Stojanové zváračky fólií

Filtrovanie
547,13 €
820,70 €
Celokovová stojanová zváračka fólií s dvoma trvalo vyhrievanými tavnými tyčami PFS-DD200 s nožným ovládaním a výškovo nastaviteľnou opierkou - stolík na taškys maximálnou dĺžkou zvaru 200 mm a jednou z najväčších hrúbok zvaru na trhu - 15 mm, na zváranie a zatavovanie vrecúšok, obalov, plastov na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií a bublinkových fólií. Tento zvárač pozostáva z pevného kovového stojana, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie oceľová tyč (tyč) priamo do hornej čeľuste zvárača. Po stlačení pedálu sa horná čeľusť pritlačí k dolnej čeľusti, čím sa medzi čeľusťami stlačí zatavený obal. Keď sa pedál uvoľní, silná pružina vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy. Čeľuste sú v tejto zváračke trvalo vyhrievané vykurovacími telesami. Teplotu možno nastaviť s vysokou presnosťou vďaka termostatu s ručičkou zobrazujúcou aktuálnu teplotu. Čeľuste zváračky majú jednu z najväčších hrúbok na trhu - 15 mm a ich ozubenie vytvára profesionálny vzhľad a pevnosť výsledného zvaru. Na zvýšenie bezpečnosti obsluhy sú kryté perforovanou doskou s dilatáciou, ktorá zabraňuje náhodnému kontaktu. Obsluha zváračky je veľmi jednoduchá a intuitívna, zahŕňa len spínač a termostat. Vďaka trvalému ohrevu a zúbkovaniu čeľustí zváračka nepotrebuje žiadne teflónové pásiky ani iný spotrebný materiál, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnej celokovovej konštrukcii je obzvlášť vhodná do veľkých prevádzok na zváranie väčších objemov obalov a všade tam, kde je potrebné zvárať obojstranne a nie je čas na výmenu tavných drôtov a teflónových fólií. Vďaka zváracej stanici PFS-DD200 sa obsluha v porovnaní s bežnými pákovými zváračkami toľko neunaví a výrazne sa zvýši produktivita. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá uľahčuje zváranie. Stačí, ak vedľa stanice umiestnite stoličku a obsluhu posadíte. Zváračka je vhodná najmä na zváranie hrubších materiálov, pri ktorých je potrebné zvárať obe strany - napríklad hliníkom potiahnuté vrecia so zásobami a hrubé PP fólie. Vďaka vrúbkovaniu čeľustí vzniká skutočne pevný zvar. Vhodné aj na tenšie materiály, nie však najtenšie. Pri hrúbke materiálu pod 70 mikrónov dochádza k deformácii (zmršteniu) zvaru. Na obojstranné zváranie plastov ponúkame aj ručné zváracie kliešte FKR-200, ktoré pracujú na rovnakom princípe.
756,52€ / ks 630,43€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
102589
Celokovová stojanová zváračka fólií s dvoma trvalo vyhrievanými tavnými tyčami PFS-DD300 s nožným ovládaním a výškovo nastaviteľnou opierkou - stolík na taškys maximálnou dĺžkou zvaru 300 mm a jednou z najväčších hrúbok zvaru na trhu - 15 mm, na zváranie a zatavovanie vrecúšok, obalov, plastov na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií a bublinkových fólií. Tento zvárač pozostáva z pevného kovového stojana, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie oceľová tyč (tyč) priamo do hornej čeľuste zvárača. Po stlačení pedálu sa horná čeľusť pritlačí k dolnej čeľusti, čím sa medzi čeľusťami stlačí zatavený obal. Keď sa pedál uvoľní, silná pružina vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy. Čeľuste sú v tejto zváračke trvalo vyhrievané vykurovacími telesami. Teplotu možno nastaviť s vysokou presnosťou vďaka termostatu s ručičkou zobrazujúcou aktuálnu teplotu. Čeľuste zváračky majú jednu z najväčších hrúbok na trhu - 15 mm a ich ozubenie vytvára profesionálny vzhľad a pevnosť výsledného zvaru. Na zvýšenie bezpečnosti obsluhy sú kryté perforovanou doskou s dilatáciou, ktorá zabraňuje náhodnému kontaktu. Obsluha zváračky je veľmi jednoduchá