Vakuovačky

Filtrovanie
78,91 €
5 160,91 €
Vákuovačka potravín a zváračka potravinárskych fólií SFS 110 je ideálnym kuchynským pomocníkom, ktorý vám pomôže predĺžiť životnosť potravín až päťnásobne. Už nebudete musieť vyhadzovať potraviny, ktoré podliehajú rýchlej skaze. Stačí ich zavákuovať a predĺžiť im tak expiráciu. Skaza potravín je spôsobovaná chemickými reakciami, ku ktorým dochádza, ak sú potraviny vystavené vzduchu, teplote, vlhkosti, účinkom enzýmov a rastu mikroorganizmov. Tento proces môžeme výrazne spomaliť uložením potravín vo vákuu. Vákuové balenie znižuje absolútny tlak vzduchu v sáčku tým, že odstraňuje kyslík. Kyslík obsiahnutý vo vzduchu spôsobuje kazenie potravín, pretože jeho účinkom dochádza k procesu oxidácie, ktorá zapríčiňuje stratu nutričných hodnôt, chuti a ďalších vlastností potravín.   Vakuovačka SFS 110 obsahuje vlastný účinný kompresor, ktorý z vrecka odsaje všetok vzduch a vytvorí čiastočné vákuum. Vakuovačka pracuje s vrúbkovanými (drážkovanými) vreckami do max. šírky 28cm. Použiť možno ako hotové prefabrikované sáčky pevných rozmerov či rukáv (tunel), z ktorého môžete odstrihnúť sáčok požadovaných rozmerov (šírka max. 28cm x požadovaná dĺžka). Vďaka možnosti použitia vakuovačky len ako zváračky fólií vytvoríte koncový zvar vrecka a pri vákuovaní sa vytvorí zvar druhý. Vakuovačkou možno teda použiť aj len ako zváračku fólií a to aj pre iné fólie, než tie vrúbkované. Nutné však použiť fólie o približne rovnakej hrúbke materiálu. Interval zvárania je pevne nastavený na 5 sekúnd. Šírka zvaru je 1mm. Výsledný zvar je veľmi pevný, dostatočne silný pre dlhodobé udržanie vákua. Používanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Stačí len otvorený koniec sáčku vložiť do vákuovacej komory, uzavrieť veko a stisnúť tlačidlo pre začiatok vákuovania. Po vytvorení vákua sa sáčok automaticky zvarí. Proces je možné kedykoľvek prerušiť. Pre zapnutie len zváracej lišty je vyhradené samostatné tlačidlo. Vákukovačka je vhodná predovšetkým pre vakuovánie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia, desiat a sypkých zmesí strácajúcich svoju arómu - čaje, kávy. Vákuovať je možné okrem potravín aj iné predmety. Zavákuované sáčky sú vhodné pre varenie metódou Sous-Vide. K vakuovačce SFS-110 je možné zakúpiť náhradný tavný drôt, pri objednávke drôtu pripíšte do poznámky k objednávke, že objednávate drôt pre SFS-110. Súčasťou balenia je 3m vrúbkovaná fólia šírky 28cm (tunel). Prívodný kábel je možné vytiahnuť v požadovanej dĺžke (obsahuje komoru pre navinutie kabela). Celková dĺžka prívodného kábla: 135cm. Hrúbka zváraných fólií: 0,17 - 0,29mm (170 - 290μ). Doba zvárania: 5s. Interval mezi jednotlivými cyklami: 80s. Vhodné pre sáčky so šířkou 20cm a 28cm z našej ponuky. Neskladujte vákuovačku s uzavretým vekom. Dlhodobá kompresia tesniacej gumy môže poškodiť jej tesniace vlastnosti.   
78,26€ / ks 65,22€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 07.10.2022 môže byť u Vás
Kód:
102166
Vákuová zváračka potravinových sáčkov a fólií QH-01 je ideálnym kuchynským pomocníkom, ktorý vám pomôže predĺžiť životnosť potravín. Vákuovanie potravín je veľmi rýchly a jednoduchý spôsob uchovávania potravín bez prístupu vzduchu, vďaka tomu zostanú v potravinách zachované vitamíny a minerály, bez prístupu vzduchu k potravinám nedochádza k rozmnožovaniu baktérií, nedochádza k vysychaniu alebo prenášaniu pachov. Čerstvé potraviny ako je mäso, ryby, zelenina či ovocie vydrží 2-5x dlhšie. Suché alebo zmrazené potraviny môžu byť skladované v mraziacom boxe po dobu 1-2 roky. Vákuované potraviny majú menší objem a sú tým pádom skladnejšie.   Používanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Vakuovačka pracuje s vrúbkovanými sáčkami a fóliami, jej čeľuste vedia vytvoriť zvar o maximálnej dĺžke 295mm. Stačí len otvorený koniec vrecka vložiť do vakuovacej komory, uzavrieť veko a stlačiť tlačidlo pre začatie vákuovania. Po vytvorení vákua sa vrecúško automaticky zvarí. Proces možno kedykoľvek prerušiť.   Vakukovačka je vhodná predovšetkým pre vákuovanie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia, desiat a sypkých zmesí strácajúce svoju arómu - čaju, kávy. Vákuovať možno okrem potravín aj iné predmety.   Zavakuované sáčky sú vhodné pre varenie metódou Sous-Vide.   Vakuovačku je možné použiť so všetkými rozmermi našich vákuovacích sáčkov, pretože vakuovací sáčok o šírke 300mm má už z výroby zvarené 6mm okraje z každej strany a celková šírka sáčkov bez okrajov je 288mm. Celková dĺžka prívodného kábla: 135cm. Hrúbka zváraných fólií: 0,10 - 0,29mm (100 - 290μ). Doba vákuovania: cca. 20 sekúnd (v závislosti na veľkosti zváracieho sáčku) Interval medzi jednotlivými cyklami: 40s.     Neskladujte vakuovačku s uzamknutým vekom. Dlhodobá kompresia tesniacej gumy môže spôsobiť jej netesnosť.  
