Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038

Balenie výrobkov do požadovaných skupín / počtu kusov pomocou baliaceho stroja je veľmi jednoduché a rýchle. Balička stohuje jednotlivé produkty do jedného celku pomocou LDPE či polyolefinové teplom zmrštiteľnej fólie, čo uľahčuje prepravu, manipuláciu s tovarom, alebo určuje predajnú veľkosť balenia (počet ks). Najčastejšie sa skupinovo balia PET fľaše s vodou a nápojmi, konzervy, poháre so zaváraninami, mlieko, brikety a iné produkty v okrúhlych či hranatých obaloch, možno baliť tiež napríklad tovar zabalený v kartónových škatuľkách.

LDPE fólia je veľmi pevná, znesie veľké zaťaženie a možno ju opatriť potlačou alebo informatívnou alebo reklamnou potlačou. Skupina produktov môže byť vkladaná do baličky jednotlivo po kusoch, zapáskované/zlepené, alebo umiestnené na kartónovom podklade či kartónovom tray formovači. Pre balenie možno využiť tiež polyolefínové fólie, ktoré sú však bežne vyrábané v tenkom prevedení a znesú menšiu záťaž ako ploché LDPE fólie.

Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038
řídící jednotka šnekového dávkovače

Zložené z dvoch častí

Celé zariadenie sa skladá z dvoch časti, prvá časť, do ktorej sa vkladajú balené produkty slúži na obalenie LDPE fóliou okolo skupiny produktu a zvarení fólie tak, aby vznikol okolo produktov obalených fóliou tunel, následne je celá skupina v LDPE fólii posunutá pomocou vzduchového piestu na pás teplovzdušného tunela v ktorom sa fólia zahreje s zmrští vďaka 36-infra žiaričom, akonáhle zabalené produkty opustia priestor tunela, dochádza k ochladzovaniu celého balenia pomocou ventilátora umiestneného na konci pásu a tovar je následne možné odobrať, alebo tiež posúvať ďalej napríklad po valčekovom dopravníku.

Plochá fólia namiesto rukávov

Balička pracuje len s plochou fóliou, nemožno použiť už predvyrobený tunel / rukáv z fólie.

Produkty je možné baliť do Teplom zmrštiteľnej fólie o maximálnej šírke až 550mm.
Okrem LDPE možno využiť tiež Polyolefinové ploché fólie.

Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038
Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038

Robustné spracovanie

Obe časti zariadenia sú vyrobené z oceľového plechu opatreného bielym komaxitovým nástrekom, zariadenie je veľmi robustné a ťažké, avšak vďaka kolieskam s brzdou je možné celý stroj podľa potreby posúvať.

Hlavné parametre

  • Maximálna veľkosť jednej zabalenej skupiny produktov je 400x330x350mm (ŠxHxV)
  • Rýchlosť pásu je nastaviteľná v rozmedzí 0-15 / min
  • Pás je možné zaťažiť balením o celkovej hmotnosti až 35kg.
  • Teplota tunela je nastaviteľná v rozmedzí 0-350 ° C v závislosti od typu fólie a veľkosti produktu.
Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038

Videoukážka

Ovládací panel

 

Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038

Zaujal Vás tento produkt?

Kód produktu:

104239

Varianty:

skladom (1 ks)
Baliaci stroj pre skupinové balenie FL-5038 104239 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/4466/balici-stroj-pro-skupinove-baleni-fl-5038_1638181867.jpg
Cena: 304800.00
Dostupnost: skladom 1 ks
Cena s DPH Cena bez DPH
13 607,14€ 11 339,29€
ks

