Pájka pre jednoduché zatavovanie drôtikov do medzistien

Tovar v akcii

Pájka pre jednoduché zatavovanie drôtikov do medzistien Na pevné pripevnenie medzisteny k rámom je potrebné kovové drôty do medzisteny zataviť zahriatím drôtu na teplotu približne 150 - 180 °C. Jedným pokračovanie textu

Kód produktu:

104453

Varianty:

skladom24.07.2024 môže byť u Vás
Pájka pre jednoduché zatavovanie drôtikov do medzistien 104453 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/4702/vcelarsky-rucni-zatavovac-dratku-do-mezisten_1681983690.jpg
Cena: 594.00
Dostupnost: skladom
Cena s DPH Cena bez DPH
28,70€ 25,83€ 21,52€
ks
Pájka pre jednoduché zatavovanie drôtikov do medzistien Na pevné pripevnenie medzisteny k rámom je potrebné kovové drôty do medzisteny zataviť zahriatím drôtu na teplotu približne 150 - 180 °C. Jedným zo spôsobov rýchleho a jednoduchého nahriatia a utesnenia drôtov je použitie tzv. ručného utesňovača, ktorý má vyhrievané vodiace koliesko s drážkou pre drôt na konci. 

Pájka sa používa veľmi jednoducho, stačí ju zapojiť do zásuvky a počkať približne 3 minúty, kým sa zahreje na teplotu približne 180 °C. Po zahriatí jednoducho pomaly prechádzajte horúcim kolieskom po drôte umiestnenom na medzistene, drôt sa zahreje o horúce vodiace koliesko a zataví sa do medzisteny. Koliesko má drážku a zuby, ktoré zabraňujú prechádzaniu drôtu alebo samotného kolieska cez medzistenu.

Ručný zatavovač s celkovou dĺžkou 22 cm sa skladá z držiaka dosky a vykurovacieho telesa, ktoré je zakončené vodiacim kolieskom s drážkou pre drôt. Drážka je 3 mm široká a dostatočne široká pre väčšinu bežných typov drôtov. Napájací kábel je dlhý 1,5 m. 

Obsah balenia.
Parametre
Materiál Plast/kov 
Napájanie  230V/50Hz
Moc 30W 
Napájací kábel 150cm
Rozmery 220x40 mm (dĺžka x priemer)
Hmotnosť 120g
Hmotnosť balenia [kg]:0.22 kg
Viac parametrov
Materiál Plast/kov 
Napájanie  230V/50Hz
Moc 30W 
Napájací kábel 150cm
Rozmery 220x40 mm (dĺžka x priemer)
Hmotnosť 120g
Hmotnosť balenia [kg]:0.22 kg
Elektrická vidlica 125 mm s vyhrievaním na otváranie plástov Jedným z najlepších a najrýchlejších spôsobov ručného otváranie medových plástov je použitie elektrického noža alebo vidličky. Ak použijete nôž alebo vidličku s vyhrievanou odvíjacou čepeľou, plásty sa neroztlačia a po rozkrojení z nich ľahko odkvapkajú zvyšky medu. Pri použití horúcej vidlicovej čepele nedochádza k zbytočnému poškodeniu hrebeňa. Rozvinuté plásty sa zvyčajne vracajú do úľa, ak sú plásty jemne rozvinuté, ušetríte včelám prácu navyše s opravou vrátených plástov. Elektricky vyhrievaná vidlička je šetrná k plástom a rovnomerne odrezáva výmladky po celej ploche.  Elektricky vyhrievaná vidlička s drevenou rukoväťou a 125 mm dlhou medenou čepeľou je po zapojení do siete elektricky vyhrievaná. Vidlica sa trvalo zahreje na teplotu približne 180 °C približne za 3 minúty po pripojení k elektrickej sieti. Hĺbku odvíjania možno nastaviť posunutím odvíjacieho noža vzhľadom na vodiaci nôž. Vidlica nemá žiadnu reguláciu teploty. Prívodný kábel s celkovou dĺžkou 2 m je vybavený kolískovým spínačom na vypnutie ohrevu hoblíka.   
125,22€ 106,43€ / ks 88,70€ bez DPH
skladom 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
104437
Tovar v akcii
Elektrický nôž s vyhrievaním na otvaranie plástov.  Jedným z najlepších a najrýchlejších spôsobov ručného otvarania medových plástov je použitie elektrického noža alebo vidličky. Ak použijete nôž alebo vidličku s vyhrievanou odvíjacou čepeľou, plásty sa neroztlačia a po rozkrojení z nich ľahko odkvapkajú zvyšky medu. Pri použití horúcej vidlicovej čepele nedochádza k zbytočnému poškodeniu hrebeňa. Rozvinuté plásty sa zvyčajne vracajú do úľa, ak sú plásty jemne rozvinuté, ušetríte včelám prácu navyše s opravou vrátených plástov. Elektricky vyhrievaná vidlička je šetrná k plástom a rovnomerne odrezáva výmladky po celej ploche.  Kovový nôž s plastovou rukoväťou s celkovou dĺžkou 445 mm je vybavený elektrickou reguláciou teploty v rozsahu 80-175 °C, pričom zahriatie noža na nastavenú teplotu trvá približne 2 minúty. Samotný horúci nôž je 250 mm dlhý a 50 mm široký. Na nastavenie teploty sa používajú dve membránové tlačidlá na rukoväti, nad ktorými je malý červený LED displej, ktorý zobrazuje aktuálnu a nastavenú teplotu. Teplota sa môže zobrazovať v °C alebo °F.   
109,57€ 98,61€ / ks 82,17€ bez DPH
skladom 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
104436
Tovar v akcii
Štvorrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medomety sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch pomocou odstredivej sily. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 470 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok v rozmedzí 30-300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 4 kusy záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a ďalšie typy do veľkosti 250x440x45 mm. V spodnej časti nádoby z nehrdzavejúcej ocele je uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm, ktorým sa med vháňa do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom až 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko ovládateľné, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
860,87€ 602,61€ / ks 502,17€ bez DPH
skladom 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
104429
Tovar v akcii
Dvojrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medovníky sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch odstredivou silou. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 370 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok od 30 do 300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 2 ks záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a iné typy do rozmerov 250x440x80 mm. Na dne nádoby z nehrdzavejúcej ocele sa nachádza uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm na odoberanie medu do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom do 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko sa ovláda, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
673,04€ 471,13€ / ks 392,61€ bez DPH
skladom 24.07.2024 môže byť u Vás
Kód:
104428
Tovar v akcii
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!