Zdroj na zatavenie medzistien na drôte z nehrdzavejúcej ocele

Tovar v akcii

Impulzný zdroj na utesnenie drôtov z nehrdzavejúcej ocele do medzistien z včelieho vosku.

Aby medzisteny pevne držali vo včelích rámikoch, musia byť do nich zapletené a privarené drôty z pokračovanie textu

Kód produktu:

104447

Varianty:

skladom24.06.2024 môže byť u Vás
Zdroj na zatavenie medzistien na drôte z nehrdzavejúcej ocele 104447 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/4696/zdroj-pro-zatavovani-mezisten-na-nerezovy-drat_1642598998.jpg
Cena: 918.00
Dostupnost: skladom
Cena s DPH Cena bez DPH
44,35€ 39,91€ 33,26€
ks
Impulzný zdroj na utesnenie drôtov z nehrdzavejúcej ocele do medzistien z včelieho vosku.

Aby medzisteny pevne držali vo včelích rámikoch, musia byť do nich zapletené a privarené drôty z nehrdzavejúcej ocele/cínu. Jedným zo spôsobov, ako rýchlo a jednoducho zahriať a utesniť drôty, je použiť tesnenie drôtov alebo zdroj na utesňovanie drôtov. Horúce drôty sa roztopia vo voskovej medzipriestore a po vychladnutí zostanú v medzipriestore pevne pripevnené. 
 
Stačí pripojiť zdroj 12V/6A k začiatku a koncu drôtu na opletenej medzistene pomocou krokových svoriek. Po spojení oboch svoriek sa vodič rýchlo zahreje a zataví sa do medzisteny. Napájací zdroj pracuje s nízkym jednosmerným napätím, takže pri práci so svorkami nehrozí nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom, napájací zdroj je vybavený ochranou proti skratu a možno ho použiť na akýkoľvek priemer a dĺžku drôtov z nehrdzavejúcej ocele a pocínovaných drôtov. 

Zelená LED dióda na napájacom zdroji signalizuje pripojenie k napájaciemu zdroju, ak sú výstupné svorky skratované, LED dióda zhasne, kým sa svorky opäť nerozpojia.

Dĺžka vodičov od napájania s krokosvorkami - 80 cm. 
 