a intuitívna, zahŕňa len spínač a termostat. Vďaka trvalému ohrevu a zúbkovaniu čeľustí zváračka nepotrebuje žiadne teflónové pásiky ani iný spotrebný materiál, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnej celokovovej konštrukcii je obzvlášť vhodná do veľkých prevádzok na zváranie väčších objemov obalov a všade tam, kde je potrebné zvárať obojstranne a nie je čas na výmenu tavných drôtov a teflónových fólií. Vďaka zváracej stanici PFS-DD300 sa obsluha toľko neunavuje a produktivita sa v porovnaní s bežnými pákovými zváračkami výrazne zvyšuje. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá uľahčuje zváranie. Stačí, ak vedľa stanice umiestnite stoličku a obsluhu posadíte. Zváračka je vhodná najmä na zváranie hrubších materiálov, pri ktorých je potrebné zvárať obe strany - napríklad hliníkom potiahnuté vrecia so zásobami a hrubé PP fólie. Vďaka vrúbkovaniu čeľustí vzniká skutočne pevný zvar. Vhodné aj na tenšie materiály, nie však najtenšie. Pri hrúbke materiálu pod 70 mikrónov dochádza k deformácii (zmršteniu) zvaru. Na obojstranné zváranie plastov ponúkame aj ručné zváracie kliešte FKR-300, ktoré pracujú na rovnakom princípe.
782,61€ / ks 652,17€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
102590
Impulzná zváračka v stojanovom vyhotovení PFS-350S s nožným ovládaním pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou, s dĺžkou zvaru 350mm a hrúbkou zvaru 10mm pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto impulzná zváračka sa skladá z masívneho stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k horšej čeľusti zváračky. Spodná čeľusť zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 350mm a šírkou 10mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE fóliou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vroubkový vzor 10mm zvaru. Táto fólia odolná voči teplu je namotaná na tyči, ktorá je umiestnená zo zadnej časti spodnej čeľusti. Táto tyč slúži ako zásobník PTFE pásky pre jej ľahkú výmenu v prípade opotrebenia. Výmenu (pokovované) PTFE pásky zvládne obsluha bez akýchkoľvek znalostí a nástrojov. Skrutky sú tu pre ručné odskrutkovania. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľusti k spodnej a zároveň zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou potenciometra, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu. Dĺžka impulzu priamo súvisí s hrúbkou zváranej fólie. Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok, kde bežné pákové impulzné zváračky nestačia. Vďaka zváracej stanici PFS350S sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá je výškovo nastaviteľná (+ -7cm) až do výšky odporového tavného drôtu, čo značne uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Typ zváračky je nutné vyberať podľa šírky Vami najčastejšie zváraných plastových materiálov. Dĺžka tavnej struny musí byť teda volená tak, aby zváraný materiál v dobe ohrevu pokrýval čo najväčšiu časť vykurovacej struny. V opačnom prípade dochádza v miestach, ktoré nie sú používané, k lokálnemu prehrievaniu. Popísaná skutočnosť vedie v týchto miestach k výraznému znižovaniu životnosti tavnej struny, najmä potom dištančnej teflónovej tkaniny a prítlačného silikónového tesnenia. Pre prácu s vrecúškami o šírke 20 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 650 (a teda dĺžku struny 65cm) úplne nevhodná. Zváracie odporové drôty a teflónové pásky sú spotrebným materiálom a je potrebné s tým tiež počítať. Na tieto diely sa nevzťahuje klasická dvojročná záruka. Spolu so zváračkou fólií PFS-350S Vám teda odporúčame tiež nákup náhradných dielov - náhradný tavný drôt, náhradné tepluodolné PTFE pásky. V ponuke máme aj obalové materiály.  
