Spodný baliaci diel pre priemyselné dávkovače s detekciou značky a potlačou dátumu spotreby

Priemyselný baliaci stroj s TTR tlačiarňou na tlač obalov s dátumom spotreby alebo dátumom šarže a integrovaným senzorom na detekciu značiek.

Pomocou tohto zariadenia možno baliť sypké materiály a pokračovanie textu

Kód produktu:

104212

Varianty:

Tovar je na ceste 30.06.2024

Nadrozmerný produkt - iba špeciálna preprava možno odoslať len pomocou špeciálnej prepravy.

Nadrozmerna preprava 115,70 €(96,42 € bez DPH)

Spodný baliaci diel pre priemyselné dávkovače s detekciou značky a potlačou dátumu spotreby 104212 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/4439/spodni-balici-dil-k-prumyslovym-davkovacum-s-detekci-znacky-a-tiskem-expirace_1615210005.jpg
Cena: 90600.00
Dostupnost: Tovar je na ceste 30.06.2024 2024-06-30T00:00:00+02:00
Cena s DPH Cena bez DPH
3 939,13€ 3 282,61€
ks
Priemyselný baliaci stroj s TTR tlačiarňou na tlač obalov s dátumom spotreby alebo dátumom šarže a integrovaným senzorom na detekciu značiek.

Pomocou tohto zariadenia možno baliť sypké materiály a výrobky do vreciek a zároveň na ne tlačiť dátum spotreby alebo iný text či kód podľa vlastného výberu. Vďaka optickej detekcii značiek je balička vhodná pre číre aj potlačené PE/PET fólie.

Baliaca časť pracuje s tepelne zvárateľnou fóliou, ktorá je automaticky vedená z držiaka cez tvarovacie potrubie k zváracím čeľustiam, ktoré pomocou horizontálneho a vertikálneho zvárania vytvárajú vzduchotesný obal (vrecko) s profesionálnym vzhľadom. Zvárateľné fólie sú ideálne na balenie čajov, kávy, korenín, výživových doplnkov, suchého ovocia a potravín, chemikálií, práškov, granúl, semien a iných suchých sypkých zmesí.

Fólia počas odvíjania prechádza cez tlačiareň TTR a optickú detekciu značiek. Tlačiareň údajov o exspirácii aj optickú detekciu možno podľa potreby vypnúť/zapnúť. Držiak fólie je vybavený odvíjacími bočnými tŕňmi s ložiskami na jednoduché odvíjanie. Balička je vhodná na balenie do priehľadných, farebných, metalizovaných, papierových a textilných fólií. Nastavenie teploty zváracích čeľustí 0-250 °C a dĺžky ovinutia 30-170 mm sa realizuje pomocou ovládacích tlačidiel s LED displejom. Šírka ovinutia 110 mm je pevne daná šírkou zvolenej fólie (230 mm) a kopytom (tvarovacou trubkou). Dĺžka ovíjačky je nastaviteľná v rozsahu 30-170 mm. Dĺžku ovinovačky možno nastaviť buď manuálne na ovládacom paneli, alebo určiť podľa značiek na predtlačenej fólii, značky sú detekované optickým snímačom.

Optická detekcia značiek. V prípade, že potrebujete baliť svoje výrobky do fólie, ktorá je predtlačená textom, logom alebo obrázkom, je použitie optického snímača s detekciou značiek nevyhnutnosťou. Snímač je namontovaný na podvozku baličky v mieste, kadiaľ prechádza fólia, a detekuje značky na fólii, čím dáva baličke príkaz na spustenie a zastavenie odvíjania fólie a balenia.