Napájanie 12V/6V, napájací kábel. 
Parametre
Vstupné napätie100-240V AC
Výstupné napätie (DC)12 V
Výstupný prúd6 A
Tolerancia maximálneho výstupného prúdu+-5%
Rozmery (š-v-h) mm125-55-31 mm
Pracovná teplota-10 až +50C °C
Ochranyproti skratu
Hmotnosť balenia [kg]:0.17 kg
Viac parametrov
Vstupné napätie100-240V AC
Výstupné napätie (DC)12 V
Výstupný prúd6 A
Tolerancia maximálneho výstupného prúdu+-5%
Rozmery (š-v-h) mm125-55-31 mm
Pracovná teplota-10 až +50C °C
Ochranyproti skratu
Hmotnosť balenia [kg]:0.17 kg
Elektrická vidlica 125 mm s vyhrievaním na otváranie plástov Jedným z najlepších a najrýchlejších spôsobov ručného otváranie medových plástov je použitie elektrického noža alebo vidličky. Ak použijete nôž alebo vidličku s vyhrievanou odvíjacou čepeľou, plásty sa neroztlačia a po rozkrojení z nich ľahko odkvapkajú zvyšky medu. Pri použití horúcej vidlicovej čepele nedochádza k zbytočnému poškodeniu hrebeňa. Rozvinuté plásty sa zvyčajne vracajú do úľa, ak sú plásty jemne rozvinuté, ušetríte včelám prácu navyše s opravou vrátených plástov. Elektricky vyhrievaná vidlička je šetrná k plástom a rovnomerne odrezáva výmladky po celej ploche.  Elektricky vyhrievaná vidlička s drevenou rukoväťou a 125 mm dlhou medenou čepeľou je po zapojení do siete elektricky vyhrievaná. Vidlica sa trvalo zahreje na teplotu približne 180 °C približne za 3 minúty po pripojení k elektrickej sieti. Hĺbku odvíjania možno nastaviť posunutím odvíjacieho noža vzhľadom na vodiaci nôž. Vidlica nemá žiadnu reguláciu teploty. Prívodný kábel s celkovou dĺžkou 2 m je vybavený kolískovým spínačom na vypnutie ohrevu hoblíka.   
125,22€ 112,70€ / ks 93,91€ bez DPH
skladom 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104437
Tovar v akcii
Elektrický nôž s vyhrievaním na otvaranie plástov.  Jedným z najlepších a najrýchlejších spôsobov ručného otvarania medových plástov je použitie elektrického noža alebo vidličky. Ak použijete nôž alebo vidličku s vyhrievanou odvíjacou čepeľou, plásty sa neroztlačia a po rozkrojení z nich ľahko odkvapkajú zvyšky medu. Pri použití horúcej vidlicovej čepele nedochádza k zbytočnému poškodeniu hrebeňa. Rozvinuté plásty sa zvyčajne vracajú do úľa, ak sú plásty jemne rozvinuté, ušetríte včelám prácu navyše s opravou vrátených plástov. Elektricky vyhrievaná vidlička je šetrná k plástom a rovnomerne odrezáva výmladky po celej ploche.  Kovový nôž s plastovou rukoväťou s celkovou dĺžkou 445 mm je vybavený elektrickou reguláciou teploty v rozsahu 80-175 °C, pričom zahriatie noža na nastavenú teplotu trvá približne 2 minúty. Samotný horúci nôž je 250 mm dlhý a 50 mm široký. Na nastavenie teploty sa používajú dve membránové tlačidlá na rukoväti, nad ktorými je malý červený LED displej, ktorý zobrazuje aktuálnu a nastavenú teplotu. Teplota sa môže zobrazovať v °C alebo °F.   
109,57€ 98,61€ / ks 82,17€ bez DPH
skladom 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104436
Tovar v akcii
Štvorrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medomety sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch pomocou odstredivej sily. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 470 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok v rozmedzí 30-300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 4 kusy záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a ďalšie typy do veľkosti 250x440x45 mm. V spodnej časti nádoby z nehrdzavejúcej ocele je uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm, ktorým sa med vháňa do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom až 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko ovládateľné, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
860,87€ / ks 717,39€ bez DPH
skladom6-25 ks
Kód:
104429
Dvojrámikový nevratný medomet na vytáčanie medu z rámikov s elektrickým pohonom.  Medovníky sa používajú na vytáčanie alebo získavanie medu z plástov upevnených v rámikoch odstredivou silou. Z rámikov vložených do medometu sa otáčaním odstreďuje med, ktorý vyteká z odvíčkovaných plástov a zostáva v nerezovej nádobe medometu, z ktorej sa potom cez uzatvárateľný vývod vyťahuje do pripravených nádob. Vyvíjač medu je šetrný k plástom a po vytočení medu sa plásty môžu znovu použiť.    Medomet s priemerom 370 mm je vyrobený z kvalitnej potravinárskej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,8 mm, zariadenie je robustné a stabilné počas prevádzky. Na odstreďovanie medu tento model využíva elektromotor s plynulou reguláciou otáčok od 30 do 300 ot/min. Vnútorný kôš z nehrdzavejúcej ocele umožňuje vložiť 2 ks záchytných rámov, ako sú Langstroth, Zander, Hoffman a iné typy do rozmerov 250x440x80 mm. Na dne nádoby z nehrdzavejúcej ocele sa nachádza uzatvárateľný vývod s priemerom 40 mm na odoberanie medu do pripravených nádob. Výpust je umiestnený 20 mm od dna nádoby na med a je odnímateľný pre ľahšie čistenie alebo prípadnú výmenu. Medomet sa dodáva s dvoma priehľadnými odnímateľnými plexisklovými krytmi, ktoré umožňujú nahliadnuť do vnútra medometu a skontrolovať stav odstreďovania a slúžia aj ako bezpečnostný prvok. Medomet stojí na troch oceľových nohách s otvormi na priskrutkovanie k podlahe, doske alebo pracovnej ploche. Motor s príkonom do 140 W je napájaný 230 V/50 Hz prostredníctvom štandardného 150 cm napájacieho kábla so zásuvkou. Zariadenie je veľmi jednoduché a ľahko sa ovláda, rámiky s medom sa vložia do koša medometu a zhora sa zakryjú priehľadným vekom, potom stačí zapnúť motor hlavným vypínačom a nastaviť otáčky motora podľa potreby, odstredený med vyteká otvorom v spodnej časti medometu.  Všetky kovové časti medometu, ktoré prichádzajú do styku s medom počas prevádzky, sú vyrobené z nehrdzavejúcej potravinárskej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov.  
673,04€ 605,74€ / ks 504,78€ bez DPH
skladom
Kód:
104428
Tovar v akcii
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!