Digitálny dozimeter BR-6 (Gaiger) detektor Beta, Gama a röntgenového žiarenia

Ručný dozimeter BR-6 (Geigerove počítadlo) je časticový detektor Beta, Gama a röntgenového žiarenia. Rádiometer BR-6 slúži k nepretržitej detekcii radiácie nielen v prostredí, ale aj v akýchkoľvek predmetoch a materiáloch.
pokračovanie textu

Kód produktu:

103671

Varianty:

skladom (viac ako 25 ks)27.03.2023 môže byť u Vás
Digitálny dozimeter BR-6 (Gaiger) detektor Beta, Gama a röntgenového žiarenia 103671 https://www.hotair.sk/images/produkty/2/3862/digitalni-dozimetr-br-6-gaiger-detektor-beta-gama-a-rentgenoveho-zareni_1651044776.jpg
Cena: 5400.00
Dostupnost: skladom viac ako 25 ks
Cena s DPH Cena bez DPH
241,07€ 200,89€
ks
Ručný dozimeter BR-6 (Geigerove počítadlo) je časticový detektor Beta, Gama a röntgenového žiarenia. Rádiometer BR-6 slúži k nepretržitej detekcii radiácie nielen v prostredí, ale aj v akýchkoľvek predmetoch a materiáloch.

Prístroj rozoznáva žiarenie pomocou tzv. Geiger-Müllerove trubice plnené plynom ktorá rozoznáva zachytené ionizujúce častice vo forme impulzov, namerané hodnoty sú v reálnom čase zobrazené na veľkom farebnom displeji 56x44mm s bielym podsvietením, prístroj zobrazuje aktuálnu a priemernú hodnotu radiácie v meranom mieste spoločne s grafom , ktorý znázorňuje výskyt žiarenia v závislosti na čase v rozsahu 0,01 - 99μSV. Geiger-Müllerova trubice pri detekcii sama o sebe vydáva typické "praskanie" ktoré zároveň slúži ako zvuková signalizácia.

Geiger-Müllerov čítač je nevyhnutnou pomôckou pri mnohých profesiách. Na zistenie množstva rádioaktivity sa využíva v mnohých odboroch, okrem fyziky a astronómie tiež v medicíne či v priemysle, geológii, pre kontrolu radiačnej ochrany a rešpektovania všeobecných dávkových limitov v mieste bydliska / pracoviska. Dozimeter je nevyhnutnou pomôckou pri turistickej návšteve mesta Pripyat a elektrárne Černobyľ. 
 
Bežná dávka radiácie 0,05 - 0,2 Sv
Zvýšená dávka radiácie 0,2 - 0,5 Sv
Mierna otrava ožiarením 0,5 - 1 Sv


Obsah balenia:
Dozimeter BR-6


 
Parametre:

Materiál: ABS
Detekované žiarenie: Beta, Gamma, Röntgenové žiarenie
Typ senzora: Geiger-Müllerova trubica
Funkcia Alarmu: 0.5, 1.0, 2.0 a 5.0μSV.
Rozsah: 0,01 - 99μSV
Presnosť: 10%
Pracovná teplota: -25 ~ + 45 ℃
Napájanie integrovaný 2x AA, USB
Rozmery: 135 * 70 * 38mm
Váha: 145g