78,26€ / ks 65,22€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 07.10.2022 môže byť u Vás
Kód:
103423
Vákuová zváračka potravinových sáčkov a fólií QH-02 je ideálnym kuchynským pomocníkom, ktorý vám pomôže predĺžiť životnosť potravín. Vákuovanie potravín je veľmi rýchly a jednoduchý spôsob uchovávania potravín bez prístupu vzduchu, vďaka tomu zostanú v potravinách zachované vitamíny a minerály, bez prístupu vzduchu k potravinám nedochádza k rozmnožovaniu baktérií, nedochádza k vysychaniu alebo prenášaniu pachov. Čerstvé potraviny ako je mäso, ryby, zelenina či ovocie vydrží 2-5x dlhšie. Suché alebo zmrazené potraviny môžu byť skladované v mraziacom boxe po dobu 1-2 roky. Vákuované potraviny majú menší objem a sú tým pádom skladnejšie. Vakuovačka pracuje s vrúbkovanými sáčkami, jej čeľuste vedia vytvoriť zvar o maximálnej dĺžke 290mm. Použiť možno ako hotové prefabrikované vrúbkované sáčky pevných rozmerov či rukáv (tunel), z ktorého môžete odstrihnúť sáčok požadovaných rozmerov (šírka max. 290mm x požadovaná dĺžka). Vďaka možnosti použitia vakuovačky len ako zváračky fólií vytvoríte koncový zvar vrecka a pri vákuovaní sa vytvorí zvar druhý. Vakuovačku možno teda použiť aj len ako zváračku fólií a to aj pre iné fólie, ako tie vrúbkované. Nutné však použiť fólie o približne rovnakej hrúbke materiálu. Interval zváranie je pevne nastavený na 6 sekúnd. Šírka zvaru je 1mm. Výsledný zvar je veľmi pevný, dostatočne silný pre dlhodobé udržanie vákua. Používanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Stačí len otvorený koniec vrecka vložiť do vákuovacej komory, uzavrieť veko a stlačiť tlačidlo pre začatie vákuovania. Po vytvorení vákua sa vrecúško automaticky zvarí. Proces možno kedykoľvek prerušiť. Pre zopnutie iba zváracej lišty je vyhradené samostatné tlačidlo. Vakukovačka je vhodná predovšetkým pre vákuovanie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia, desiat a sypkých zmesí strácajúce svoju arómu - čaju, kávy. Vákuovať možno okrem potravín aj iné predmety. Zavakuované sáčky sú vhodné pre varenie metódou Sous-Vide. Celková dĺžka prívodného kábla: 130cm. Hrúbka zváraných fólií: 0,10 - 0,29mm (100 - 290μ). Doba vákuovania: cca. 15 sekúnd (v závislosti na veľkosti zváracieho sáčku) Interval medzi jednotlivými cyklami: 30s.   Neskladujte vakuovačku s uzamknutým vekom. Dlhodobá kompresia tesniacej gumy môže spôsobiť jej netesnosť.  