610,43€ 549,39€ / ks 457,83€ bez DPH
skladom 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
102392
Tovar v akcii
Celokovová stojanová zváračka fólií s dvoma trvalo vyhrievanými tavnými tyčami PFS-DD400 s nožným ovládaním a výškovo nastaviteľnou opierkou - stolík na taškys maximálnou dĺžkou zvaru 400 mm a jednou z najväčších hrúbok zvaru na trhu - 15 mm, na zváranie a zatavovanie vrecúšok, obalov, plastov na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií a bublinkových fólií. Tento zvárač pozostáva z pevného kovového stojana, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie oceľová tyč (tyč) priamo do hornej čeľuste zvárača. Po stlačení pedálu sa horná čeľusť pritlačí k dolnej čeľusti, čím sa medzi čeľusťami stlačí zatavený obal. Keď sa pedál uvoľní, silná pružina vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy. Čeľuste sú v tejto zváračke trvalo vyhrievané vykurovacími telesami. Teplotu možno nastaviť s vysokou presnosťou vďaka termostatu s ručičkou zobrazujúcou aktuálnu teplotu. Čeľuste zváračky majú jednu z najväčších hrúbok na trhu - 15 mm a ich ozubenie vytvára profesionálny vzhľad a pevnosť výsledného zvaru. Na zvýšenie bezpečnosti obsluhy sú kryté perforovanou doskou s dilatáciou, ktorá zabraňuje náhodnému kontaktu. Obsluha zváračky je veľmi jednoduchá a intuitívna, zahŕňa len spínač a termostat. Vďaka trvalému ohrevu a zúbkovaniu čeľustí zváračka nepotrebuje žiadne teflónové pásiky ani iný spotrebný materiál, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnej celokovovej konštrukcii je obzvlášť vhodná do veľkých prevádzok na zváranie väčších objemov obalov a všade tam, kde je potrebné zvárať obojstranne a nie je čas na výmenu tavných drôtov a teflónových fólií. Vďaka zváracej stanici PFS-DD400 sa obsluha toľko neunavuje a produktivita sa v porovnaní s bežnými pákovými zváračkami výrazne zvyšuje. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá uľahčuje zváranie. Stačí, ak vedľa stanice umiestnite stoličku a obsluhu posadíte. Zváračka je vhodná najmä na zváranie hrubších materiálov, pri ktorých je potrebné zvárať obe strany - napríklad hliníkom potiahnuté vrecia so zásobami a hrubé PP fólie. Vďaka vrúbkovaniu čeľustí vzniká skutočne pevný zvar. Vhodné aj na tenšie materiály, nie však najtenšie. Pri hrúbke materiálu pod 70 mikrónov dochádza k deformácii (zmršteniu) zvaru. Na obojstranné zváranie plastov ponúkame aj ručné zváracie kliešte FKR-400, ktoré pracujú na rovnakom princípe.
813,91€ / ks 678,26€ bez DPH
skladom1 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
102422
Impulzná zváračka v stojanovom prevedení PFS-450S s nožným ovládaním pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou, s dĺžkou zvaru 450mm a hrúbkou zvaru 10mm vhodná pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP a PVC fóliou. Táto impulzná zváračka sa skladá z masívneho stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľuste zváračky. Spodná čeľusť zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 450mm a šírkou 10mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE fóliou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vrúbkovaný vzor 10mm zvaru. Táto fólia odolná voči teplu je namotaná na tyči, ktorá je umiestnená zo zadnej časti spodnej čeľuste. Táto tyč slúži ako zásobník PTFE pásky pre jej ľahkú výmenu v prípade opotrebenia. Výmenu (pokovovanej) PTFE pásky zvládne obsluha bez akýchkoľvek znalostí a nástrojov. Skrutky sú tu pre ručné odskrutkovanie. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a zároveň zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou potenciometra, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu. Dĺžka impulzu priamo závisí od hrúbky zváranej fólie. Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok, kde bežné pákové impulzné zváračky nepostačujú. Vďaka zváracej stanicu PFS-450S sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá je výškovo nastaviteľná (+ -7cm) až do výšky odporového tavného drôtu, čo značne uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Typ zváračky je nutné vyberať podľa šírky Vami najčastejšie zváraných plastových materiálov. Dĺžka tavnej struny musí byť teda volená tak, aby zváraný materiál v dobe ohrevu pokrýval čo najväčšiu časť vykurovacej struny. V opačnom prípade dochádza v miestach, ktoré nie sú používané, k lokálnemu prehrievaniu. Popísaná skutočnosť vedie v týchto miestach k výraznému znižovaniu životnosti tavnej struny, najmä potom dištančnej teflónovanej tkaniny a prítlačného silikónového tesnenia. Pre prácu s vrecúškami o šírke 20 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 600 (a teda dĺžkou struny 60cm) úplne nevhodná. Zváračka je vhodná ako pre zváranie tenkých, tak hrubých fólií. Zváracie odporové drôty a teflónové pásky sú spotrebným materiálom a je potrebné s tým tiež počítať. Na tieto diely sa nevzťahuje klasická dvojročná záruka. Spolu so zváračkou fólií PS-600M Vám teda odporúčame tiež nákup náhradných dielov - náhradný tavný drôt, náhradná tepelne odolná PTFE páska. V ponuke máme aj obalové materiály.  
