Fulltextové vyhľadávanie:

BONUS akcia !
Výdajné miesto
Michálkovická 2098/86B,
710 00 Slezská Ostrava  
Zobrazit na mapě
Len pre objednávky cez eshop

Otváracia doba: 
Po - Pia:   08:00 - 18:00

Obchodné oddelenie:
Telefón: +420 603 357 606
(volajte Po – Pia: 8:00 – 18:00)
ICQ: 112873076
E-mail: info@hotair.sk

Fakturácia, expedícia:
Telefón: +420 605 259 759
(volajte Po – Pia: 7:30 – 15:00)
E-mail: info@hotair.sk

Technické oddelenie (Help-desk):
Telefón: +420 603 355 085 
(volajte Po – Pia: 9:00 – 17:00)
E-mail: servis@hotair.sk


 

Zváračky fólií

 

Celkový počet výrobkov: 8

Typ zváračky

Výkon

Dĺžka topnej časti

Dodávané s tavným drôtom šírky

Zvolená kategória neobsahuje žiadného výrobcu.

Filter podľa ceny:

448,15 €

672,22 €

 

Celkový počet výrobkov: 8

Spájkovacia zváračka so širokým zváraním PFS-DD200 200mm

Spájkovacia zváračka so širokým zváraním PFS-DD200 200mm

Celokovová stojanová zváračka fólii s dvojicou permanentne vyhrievaných tavných líšt PFS-DD200 s nožným ovládacím pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou - stolom na sáčky s maximálnou dĺžkou zvaru 200mm a jednou z najväčších hrúbok zvaru na trhu - 15mm, pre zváranie a zatavovanie vriec, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólie a blistrových fólií. Táto zváračka sa skladá z masívneho kovového stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie oceľová tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľuste zváračky. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a stlačeniu zatavovaného obalu medzi čeľuste. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Čeľuste sú u tejto zváračky ohrievané výhrevnými elementmi permanentne. Teplotu je možné nastaviť s vysokou presnosťou vďaka termostatu s ručičkou zobrazujúcou aktuálnu teplotu. Čeľuste zváračky majú jednu z najväčších hrúbok na trhu - 15mm a svojím vrúbkovaním vytvára profesionálny vzhľad a pevnosť výsledného zvaru. Pre väčšiu bezpečnosť obsluhy sú kryté dierovaným plechom s dilatáciou, ktorá zabraňuje náhodnému dotyku. Ovládanie zváračky je veľmi jednoduché a intuitívne, obsahuje iba spínač a termostat. Zváracie zariadenie nepotrebuje žiadne teflónové pásky alebo iné spotrebné materiály v dôsledku trvalého vykurovania a nožových čeľustí, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému dizajnu je obzvlášť vhodný na veľké zváracie operácie pre väčšie objemy obalov a všade tam, kde je potrebné zvárať z oboch strán a nie je čas na zmenu drôtu a PTFE fólií. Vďaka zváracej stanici PFS-DD200 sa obsluha z konvenčných pákových zváračov neunaví a jeho produktivita sa značne zvyšuje. Tento zvárací stroj tiež obsahuje kovovú pracovnú dosku, ktorá uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Zváračka je vhodná predovšetkým pre zváranie hrubších materiálov, pri ktorých je potrebné zvárať z oboch strán - napríklad sáčky s hliníkovou vrstvou so skladmi a silné PP fólie. Vďaka čeľustiam sa vytvorí naozaj silný zvar. Tiež je vhodný pre tenšie materiály, ale nie najtenšie. Pri hrúbke materiálu pod 70 mikrónov dochádza k deformácii (zráraniu) zvaru. Ponúkame tiež ručné zváracie kliešte FKR-200 na obojstranné zváranie plastov, ktoré pracujú na rovnakom princípe.  