104,35€ / ks 86,96€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 07.10.2022 môže byť u Vás
Kód:
103424
Veľká multifunkčná kuchynská vakuovačka s odsávaním, vakuovačka vie zvárať a vákuovať všetky bežné fólie a vákuovacie sáčky s vrúbkovaním s maximálnou šírkou zvaru až 340 mm, navyše disponuje funkciou odsávania, kedy možno pomocou adaptérov odsávať vzduch z fliaš aj z pohárov a misiek. Vákuovanie potravín je veľmi rýchly a jednoduchý spôsob uchovávania potravín bez prístupu vzduchu, vďaka tomu zostanú v potravinách zachované vitamíny a minerály, bez prístupu vzduchu k potravinám nedochádza k rozmnožovaniu baktérií, nedochádza k vysychaniu alebo prenášaniu pachov. Čerstvé potraviny ako je mäso, ryby, zelenina či ovocie vydrží 2-5x dlhšie. Suché alebo zmrazené potraviny môžu byť skladované v mraziacom boxe po dobu 1-2 roky. Vákuované potraviny majú menší objem a sú tým pádom skladnejšie. Najväčšou prednosťou tejto vakuovačky je, dĺžka zváru až 340mm! Väčšina vyrábaných vakuovačiek nevie vytvoriť zvar s dĺžkou viac než 290-300mm. Táto Vakuoačka disponuje funkciou odsávania, spoločne s vakuovačkou dostanete uzáver fľaše a uzáver pre poháre s miskami s rozmerom hrdla 80-110mm, a hadičku,, ktorá sa jedným koncom pripojí do vakuovačky a na druhý sa pripojí jeden z adaptérov, ktorý sa nasadí na fľašu alebo pohár, z ktorej sa po stlačení jedného tlačidla odsaje všetok vzduch. Takto možno uchovávať dlhšiu dobu napríklad otvorené fľaše s vínom, sirupy a poháre či misky s jedlom, ktoré sa na vzduchu rýchlo kazia. Vákuovanie sáčkov a fólii je veľmi jednoduché a intuitívne. Vakuovačka pracuje s vrúbkovanými sáčkami a fóliami, jej čeľuste vedia vytvoriť zvar s maximálnou dĺžkou 340 mm. Stačí len otvorený koniec vrecka vložiť do vakuovacej komory, uzavrieť veko a stlačiť príslušné tlačidlo pre začatie vákuovania. Po vytvorení vákua sa vrecúško automaticky zvarí. Proces možno kedykoľvek prerušiť. Vakuovačka má integrovaný zásobník na fólie a sáčky v rolke a tiež nôž, ktorým možno jednoducho a bezpečne odrezať požadovanú dĺžku vrecka či fólie.   Vákuovačka je vhodná predovšetkým pre vákuovanie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia, desiat a sypkých zmesí strácajúce svoju arómu - čaju, kávy. Vákuovať možno okrem potravín aj iné predmety.   Zavakuované sáčky sú vhodné pre varenie metódou Sous-Vide.   Vakuovačka disponuje niekoľkými režimami:   Obsah balení: vakuovačka, hadička pro připojení externích adaptérů, dva externí adaptéry pro láhev a sklenice 80-110mm. Automatický režim: pre bežné potraviny, ovocie a zeleninu. Silné vákuovanie suchých potravín: veľmi silné vákuovanie vhodné napríklad pre vákuovanie ryže alebo čajov, dĺžka vákuovania sa predĺži na 15-40 sekúnd. Vákuovanie vlhkých potravín: vhodné pre vákuovanie akýchkoľvek vlhkých potravín. Vákuovanie krehkých potravín: Jedná sa o režim, v ktorom dĺžku vákuovania ovláda užívateľ a možno tak vákuovať aj mäkké potraviny napríklad pečivo. Marinovanie: vakuovačkoa niekoľkokrát vysaje a opäť nafúkne vzduch do vrecka s potravinou, týmto režimom dochádza k lepšiemu vstrebaniu marinády do mäsa. Zváranie: tento režim slúži na zváranie bez vákuovania napríklad pri výrobe sáčkov z fólie. Nafukovanie: vakuovačka namiesto vysatia vzduchu sáčok naopak nafúkne a vytvorí tak vzduchový vankúš, ktorý slúži ako ochrana pri prevoze potravín, napríklad pri už otvorených vreckách s chipsami alebo krekrami.     Obsah balenia: vakuovačka, hadička pre pripojenie externých adaptérov, dva externé adaptéry pre fľašu a poháre 80-110mm.  
198,26€ / ks 165,22€ bez DPH
skladom6-25 ks Pozajtra 07.10.2022 môže byť u Vás
Kód:
103491
Dvojitá vakuovačka DZ-400-2SX so značením exspiračných a výrobných dát. Dvojitá vysokozáťažová priemyselná nerezová vákuovacia balička vhodná pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov, ktoré je vhodné skladovať vo vákuu pre dlhšiu životnosť. Ideálny ako pomocník do kuchyne, pre vákuovanie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia a sypkých zmesí strácajúcich svoju arómu - čaju, kávy. Dvojkomorový systém urýchľuje celý proces vákuovania a zamedzuje nežiaducim prestojom obsluhy stroja. Model DZ-400-2SX má dve vákuovacie komory (každá s rozmerom: 370x430x120mm ŠxHxV) ktoré je možné pri vákuovaní používať striedavo pre urýchlenie vákuovania a prípravy. Ďalšou špecialitou tejto vakuovačky je možnosť vyrazenie exspiračných či iných dát priamo do obalu v mieste zvaru vrecúška pomocou silikónových vložiek s číslami, ktoré sa vkladajú do prítlačnej zváracej lišty. Výška dna komory (pracovná výška) je 77cm od zeme. Horné veko dvojkomorovej vákuovačky je preklápacie: posunom rukou možno