Integrovaná tlačiareň HP-241F TTR sa používa na potlač obalu napríklad dátumom výroby, dátumom spotreby, číslom šarže alebo iným textom podľa potreby. Tlač TTR zahŕňa prenos farby z pásky na obal pomocou vysokej teploty. Tlač TTR sa veľmi dobre drží, nerozmazáva sa a je lacná. Zariadenie HP-241F tlačí pomocou termotransferových atramentových pások a manuálne nastaviteľnej tlačovej hlavy. Do tlačovej súpravy možno vložiť sériu znakov s maximálnym počtom troch riadkov po 12 znakov na riadok. Počet znakov možno obmedziť kovovými zarážkami. Tlač je veľmi jednoduchá. Po zostavení požadovaných tlačových údajov a vložení tlačovej hlavy do tlačiarne ohrievacie teleso zahreje hlavu na nastavenú teplotu. Počas tlače prichádza horúca hlava do kontaktu s termotransferovou atramentovou páskou, ktorá prenáša atrament na obal, papier alebo iné médium. Výsledná tlač má veľmi dobrú odolnosť voči oderu a vlhkosti (vode).

Spodná baliaca časť je primárne určená na pripojenie k dávkovacím jednotkám, ale môže sa použiť aj na ručné váženie a nalievanie (naberačkou) do ústia baliacej rúry.

Na správne fungovanie baliaceho stroja je potrebné používať fólie s hrúbkou najmenej 60 μm

Vhodné dávkovacie jednotky pre baliaci stroj:
Dávkovacia horná jednotka pre rozmetadlo 1-99 g
Presný dávkovač sypkého materiálu 2- 25g
Automatická dávkovacia jednotka pre sypké materiály a zmesi 10 - 500 g
Automatický dávkovač sypkých materiálov a zmesí 20-999g


Ak máte záujem o pripojenie baliacej časti k inému systému, kontaktujte naše technické oddelenie.


Do horného držiaka sa vkladá akákoľvek tepelne zvárateľná plochá fólia s vnútorným priemerom rolky 76 mm. Držiak fólie je vybavený brzdou a odvíjacími bočnými hrotmi s ložiskami na ľahké odvíjanie.

Spodná časť sa dodáva s kopytom pre fóliu so šírkou 230 mm, ak požadujete kopyto s inou šírkou fólie, kontaktujte naše obchodné oddelenie. Kopyto určuje šírku konečného ovinutia, šírka ovinutia = šírka fólie / 2 - 10 mm zvaru. Pri použití 230 mm fólie bude teda šírka ovinutia približne 110 mm. Dĺžku je možné nastaviť podľa potreby v rozmedzí 30 - 170 mm. Hmotnosť jednej dávky pri nastavení maximálnej dĺžky vrecka (170 mm) je napríklad: 300 g ryže, 100 g kávových zŕn alebo 150 g ovsených vločiek, maximálna hmotnosť jednej dávky závisí od druhu a charakteru dávkovaného materiálu/materiálu.ak na balenie používate vlastnú fóliu, pred zakúpením stroja sa poraďte s naším technikom, niektoré typy fólií nemusia byť vhodné na použitie s naším baliacim strojom.

Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú počas prevádzky do styku s dávkovanými potravinami, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele "potravinárskej kvality": nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jej chemické zloženie je v súlade s normou na používanie potravinárskych výrobkov.

Pred zakúpením alebo objednaním zariadenia odporúčame konzultáciu s naším technickým oddelením alebo osobné vyskúšanie zariadenia s vaším materiálom (možné len po predchádzajúcej telefonickej dohode).

Dávkovač je možné za príplatok doplniť snímačom detekcie vstupu. V prípade záujmu kontaktujte naše technické oddelenie.

Ponúkame technickú podporu, servis a náhradné diely pre naše zariadenia.