Cena s DPH: 617,28€ / ks

Cena bez DPH: 514,40€ / ks

Kód: 102589

skladom
6-25 ks

 

Obojstranná stojanová zváračka fólií PFS-DD300 300mm

Obojstranná stojanová zváračka fólií PFS-DD300 300mm

Celokovová stojanová zváračka fólii s dvojicou permanentne vyhrievaných tavných líšt PFS-DD300 s nožným ovládacím pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou - stolom na sáčky s maximálnou dĺžkou zvaru 300mm a jednou z najväčších hrúbok zvaru na trhu - 15mm, pre zváranie a zatavovanie vriec, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólie a blistrových fólií. Táto zváračka sa skladá z masívneho kovového stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie oceľová tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľuste zváračky. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a stlačeniu zatavovaného obalu medzi čeľuste. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Čeľuste sú u tejto zváračky ohrievané výhrevnými elementmi permanentne. Teplotu je možné nastaviť s vysokou presnosťou vďaka termostatu s ručičkou zobrazujúcou aktuálnu teplotu. Čeľuste zváračky majú jednu z najväčších hrúbok na trhu - 15mm a svojím vrúbkovaním vytvára profesionálny vzhľad a pevnosť výsledného zvaru. Pre väčšiu bezpečnosť obsluhy sú kryté dierovaným plechom s dilatáciou, ktorá zabraňuje náhodnému dotyku. Ovládanie zváračky je veľmi jednoduché a intuitívne, obsahuje iba spínač a termostat. Zváracie zariadenie nepotrebuje žiadne teflónové pásky alebo iné spotrebné materiály v dôsledku trvalého vykurovania a nožových čeľustí, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému dizajnu je obzvlášť vhodný na veľké zváracie operácie pre väčšie objemy obalov a všade tam, kde je potrebné zvárať z oboch strán a nie je čas na zmenu drôtu a PTFE fólií. Vďaka zváracej stanici PFS-DD300 sa obsluha z konvenčných pákových zváračov neunaví a jeho produktivita sa značne zvyšuje. Tento zvárací stroj tiež obsahuje kovovú pracovnú dosku, ktorá uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu.   Zváračka je vhodná predovšetkým pre zváranie hrubších materiálov, pri ktorých je potrebné zvárať z oboch strán - napríklad sáčky s hliníkovou vrstvou so skladmi a silné PP fólie. Vďaka čeľustiam sa vytvorí naozaj silný zvar. Tiež je vhodný pre tenšie materiály, ale nie najtenšie. Pri hrúbke materiálu pod 70 mikrónov dochádza k deformácii (zráraniu) zvaru. Ponúkame tiež ručné zváracie kliešte FKR-200 na obojstranné zváranie plastov, ktoré pracujú na rovnakom princípe.  

Cena s DPH: 641,98€ / ks

Cena bez DPH: 534,98€ / ks

Kód: 102590

skladom
2-5 ks

 

Stojanová impulzná zváracia lišta PFS-350S, s pedálom, 350mm

Stojanová impulzná zváracia lišta PFS-350S, s pedálom, 350mm

Impulzná zváračka v stojanovom vyhotovení PFS-350S s nožným ovládaním pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou, s dĺžkou zvaru 350mm a hrúbkou zvaru 10mm pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto impulzná zváračka sa skladá z masívneho stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k horšej čeľusti zváračky. Spodná čeľusť zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 350mm a šírkou 10mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE fóliou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vroubkový vzor 10mm zvaru. Táto fólia odolná voči teplu je namotaná na tyči, ktorá je umiestnená zo zadnej časti spodnej čeľusti. Táto tyč slúži ako zásobník PTFE pásky pre jej ľahkú výmenu v prípade opotrebenia. Výmenu (pokovované) PTFE pásky zvládne obsluha bez akýchkoľvek znalostí a nástrojov. Skrutky sú tu pre ručné odskrutkovania. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľusti k spodnej a zároveň zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou potenciometra, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu. Dĺžka impulzu priamo súvisí s hrúbkou zváranej fólie. Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok, kde bežné pákové impulzné zváračky nestačia. Vďaka zváracej stanici PFS350S sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá je výškovo nastaviteľná (+ -7cm) až do výšky odporového tavného drôtu, čo značne uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Typ zváračky je nutné vyberať podľa šírky Vami najčastejšie zváraných plastových materiálov. Dĺžka tavnej struny musí byť teda volená tak, aby zváraný materiál v dobe ohrevu pokrýval čo najväčšiu časť vykurovacej struny. V opačnom prípade dochádza v miestach, ktoré nie sú používané, k lokálnemu prehrievaniu. Popísaná skutočnosť vedie v týchto miestach k výraznému znižovaniu životnosti tavnej struny, najmä potom dištančnej teflónovej tkaniny a prítlačného silikónového tesnenia. Pre prácu s vrecúškami o šírke 20 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 650 (a teda dĺžku struny 65cm) úplne nevhodná. Zváracie odporové drôty a teflónové pásky sú spotrebným materiálom a je potrebné s tým tiež počítať. Na tieto diely sa nevzťahuje klasická dvojročná záruka. Spolu so zváračkou fólií PFS-350S Vám teda odporúčame tiež nákup náhradných dielov - náhradný tavný drôt, náhradné tepluodolné PTFE pásky. V ponuke máme aj obalové materiály.  
Parametre výrobku: Typ zváračky: Stojanová , Výkon: 850 W , Dĺžka topnej časti: 350 mm , Dodávané s tavným drôtom šírky: 10 mm , Šírka zvaru: 10 mm , Hmotnosť: 20 kg , Napájacie napätie: 230V/50Hz ,