Mohlo by Vás dále zajímat

Plochá LDPE fólia o šírke 450mm, hrúbke 90 mikrónov a celkovej váhe materiálu 15kg pre baličky typu Skin Packing, konkrétne typ SP-3954.  
132,32€ / ks 110,27€ bez DPH
skladom6-25 ks 27.03.2023 môže byť u Vás
Kód:
102426
Zmršťovací tunel s dopravníkom pre zmršťovanie fólií BS-600 Zmršťovací tunel s dopravníkom pre zmršťovanie fólií BS-600 s dopravníkom pre tepelné zmršťovanie zvarených PVC, PP, PE, LDPE a POF polyolefínových obalov výrobkov pomocou infračerveného žiarenia. Táto linka je vybavená dopravníkom, ktorý sa skladá z reťazí po stranách a z otáčajúcich sa kovových valčekov, ktoré sú navyše potiahnuté silikónom. Vďaka valčekom dochádza k zmršteniu fólie aj na strane, na ktorej je produkt položený na páse. Pás prechádza veľkou tepelnou komorou vybavenou quartzovým infračervenými žiaričmi po stranách aj na strope komory o celkovom výkone 18kW, ktoré dokonale zmrštia každú termosmrštitelnú fóliu a to vo veľmi krátkom čase. Vnútri komory sa tiež nachádza turbína ventilátora, ktorá cirkuluje vo vnútri komory vzduch, čo napomáha správnemu zmršteniu. Komora má na každej strane PTFE teflónový záves, ktorý výrazne znižuje tepelné straty. Teplotu vnútri zmršťovacieho tunela riadi spätnoväzbová riadiaca jednotka podľa nastavenia používateľa. Prehľadný ovládací panel Ovládanie zmršťovacieho tunela je veľmi ľahké, zariadenie sa zapína pomocou trojfázového ističa vyvedeného do riadiaceho panelu, ďalej nastavením požadovanej teploty, zopnutím výhrevu, zopnutím dopravníka a zopnutím cirkulácie vzduchu. Rýchlosť dopravníka možno regulovať pomocou potenciometra od 0 - 10m / min. Rýchlosť dopravníka musí byť v optimálnej rovnováhe s nastavenou teplotou s ohľadom na zmršťovaný materiál, aby došlo k dokonalému zmršteniu fólie. Tunel pojme objekty s maximálnou veľkosťou 600 x 500mm Maximálna veľkosť produktu, ktorého obal možno zmrštiť v tuneli činí 600 x 500mm (š-v). Dĺžka je ľubovoľná. Pre zváranie teplom zmrštiteľných fólií (PVC, PP, PE, LDPE a POF) odporúčame použiť uhlové zváračky sa zvarom v tvare L, ktoré nielen, že fóliu zatavia s minimálnou šírkou zvaru, ale zároveň tiež odrežú zvyšky. Odporúčame tiež navštíviť sekciu teplom zmrštiteľných fólií z našej ponuky. Výhodou použitia tunelového riešenia zmršťovania fólií je bezpochyby rýchlosť a dokonalosť výsledku. Fólia je zmrštená rovnomerne po všetkých stranách rovnako a výsledok vyzerá naozaj profesionálne. Ušetrený čas oproti ručnému zmršťovanie je markantný.
3 155,36€ / ks 2 629,46€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102601
Zmršťovací tunel s dopravníkom pre zmršťovanie fólií BS-400LD Priemyselný jednokomorový zmršťovací tunel BS-400LD s dopravníkom pre tepelné zmršťovanie zvarených PVC, PP, PE, LDPE a POF polyolefínových obalov výrobkov pomocou infračerveného žiarenia. Táto linka je vybavená dopravníkom, ktorý sa skladá z reťazí po stranách a z otáčajúcich sa kovových valčekov, ktoré sú navyše potiahnuté silikónom. Vďaka valčekom dochádza k zmršteniu fólie aj na strane, na ktorej je produkt položený na páse. Pás prechádza veľkou tepelnou komorou vybavenou 10ks quartzovým infračervenými žiaričmi po stranách, na strope komory i pod dopravníkom o celkovom výkone 6.4W, ktoré dokonale zmrštia každú termozmrštiteľnú fóliu a to vo veľmi krátkom čase. Vnútri komory sa tiež nachádza turbína ventilátora, ktorý cirkuluje vo vnútri komory vzduch, čo napomáha správnemu zmršteniu. Komora má na každej strane PTFE teflónový záves, ktorý výrazne znižuje tepelné straty. Teplotu vnútri