Obsah balenia - Spodný diel pre dávkovače s detektorom značiek, tlačiareň, súprava značiek, napájací kábel, pripojovací kábel.
Parametre
Materiál Nerezová oceľ
Napájanie 230V/50Hz
Príkon 1200W Max.
Optická detekcia značiek/značiek ÁNO
TTR potlač obalu ÁNO
Šírka balenia 110 mm
Dĺžka balenia 30-170 mm (dĺžka vrátane zvaru)
Teplotný rozsah čeľustí 0-250°C
Rozmery 510x1480x450mm (ŠxVxH)
Hmotnosť 44 kg
Hmotnosť balenia [kg]:55 kg
Viac parametrov
Materiál Nerezová oceľ
Napájanie 230V/50Hz
Príkon 1200W Max.
Optická detekcia značiek/značiek ÁNO
TTR potlač obalu ÁNO
Šírka balenia 110 mm
Dĺžka balenia 30-170 mm (dĺžka vrátane zvaru)
Teplotný rozsah čeľustí 0-250°C
Rozmery 510x1480x450mm (ŠxVxH)
Hmotnosť 44 kg
Hmotnosť balenia [kg]:55 kg
Plochá zatavovacia dvojvrstvová fólia PE 50 mikrónov / PET 12 mikrónov o šírke 230mm na balenie predovšetkým potravinárskych výrobkov pomocou automatických baliacich strojov.   Číra a pevná PE/PET fólia navinutá na rolku s vnútorným priemerom 76 mm je vhodná na balenie všetkých druhov potravín a potravinárskych výrobkov (pečivo, múka, slané i sladké pochutiny, mäso, zelenina omáčky) na automatických baliacich strojoch alebo na vytváranie sáčkov a obalov pomocou ručných pákových zváračiek.   PE/PET fólie - na vytváranie sáčkov a obalov. Fólia je pružnejšia a mäkšia, napriek tomu veľmi pevná, vhodná najmä pre baliace automatické a poloautomatické stroje a baličky.   Fólia je dodaná na rolke s dutinkou s vnútorným priemerom 76mm.   Uvedená hmotnosť sa môže líšiť +-5%  
135,65€ / ks 113,04€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104418
Tvarovacia rúrka 230 mm pre vertikálny baliaci stroj s dávkovačom sypkých materiálov od 10 g do 800 g a spodná časť pre vertikálny baliaci stroj 10-800 g. Vertikálny prietokový balič do 800 g je štandardne vybavený fóliovou trubicou so šírkou 340 mm, ktorú možno odstrániť a namiesto nej namontovať fóliovú trubicu so šírkou 230 mm. Takto upravená balička vytvorí užšie balenia pri zachovaní rovnakej dĺžky ako štandardná 340 mm rúrka. Použitím 230 mm širokej trubice a fólie sa vytvorí balenie s pevnou šírkou 105 mm a nastaviteľnou dĺžkou 60-235 mm (vonkajšia) 40-215 mm (vnútorná). Táto rúrka/skop slúži ako násypka pre dávkovaný materiál a zároveň vedie a tvaruje fóliu do spodnej časti dávkovača, kde sa pomocou zváracích čeľustí vytvorí vrecko/obal z vedenej fólie. Rúrka je určená výlučne pre fóliu so šírkou 230 mm, nie je možné ju použiť s inými veľkosťami fólie. Vodiaca trubica je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a k dávkovaču ju možno pripevniť pomocou dvoch skrutiek M8, skrutky sú súčasťou spodnej časti dávkovača. Trubica je vhodná pre textilné, metalizované a PE/PET materiály. Balenie
443,48€ / ks 369,57€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
104672
