Poloautomatická stolná balička s funkciou zvárania, vákuovania a plnenia ochrannou (modifikovanou) atmosférou s dĺžkou zvaru až 500mm.
Balička je určená na balenie výrobkov, zdravotníckeho materiálu a potravín do vzduchotesne uzavretých obalov s možnosťou vákuovania či plnenie ochrannou atmosférou.
Zariadenie je možné využívať:
1) len ako baličku / zváračku
2) ako externú vaukovačku
3) baličku potravín s plnením obalov modifikovanou atmosférou.
Vákuovaním či balením potravín do ochrannej atmosféry dochádza k výraznému predĺženiu doby trvanlivosti produktov ako sú: Zelenina, pečivo, mäso a mäsové výrobky, ryby, syry, hotové jedlá, čaje, káva, bylinky či korenie alebo oriešky.
Pre balenie potravín do modifikovanej atmosféry sa používajú plyny: Dusík, Kyslík a Oxid uhličitý. Do vrecka je možné mimo modifikované atmosféry plniť pomocou kompresora iba vzduch, ktorý môže plniť ochrannú funkciu: nafúknutý sáčok chráni zabalený tovar.
Balička je kompatibilná so všetkými typmi zvariteľných sáčkov a obalov či už sa jedná o priehľadné alebo potlačené sáčky, sáčky s hliníkovou vrstvou (bariérové), alebo obaly vyrobené z netkanej textílie či papiera. Baliace zariadenie si poradí s klasickým vrúbkovaným vákuovacím obalom ale hlavne aj s lacnejším hladkým obalom pre vákuovanie.
Celé zariadenie je vyhotovené z nerezovej ocele, ktorá je vhodná pre styk s potravinami, balička je určená pre postavenie na pracovný stôl a je vybavená baliacim pultom s rozmermi (600x300mm ŠxH), ktorý slúži na pokladanie baleného tovaru v sáčku. Po vložení vrecka medzi čeľuste stačí spustiť proces balenia pedálom a následne ich podľa vopred nastavených funkcií vykonaný proces balenia. Balička je vybavená impulznou zváračkou s maximálnou dĺžkou zvaru až 500mm, šírka zvaru je 8mm.
Pre vákuovanie a plnenie plynom je balička vybavená plochým nátrubkom, ktorý automaticky zájde medzi zváracie čeľuste (pri plnení a vákuovaní) a následne sa zasunie späť aby bolo možné obal vzduchotesne zvariť. Pre vákuovanie slúži integrovaná výveva 72L / min, pre plnenie ochranou atmosférou je potrebné do baličky zapojiť fľašu s plynom vybavenú reguláciou tlaku. Ako vstup pre plyn je na boku zariadenia pripravená rýchlospojka pre hadice s priemerom 8mm.
Zariadenie má 3 funkcie: zváranie, vákuovanie a plnenie ochrannou atmosférou. Funkcia vákuovania a plnenia je možné zapnúť či vypnúť. Po vložení vrecka medzi čeľuste baličky a stlačenia nožného pedála dôjde k zovretiu čeľustí, ktoré držia vrecúško a následnému vákuovaniu, plneniu a zváraniu. Podľa potreby možno funkcie vákuovania a plnenia vypnúť, alebo využiť len jednu z funkcií. Zariadenie umožňuje pohodlne nastaviť všetky potrebné parametre: čas vákuovania: 0-200s, čas plnenia 0-200s, čas zvárania 0-8s, čas chladenia 0-50. Proces zvárania je možné spúšťať manuálne pedálom podľa potreby, alebo možno využiť poloautomatický režim balenia: nastavenie intervalu 0-100s kedy podľa nastaveného času dochádza k automatickému opakovaniu balenia a obsluha iba vkladá sáčky do čeľustí baličky. V poloautomatickom režime je navyše možné nastaviť počet opakovaní 0-999 po ktorých sa stroj zastaví, baliace zariadenie disponuje tiež funkciou počítania, vďaka tomu má obsluha zariadenia neustály prehľad o počte už zabaleného tovaru.
Zariadenie nie je vybavené reguláciou tlaku plynu (modifikovanej atmosféry) teda je k zariadeniu nutné pripojiť aj regulátor tlaku plynu. Maximálny doporučený tlak plynu je 0,4 MPa.
Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú pri činnosti do styku s dávkovanými potravinami sú vyrobené z "potravinárske" nereze: NEREZOVÁ OCEĽ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Ktorej chemické zloženie vyhovuje norme na použitie výrobkov pre potraviny.
Obsah balenia: Balička potravín, napájací kábel, náhradný zvárací drôt, pedál.