USB tester s elektronickou záťažou 35W, set

Tovar v akcii

Výhodný set jednosmernej elektronickej USB záťaže s maximálnou výkonovou stratou až do 35W, pracujúci v rozsahu 3-21V a 0-3,2A a multifunkčného USB multimetra s jasným bodovým 0.96 "OLED displejom pre pokračovanie textu

Kód produktu:

100710

Varianty:

skladom (6-25 ks)26.01.2022 môže byť u Vás
USB tester s elektronickou záťažou 35W, set 100710 https://www.hotair.sk/images/produkty/1/1265/usb-tester-s-elektronickou-zatezi-35w-set_0.jpg
Cena: 1320.00
Dostupnost: skladom 6-25 ks
Cena s DPH65,00€55,00 €
Cena bez DPH45,83€
ks
Výhodný set jednosmernej elektronickej USB záťaže s maximálnou výkonovou stratou až do 35W, pracujúci v rozsahu 3-21V a 0-3,2A a multifunkčného USB multimetra s jasným bodovým 0.96 "OLED displejom pre testy powerbank, usb káblov, batérií, usb portov, usb periférií a ďalšie aplikácie.

Elektronické záťaže (Electronic Load) predstavujú umelú regulovanú odporovú záťaž, ktorej parametre sú digitálne riadené a stabilizované. Nahrádzajú skôr používané mechanické premenné odpory, ako sú reostaty, posuvné odpory či odporové dekády.

Vstupným konektorom do záťaže je USB, ktorý má unikátny zameniteľný dizajn (konektor je možné pripojiť z oboch strán). Medzi záťaž a zdroj sa pripája USB meracie zariadenie, ideálne multifunkčný USB tester s OLED displejom, ktorým meriame vstupné veličiny a správanie záťaže. Záťaž umožňuje pripojenie aj ďalšieho USB zariadenia za výkonový prvok, kde možno merať výstup za záťažou alebo záťaž ďalej rozšíriť o ďalšie pripojené zariadenie. Na ovládanie záťaže slúžia dva kvalitné kovové potenciometre, ktorými sa riadi prúdový odber (hrubé a jemné ladenie). Záťaž pracuje v režime CC (constant current).

K USB záťaži možno pripojiť mimo USB aj iný zdroj, napríklad batériu alebo powerbanky. K tomu slúži skrutkovacia svorkovnica na PCB, ku ktorej možno pripojiť napríklad káble s krokosvorkami. Skrze tieto svorky je možné pripojiť batériu k záťaži a merať jej správanie pri zaťažení. Premerať možno celkovú tvrdosť zdroja aj kapacitu batérie (pri použití s multifunkčným USB testerom s OLED displejom, ktorý meria tiež čas, po ktorý PowerBank dokázala záťaž napájať). Jednoducho pripojíte meranú batériu a necháte bežať test vybíjania. USB tester vám na základe času spočíta aj kapacitu batérie.

Táto záťaž je podobne ako Raspberry Pi či Arduino bez šasi, len ako osadené PCB malých rozmerov - 50x35x100mm (vrátane komponentov). Hlavnou dominantou je kvalitný hliníkový chladič, osadený 40mm aktívnym ventilátorom, ktorý sa stará o chladenie tranzistora. Ventilátor nie je v prevádzke neustále, v prípade navýšenia teploty sa automaticky zapne.

Parametre záťaže
Výkonová strata: nastaviteľná, až 35W
Vstupné napätia: 3 - 21V
Vstupný prúd: 0 - 3.2A
Pracovná teplota: 0 - 65 ° C

Multifunkčný USB tester s jasným bodovým 0.96 "OLED displejom na meranie napätia, prúdu a aktuálneho príkonu.USB tester disponuje tiež pokročilými funkciami ktoré počítajú celkovú spotrebu vo Wh a kapacitu batérií v mAh. Vďaka tomuto multimetru môžete zmerať aktuálny odber pripojených USB periférií, mobilných zariadení a príslušenstva.

USB tester sa do obvodu zapája sériovo, ako tzv. medzikus medzi zdrojovým USB portom a danou USB perifériou. Má tri režimy zobrazenia, viď obrázok nižšie, medzi ktorými sa prepína pomocou jediného tlačidla.