Dávkovač sypkých zmesí do 99 g profesionálne váži akékoľvek sypké materiály alebo zmesi. Dávkovač dávkuje požadované množstvo zmesi: 1 - 99 g. Po odvážení dávka prepadne cez potrubie do vami pripravenej nádoby, vrecka alebo vrecka. Celé ovládanie dávkovača sa vykonáva pomocou hlavnej jednotky na prednej strane zariadenia, kde možno nastaviť hmotnosť dávky 1g - 99g a rýchlosť dávkovania v troch stupňoch. Dávkovač má aj počítadlo na prehľadné zobrazenie počtu dávok, zobrazenie zabezpečuje segmentový displej, ktorý je ľahko čitateľný aj pri veľmi slabom osvetlení. Dávkovacia jednotka pracuje na princípe vibrácií. Dávkovaný výrobok sa vibráciami presúva a vyprázdňuje zo zásobníka do váhového priestoru s klapkou, ktorá sa otvorí až po dosiahnutí požadovanej hmotnosti. Po otvorení klapky sa odvážený materiál vyprázdni z dávkovača do vami pripraveného obalu. Váženie je veľmi presné, jednotka nastavuje intenzitu vibrácií a ku koncu zvolí jemnejšiu, aby sa dosiahla čo najpresnejšia hmotnosť. Váha váži s presnosťou na desatinu gramu d=0,1 g. Odchýlka konečného váženia je veľmi malá a je priamo závislá od hrubosti váženého materiálu (približne 1 g). dávkovač je určený ako náhradný diel prebaliace automaty do 99 g. Dávkovač má výstup na ovládanie baliacej jednotky a dáva jej pokyny, ktoré spájajú dávkovanie a balenie do jedného automatizovaného procesu. Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú počas prevádzky do styku s dávkovanými potravinami, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele "potravinárskej kvality": nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jej chemické zloženie je v súlade s normou na používanie potravinárskych výrobkov. Dávkovač sa vďaka vysokokvalitnému povrchu z nehrdzavejúcej ocele ľahko čistí. Je vhodný na dávkovanie akéhokoľvek sypkého materiálu, ako sú: sypané čaje, káva, suché ovocie, müsli, semienka, granule, rôzne prášky a iné suché sypké zmesi do hmotnosti 99 g.  
1 497,39€ / ks 1 247,83€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103143
Automatický stolový dávkovač na sypké zmesi a materiály s presným vážením dávok od 20 g do 999 g . Nerezový dávkovač s vibračnou váhou je vhodný na dávkovanie takmer všetkých sypkých zmesí - chemikálií, práškov, granúl, plastových peliet, kovových častí, semien a iných suchých sypkých zmesí s hmotnosťou jednej dávky od 20 - 999 g. Oproti automatickému dávkovaču na sypké materiály a zmesi 10 - 1000 g je tento model možné umiestniť na pracovný stôl alebo pripojiť k externej baliacej jednotke. Dávkovač sypkých zmesí funguje na princípe vibračného pohybu zmesi a váženia cieľovej hmotnosti. Na ovládacom paneli obsluha zvolí požadované dávkovanie v gramoch a spustí proces. Dávkovač pozostáva z dvoch hlavných prvkov - vibračnej plochy a váhy. Po spustení procesu váženia obsah vibračnej plochy pomaly prúdi do vážiacej násypky. Keď sa naplní nastavené množstvo, vibrácia sa zastaví a dávka je pripravená na vloženie do vhodnej nádoby na pokyn obsluhy. Obsluha dávkovacieho stroja je veľmi jednoduchá. Realizuje sa pomocou nožného pedála, ktorým obsluha vydá impulz na váženie a druhým stlačením otvorí klapku násypky a vyprázdni obsah váhy do pripraveného vrecka. Ako alternatívne ovládanie možno použiť aj integrovaný optický snímač, ktorý pri dávkovacom otvore rozpozná priložené vrecko a vyprázdni naváženú dávku. Po vybratí vrecka alebo nádoby sa spustí ďalšia dávka a čaká sa na ďalšie vrecko alebo nádobu. Sypké zmesi sa do dávkovača sypú cez horný lievik, ktorý vďaka svojmu tvaru zabraňuje rozsypaniu zmesí na zem a zároveň slúži ako horný zásobník s