Miešanie materiálov

Filtrovanie
71,02 €
7 838,70 €
Nerezová dvojstenná násypka s objemom 30 l s ohrevom a miešadlom na dávkovanie medov, čokolád, parafínov a iných viskóznych látok a hmôt pomocou piestových plničiek. Násypku je možné zakúpiť ako doplnok k piestovým plničkám 50-1000 ml, 300-2500 ml, 1000-4000 ml. Nerezová násypka s objemom 30 l je vybavená elektrickým ohrievačom, ktorý sa používa najmä na priebežné ohrievanie viskóznych kvapalín a látok, ktoré majú tendenciu tuhnúť pri izbovej teplote a nedajú sa dávkovať (vosky, čokolády, medy, maslá, oriešky). 2,2 kW vykurovacie teleso ohrieva vodu vo vnútri dvojstenného systému, ktorá potom cez stenu z nehrdzavejúcej ocele ohrieva obsah nádoby. Ako spätná väzba a regulácia teploty je k nádrži pripojený snímač teploty, ktorý monitoruje a reguluje nastavenú teplotu v rozmedzí 20 - 90 °C prostredníctvom PID regulátora. Vďaka dvojstennej konštrukcii a ohrevu horúcou vodou cez stenu zásobníka z nehrdzavejúcej ocele nedochádza k popáleniu alebo spáleniu dávkovanej látky. Zásobník je vybavený aj elektrickým miešadlom na kontinuálne miešanie dávkovanej látky. Miešadlo je poháňané motorom s reguláciou otáčok v rozsahu 6 - 60 ot/min. Miešanie je plynulé a možno ho nastaviť na veľmi nízke otáčky. Zásobník je pripojený k plničke jej pripevnením k ráfiku pomocou uťahovacej spojky, ktorá je súčasťou balenia plničky. Priemer ráfika vyhrievanej násypky má rovnaký priemer ako základná verzia dodávaná s plničkami. Celá násypka vrátane miešacích lopatiek je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je vhodná na styk s potravinami. Jednotku možno jednoducho vymeniť za pôvodnú základnú misku na 50-1000 ml, 300-2500 ml a 1000-4000 ml piestových plničiek. Okraj vyhrievanej vaničky má rovnaký priemer ako základná verzia dodávaná s plničkami.
1 440,00€ / ks 1 200,00€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
103853
​Laboratórny V mixér / Homogenizátor 2-VH slúži k premiešavaniu / homogenizácii práškových či granulovaných materiálov predovšetkým v chem. priemysle a laboratóriách alebo výskumných strediskách a v potravinárstve pre miešanie menšieho množstva testovacích vzoriek: čaju, koreniny, dochucovacej zmesi, instantných potravín, doplnky stravy. Pomocou homogenizátora 2-HV je možné miešať suché pevné materiály ale aj kvapalné látky. Vďaka špeciálnemu V tvaru mixovacej nádoby dochádza k perfektnému premiešaniu / spojeniu dvoch alebo viac materiálov. K premiešavaniu dochádza otáčaním nerezovej časti pomocou silného motora s reguláciou rýchlosti. Stolný nerezový V-mixér 2-HV z nerezovej ocele je vybavený silným motorom s nastavením rýchlosti otáčania (4-60ot / min) nerezovej miešacej nádoby s objemom 2800ml a časovačom. Rýchlosť otáčania je možné nastaviť na ovládacom paneli pomocou otočného voliča v rozmedzí ot / min. Homogenizátor je vybavený časovačom, ktorý umožňuje nastaviť dĺžku premiešavania v rozmedzí 1s až 99h. Po nastavení časovača a spustenia miešania dochádza k odpočtu nastaveného času po ktorého odpočte dôjde automaticky k zastaveniu miešania. Nerezová miešacia nádoba v tvare V má dva otvory, ktoré sú opatrené kovovou záslepkou s tesnením. Nádoba je k mixéru upevnená jednou skrutkou a možno ju tak ľahko odňať a podľa potreby plniť či vyčistiť / vypláchnuť. Majte na pamäti, že celkový objem miešacieho zásobníka možno pre perfektné premiešavanie vyplniť naraz max do cca. 50 percent. Maximálne zaťaženie stroja je 1000g. Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú pri činnosti do styku s mixovaným materiálom sú vyrobené z "potravinárske" nereze: NEREZOVÁ OCEĽ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304.
