla prúdu (dielik) D=1 mA
Presnosť merania napätia0,5 %
Presnosť merania prúdu± 0,5 %
Stabilita< 0,5%
Pracovná teplota0°C až 50°C
Napájacie napätie6-40V DC
Účinnosť88 %
Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]79-43-48 mm
Prúd5 A
Napätie30 V
Hmotnosť balenia [kg]:0.127 kg
Viac parametrov
Laboratorní zdroj
Typ zdrojamodulový (pre zabudovanie)
Pripojenie k počítačuBluetoothUSB
Počet výstupných kanálov1
Symetrické napájanienie
Režim zdrojaCC (Constant Current)CV (Constant Voltage)CP (Constant Power)
Ukazovatele prúdu a napätiadisplej (digitálny)
Rozlíšenie meradla napätia (dielik) D=1 mV
Rozlíšenie meradla prúdu (dielik) D=1 mA
Presnosť merania napätia0,5 %
Presnosť merania prúdu± 0,5 %
Stabilita< 0,5%
Pracovná teplota0°C až 50°C
Napájacie napätie6-40V DC
Účinnosť88 %
Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]79-43-48 mm
Prúd5 A
Napätie30 V
Hmotnosť balenia [kg]:0.127 kg
Modul spínaného zdroja DPX6005S 0-60V 0-5A s presnou digitálnou reguláciou prúdu a napätia je určený na inštaláciu/integráciu do panelu alebo vlastnej krabice. Na hlavnom priehľadnom polykarbonátovom paneli s čiernym pozadím sa nachádza 1,8" farebný LCD displej na prehľadné zobrazenie napätia, prúdu a výkonu a na rýchle nastavenie všetkých potrebných parametrov. Modul umožňuje plynulé nastavenie prúdu a napätia v rozsahu 0-60 V / 0-5 A s rozlíšením na dve desatinné miesta. Presnosť odchýlky zdroja je len +-10 mA / +-10 mV. Modu má ochrany a pracovné režimy známe z napájacích zdrojov profi lab: Opv, Ocp, Opp. Vďaka zabudovanej pamäti možno vybrať a uložiť až desať prednastavených V/A predvolieb.  OVP - prepäťová ochrana, OCP - prúdová ochrana a OPP - ochrana proti prepätiu. Modul sa skladá z dvoch dosiek spojených (za sebou) dištančnými stĺpikmi, prvá je panel s displejom a ovládacími tlačidlami, ktorý je pripojený k riadiacej doske s aktívnym chladením, ktoré sa spúšťa pri výkone nad 50 W. Na doske napájacieho zdroja sa nachádza skrutkovacia svorkovnica na pripojenie napájacieho napätia. Napájací modul možno napájať jednosmerným napätím 6-75 V, účinnosť napájania je 91 %.  Modul je vhodný najmä pre kutilské riešenia spínaného napájania alebo zabudovaného panelu v dielni/servisnom stredisku alebo školskom laboratóriu.  Obsah balenia: napájací zdroj, kabeláž na pripojenie k doske plošných spojov. 
115,28€ / ks 96,07€ bez DPH
skladom1 ks Pozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103636
Modul spínaného zdroja DPX6012S 0-60V 0-12A s presnou digitálnou reguláciou prúdu a napätia je určený na inštaláciu/integráciu do panelu alebo vlastnej krabice. Na hlavnom priehľadnom polykarbonátovom paneli s čiernym pozadím sa nachádza 1,8" farebný LCD displej na prehľadné zobrazenie napätia, prúdu a výkonu a na rýchle nastavenie všetkých potrebných parametrov. Modul umožňuje plynulé nastavenie prúdu a napätia v rozsahu 0-60 V / 0-12 A s rozlíšením na dve desatinné miesta. Presnosť odchýlky zdroja je len +-10 mA / +-10 mV. Modu má ochrany a pracovné režimy známe z napájacích zdrojov profi lab: Opv, Ocp, Opp. Vďaka zabudovanej pamäti je možné vybrať a uložiť až desať prednastavených V/A predvolieb.  OVP - prepäťová ochrana, OCP - prúdová ochrana a OPP - ochrana proti prepätiu. Modul sa skladá z dvoch dosiek, prvá je panel s displejom a ovládacími tlačidlami, ktorý je pripojený k riadiacej doske s aktívnym chladením, ktoré sa spúšťa pri výkone nad 50 W. Na doske napájacieho zdroja sa nachádza skrutkovacia svorkovnica na pripojenie napájacieho napätia. Napájací modul môže byť napájaný jednosmerným napätím 6-75 V, účinnosť napájania je 91 %.  Modul je vhodný najmä pre kutilské riešenia spínaného napájania alebo zabudovaného panelu v dielni/servisnom stredisku alebo školskom laboratóriu.  Obsah balenia: napájací zdroj, kabeláž na pripojenie k doske plošných spojov. 