Cena s DPH: 543,21€ / ks

Cena bez DPH: 452,68€ / ks

Kód: 102392

skladom
6-25 ks

 

Stojanová zváračka fólií s obojstranným zváraním PFS-DD400 400mm

Stojanová zváračka fólií s obojstranným zváraním PFS-DD400 400mm

Celokovová stojanová zváračka fólií s dvojicou permanentne vyhrievaných tavných líšt PFS-DD400 s nožným ovládacím pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou - stolom na sáčky s maximálnou dĺžkou zvaru 400mm a jednou z najväčších hrúbok zvaru na trhu - 15mm, pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií a bublinkových fólií. Táto zváračka sa skladá z masívneho kovového stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie oceľová tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľusti zváračky. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a stlačeniu zatavovaného obalu medzi čeľusťami. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Čeľuste sú u tejto zváračky ohrievané výhrevnými elementmi permanentne. Teplotu je možné nastaviť s vysokou presnosťou vďaka termostatu s ručičkou zobrazujúcou aktuálnu teplotu. Čeľuste zváračky majú jednu z najväčších hrúbok na trhu - 15mm a svojím vrúbkovaním vytvárajú profesionálny vzhľad a pevnosť výsledného zvaru. Pre väčšiu bezpečnosť obsluhy sú kryté dierovaným plechom s dilatáciou, ktorý zabraňuje náhodnému dotyku. Ovládanie zváračky je veľmi jednoduché a intuitívne, zahŕňa iba spínač a termostat. Zváračka vďaka permanentnému ohrevu a vrúbkovanému tvaru čeľustí nepotrebuje žiadny teflónový pások ani iný spotrebný materiál čo značne znižuje náklady na prevádzku. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok na zváranie väčších objemov obalov a všade tam, kde je potrebné zvárať z oboch strán a nie je čas meniť tavné drôty a PTFE fólie. Vďaka zváracej stanici PFS-DD400 sa obsluha oproti bežným pákovým zváračkám toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, čo uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Zváračka je vhodná predovšetkým pre zváranie hrubších materiálov, pri ktorých je potrebné zvárať z oboch strán - napríklad sáčky s hliníkovou vrstvou so skladmi a silné PP fólie. Vďaka vrúbkovanému tvaru čeľustí dôjde k vytvoreniu naozaj pevného zvaru. Vhodná aj pre tenšie materiály, nie však najtenšie. U hrúbok materiálu pod 70micronů dochádza k deformáciám (zmrašťovaniu) zvaru. Pre obojstranné zváranie plastov ponúkame tiež ručné zváracie kliešte FKR-400 fungujúce na rovnakom princípe.
Parametre výrobku: Typ zváračky: Stojanová , Výkon: 400 W , Dĺžka topnej časti: 400 mm , Šírka zvaru: 15 mm , Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]: 450-870-430 mm , Hmotnosť: 16.5 kg , Napájacie napätie: 230V/50Hz ,

Cena s DPH: 666,67€ / ks

Cena bez DPH: 555,56€ / ks

Kód: 102422

skladom
2-5 ks

 