zmršťovacieho tunela riadi spätnoväzbová riadiaca jednotka podľa nastavenia používateľa. Prehľadný ovládací panel Ovládanie zmršťovacieho tunela je veľmi ľahké, zariadenie sa zapína pomocou jednotlivých ističov na paneli pre jednotlivé prvky tunela - bočný výhrev, spodný výhrev, horný výhrev, dopravník a horný ventilátor. Po zopnutí všetkých elementov je k dispozícii adjustácia všetkých prvkov pomocou potenciometrov. Rýchlosť dopravníka možno regulovať od 0 - 10m / min. Rýchlosť dopravníka musí byť v optimálnej rovnováhe s nastavenou teplotou s ohľadom na zmršťovaný materiál, aby došlo k dokonalému zmršteniu fólie. Maximálna veľkosť produktu, ktorého obal možno zmrštiť v tuneli je 380 x 180mm (š-v). Dĺžka je ľubovoľná. Pre zváranie teplom zmrštiteľných fólií (PVC, PP, PE, LDPE a POF) odporúčame použiť uhlové zváračky so zvarom v tvare L, ktoré nielen, že fóliu zatavia s minimálnou šírkou zvaru, ale zároveň tiež odrežú zvyšky. Odporúčame tiež navštíviť sekciu teplom zmrštiteľných fólií z našej ponuky. Tunel pojme objekty s maximálnou veľkosťou 380 x 180mm Maximální velikost produktu, jehož obal lze smrštit v tunelu činí 380 x 180mm (š-v). Délka je libovolná. Pro sváření teplem smrštitelných fólií (PVC, PP, PE, LDPE a POF) doporučujeme použít úhlové svářečky se svarem ve tvaru L, které nejenom, že fólii zataví s minimální šířkou svaru, ale zároveň také odřežou zbytky. Doporučujeme také navštívit sekci teplem smrštitelných fólií z naší nabídky. Výhodou použitia tunelového riešenia zmrašťovania fólií je bezpochyby rýchlosť a dokonalosť výsledku. Fólia je zmrštená rovnomerne po všetkých stranách rovnako a výsledok vyzerá naozaj profesionálne. Ušetrený čas oproti ručnému zmršťovaniu je markantný. Tunel je dodávaný s dopravníkom s valčekmi, alebo retiazkové prevedenie. Pred kúpou sa prosím informujte u technického oddelenia, ktorý typ je aktuálne skladom a bude vám dodaný.
2 105,36€ / ks 1 754,46€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
102599
Jednokomorový teplovzdušný zmršťovací tunel BS-4535 Jednokomorový teplovzdušný zmršťovací tunel BS-4535 s dopravníkom pre tepelné zmršťovanie zvarených PVC, PP, PE, LDPE a POF polyolefínových obalov výrobkov. Zmršťovacie tunel BS-4535 sa vyznačuje predovšetkým presnou tepelnou reguláciou a variabilnou výškou tunela. Nastaviť ho možno od 10cm do 33cm na výšku. Táto linka je vybavená dopravníkom, ktorý sa skladá z reťazí po stranách a z otáčajúcich sa kovových valčekov, ktoré sú navyše potiahnuté silikónom. Pás prechádza teplovzdušným tunelom vybaveným konvekčným ohrevom realizovým 4 žiaričmi na dne komory tiahnucími sa po celej dĺžke pásu, ktorých teplo je distribuované veľkým ventilátorom pomocou bočných prieduchov po stranách pásu a prechádza tiež pásom samotným. Žiariče sú o celkovom výkone 6kW, čo je dostatočný výkon pre zmrštenie každej termozmrštiteľnej fólie a to vo veľmi krátkom čase. Komora má na každej strane záves, ktorý výrazne znižuje tepelné straty. Teplotu vnútri zmršťovacieho tunela riadi spätnoväzbová riadiaca jednotka podľa presného nastavenia používateľa. Přehledný ovládací panel Ovládanie zmršťovacieho tunela je veľmi ľahké, zariadenie sa zapína pomocou trojfázového ističa na paneli. Na ovládanie jednotlivých prvkov slúžia klasické vypínače a to konkrétne pre pás, ohrev a prúdenie vzduchu. K nastaveniu teploty slúži riadiaca jednotka s dvoma segmentovými displejmi - cieľová a aktuálna teplota. Rýchlosť dopravníka možno regulovať pomocou potenciometra od 0 - 10m / min. Rýchlosť dopravníka