veko preklopiť na pravú či ľavú vákuovaciu komoru, teda je možné vždy v jednej komore vákuovať a v druhej pripravovať potraviny / materiál na ďalšie vákuovanie. Tento spôsob práce s vakuovačkou zamedzí prestojom a urýchli celý proces balenia. Veko vákuovačky je upevnené po stranách baliaceho stroja na kovových ramenách a ľahkým pohybom rúk ho stačí presúvať z jednej strany na druhú a následne priklopiť, pohyb s vekom nevyžaduje veľkú silu a zvládne ho každý. Proces zvárania je spustený automaticky pritlačením veka na ľavú či pravú komoru. Zváracie lišty, ktoré uzatvárajú zavákuovaný obal v obale vytvára zvar so šírkou 11 mm. Vo vákuovačke sú celkom 4 lišty (v každej komore dve) Celková dĺžka jednej lišty je 400mm = zvar jedného vrecka je maximálne 400mm. V komore je možné vákuovať viacero vrecúšok naraz, maximálna veľkosť jedného či súčet viac sáčkov / vákuovaných predmetov je 420x360x110mm. Na odsávanie vzduchu slúži výveva, ktorá je napojená na veko vákuovačky, cez ktoré je odsávaný vzduch, po ukončení procesu vákuovania dôjde k automatickému odskočeniu veka. Vďaka komorovému prevedeniu možno používať aj hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie vrecká sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné pre vákuové baličky s externým saním. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania a chladenia pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia. Pri vákuovaní možné rovno do obalu (v mieste zvaru) značiť (vytlačiť) napríklad dátum spotreby či číslo šarže. Prítlačné zváracie lišty sú z jednej strany hladké a z druhej strany majú malé otvory s medzerami (cca 2,5mm) tieto otvory slúžia k vkladaniu silikónových valčekov s číslicami (súčasťou balenia) číslice s výškou 3mm sú potom vyrazené do obalu v mieste zvaru. Týmto spôsobom možno vysádzať do lišty jednotlivé číslice a veľmi rýchlo a ľahko vyraziť do obalov najrôznejšie dáta ako je dátum výroby či exspirácie. Súčasťou balenia je sada znakov: 12ks od každej číslice 0-9. Obsluha stroja je veľmi jednoduchá: Ovládací panel obsahuje iba tlačidlá na nastavenie dĺžky vákuovania 1-99s, nastavenie teploty zvárania sáčkov v troch stupňoch a nastavenie času pre zváranie 0,1-9,9s. Pre rýchlu kontrolu tlaku vo vnútri komory pri vákuovaní slúži analógový budík. Celý stroj je vyrobený z nerezu, je veľmi robustný a stojí na kolieskach s brzdou, možno tak ľahko presúvať, prevedenie je prispôsobené náročným prevádzkam, čistenie je vďaka použitým materiálom veľmi ľahké. K zariadeniu nie je dodávaný potravinársky certifikát.  
5 118,26€ / ks 4 265,22€ bez DPH
skladom1 ks
Kód:
103935
Poloautomatická stolná balička s funkciou zvárania, vákuovania a plnenia ochrannou (modifikovanou) atmosférou s dĺžkou zvaru až 500mm. Balička je určená na balenie výrobkov, zdravotníckeho materiálu a potravín do vzduchotesne uzavretých obalov s možnosťou vákuovania či plnenie ochrannou atmosférou. Zariadenie je možné využívať: 1) len ako baličku / zváračku 2) ako externú vaukovačku 3) baličku potravín s plnením obalov modifikovanou atmosférou. Vákuovaním či balením potravín do ochrannej atmosféry dochádza k výraznému predĺženiu doby trvanlivosti produktov ako sú: Zelenina, pečivo, mäso a mäsové výrobky, ryby, syry, hotové jedlá, čaje, káva, bylinky či korenie alebo oriešky. Pre balenie potravín do modifikovanej atmosféry sa používajú plyny: Dusík, Kyslík a Oxid uhličitý. Do vrecka je možné mimo modifikované atmosféry plniť pomocou kompresora iba vzduch, ktorý môže plniť ochrannú funkciu: nafúknutý sáčok chráni zabalený tovar. Balička je kompatibilná so všetkými typmi zvariteľných sáčkov a obalov či už sa jedná o priehľadné alebo potlačené sáčky, sáčky s hliníkovou vrstvou (bariérové), alebo obaly vyrobené z netkanej textílie či papiera. Baliace zariadenie si poradí s klasickým vrúbkovaným vákuovacím obalom ale hlavne aj s lacnejším hladkým obalom pre vákuovanie. Celé zariadenie je vyhotovené z nerezovej ocele, ktorá je vhodná pre styk s potravinami, balička je určená pre postavenie na pracovný stôl a je vybavená baliacim pultom s rozmermi (600x300mm ŠxH), ktorý slúži na pokladanie baleného tovaru v sáčku. Po vložení vrecka medzi čeľuste stačí spustiť proces balenia pedálom a následne ich podľa vopred nastavených funkcií vykonaný proces balenia. Balička je vybavená impulznou zváračkou s maximálnou dĺžkou zvaru až 500mm, šírka zvaru je 8mm. Pre vákuovanie a plnenie plynom je balička vybavená plochým nátrubkom, ktorý automaticky zájde medzi zváracie čeľuste (pri plnení a vákuovaní) a následne sa zasunie späť aby bolo možné obal vzduchotesne zvariť. Pre vákuovanie slúži integrovaná výveva 72L / min, pre plnenie