Impulzná stojanová zváračka PFS-450S s pedálovým ovládaním, 450mm

Impulzná stojanová zváračka PFS-450S s pedálovým ovládaním, 450mm

Impulzná zváračka v stojanovom prevedení PFS-450S s nožným ovládaním pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou, s dĺžkou zvaru 450mm a hrúbkou zvaru 10mm vhodná pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP a PVC fóliou. Táto impulzná zváračka sa skladá z masívneho stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľuste zváračky. Spodná čeľusť zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 450mm a šírkou 10mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE fóliou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vrúbkovaný vzor 10mm zvaru. Táto fólia odolná voči teplu je namotaná na tyči, ktorá je umiestnená zo zadnej časti spodnej čeľuste. Táto tyč slúži ako zásobník PTFE pásky pre jej ľahkú výmenu v prípade opotrebenia. Výmenu (pokovovanej) PTFE pásky zvládne obsluha bez akýchkoľvek znalostí a nástrojov. Skrutky sú tu pre ručné odskrutkovanie. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a zároveň zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou potenciometra, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu. Dĺžka impulzu priamo závisí od hrúbky zváranej fólie. Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok, kde bežné pákové impulzné zváračky nepostačujú. Vďaka zváracej stanicu PFS-450S sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá je výškovo nastaviteľná (+ -7cm) až do výšky odporového tavného drôtu, čo značne uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Typ zváračky je nutné vyberať podľa šírky Vami najčastejšie zváraných plastových materiálov. Dĺžka tavnej struny musí byť teda volená tak, aby zváraný materiál v dobe ohrevu pokrýval čo najväčšiu časť vykurovacej struny. V opačnom prípade dochádza v miestach, ktoré nie sú používané, k lokálnemu prehrievaniu. Popísaná skutočnosť vedie v týchto miestach k výraznému znižovaniu životnosti tavnej struny, najmä potom dištančnej teflónovanej tkaniny a prítlačného silikónového tesnenia. Pre prácu s vrecúškami o šírke 20 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 600 (a teda dĺžkou struny 60cm) úplne nevhodná. Zváračka je vhodná ako pre zváranie tenkých, tak hrubých fólií. Zváracie odporové drôty a teflónové pásky sú spotrebným materiálom a je potrebné s tým tiež počítať. Na tieto diely sa nevzťahuje klasická dvojročná záruka. Spolu so zváračkou fólií PS-600M Vám teda odporúčame tiež nákup náhradných dielov - náhradný tavný drôt, náhradná tepelne odolná PTFE páska. V ponuke máme aj obalové materiály.  
Parametre výrobku: Typ zváračky: Stojanová , Výkon: 1050 W , Dĺžka topnej časti: 450 mm , Dodávané s tavným drôtom šírky: 10 mm , Šírka zvaru: 10 mm , Hmotnosť: 21 kg , Napájacie napätie: 230V/50Hz ,

Cena s DPH: 567,90€ / ks

Cena bez DPH: 473,25€ / ks

Kód: 102391

skladom
6-25 ks

 

Stojanová impulzná zváračka PFS-600S s nožným ovládaním, 600mm

Stojanová impulzná zváračka PFS-600S s nožným ovládaním, 600mm

Impulzná zváračka v stojanovom vyhotovení PFS-600S s nožným ovládaním pedálom a výškovo nastaviteľnou podperou - stolom pod sáčky s dĺžkou zvaru 600mm a hrúbkou 10mm pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto impulzná zváračka sa skladá z masívneho stojanu, ktorého súčasťou je kovový pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k horšej čeľusti zváračky. Spodná čeľusť zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 600mm a šírkou 10mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE fóliou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vroubkový vzor 10mm zvaru. Táto fólia odolná voči teplu je namotaná na tyči, ktorá je umiestnená zo zadnej časti spodnej čeľusti. Táto tyč slúži ako zásobník PTFE pásky pre jej ľahkú výmenu v prípade opotrebenia. Výmenu (pokovovanej) PTFE pásky zvládne obsluha bez akýchkoľvek znalostí a nástrojov. Skrutky sú tu pre ručné odskrutkovanie. Pri stlačení pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľusti k spodnej a zároveň zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou potenciometra, ktorým možno regulovať dĺžku impulzu. Dĺžka impulzu priamo súvisí s hrúbkou zváranej fólie Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vráti hornú čeľusť do pôvodnej polohy mohutná pružina. Celý mechanizmus je veľmi jednoduchý, bezúdržbový. Vďaka robustnému celokovovému prevedeniu sa hodí predovšetkým do veľkých prevádzok, kde bežné pákové impulzné zváračky nestačia. Vďaka zváracej stanici PFS-600S sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie. Súčasťou tejto zváračky je aj kovová pracovná doska, ktorá je výškovo nastaviteľná (+ -7cm) až do výšky odporového tavného drôtu, čo značne uľahčuje zváranie. K stanici už prakticky len stačí umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Typ zváračky je nutné vyberať podľa šírky Vami najčastejšie zváraných plastových materiálov. Dĺžka tavnej struny musí byť teda volená tak, aby zváraný materiál v dobe ohrevu pokrýval čo najväčšiu časť vykurovacej struny. V opačnom prípade dochádza v miestach, ktoré nie sú používané, k lokálnemu prehrievaniu. Popísaná skutočnosť vedie v týchto miestach k výraznému znižovaniu životnosti tavnej struny, najmä potom dištančnej teflónovej tkaniny a prítlačného silikónového tesnenia. Pre prácu s vrecúškami o šírke 20 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 600 (a teda dĺžku struny 60cm) úplne nevhodná. Zváračka je vhodná ako pre zváranie tenkých, tak hrubých fólií. Zváracie odporové drôty a teflónové pásky sú spotrebným materiálom a je potrebné s tým tiež počítať. Na tieto diely sa nevzťahuje klasická dvojročná záruka. Spolu so zváračkou fólií PFS-600S Vám teda odporúčame tiež nákup náhradných dielov - náhradný tavný drôt, náhradné tepluodolné PTFE pásky. V ponuke máme aj obalové materiály.
Parametre výrobku: Typ zváračky: Stojanová , Výkon: 1500 W , Dĺžka topnej časti: 600 mm , Dodávané s tavným drôtom šírky: 10 mm , Šírka zvaru: 10 mm , Hmotnosť: 22 kg , Napájacie napätie: 230V/50Hz ,