musí byť v optimálnej rovnováhe s nastavenou teplotou s ohľadom na zmršťovaný materiál, aby došlo k dokonalému zmršteniu fólie. Tunel pojme objekty s maximálnou veľkosťou 420 x 320mm Maximálna veľkosť produktu, ktorého obal možno zmrštiť v tuneli je 420 x 320mm (š-v). Dĺžka je ľubovoľná. Pre zváranie teplom zmrštiteľných fólií (PVC, PP, PE, LDPE a POF) odporúčame použiť uhlové zváračky so zvarom v tvare L, ktoré nielen, že fóliu zatavia s minimálnou šírkou zvaru, ale zároveň tiež odrežú zvyšky. Odporúčame tiež navštíviť sekciu teplom zmrštiteľných fólií z našej ponuky. Výhodou použitia tunelového riešenia zmrašťovania fólií je bezpochyby rýchlosť a dokonalosť výsledku. Fólia je zmrštená rovnomerne po všetkých stranách rovnako a výsledok vyzerá naozaj profesionálne. Ušetrený čas oproti ručnému zmršťovaniu je markantný.
1 976,79€ / ks 1 647,32€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102600
Zmršťovací tunel na hrdlo fľaše BSS-1538B Zmršťovací tunel z nehrdzavejúcej ocele BSS-1538B sa používa na uzatváranie zmršťovacích fólií na hrdlách fliaš. Pomocou zmršťovacieho tunela BSS-1538B môžete rýchlo a jednoducho utesniť hrdlá fliaš (vína, liehovín, likérov, sirupov, omáčok a korenín) zmršťovacou fóliou, ktorá po zmrštení slúži ako ochranný prvok proti nechcenému otvoreniu výrobku počas prepravy, skladovania alebo predaja tovaru v sklenených fľašiach. Fólie z PVC sú veľmi pevné a po zmrštení si zachovávajú svoj tvar, sú k dispozícii v rôznych farbách a môžu byť potlačené grafikou alebo dátumom spotreby. Okrem PVC fólie sa môžu použiť aj vopred pripravené PVC zmršťovacie zátky na fľaše. V porovnaní so stolovou zatváračkou je tunel určený na zmršťovanie veľkých objemov fliaš v automatickom režime s pohyblivým pásom, pričom rýchlosť výroby je obmedzená rýchlosťou obsluhy, a nie stroja, keďže zmršťovanie fólie prebieha v priebehu niekoľkých sekúnd a tunel s rýchlosťou pásu až 10 m/min dokáže pojať viac fliaš. Zmenšenie jednej fľaše trvá približne 3 sekundy, takže teoretická rýchlosť výroby stroja je približne 1200 fliaš za hodinu. Okrem toho PVC fólie alebo zmršťovacie zátky s potlačou slúžia aj ako estetický a reklamný prvok. Celonerezový tunel má presnú reguláciu teploty 70-200 °C vďaka PID regulátoru. Má aj dva ventilátory, ktoré pomáhajú rovnomerne rozptýliť horúci vzduch v celom tuneli. Zariadenie je vybavené kovovým pásom s elektrickým pohonom a reguláciou rýchlosti 0-10 m/min. Pás vydrží zaťaženie až do 15 kg. Tvar tunela je prispôsobený pre fľaše, ale možno doň vložiť aj iné predmety a výrobky vhodné na balenie s rozmermi do 10,5 x 35 cm (Š x V). Tunel je napájaný z 3f/400V zdroja a má príkon 9 kW. Ako funguje proces zmenšovania Fľaša umiestnená na motorizovanom páse prechádza tunelom, v ktorom sa nachádza sústava infračervených trubíc vyžarujúcich teplo na rýchle zmršťovanie fólie. Po prechode tunelom vyjde fľaša z ľavej strany tunela so zmršťovacou fóliou na hrdle. Na nastavenie teploty, rýchlosti pásu a otáčok ventilátora možno použiť jednoduchý ovládací panel. Rúrky sú umiestnené po stranách tunela, vzduch v tuneli cirkuluje pomocou dvoch ventilátorov, tunel je určený najmä na zmršťovanie ochranných fólií na sklenených nápojových fľašiach, ak chcete tunel používať na iné účely, kontaktujte našu technickú podporu. V našom e-shope si môžete zakúpiť ajpriehľadné a farebné zmršťovacie fólie z PVC. Video ukážka
4 323,21€ / ks 3 602,68€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104323
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!