Prvá obrazovka zobrazuje základné veličiny - napätie a prúd vo zväčšenom zobrazení, ďalej príkon (W), kapacitu batérií (Ah) a celkovo dodanú el. energiu (Wh) a celkový čas. Čas slúži na výpočet celkovej kapacity batérií a celkovo dodanej el. energie a pred každým meraním ho možno resetovať dlhým podržaním ovládacieho tlačidla.
Na druhej obrazovke môžete sledovať napätie jednotlivých vodičov v USB vrátane dátovej linky, celkový čas, odpor, teplotu a hodnotu prúdu.
Tretie zobrazenie potom ponúka kompaktné zobrazenie všetkých meraných veličín, okrem dátovej linky USB a odporu.
 
Kombinácia USB testera a záťaže je ideálnym pomocníkom pre meranie kapacity batérií, powerbank, tvrdosti USB zdrojov a nabíjačiek. Môžete tiež otestovať kvalitu nabíjacích káblov k telefónom a tabletom. Originálne káble výrobcov sa vyznačujú malými úbytkami napätia a sú teda schopné distribuovať dostatočný prúd pre nabíjanie mobilných zariadení. Neoriginálne káble však bývajú zvyčajne vyrobené z nekvalitných vodičov, ktoré majú veľký odpor a vďaka tomu dochádza k veľkým úbytkom napätia a teda predovšetkým prúdu. Touto kombináciou zmeriate veľkosť prechádzajúceho prúdu a deklarujete, či je kábel kvalitný, alebo nie. Pri merania kapacity powerbank počítajte s dlhším časom, pretože je potrebné ju pri meraní vybiť a merať čas, po ktorý PowerBank dokázala zásobovať el. energiou.

Ako USB záťaž, tak USB merač možno samozrejme použiť aj samostatne. USB testerom zmeriate napríklad priechodnosť dátovej linky USB, nabíjace prúdy telefónov a tabletov apod. Vďaka svorkovnici na USB záťaži môžete zase testovať rôzne obvody spĺňajúce parametre záťaže bez nutnosti zakúpenia drahých elektronických záťaží, pretože pre väčšinu menších aplikácií je táto záťaž dostatočná.

Parametre USB testera
Meranie napätia: 3 - 30V (rozlíšenie 5 miest)
Meranie prúdu: 0 - 5.100 (rozlíšenie 5 miest)
Meranie kapacity batérií: 0 - 99999mAh
Meranie Wh: 0 - 999Wh
Meranie teploty: 0 - 80 ° C
Meranie výkonu: 0 - 299W
Maximálna doba výpočtu Ah a Wh: 1000h
Rýchlosť merania 0.5s
Rozlíšenie OLED displeja: 128x64px
Napájanie: z meraného zariadenia

Kompatibilný s USB 1.1 USB 2.0 a USB 3.0 (3.1)
Podpora rýchleho nabíjania Qualcomm QC3.0, QC2.0, BC1.2, a Apple 2.4A
USB tester je zariadenie veľkosti väčšieho USB flash disku - 75 x 45 x 15mm.
 
Parametre
Hmotnosť balenia [kg]:0.15 kg
Viac parametrov
Hmotnosť balenia [kg]:0.15 kg
Vývojový testovací USB kábel (samica) s vyvedeným napájaním na krokosvorky +/-. Kábel nemá vyvedené dátové linky. Len pre napájanie.
9,00€ / ks 7,50€ bez DPH
skladom6-25 ks 26.01.2022 môže byť u Vás
Kód:
103050
Vývojový testovací USB kábel (samec) s vyvedeným napájaním na krokosvorky +/-. Kábel nemá vyvedené dátové linky. Len pre napájanie.  
9,00€ / ks 7,50€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 26.01.2022 môže byť u Vás
Kód:
103048
Vývojový testovací USB kábel (samec) s vyvedeným napájaním na krokosvorky +/-. Kábel nemá vyvedené dátové linky. Len pre napájanie.  
7,50€ / ks 6,25€ bez DPH
skladom6-25 ks 26.01.2022 môže byť u Vás
Kód:
103047