Cena s DPH: 592,59€ / ks

Cena bez DPH: 493,83€ / ks

Kód: 102390

skladom
2-5 ks

 

Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-800 s dĺžkou zvaru 800mm

Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-800 s dĺžkou zvaru 800mm

Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-800 s dĺžkou zvaru 800mm a šírkou 3mm pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto pedálová impulzná zváračka sa skladá z kovového profilového stojanu, ktorého súčasťou je pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľuste zváračky. Spodná lišta zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 800mm a šírkou 3mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE páskou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vrúbkovaný vzor 3mm zvaru. Princíp činnosti je veľmi jednoduchý, po zošliapnutí pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a zároveň k zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou otočného regulátora, ktorým je možné regulovať dĺžku impulzu od 0 - 3 sekundy. Potrebná dĺžka impulzu je závislá od hrúbky zváranej fólie. Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vrátia hornú čeľusť do pôvodnej polohy dve pružiny umiestnené zospodu pracovnej dosky. Zváracia lišta je vybavená rezákom, ktorý umožňuje ľahké a rovné odrezanie zvarenej fólie. Zváračka je umiestnená na MDF pracovnej doske. Celá lavica je 74 cm vysoká. Zváračka je koncipovaná ako pracovisko, stačí k nej už len umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Vďaka zváracej stanici SFTD-800 sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie oproti klasickým pákovým impulzným zváračkám. Upozornenie: dĺžka tavnej struny zváračky síce dosahuje deklarovanej dĺžky, však nie je úplne reálne efektívne zvárať vrecúška o rovnakej dĺžke. Obsluha by musela sáčok veľmi presne polohovať, aby kraje fólie boli presne položené na tavnej strune, čo by značne zvyšovalo potrebnú dobu pre zváranie. Ak by všetko nebolo presne napolohované, nedošlo by k riadnemu zvareniu okrajov a výsledný zvar by nebol vodotesný. Navyše sáčky / rukávy nemajú vždy presne zodpovedajúcu šírku, akú výrobca uvádza. Môže sa teda stať, že fóliový rukáv o šírke 600mm môže mať napríklad 603mm a už len vďaka tomu by nebolo reálne vodotesný zvar vyhotoviť. Preto vždy voľte zváračku fólii s dostatočnou rezervou. Rezerva by však nemala byť zbytočne vysoká, pretože v miestach, kde nedochádza ku zváraniu, sa tavný drôt vrátane teflónovej tkaniny a silikónového prítlačného tesnenia zbytočne prehrieva. Pre prácu s vrecúškami o šírke 40 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 800 (a teda dĺžkou struny 80 cm) úplne nevhodná.  
Parametre výrobku: Typ zváračky: Stojanová , Výkon: 850 W , Dĺžka topnej časti: 800 mm , Dodávané s tavným drôtom šírky: 3 mm , Šírka zvaru: 3 mm , Časovač: 0,2-3 s , Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]: 1060-745-365 mm , Hmotnosť: 15 kg , Napájacie napätie: 230V/50Hz ,