146,72€ / ks 122,27€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103635
Programovateľný modul napájacieho zdroja DPS5015 0-50V 0-15 s rozhraním Bluetooth a USB. DPS5015 je výkonnejší variant modulového zdroja DPS3005 s presnou reguláciou prúdu a napätia v rozsahu 0-50V / 0-15, modul je určený pre zabudovanie do krabice, alebo do panelov v laboratóriách a školských dielňach. Dominantou zdroja je veľký grafický LCD displej s veľkosťou 1,44 ", ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie a nastavené parametre (prúd, napätie, výkon, režim ochrany). Prehľadné menu slúži na nastavenie základných výstupných veličín - napätia a prúdu, nastavenie ochrán OVP, OCP a OPP, nastavenie jasu displeja a ukladanie nastavení do jednotlivých makier (až 10). Dve z týchto makier (M1 a M2) sú rýchlo prístupné priamo z hlavnej obrazovky. Nechýba ani zámok hodnôt. Ovládanie je intuitívne a veľmi jednoduché, je realizované prostredníctvom otočného inkrementálneho spínača, tromi tlačidlami pre nastavenie parametrov a jedným pre zapnutie / vypnutie výstupu zdroja.   Modul zdroja ponúka hneď 3 nastaviteľné ochrany: OVP - ochrana proti prepätiu, OCP - ochrana proti nadprúdu a OPP - ochrana proti prekročeniu výkonu. Všetky tieto ochrany je možné nastaviť a pri prekročení týchto hodnôt, dôjde k automatickému odpojeniu napájania.   V balení nájdete dva moduly (USB a Bluetooth), tie slúžia pre komunikáciu a ovládanie zdroja s PC či zariadením so systémom Android. K zdroju je možné pripojiť vždy iba jeden modul, ten sa pripája pomocou dodávaného kábla s konektormi. Vďaka prepracovanému PC softwaru dokáže modul zdroja nahradiť aj oveľa drahšie laboratórne zdroje. Pomocou PC softvéru je možné nastaviť a riadiť nielen výstupný prúd a napätie ale hlavne jednoducho a presne riadiť a programovať výstup modulu zdroja, funkcia Auto test, Voltage scan a Current Scan, dovolí vzostupne či zostupne riadiť napätie / prúd v rozsahu vami definovaných hodnôt s veľkou presnosťou a časovým oneskorením 0,1 až 60 sekúnd medzi jednotlivými krokmi zvyšovania či znižovania napätia a prúdu. Funkcia Data Group dovoľuje nastaviť a uložiť priamo do pamäti modulu až desať rôznych Makier. Spomínané funkcie sú užitočné najmä pri vývoji a oživovaní DIY a elektronických zariadení, formovanie kondenzátorov, v automatizácii, nabíjanie, testovanie a pod. Softvér je v angličtine, je veľmi jednoduchý a dobre sa ovláda, podporuje aj najnovší Windows 10. Softvér pre zariadenia so systémom Android ponúka základné funkcie: ovládanie výstupu a záznam VA charakteristík s časovou pečiatkou do tabuliek .xls (Excel).   