693,91€ 624,52€ / ks 520,43€ bez DPH
skladom
Kód:
102391
Tovar v akcii
Impulzná zváračka v stojanovom vyhotovení PFS-600S s nožným ovládaním pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou - stolom pod sáčky s dĺžkou zvaru 600mm a hrúbkou 10mm pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto impulzná zváračka sa skladá z masívneho stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k horšej čeľusti zváračky. Spodná čeľusť zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 600mm a šírkou 10mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE fóliou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vroubkový vzor 10mm zvaru. Táto fólia odolná voči teplu je namotaná na tyči, ktorá je umiestnená zo zadnej časti spodnej čeľusti. Táto tyč slúži ako zásobník PTFE pásky pre jej ľahkú výmenu v prípade opotrebenia. Výmenu (pokovovanej) PTFE pásky zvládne obsluha bez akýchkoľvek znalostí a nástrojov. Skrutky sú tu pre ručné odskrutkovanie. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľusti k spodnej a zároveň zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou potenciometra, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu. Dĺžka impulzu priamo súvisí s hrúbkou zváranej fólie Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok, kde bežné pákové impulzné zváračky nestačia. Vďaka zváracej stanici PFS-600S sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá je výškovo nastaviteľná (+ -7cm) až do výšky odporového tavného drôtu, čo značne uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Typ zváračky je nutné vyberať podľa šírky Vami najčastejšie zváraných plastových materiálov. Dĺžka tavnej struny musí byť teda volená tak, aby zváraný materiál v dobe ohrevu pokrýval čo najväčšiu časť vykurovacej struny. V opačnom prípade dochádza v miestach, ktoré nie sú používané, k lokálnemu prehrievaniu. Popísaná skutočnosť vedie v týchto miestach k výraznému znižovaniu životnosti tavnej struny, najmä potom dištančnej teflónovej tkaniny a prítlačného silikónového tesnenia. Pre prácu s vrecúškami o šírke 20 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 600 (a teda dĺžku struny 60cm) úplne nevhodná. Zváračka je vhodná ako pre zváranie tenkých, tak hrubých fólií. Zváracie odporové drôty a teflónové pásky sú spotrebným materiálom a je potrebné s tým tiež počítať. Na tieto diely sa nevzťahuje klasická dvojročná záruka. Spolu so zváračkou fólií PFS-600S Vám teda odporúčame tiež nákup náhradných dielov - náhradný tavný drôt, náhradné tepluodolné PTFE pásky. V ponuke máme aj obalové materiály.