1 507,83€ / ks 1 256,52€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
104237
Priemyselné/potravinárske miešačky pre suché sypké materiály a materiály do 25 kg Veľkokapacitné miešacie zariadenie z nehrdzavejúcej ocele na miešanie a ochucovanie potravín: čajov, korenín, potravinových doplnkov, zmesí na cesto alebo miešanie a homogenizáciu chemických práškov a sypkých materiálov na výrobu lepidiel, tmelov, farieb atď. Spracovanie nehrdzavejúcej ocele Srdcom mixéra je celonerezová nádoba s celkovým vnútorným objemom 75 l, ktorá je upevnená v kovovom stojane. Nádoba je vybavená dvoma otvormi na pohodlné vylievanie a vyprázdňovanie materiálov. Otvory možno počas miešania uzavrieť pomocou viečok z nehrdzavejúcej ocele s tesniacou a uzatváracou sponou. Vo vnútri nádoby sa nachádzajú čepele z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú upevnené v osi otáčania: čepele sú pevné a nádoba sa otáča. Čepele sa dajú ľubovoľne vyberať alebo otáčať, sú upevnené skrutkami. Nádoba má celkový objem 75 l, elektromotor, ktorý otáča nádobou, je určený na zaťaženie max. 25 kg miešaného materiálu. Nádobu je teda možné plniť sypkými materiálmi s hmotnosťou do 25 kg a objem naplnenej nádoby by nemal presiahnuť viac ako 60 %, inak by sa materiál nemusel správne premiešať. Zariadenie má reguláciu rýchlosti otáčania 4-30 otáčok za minútu, časovač 0-999, pomocou ktorého možno nastaviť čas miešania, a okrem toho je vybavené aj možnosťou meniť smer otáčania priamo asynchrónne, takže je možné nastaviť iný čas otáčania v jednom smere ako v druhom. V praxi to znamená, že miešacia nádoba sa môže otáčať jedným smerom napríklad 10 sekúnd a druhým smerom 2 minúty, pričom tento proces miešania sa potom strieda počas celého nastaveného celkového času. Časy smeru otáčania sa nastavujú pre každý smer otáčania zvlášť a je možné nastaviť časy v rozmedzí 1s-99h s nastaveným časovačom (automatické vypnutie) čas miešania je potom obmedzený na 999min. Celý stroj je postavený na plošine z nehrdzavejúcej ocele s gumovými nožičkami, príkon motora je 300 W a k stroju je pripojený 2,5 m napájací kábel na pripojenie k elektrickej sieti 230 V/50 Hz. Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú počas prevádzky do styku s vydávanými potravinami, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele "potravinárskej kvality": nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jeho chemické zloženie je v súlade s normou pre používanie potravinárskych výrobkov. Obsah balenia: miešačka do 25 kg
6 020,87€ / ks 5 017,39€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104238
Laboratórny magnetický miešač JOANLAB MS3 s reguláciou otáčok na miešanie a homogenizáciu kvapalín. Magnetický alebo tiež bezkontaktný mixér sa používa všade tam, kde nie je možné použiť bežný mixér, ktorého miešacie časti sú vyrobené z materiálov (kovy, plasty), ktoré môžu kontaminovať a negatívne ovplyvniť chemické zloženie miešaných kvapalín. V prípade magnetických miešačov sa do sklenenej nádoby s kvapalinou umiestňuje len teflónový miešací valec; v prípadoch, keď nemožno použiť ani teflón, sa používajú miešacie valce s krytom z borosilikátového (laboratórneho) skla. Princíp funkcie: Po zapnutí sa v základni vytvorí rotačné magnetické pole, ktoré pôsobí na valček umiestnený v nádobe s kvapalinou a spôsobuje jeho otáčanie, čím sa kvapalina v nádobe premiešava. Model MS3 má kruhovú PVC základňu s priemerom 125 mm, je určený na miešanie kvapalín do 2 l, vďaka plynulému ovládaniu možno meniť otáčky miešacieho valca v rozmedzí 350 - 1800 ot/min. Miešacie valce majú vždy jadro z feromagnetického materiálu a ich plášť je vyrobený z teflónu (PTFE) alebo borosilikátového skla. Obsah balenia .