Parametre
Hmotnosť balenia [kg]:0.1655 kg
Viac parametrov
Hmotnosť balenia [kg]:0.1655 kg
Bezkontaktné tester elektromagnetického poľa (EMF) ET825 pre meranie a kontrolu elektromagnetickej kompatibility a bezpečnostných noriem. Prístroj automaticky indikuje elektrické a magnetické indukcie u el. zariadení a rozvodov, el. magnetov, motorov, transformátorov, vysielačov, transformátorových staníc a iných miest so zvýšeným EMF vyžarovaním. Pre zobrazenie nameraných hodnôt slúži veľký 44x32mm podsvietený LCD displej, ktorý zobrazuje zvlášť namerané hodnoty pre magneticků indukciu v rozsahu 0,01uT - 99,99uT (Tesla) a elektrické polia v rozsahu 1V / m - 1999V / m. Meranie oboch veličín je možné vykonávať v režime AVG (stredná hodnota) alebo VPP (špičková hodnota) nechýba zvuková a optická signalizácia pri detekcii zvýšeného el. mag. poľa a funkcia hold pre zmrazenie nameranej hodnoty na displeji. Prístroj je napájaný 3ks AAA batérií. Detektor je využívaný pre kontrolu a detekciu elektromagnetického žiarenia v školských laboratóriách, priemysle, vo vývoji, pri servisovaní el. zariadení alebo pre aktuálnu aj priebežnú kontrolu miest s možnosťou vzniku zvýšeného el. mag. žiarenia, ktoré môže mať vplyv na zdravie človeka typicky to sú pracoviská a miesta bydliska blízko elektrární či vysielačov.   Obsah balenia: Bezkontaktný tester elektromagnetického poľa (EMF) ET825  
91,07€ / ks 75,89€ bez DPH
skladomviac ako 25 ks 27.03.2023 môže byť u Vás
Kód:
103670
Interiérový detektor CO2 5v1 s meraním teploty, vlhkosti, TVOC a HCHO slúži k priebežnej kontrole stavu ovzdušia v interiéri: domácnosť, školy, kancelárie. Zariadenie dokáže detekovať okrem CO2 tiež formaldehyd (HCHO) a súhrn najbežnejších škodlivých látok v ovzduší (TVOC), nechýba ani detekcia teploty -10-50 ° C a vlhkosti 0-99% RH. Zvýšené hodnoty CO2, TVOC a HCHO majú významný vplyv na ľudské zdravie, kvalitu spánku a výkonosť. Preto je veľmi dôležité priebežne sledovať celkovú kvalitu ovzdušia doma, v práci alebo aj v školách. Detektor 5v1 vstavaný do plastovej čiernej krabičky disponuje veľkým farebným LCD displejom s podsvietením, pre napájanie je potrebné pripojiť napájací adaptér (je súčasťou balenia) 5V / 500mA do konektora USB - mikro, Vnútri detektora sa nachádza vstavaný akumulátor, ktorý po plnom nabití zvládne napájať prístroj cca 7 hodín, jedná sa o akumulátor určený k núdzovému napájaniu napríklad pri výpadku el. energie v domácnosti. Po pripojení napájania a zapnutí displej stále svieti a zobrazuje priebežné merané hodnoty CO2, HCHO, TVOC, teploty a vlhkosti. Detektor je určený len pre použitie vo vnútorných priestoroch. Zariadenie po pripojení k napájaniu a zapnutí nechajte 6 hodín stabilizovať a aklimatizovať v mieste merania, po 6h začnú byť namerané hodnoty relevantné. CO2 - Oxid uhličitý: zvýšená koncentrácia spôsobuje bolesti hlavy, nevoľnosť, dýchacie ťažkosti, únavu, stratu vedomia. V bežných podmienkach vzniká hlavne oxidáciou organických látok (rozkladom biomasy, potravín), spaľovaním plynov a horľavých látok (varením na plynovom sporáku), alebo látkovou výmenou (dýchanie ľudia, zvieratá). HCHO - Formaldehyd: zvýšená koncentrácia spôsobuje podráždenie očí, sliznice, kašeľ, bolesti hlavy a iné zdravotné problémy. Vyskytuje sa predovšetkým v nábytku z drevotriesky, podlahách, kobercoch, tapetách, je obsiahnutý v umelých živiciach a lepidlách, cigaretovom dyme, dezinfekčných prostriedkoch atď. Formaldehyd môžu produkovať tiež rôzny hmyz napríklad mravce. TVOC je označenie pre Total Volatile Organic Compounds, jedná sa o súhrn bežných škodlivých organických prchavých látok. VOC látky produkujú pracie prášky, farby, čistiace prostriedky, pesticídy, nábytok, atramenty, rozpúšťadlá ako je Acetón, Benzén, Sírovodík, Oxid dusnatý, toluén, xylén atď. Vysoké úrovne VOC látok v uzatvorených priestoroch spôsobujú podráždenie oči, nosov, krku, môžu spôsobiť aj nevoľnosť, alergické reakcie, alebo bolesti hlavy.   Koncentrácia CO2 [ppm] Účinky na ľudské zdravie do 1000 odporúčaná úroveň CO2 vo vnútorných priestoroch 1200–1500 odporúčaná maximálna úroveň CO2 vo vnútorných priestoroch 1000–2000 nastávajú príznaky únavy a znižovanie koncentrácie 2000–5000 nastávajú možné bolesti hlavy 5000 maximálna bezpečná koncentrácia bez zdravotných rizík > 5000 nevoľnosť a zvýšený tep > 15000 dýchacie ťažkosti > 40000 možná strata vedomia Obsah balenia: detektor CO2 5v1, napájací adaptér do zásuvky, mikro USB kábel.
107,14€ / ks 89,29€ bez DPH
skladom6-25 ks 27.03.2023 môže byť u Vás
Kód:
104340
Sme tu s vami už 20 rokov
Sme tu s vami už 20 rokov

Sme tu s vami už 20 rokov

Za tú dobu sme ušli pekný kus cesty. Ak vás zaujíma náš príbeh, čítajte viac. Ďakujeme za vašu priazeň!