ochranou atmosférou je potrebné do baličky zapojiť fľašu s plynom vybavenú reguláciou tlaku. Ako vstup pre plyn je na boku zariadenia pripravená rýchlospojka pre hadice s priemerom 8mm. Zariadenie má 3 funkcie: zváranie, vákuovanie a plnenie ochrannou atmosférou. Funkcia vákuovania a plnenia je možné zapnúť či vypnúť. Po vložení vrecka medzi čeľuste baličky a stlačenia nožného pedála dôjde k zovretiu čeľustí, ktoré držia vrecúško a následnému vákuovaniu, plneniu a zváraniu. Podľa potreby možno funkcie vákuovania a plnenia vypnúť, alebo využiť len jednu z funkcií. Zariadenie umožňuje pohodlne nastaviť všetky potrebné parametre: čas vákuovania: 0-200s, čas plnenia 0-200s, čas zvárania 0-8s, čas chladenia 0-50. Proces zvárania je možné spúšťať manuálne pedálom podľa potreby, alebo možno využiť poloautomatický režim balenia: nastavenie intervalu 0-100s kedy podľa nastaveného času dochádza k automatickému opakovaniu balenia a obsluha iba vkladá sáčky do čeľustí baličky. V poloautomatickom režime je navyše možné nastaviť počet opakovaní 0-999 po ktorých sa stroj zastaví, baliace zariadenie disponuje tiež funkciou počítania, vďaka tomu má obsluha zariadenia neustály prehľad o počte už zabaleného tovaru. Zariadenie nie je vybavené reguláciou tlaku plynu (modifikovanej atmosféry) teda je k zariadeniu nutné pripojiť aj regulátor tlaku plynu. Maximálny doporučený tlak plynu je 0,4 MPa. Všetky časti stroja, ktoré prichádzajú pri činnosti do styku s dávkovanými potravinami sú vyrobené z "potravinárske" nereze: NEREZOVÁ OCEĽ 1.4301, ČSN 17 240, AISI 304. Ktorej chemické zloženie vyhovuje norme na použitie výrobkov pre potraviny. Obsah balenia: Balička potravín, napájací kábel, náhradný zvárací drôt, pedál.
1 502,61€ / ks 1 252,17€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
104233
Stolná komorová vákuovačka AS-3 pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov, ktoré je vhodné skladovať vo vákuu pre dlhšiu životnosť. Ideálne pre vákuovanie sypkých zmesí strácajúcich svoju arómu - čaju, kávy. Vákuovanie s touto vakuovačkou je veľmi ľahké, do komory vakuovačky sa uloží sáčok s obsahom, ktorého otvor sa umiestní na zváraciu lištu v mieste, kde chcete vyhotoviť zvar. Po uložení sáčku sa jednoducho sklopí transparentné veko a začne odsávanie vzduchu. Po krátkom pridržaní veka sa veko tlakom samo utesní a proces je ďalej automatizovaný. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie odsávania začne zváranie sáčkov - opäť v nastavenom časovom intervale (podľa hrúbky materiálu). Po zvarení nastáva proces chladenia prilepeného spoja, ktorý je dôležitý pre dostatočné vytvrdnutie zvaru. Po vytvrdnutí dôjde k napusteniu vzduchu späť do komory a práve v tejto fáze dôjde k viditeľnému zmršteniu sáčkov vplyvom rozdielu tlaku okolia a samotného prilepeného vrecka. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto stolová komorová zváračka je svojím objemom komory určená predovšetkým pre zvárania menších objemov - 1 až 3 vákuové sáčky v jednom cykle. Komora vákuovej baličky AS-3 má rozmery 336 (š) x 250 (v) x 90 (h) mm. Zváracia lišta má aktívnu dĺžku 31cm a šírku zvaru 5mm. Výsledný zvar má pozdĺžne vrúbkovanie. Vákuová balička AS-3 umožňuje nastavenie času odsávania vzduchu v intervale 0 - 99s, dobou zvárania 0 - 9.9s a dĺžku chladenia 0 - 9.9s. Rozsah týchto hodnôt je plne dostatočný pre zavákuovanie akéhokoľvek typu produktu. Či už ide o vákuovanie potravín alebo vákuovanie napr. elektronických súčiastok podliehajúcich oxidácii alebo vzdušnej vlhkosti. Možno použiť aj pre vákuovanie potravín pre varenie vo vákuu metódou Sous-vide. Vákuovačka má tiež tlačidlo pre núdzové vypnutie (emergency stop) pre korekciu prípadnej chyby - napríklad zle položeného vrecka na zváraciu lištu. Vákuovačka AS-3 je celokovová (leštený plech). Veko je vyrobené zo silného transparentného plexiskla s hrúbkou 20mm. Ku spusteniu odsávania dochádza práve v momente zatvorenia veka. Veko možno tiež zaaretovať v zatvorenej polohe pomocou zámku na bočnej strane šasi v čase jej nepoužívania. Zabránite tak vniknutiu prachu. Vákuovacia balička disponuje tiež pamäťou, takže si pamätá posledné nastavenie aj po odpojení z elektrickej siete. Príkon AS- 3 je v špičke (zvárania) 1350W. Pri odsávaní príkon je len 270W. V útrobách vákuovej baličky sa skrýva výkonné olejové čerpadlo, s prietokom 1.3l / sekundu, ktoré zaisťuje dostatočne rýchle odčerpanie vzduchu. Doba potrebná pre odsatie vzduchu sa u potravín pohybuje v intervale 30 - 60 sekúnd. V ovládacom paneli je prítomný tiež tlakomer pre sledovanie aktuálneho tlaku v komore. Vďaka komorovému prevedeniu možno používať aj hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie vrecká sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné pre vákuové baličky s externým saním. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania a chladenia pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia.   Zvárací drôt aj páska z teflónových vlákien, ktorou je tavný drôt prekrytý, sa časom opotrebovávajú a možno ich vymeniť - nájdete ich v náhradných dieloch. Súčasťou výrobku nie je certifikát na používanie v gastronómii. Parametre: rozmery prístroja: 390 (š) x 380 (v) x 330 (h) mm rozmery komory: 336 (š) x 250 (v) x 90 (h) mm zváracia lišta: 1 x 310mm šírka zvaru: 5mm vákuová pumpa: olejová 1.2l / s doba vákuovania nastaviteľná 0-99 s doba zvárania 0 - 9.9 s doba chladenia 0 - 9.9 s napájanie: 230V 50Hz príkon: 270W / 1350W (odsávanie, zváranie) hmotnosť: 21kg  
813,91€ / ks 678,26€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102416
Komorová vákuová balička AS-6S pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov určených pre vákuové balenie s dvoma čerpadlami a zváracími lištami (31cm) vhodná pre spracovanie väčšieho objemu výrobkov v jednom cykle. Vákuovanie potravín a ďalšieho tovaru v tejto samostatne stojacej komorovej vákuovej baličke je veľmi jednoduché. Do komory vakuovačky sa uložia vrecká, na zavákuovanie a ich konce sa umiestnia na jednu z dvoch tavných líšt. Po naplnení komory sa jednoducho sklopí transparentné veko, čo spustí odsávanie vzduchu. Po krátkom pridržaní veka sa veko tlakom samo utesní a proces je ďalej automatizovaný. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie odsávanie začne zváranie sáčkov - opäť v nastavenom časovom intervale. Po zvarení nastáva proces chladenia prilepeného spoja a následne k napusteniu vzduchu späť do komory. Práve v tejto fáze dôjde k viditeľnému zmršteniu sáčkov vplyvom rozdielu tlaku okolia a samotného prilepeného vrecka. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto komorová vákuovačka umožňuje vákuovanie niekoľkých výrobkov v jednom cykle práve vďaka svojej veľkosti a dvom zváracím lištám. Komora tejto vákuovej baličky je 337 (š) x 260 (v) x 164 (h) mm, čo v praxi znamená napríklad zatavenie až 6 čajových / kávových vrecúšku v jednom cykle. Vákuová balička AS-6S umožňuje nastavenie času odsávania vzduchu v intervale 0 - 99s, dobou zvárania 0 - 9.9s a dĺžku chladenia 0 - 9.9s. Rozsah týchto hodnôt je plne dostatočný pre zavákuovanie akékoľvek typu produktu. Či už ide o vákuovanie potravín alebo vákuovanie napr. elektronických súčiastok podliehajúcich oxidácii. Súčasťou nastavenia aj možnosť voľby jednej alebo dvoch zváracích líšt. Ak zatavujú obmedzené množstvo produktov, je možné použiť len jednu lištu pre úsporu energie a zmiernenie opotrebenia. Zváracie drôty a páska z teflónových vlákien, ktorou je tavný drôt prekrytý, sa časom opotrebovávajú a možno ich vymeniť - nájdete ich v náhradných dieloch. Vákuovačka má tiež tlačidlo pre núdzové vypnutie (emergency stop) pre korekciu prípadnej chyby - napríklad zle položeného vrecka na zváraciu lištu. Vákuovačka AS-6S je v nerezovom prevedení, plášť aj vaňa, mimo zadný kryt. Veko je vyrobené zo silného transparentného plexiskla s hrúbkou 20mm. Ku spusteniu odsávania dochádza práve v momente zatvorenie veka. Veko možno tiež zaaretovať v zatvorenej polohe pomocou dvoch zámkov po stranách zariadenia v čase jej nepoužívania. Zabránite tak vniknutiu prachu. Vákuovacia balička disponuje tiež pamäťou, takže si pamätá posledné nastavenie aj po odpojení z elektrickej siete. Príkon AS-6S je v špičke (zvárania) 2.9kW, možno ju teda prevádzkovať len s dostatočne dimenzovaným ističom 16A +. V útrobách vákuovej baličky sa skrývajú dve výkonné olejové čerpadlá, každé s prietokom 1.8l / sekundu, ktoré zaisťujú dostatočne rýchle odčerpanie vzduchu. Doba potrebná pre odsatie vzduchu sa u potravín pohybuje v intervale 30 - 60 sekúnd. Ovládací panel ponúka okrem tlačidla zapnutia prístroja hneď tri segmentové displeje vrátane ovládacích tlačidiel pre zmenu veličín, tlačidlá pre voľbu aktivovaných zváracích líšt a tlačidlo pre núdzové ukončenie procesu. V ovládacom paneli je prítomný tiež tlakomer, vďaka ktorému je možné sledovať aktuálny podtlak. Vďaka komorovému prevedeniu možno používať aj hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie vrecká sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné na klasické kuchynské vákuové baličky bez komory. Súčasťou vakuovačky je aj sada 12 plastových nádob v tvare kvádra (6 väčších a 6 menších) pre vytvarovanie výsledného zavakuovaného obalu. Poznáte napríklad z mletej kávy (tehla). Ďalej je súčasťou balenia niekoľko rôzne širokých penových podložiek, ktorými možno nastaviť hĺbku vane tak, aby konce vreciek dosiahli na zváraciu lištu. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania a chladenia pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia.   Parametre: rozmery prístroja: 400 (š) x 710 (v) x 450 (h) mm rozmery komory: 337 (š) x 260 (v) x 164 (h) mm zváracia lišta: 2 x 310mm šírka zvaru: 5mm vákuová pumpa: 2x olejová 1.8l / s doba vákuovania nastaviteľná 0-99 s doba zvárania 0 - 9.9 s doba chladenia 0 - 9.9 s napájanie: 230V 50Hz príkon: 600W / 2800W (min 16A istič) hmotnosť: 38kg