celkovým objemom 13,5 litra. Ovládanie dávkovača má aj počítadlo už nasypaných vrecúšok a k dispozícii je aj možnosť vyprázdnenia celého obsahu dávkovača - užitočné napríklad po skončení dávkovania. Dávkovač je celokovový - vyrobený z nerezového plechu (vonkajšia časť) a základňa má gumové nožičky. Všetky časti zariadenia, ktoré prichádzajú do styku s vydávanými potravinami, sú vyrobené z "potravinárskej" nehrdzavejúcej ocele: nehrdzavejúca oceľ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Jej chemické zloženie je v súlade s normou na používanie potravinárskych výrobkov. dávkovač je na výstupe vybavený vibračným mechanizmom, ktorý zabraňuje prilepeniu surovín na sklíčko dávkovacej jednotky. Upozornenie: Ak zmes, ktorú chcete dávkovať, vytvára hrudky v dôsledku zvýšenej vlhkosti, odporúčame zaslať vzorku dostatočnej hmotnosti (dostatok zmesi na viac ako 15 vašich dávok) so sprievodným listom na našu adresu, zmes otestujeme na stroji a povieme vám, či je na to vhodná. Táto služba je bezplatná, skúšobné zmesi neposielame späť.  
1 351,30€ / ks 1 126,09€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104324
Automatický stolný dávkovač sypkých zmesí a materiálov s vážením presne zadanej váhy od 10g - 500g. Tento nerezový dávkovač sypkých zmesí pracuje na princípe vibračného pohybu zmesi a naváženia cieľovej váhy. Na ovládacom paneli si obsluha zvolí požadovanú dávku v gramoch a spustí proces. Dávkovač sa skladá z dvoch hlavných prvkov - vibračnej plochy a váhy. Pri spustení váženie sa obsah vibračnej plochy pomaly sunie do vážiacej sýpky. Po naplnení nastaveného množstva sa vibrácie zastavia a dávka je pripravená na nasypanie do vhodného obalu na príkaz obsluhy. Ovládanie dávkovacieho zariadenia je veľmi jednoduché. Je realizované pomocou nožného pedálu, ktorým dá obsluha impulz k zváženiu a druhým stlačením otvorí záklopku sýpky a vysype obsah váhy do pripraveného vrecka. Ako alternatívne ovládanie možno tiež použiť integrovaný optický senzor, ktorý detekuje priložené vrecko u výdajného otvoru a vysype naváženú dávku. Po odobratí sáčku či nádoby dôjde k spusteniu navážania ďalšej dávky a čakanie na priloženie ďalšieho vrecka alebo nádoby. Sypké zmesi sa sypú do dávkovača horným lievikom, ktorý vďaka svojmu tvaru zabraňuje vysypaniu zmesi na zem a zároveň slúži ako horný zásobník s celkovým objemom 11.9 litrov. Ovládanie dávkovača disponuje tiež počítadlom už nasypaných vreciek, nechýba ani možnosť vysypania kompletného obsahu dávkovača - vhodné napríklad pri ukončení dávkovania. Dávkovač je celokovový - z nerezového plechu (vonkajšia časť) a základňa disponuje gumovými nožičkami. Dávkovač je vhodný k dávkovaniu takmer akýchkoľvek sypkých zmesí - chémia, prášky, granule, plastové pelety, kovové diely, semená a iné suché sypké zmesi. Dávkovač je vhodný aj pre potraviny, avšak nie je k nemu dostupný potravinársky atest. Možno s ním skvele dávkovať napríklad čaje, káva, ryža, fazuľa, šošovica, ovsené vločky, musli a ďalšie suché potraviny. Dávkovač je na výstupe vybavený vibračným mechanizmom, ktorý zamedzuje zachytávaniu materiálov na sklzu dávkovacieho ústrojenstva. Upozornenie: ak zmes, ktorú chcete dávkovať má zvýšenú vlhkosť či