70,43€ / ks 58,70€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104619
Magnetická laboratorní míchačka JOANLAB HS5S slouží k míchání, homogenizaci a disperzi kapalin a roztoků v laboratořích a výzkumných střediscích ve všech vědeckých oblastech a oborech. Běžný mixér se skládá z množství mechanických částí, které nejsou chemicky odolné a mohou při styku s kapalinou ovlivnit, nebo znehodnotit její vlastnosti. U magnetického mixéru přichází do kontaktu s kapalinou pouze míchací váleček, který má magnetické jádro uzavřené v chemický odolném a stabilním PTFE pouzdře. Díky tomu nedochází ke kontaminaci roztoku vlivem použití nevhodných míchacích pomůcek a zařízení. Druhým benefitem je míchání bez toho, aby docházelo k třepání či otáčení nádoby s roztokem a díky tomu lze magnetickou míchačku použít také pro míchání citlivých reaktivních látek, které může silné mechanické míchání a třepání znehodnotit. Základem modelu HS5S je keramická základna o průměru 135mm, která je vybavena ohřevem v rozsahu 0-270°C. Jako příslušenství je dodáván otočný a výškově nastavitelný stojan včetně ponorného teploměru, který neustále monitoruje a hlídá teplotu v kapalině tak, aby odpovídala Vámi nastavené teplotě. Do držáku je kromě dodávaného teploměru možné uchytit například skleněný teploměr, pH metr apod. Samozřejmostí je také plynulá regulace otáček v rozsahu 0-1500ot/min. Maximální objem pro míchání je cca 2L. Díky integrovanému časovači lze nastavit čas míchání i ohřevu v rozsahu 00:01 minut až 12:00 hod. Ohřev, míchání i časovač lze dle potřeby vypnout. Ovládání je zajištěno membránovými tlačítky, nad který mi je LCD displej s podsvícením. Displej zobrazuje teplotu, otáčky a také odpočet pro časovač. Celý mixér stojí na měkkých gumových nožičkách, držák s teploměrem je možné dle potřeby vyndat a odpojit.    Princip funkce: Po zapnutí je v podstavci vytvářeno točivé magnetické pole, které působí na váleček umístěný v nádobě s kapalinou a způsobuje jeho rotaci, díky které dochází k míchání kapaliny v nádobě. Míchací válečky mají vždy jádro z feromagnetického materiálu a jejich plášť je tvořen teflonem (PTFE) nebo borosilikátovým sklem. Při používání magnetického míchadla je důležité mít na paměti správnou volbu míchadla a nádoby, aby bylo dosaženo efektivního míchání bez rizika kontaminace nebo reakcí mezi materiály. Nádoba pro míchání a ohřev nesmí být feromagnetická (nesmí na ní chytat magnet), vhodné je použití skleněných (borosilikátové sklo) keramických, kovových – nemagnetických nádob dle použité kapaliny a teploty ohřevu. Míchačka je standardně dodávána s PTFE míchacím válečkem, lze však dokoupit také například váleček z borosilikátového skla. Hlavní funkce:  Nastavení otáček 0-1500ot/min Nastavení teploty do 270°C Časovač 00:01 min - 12:00 hod Balení: mixér HS5S, míchadlo 30mm PTFE, držák s teploměrem, napájecí kabel. 
516,52€ / ks 430,43€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104639
Priemyselný miešač a homogenizátor z nehrdzavejúcej ocele pre látky a materiály do 65 kg. Veľkoobjemový priemyselný miešač z nehrdzavejúcej ocele na miešanie a homogenizáciu sypkých materiálov a zmesí používaných v potravinárstve, chemickom priemysle alebo výrobných závodoch. Miešadlo je kompletne vyrobené z nehrdzavejúcej ocele ASI 304, pozostáva z 200 l rotačného bubna, ktorý je pripojený k riadiacej jednotke, ktorá elektricky otáča bubnom v oboch smeroch. Bubon je vybavený dvoma otvormi na pohodlné plnenie a vyprázdňovanie bubna. Otvory sa uzatvárajú vekami z nehrdzavejúcej ocele so silikónovým tesnením a zámkom, aby sa bubon úplne utesnil. Vo vnútri sa nachádzajú lopatky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré pomáhajú dokonale premiešať materiál. Pádla sú upevnené v osi otáčania, takže sú statické a otáča sa len bubon s materiálom. V prípade potreby možno lopatky odskrutkovať a vybrať. Zásobník má celkovú kapacitu 200 l a maximálna možná hmotnosť jednej dávky je 65 kg. Na správne miešanie je potrebné dodržať pomer naplnenia bubna max. 60 % celkového objemu. Zariadenie má reguláciu otáčok 3-29 ot/min, časovač 0-999, ktorým možno nastaviť čas miešania, a je vybavené aj možnosťou zmeny smeru otáčania, a to priamo asynchrónne . Je teda možné nastaviť iný čas otáčania v jednom smere ako v druhom. V praxi to znamená, že miešacia nádoba sa môže otáčať v jednom smere napríklad 10 sekúnd a v druhom smere 2 minúty a tento proces miešania sa potom strieda počas celého nastaveného celkového času. Časy smeru otáčania sa nastavujú samostatne pre každý smer otáčania a je možné nastaviť časy v rozmedzí 1s-99h, pri nastavenom časovači (automatickom vypnutí) je potom čas miešania obmedzený na 999min. Celé zariadenie je postavené na platforme z nehrdzavejúcej ocele s gumovými nožičkami, príkon motora je 800 W a je určený na pripojenie do siete 230 V/50 Hz. Vďaka veľkým vstupným otvorom a použitej nehrdzavejúcej oceli možno mixér ľahko čistiť - tlakovou hadicou, horúcou vodou alebo vhodným čistiacim prostriedkom. Všetky časti zariadenia, ktoré prichádzajú počas prevádzky do kontaktu s dávkovanými potravinami, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele "potravinárskej kvality": nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jej chemické zloženie je v súlade s normou na používanie potravinárskych výrobkov. Obsah balenia  
Novinka 7 773,91€ / ks 6 478,26€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104669
Odporúčame
Celkový počet výrobkov: 6
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!