1 299,13€ / ks 1 082,61€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102417
Veľkokapacitná komorová vákuová balička AS-10L pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov, ktoré je potrebné skladovať vo vákuu s dvomi zváracími lištami pre vákuovanie a zatavovanie veľkého objemu výrobkov naraz. Proces vákuovania potravín v tejto samostatne stojacej komorovej vákuovej baličke je veľmi jednoduchý a zvládne ho po krátkom zaškolení i dieťa. Do komory vakuovačky sa uložia vrecká, na zavákuovanie a ich konce sa umiestnia v jednej z dvoch tavných líšt. Po naplnení komory sa jednoducho sklopí transparentné veko a začne odsávanie vzduchu. Po krátkom pridržaní veka sa veko tlakom samo utesní a proces je ďalej automatizovaný. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie odsávania začne zváranie sáčkov - opäť v nastavenom časovom intervale. Po zvarení nastane proces chladenia prilepeného spoja a následne k napusteniu vzduchu späť do komory. Práve v tejto fáze dôjde k viditeľnému zmršteniu vreciek vplyvom rozdielu tlaku okolia a samotného prilepeného vrecka. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto komorová vákuovačka umožňuje váukovanie mnohých výrobkov v jednom cykle práve vďaka svojej veľkosti a dvom zváracím lištám. Komora tejto vákuovej baličky je oproti iným vákuovačkám na trhu bežne dostupným veľká 680 (š) x 370 (v) x 165 (h) mm, čo v praxi znamená napríklad zatavenia 12 čajových / kávových vrecúšku v jednom cykle. Vákuová balička AS-10L umožnuje nastavenie času odsávania vzduchu v intervale 0 - 99s, dobou zváranie 0 - 9.9s a dĺžkou chladenia 0 - 9.9s. Rozsah týchto hodnôt je plne dostatočný pre zavákuovanie akéhokoľvek typu produktu. Či už ide o vákuovania potravín alebo vákuovania napr. Elektronických súčiastok podliehajúcich oxidácii. Súčasťou nastavenia je aj možnosť voľby jednej alebo dvoch zváracích líšt. Ak zatavujete obmedzené množstvo produktov, je možné použiť len jednu lištu pre úsporu energie a zmiernenie opotrebenia. Zváracie drôty a páska z teflónových vlákien, ktorou je tavný drôt prekrytý, sa časom opotrebovávajú a možno ich vymeniť - nájdete ich v náhradných dieloch. Vakuovačka má tiež tlačidlo pre núdzové vypnutie (emergency stop) pre korekciu akékoľvek chyby - napríklad zle položeného vrecka na zváracej lište. Vákuovačka AS-10L 260b je v nerezovom vyhotovení - plášť aj vaňa. Veko je vyrobené zo silného transparentného plexiskla s hrúbkou 23.85mm. K spusteniu odsávania dochádza práve v momente zatvorenie veka. Veko možno tiež zaaretovať v zatvorenej polohe pomocou dvoch zámkov po stranách zariadenia v čase jej nepoužívania. Zabránite tak vniknutiu prachu. Vákuovacia balička disponuje tiež pamäťou, takže si pamätá posledné nastavenie aj po odpojení z elektrickej siete. Príkon AS-10L je v špičke (zváranie) 2.9kW, možno ju teda prevádzkovať len s dostatočne dimenzovaným ističom 16A +. V útrobách vákuovej baličky sa skrývajú dve výkonné olejové čerpadlá, každé s prietokom 1.5l / sekundu (3.3CFM), ktoré zaisťujú dostatočne rýchle odčerpanie vzduchu. Doba potrebná pre odsatie vzduchu sa u potravín pohybuje v intervale 30 - 60 sekúnd. Ovládací panel ponúka okrem tlačidla zapnutia prístroja hneď tri segmentové displeje vrátane ovládacích tlačidiel pre zmenu veličín, tlačidlá pre voľbu aktivovaných zváracích líšt a tlačidlo pre núdzové ukončenie procesu. V ovládacom paneli je prítomný tiež tlakomer. Vďaka komorovému prevedenie je možné používať aj hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie vrecká sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné pre vákuové baličky s externým saním. Súčasťou vakuovačky je aj sada 24 plastových nádob v tvare kvádra (12 väčších a 12 menších) pre vytvarovanie výsledného zavakuovaného obalu. Poznáte napríklad z mletej kávy (tehla). Ďalej je súčasťou balenia niekoľko rôzne širokých penových podložiek, ktorými možno nastaviť hĺbku vane tak, aby konce vreciek dosiahli na zváracie lišty. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania a chladenia pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia.  