Cena s DPH: 444,44€ / ks

Cena bez DPH: 370,37€ / ks

Kód: 102602

skladom
6-25 ks

 

Stojanová zváracia stanica SFTD-1000 s dĺžkou zvaru 1000mm

Stojanová zváracia stanica SFTD-1000 s dĺžkou zvaru 1000mm

Pedálová impulzná zváracia stanica SFTD-1000 s dĺžkou zvaru 1000mm a šírkou 3mm pre zváranie a zatavovanie vreciek, obalov, igelitu na balenie tovaru a rukávov z PP, LDPE, HDPE, BOPP, PVC fólií. Táto pedálová impulzná zváračka sa skladá z kovového profilového stojanu, ktorého súčasťou je pedál, z ktorého vedie tyč (tiahlo) rovno k hornej čeľuste zváračky. Spodná lišta zváračky obsahuje vykurovací odporový drôt s dĺžkou 1000mm a šírkou 3mm, ktorý je potiahnutý teflónovou PTFE páskou, ktorá zabraňuje spekaniu plastových obalov k vykurovaciemu drôtu a zároveň vytvára vrúbkovaný vzor 3mm zvaru. Princíp činnosti je veľmi jednoduchý, po zošliapnutí pedálu dôjde k prítlaku hornej čeľuste k spodnej a zároveň k zopnutiu zvárania. To je riadené pomocou otočného regulátora, ktorým je možné regulovať dĺžku impulzu od 0 - 3 sekundy. Potrebná dĺžka impulzu je závislá od hrúbky zváranej fólie. Ovládanie ďalej obsahuje už len vypínač a kontrolky pre napájanie a zváranie. Po uvoľnení pedálu vrátia hornú čeľusť do pôvodnej polohy dve pružiny umiestnené zospodu pracovnej dosky.   Zváracia lišta je vybavená rezákom, ktorý umožňuje ľahké a rovné odrezanie zvarenej fólie. Zváračka je umiestnená na MDF pracovnej doske. Celá lavica je 74 cm vysoká. Zváračka je koncipovaná ako pracovisko, stačí k nej už len umiestniť stoličku a posadiť obsluhu. Vďaka zváracej stanici SFTD-800 sa obsluha toľko neunaví a jej produktivita značne vzrastie oproti klasickým pákovým impulzným zváračkám.   Upozornenie: dĺžka tavnej struny zváračky síce dosahuje deklarovanej dĺžky, však nie je úplne reálne efektívne zvárať vrecúška o rovnakej dĺžke. Obsluha by musela sáčok veľmi presne polohovať, aby kraje fólie boli presne položené na tavnej strune, čo by značne zvyšovalo potrebnú dobu pre zváranie. Ak by všetko nebolo presne napolohované, nedošlo by k riadnemu zvareniu okrajov a výsledný zvar by nebol vodotesný. Navyše sáčky / rukávy nemajú vždy presne zodpovedajúcu šírku, akú výrobca uvádza. Môže sa teda stať, že fóliový rukáv o šírke 600mm môže mať napríklad 603mm a už len vďaka tomu by nebolo reálne vodotesný zvar vyhotoviť. Preto vždy voľte zváračku fólii s dostatočnou rezervou. Rezerva by však nemala byť zbytočne vysoká, pretože v miestach, kde nedochádza ku zváraniu, sa tavný drôt vrátane teflónovej tkaniny a silikónového prítlačného tesnenia zbytočne prehrieva. Pre prácu s vrecúškami o šírke 40 cm je napríklad voľba zváračky s typovým značením 800 (a teda dĺžkou struny 80 cm) úplne nevhodná.  
Parametre výrobku: Typ zváračky: Stojanová , Výkon: 1000 W , Dĺžka topnej časti: 1000 mm , Dodávané s tavným drôtom šírky: 3 mm , Šírka zvaru: 3 mm , Časovač: 0,2-2 s , Rozmery (šírka - výška - hĺbka) [mm]: 1095-745-365 mm , Napájacie napätie: 230V/50Hz ,

Cena s DPH: 483,95€ / ks

Cena bez DPH: 403,29€ / ks

Kód: 102603

skladom
6-25 ks