obsah tuku a vytvára hrudky, presnosť dávkovania je výrazne krátená. Váha funguje na princípe vibrácií a ak spadne do odvážené časti hrudka, ktorá váži výrazne viac ako ostatné častice zmesi, môže dôjsť k prevážanie a tým zhoršenie presnosti. Ak vaše zmes hrudkuje, odporúčame vám zaslať na našu adresu vzorku o dostatočnej hmotnosti (zmes na 15+ vašich dávok) so sprievodným listom, my zmes na stroji vyskúšame a povieme vám, či je na to vhodný. Služba je zadarmo, testovacie zmesi neposielame späť. Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú pri činnosti do styku s dávkovanými potravinami sú vyrobené z "potravinárskej" nereze: NEREZOVÁ OCEĽ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304, ktorej chemické zloženie vyhovuje norme na použitie výrobkov pre potraviny.  
1 455,65€ / ks 1 213,04€ bez DPH
skladom6-25 ks
Kód:
102756
Náhradná zásuvná matica TYP2 pre tlačiareň HP-241F, do matrice sa vkladajú jednotlivé znaky, z ktorých sa vytvára tlačený text. Matrica je pri tlači horúca, preto odporúčame zakúpiť viac kusov tlačovej matrice na rýchlu výmenu vytlačeného textu. Táto tlačová hlava je kompatibilná len s tlačiarňou HP-241F a nie je možné ju použiť s tlačiarňami HP-241 a HP-130. Hlava je určená pre znakovú sadu TYP2, t. j. pre znaky s výškou 4 mm  
45,39€ / ks 37,83€ bez DPH
Tovar je na ceste
Kód:
103588
Súbor tlačových znakov pre reverzný tlačový stroj HP-241F TYP2 Rozširujúca znaková sada pre ručnú a poloautomatickú termotransferovú tlačiareň HP241F s ručne vkladanými znakmi. 1xA-Z, 4x0,3x1,3x2,3x3,34x,3x5,3x6,3x7,3x8,3x9,5x/,6x_. Súčasťou je aj praktická pinzeta a inbusový kľúč. Rozmery znaku: - 4x2x15 mm (výška znaku je 4 mm, šírka znaku je 2 mm) Keďže hlava tlačiarne HP241F sa môže líšiť v dôsledku rôznych revízií, ponúkame niekoľko variantov sád podľa typu hlavy, sady sa líšia nielen počtom znakov, ale aj ich veľkosťou. Pred objednaním znakov si zmerajte veľkosť znakov alebo priestor pre znaky v tlačovej hlave.
62,61€ / ks 52,17€ bez DPH
skladom2-5 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103587
Čierny termotransferový pásik vhodný pre termotransferové tlačiarne POSTEK, ZEBRA, tlačiarne expiráciou HP130 a HP241. Pásky sú kvalitné, oteruvzdorné. Šírka pásky je 30mm, dĺžka je 100m, návin IN. Tlačiarenský pásik je vhodný pre bežnú tlač expiráciou alebo potlač samolepiacich štítkov. Výborná priľnavosť, odolnosť voči poškriabaniu Atrament: na vnútornej strane (in) Šírka: 30mm Dĺžka návinu: 100m Vnútorný priemer role: 25mm Vonkajší priemer: 65mm Farba: čierna
10,43€ / ks 8,70€ bez DPH
skladomnad 100 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103073
Plochá zatavovacia dvojvrstvová fólia CPP 50 mikrónov / PET 12 mikrónov o šírke 230mm s celkovou netto váhou 2kg. Viacvrstvové fólie sú vhodné pre balenie ako na automatických dávkovacích strojoch, ktoré si obal samé vytvárajú, alebo pre manuálne balenie, napr. Zatavovanie potravinových menu boxov a iných misiek. Fólia je vhodná pre použitie s baličkou potravinových zatavovacích misiek TSM-255 Netto váha sa môže líšiť (+/- 5%).
73,04€ / ks 60,87€ bez DPH
skladom6-25 ks 24.06.2024 môže byť u Vás
Kód:
103759
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!