Celý modul sa skladá z dvoch častí: displej s ovládacími prvkami a výkonová časť s aktívnym chladením, obe časti sú spolu prepojené viacžilovým káblom s dĺžkou 20cm. Zdroj potrebuje vlastné jednosmerné napájanie v rozsahu 6-60V / 15A, vstupné napätie musí byť vždy najmenej 1,1 x vyššie ako požadované výstupné napätie. Ak potrebujeme na výstupe regulovať napätie napríklad 12V, je potrebné do vstupu zapojiť zdroj s napätím aspoň 13,2VDC maximálne však 60Vdc. K tomuto spínanému zdroju doporučujeme pre externé napájanie niektorý z našich priemyselných zdrojov. Rozmery zdroja nájdete v galérii výrobku. Obsah balenia: Modul zdroja DPS5015, Bluetooth modul, USB Modul, Káble pre pripojenie modulov a výkonovej časti, USB kábel na prepojenie s PC. Softvér pre systémy Android a Windows je k dispozícii na stránkach výrobcu, odkaz na SW nájdete v manuáli k výrobku. Softvér je kompatibilný s WINDOWS 7/10, Android 7 a Vyšší.  
131,00€ / ks 109,17€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks Pozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103634
Panelový spínaný regulátor DPS5005 vhodný pre stavbu vlastných jednosmerných zdrojov alebo pre inštaláciu do panelov napríklad v dielňach alebo laboratóriách. DPS5005 je defacto ovládateľný DC-DC menič typu step-down, ktorý pre svoju prevádzku potrebuje externý prívod jednosmerného napájania od 6 do 55V a reguluje výstup podľa potreby: 0 - 50V 0 - 5A (maximálne vstupné napení - cca. 1V); max 250W. Regulátor ponúka hneď 3 nastaviteľné ochrany: OVP - ochrana proti prepätiu, OCP - ochrana proti nadprúdu a OPP - ochrana proti prekročeniu výkonu. Všetky tieto ochrany možno nastaviť a pri prekročení týchto hodnôt, dôjde k automatickému odpojeniu napájania. Regulátor disponuje farebným LCD displejom o veľkosti 1.44 "a jednoduchým ovládaním pomocou 4 tlačidiel a klikacieho potenciometra, ktorým sa volí požadovaná hodnota. Na hlavnej obrazovke sa v hornej časti zobrazuje požadované napätie a prúd, veľkými číslicami potom aktuálne napätie, prúd a príkon. V spodnej časti displeja je vykreslené aktuálne vstupné napätie do DPS5005. To by malo byť vždy 1.1x vyššie ako požadované výstupné. Ďalšia obrazovka je potom samotné nastavenie. To obsahuje nastavenia základných výstupných veličín - napätia a prúdu, nastavenie ochrán OVP, OCP a OPP, nastavenie jasu displeja a ukladanie nastavení do jednotlivých makier (až 10). Dve z týchto makier (M1 a M2) sú rýchlo dostupné priamo z hlavnej obrazovky. Nechýba ani zámok hodnôt. K tomuto spínanému zdroju doporučujeme pre externé napájanie niektorý z našich priemyselných zdrojov. Rozmery otvoru pre zabudovanie: 76,8 x 39mm.  