725,22€ 652,70€ / ks 543,91€ bez DPH
skladom
Kód:
102390
Tovar v akcii
Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-800 s dĺžkou zvaru 800 mm a šírkou 3 mm na zváranie a zváranie vrecúšok, obalov, plastov na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto pedálová impulzná zváračka sa skladá z kovového profilového stojana, ktorý obsahuje pedál, z ktorého vedie tyč (tyč) priamo do hornej čeľuste zváračky. Spodná lišta zváračky obsahuje 800 mm dlhý, 3 mm široký ohrievací odporový drôt, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE páskou, aby sa zabránilo prilepeniu plastového obalu na ohrievací drôt a zároveň sa vytvoril 3 mm vzor zárezu zvaru. Princíp fungovania je veľmi jednoduchý, po stlačení pedálu sa horná čeľusť pritlačí k dolnej čeľusti a súčasne sa zapne zváranie. Ovláda sa otočným ovládačom, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu v rozsahu 0 - 3 sekundy. Požadovaná dĺžka impulzu závisí od hrúbky zváranej fólie. Ovládací prvok tiež obsahuje len spínač a kontrolky napájania a zvárania. Po uvoľnení pedálu dve pružiny umiestnené pod pracovnou doskou vrátia hornú čeľusť do pôvodnej polohy. Zváracia lišta je vybavená rezačkou, ktorá umožňuje jednoduché a rovné rezanie zváranej fólie. Celá lavica je vysoká 74 cm. Zváracia stanica je navrhnutá ako pracovisko, stačí k nej umiestniť stoličku a posadiť operátora. Vďaka zváracej stanici SFTD-800 sa operátor toľko neunaví a jeho produktivita sa v porovnaní s klasickými pákovými zváračkami výrazne zvýši. Upozornenie: hoci dĺžka tavnej šnúry zváračky dosahuje deklarovanú dĺžku, nie je úplne reálne efektívne zvárať vrecia rovnakej dĺžky. Obsluha by musela vrecko veľmi presne polohovať, aby zabezpečila presné umiestnenie okrajov fólie na tavnej šnúre, čo by výrazne predĺžilo čas potrebný na zváranie. Ak by všetko nebolo presne umiestnené, okraje by neboli správne zvarené a výsledný zvar by nebol vodotesný. Okrem toho tašky/rukavy nemajú vždy presne zodpovedajúcu šírku, ako uvádza výrobca. Mohlo by sa teda stať, že fóliové puzdro široké 600 mm by mohlo mať šírku napríklad 603 mm, čo by samo o sebe znemožnilo vytvorenie vodotesného zvaru. Preto si vždy vyberte zváračku fólií s dostatočnou rezervou. Rezerva by však nemala byť zbytočne vysoká, pretože tavný drôt vrátane teflónovej tkaniny a silikónového prítlačného tesnenia sa zbytočne prehrieva v oblastiach, kde nedochádza k zváraniu. Napríklad zváračka s typovým označením 800 (a teda s dĺžkou struny 80 cm) je úplne nevhodná na prácu s vrecami širokými 40 cm.
542,61€ / ks 452,17€ bez DPH
skladom1 ks
Kód:
102602
Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-1000 s dĺžkou zvaru 1000 mm a šírkou 3 mm na zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, plastových obalov na tovar a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto pedálová impulzná zváračka sa skladá z kovového profilového stojana, ktorého súčasťou je pedál, z ktorého vedie tyč (tyč) priamo do hornej čeľuste zváračky. Spodná lišta zváračky obsahuje 1000 mm dlhý, 3 mm široký ohrievací odporový drôt, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE páskou, aby sa zabránilo prichyteniu plastových obalov na ohrievací drôt a zároveň sa vytvoril 3 mm vzor zárezu zvaru. Princíp fungovania je veľmi jednoduchý, po stlačení pedálu sa horná čeľusť pritlačí k spodnej čeľusti a zároveň sa zapne zváranie. Toto sa ovláda pomocou otočného ovládača, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu v rozsahu 0 - 3 sekundy. Požadovaná dĺžka impulzu závisí od hrúbky zváranej fólie. Ovládač obsahuje aj iba spínač a kontrolky napájania a zvárania. Po uvoľnení pedálu dve pružiny umiestnené pod pracovnou doskou vrátia hornú čeľusť do pôvodnej polohy. Zváracia lišta je vybavená dávkovačom teflónovej pásky, ktorý umožňuje jednoduchú výmenu opotrebovanej teflónovej pásky. Zváracia stanica je riešená ako pracovné miesto, stačí k nej umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Vďaka zváracej stanici SFTD-1000 sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita sa v porovnaní s klasickými pákovými prítlačnými zváračkami výrazne zvýši. Zváracia stanica je umiestnená na pracovnej doske z MDF. Výška celej lavice je 74 cm. Náhradnú strunu pre zváračku SFTD-1000 si môžete zakúpiť TU. Upozornenie: hoci dĺžka zváracej šnúry zváračky dosahuje deklarovanú dĺžku, nie je úplne reálne efektívne zvárať vrecká rovnakej dĺžky. Obsluha by musela vrecko veľmi presne polohovať tak, aby okraje fólie boli presne umiestnené na zváracej šnúre, čo by výrazne predĺžilo čas potrebný na zváranie. Ak by všetko nebolo presne umiestnené, okraje by neboli správne zvarené a výsledný zvar by nebol vodotesný. Okrem toho vrecká/rukavy nemajú vždy presne zodpovedajúcu šírku, ako uvádza výrobca. Mohlo by sa teda stať, že fóliový rukáv široký 600 mm by mohol mať šírku napríklad 603 mm, a už len preto by bolo nereálne vytvoriť vodotesný zvar. Preto vždy vyberajte zváračku fólií s dostatočnou rezervou. Rezerva by však nemala byť zbytočne veľká, pretože tavný drôt vrátane teflónovej tkaniny a silikónového prítlačného tesnenia by sa zbytočne prehrieval v oblastiach, kde nedochádza k zváraniu. Napríklad výber tejto zváračky s typovým označením 1000 (a teda s dĺžkou šnúry 100 cm) je úplne nevhodný na prácu s vreckami širokými 40 cm.