89,08€ / ks 74,24€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks Pozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
102139
Kovová krabica šedej farby s rozmermi 135x120x50mm je určená pre vstavanie modulových zdrojov typu DPS napríklad: DPS3005, DPS5005 a DPS3015.   Krabica sa skladá z dvoch dielov, ktoré sú k sebe prichytené pomocou skrutiek, konštrukčný materiál potrebný pre vstavbu zdroja do škatule nájdete v balení, otvory pre displej, vstupné a výstupné svorky, chladenie či USB konektor sú už pripravené a pri inštalácii nemusíte už nič vŕtať či rezať. Do krabičky stačí iba moduly zacvaknúť a pripájať napájanie a vstupné  napájacie svorky, viď. fotogalérii.     Príklady umiestnenia zdrojov DPS3005 a DPS5015 Obsah balenia: kovová krabica pre zdroje DPS, ventilátor, modul pre pripojenie vstupného napájania a napájanie ventilátora, vypínač, vstupné a výstupné skrutkovacie svorky, vodiče, skrutky, dištančné stĺpiky, kabeláž, silikónové nožičky. Parametre: Materiál: Oceľový plech 0,35mm Povrch: Lakovaný Farba: tmavo šedá / matná Rozmery: 135x120x50mm (hxšxv) Otvor pre displej: 71x39mm Hmotnosť: 0,45kg  
33,54€ / ks 27,95€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103638
Spínaný, digitálne ovládaný laboratórny zdroj jednosmerného napätia s možnosťou presného nastavenia stabilizovaného napätia aj prúdu. Zhaoxin FPS-325D je plne regulovateľný laboratórny zdroj 32V / 5A vhodný do laboratórií, škôl, domácich i profesionálnych dielní. Plne digitálne riadenie zdroja zaručuje veľmi presnú a plynulú reguláciu všetkých parametrov, zdroj má navyše možnosť ukladania až šiestich prednastavených skupín parametrov (šesť pamätí pre kombináciu výstupného napätia a prúdu). Laboratórny zdroj je vybavený ochranou proti skratu aj proti výkonovému preťaženiu, ku ktorému by mohlo eventuálne dôjsť pri dlhodobom maximálnom odbere prúdu pri nízkom stabilizovanom napájacom napätí. Pre tieto prípady je systém vybavený aktívnym chladením aktívnych prvkov pomocou ventilátora s výstupom na zadnej stene zdroja. Zvlášť môžu byť stlačením príslušných tlačidiel aktivované obvody ochrany proti prepätiu OVP (Over voltage Protection) alebo ochrany proti prekročeniu prúdu (Over Current Protection), ktoré sú vhodné najmä pri pripojení indukčnej záťaže, alebo napr. Nabíjanie akumulátorov. Pre zobrazenie nastavených parametrov a režimov ochrany slúžia dva prehľadné LED displeje s výškou znakov 13mm, ktoré sú dobre čitateľné ako za svetla tak za zlých svetelných podmienok. Pre pripojenie výstupných káblov slúžia skrutkovacie svorky s otvormi pre banániky 4mm. Zdroj FPS-325 je možné diaľkovo riadiť pomocou sériovej linky RS232 alebo cez USB rozhranie. Táto funkcia je vhodná pre testovanie na výrobných linkách, v laboratóriách alebo napr. Pre simuláciu umelého starnutia komponentov. Obsah balenia: Napájací zdroj FPS-325D, napájací kábel, USB a RS232 kábel. Software pre zdroj k stiahnutiu ZDE Parametre: Druh zdroja: spínaný, regulovaný, DC výstup Pripojenie k počítaču: ÁNO, USB / RS232 Maximálne výstupné napätie: 32 V Maximálny výstupný prúd: 5 A Počet kanálov: 1 Symetrický výstup: nie Režimy zdroja: CC (Constant Current) CV (Constant Voltage) OVP (0-32,5V) Meradlá: digitálny, 4 miesta Rozlíšenie meradlá napätie: 10 mV dielik Rozlíšenie meradlá prúdu: 1 mA dielik Presnosť merania napätia: 0,1% + 1 digit Presnosť merania prúdu: 0,2% + 1 digit Zvlnenie napätia: <3mV (rms) Zvlnenie prúdu: <6mA (rms) Stabilita: <0,2% Pracovná teplota / vlhkosť: 0 ° C až 40 ° C / <80% Napájacie napätie: 230V / 50Hz Rozmery: 188x80x238 mm (š-v-h) Hmotnosť: 1,7 kg
214,85€ / ks 179,04€ bez DPH
skladom2-5 ks Pozajtra 01.02.2023 môže byť u Vás
Kód:
103708
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!