589,57€ / ks 491,30€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102603
Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-1200 s dĺžkou zvaru 1200 mm a šírkou 3 mm na zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, plastových obalov na tovar a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto pedálová impulzná zváračka sa skladá z kovového profilového stojana, ktorého súčasťou je pedál, z ktorého vedie tyč (tyč) priamo do hornej čeľuste zváračky. Spodná tyč zváračky obsahuje 1200 mm dlhý, 3 mm široký ohrievací odporový drôt, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE páskou, aby sa zabránilo prichyteniu plastových obalov na ohrievací drôt a zároveň sa vytvoril 3 mm vzor zárezu zvaru. Princíp fungovania je veľmi jednoduchý, po stlačení pedálu sa horná čeľusť pritlačí k spodnej čeľusti a zároveň sa zapne zváranie. Toto sa ovláda pomocou otočného ovládača, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu v rozsahu 0 - 3 sekundy. Požadovaná dĺžka impulzu závisí od hrúbky zváranej fólie. Ovládač obsahuje aj iba spínač a kontrolky napájania a zvárania. Po uvoľnení pedálu dve pružiny umiestnené pod pracovnou doskou vrátia hornú čeľusť do pôvodnej polohy. Zváracia lišta je vybavená dávkovačom teflónovej pásky, ktorý umožňuje jednoduchú výmenu opotrebovanej teflónovej pásky. Zváracia stanica je riešená ako pracovné miesto, stačí k nej umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Vďaka zváracej stanici SFTD-1200 sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita sa v porovnaní s klasickými pákovými impulznými zváračkami výrazne zvýši. Zváracia stanica je umiestnená na pracovnej doske z MDF. Výška celého stola je 74 cm. Upozornenie: hoci dĺžka tavnej šnúry zváračky dosahuje deklarovanú dĺžku, nie je úplne reálne efektívne zvárať vrecká rovnakej dĺžky. Obsluha by musela vrecko veľmi presne polohovať, aby sa okraje fólie nachádzali presne na tavnej šnúre, čo by výrazne predĺžilo čas potrebný na zváranie. Ak by všetko nebolo presne umiestnené, okraje by neboli správne zvarené a výsledný zvar by nebol vodotesný. Okrem toho vrecká/rukavy nemajú vždy presne zodpovedajúcu šírku, ako uvádza výrobca. Mohlo by sa teda stať, že fóliový rukáv široký 600 mm by mohol mať šírku napríklad 603 mm, a už len preto by bolo nereálne vytvoriť vodotesný zvar. Preto vždy vyberajte zváračku fólií s dostatočnou rezervou. Rezerva by však nemala byť zbytočne veľká, pretože tavný drôt vrátane teflónovej tkaniny a silikónového prítlačného tesnenia by sa zbytočne prehrieval v oblastiach, kde nedochádza k zváraniu. Napríklad výber tejto zváračky s typovým označením 1200 (a teda s dĺžkou šnúry 120 cm) je úplne nevhodný na prácu s vrecami širokými 40 cm.
652,17€ / ks 543,48€ bez DPH
Tovar je na ceste 30.06.2024
Kód:
104539
Celkový počet výrobkov: 9
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!