1 794,78€ / ks 1 495,65€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
101918
Stolná komorová vákuová balička DF250-C pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov, ktorým sa po zavakuovaní predĺži dátum expirácie. Ideálne do kuchýň či už doma alebo v reštauráciách pre vákuovanie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia a sypkých zmesí strácajúcich svoju arómu - napríklad čaju alebo kávy. Zavakuovánie potravín v tejto stolovej komorovej vákuovej baličke je veľmi rýchle a jednoduché. Do komory vakuovačky sa uloží vákuový sáčok s obsahom, ktorého otvor sa umiestni na zváraciu lištu v mieste, kde chcete vyhotoviť zvar. Po uložení vrecúšok sa jednoducho sklopí vypuklé transparentné veko a začne odsávanie vzduchu podľa zvoleného časového intervalu. Po krátkom pridržaní veka sa veko tlakom samo utesní a proces je ďalej automatizovaný. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie odsávania dôjde k zvareniu konca vrecka podľa nastavenej intenzity v závislosti od hrúbky zváraného materiálu.Po zvarení zostane chvíľu komora uzavretá a v tomto krátkom momente dôjde k ochladeniu zvaru, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Po vytvrdnutí dôjde k napusteniu vzduchu späť do komory a práve v tejto fáze dôjde k viditeľnému zmršteniu sáčkov vplyvom rozdielu tlakov. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto komorová zváračka disponuje plynovým piestom, ktorý otvára veko viac plynulejšie, než je tomu u iných modelov disponujúcich iba vratnou pružinou, ktorá má tendenciu veko "vystreliť". Táto stolová komorová zváračka je svojím objemom komory určená predovšetkým pre zváranie jedného či dvoch vákuových sáčkov v jednom cykle. Komora vákuovej baličky DF250-C má vnútorné rozmery 274 (š) x 230 (v) x 60 (h) mm. Zváracia lišta má aktívnu dĺžku 25cm a šírku zvaru 7,5mm. Vákuová balička DF250-C umožňuje nastavenie času odsávania vzduchu a dĺžku zvárania. Rozsah týchto hodnôt je plne dostatočný pre zavákuovanie akéhokoľvek typu produktu. Či už ide o vákuovanie potravín alebo vákuovanie napr. Elektronických súčiastok podliehajúcich oxidácii alebo vzdušnej vlhkosti. Možno použiť aj pre vákuovanie potravín pre varenie vo vákuu metódou Sous Vide. Vákuovačka má tiež tlačidlo pre núdzové vypnutie (emergency stop) pre korekciu prípadnej chyby - napríklad zle položeného vrecka na zváraciu lištu. Konštrukcia a použité materiály zaručujú vysoký hygienický štandard a dlhodobú životnosť. Vákuovačka DF250-C je celokovová, vaňa vakuovačky je zo silného a odolného materiálu. Veko je vyrobené zo silného transparentného plexiskla s hrúbkou 20mm s vydutím, vďaka ktorému je možné do vakuovačky vložiť objemnejšie vákuové sáčky než je hĺbka samotnej vane. Vydutie zväčšuje priestor o ďalších 50mm. K spusteniu odsávania dochádza práve v momente uzavretia veka. Veko možno tiež zaaretovať v zatvorenej polohe pomocou záklopky v čase jej nepoužívania. Zabránite tak vniknutiu prachu. Vákuovacia balička disponuje tiež pamäťou, takže si pamätá posledné nastavenie aj po odpojení z elektrickej siete. Príkon DF250-C je v špičke (zvárania) 1,4 kW. Príkon v čase vákuovanie je 380W. V útrobách vákuovej baličky sa skrýva výkonné olejové čerpadlo, s prietokom 1l / sekundu (2CFM), ktoré zaisťuje dostatočne rýchle odčerpanie vzduchu. V ovládacom paneli je prítomný tiež tlakomer pre sledovanie aktuálneho tlaku v komore. Maximálna doba odsávania je 45s. Vďaka komorovému prevedeniu je možné používať aj klasické hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie sáčky sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné na vákuové baličky s externým saním. Obstarávacia cena vákuových baličiek s externým saním je síce nižšia, ale v dlhšom časovom horizonte prevádzky, sa komorová vákuová balička ekonomicky oplatí, už len z dôvodu vysokej ceny vrúbkovaných vrecúšok, ktoré sú podmienkou pre fungovanie malých kuchynských vákuovačiek bez komory. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie sáčky z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia.   Zvárací drôt aj páska z teflónových vlákien, ktorou je tavný drôt prekrytý, sa časom opotrebovávajú a možno ich vymeniť. Súčasťou výrobku nie je certifikát na používanie v gastronómii.
1 356,52€ / ks 1 130,43€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102427
Nerezová stolná komorová vákuová balička DZ-260b pre vákuovanie a zatavovanie potravín a ďalších výrobkov, ktoré je vhodné skladovať vo vákuu pre dlhšiu životnosť. Ideálny pomocník do kuchyne, pre vákuovanie mäsa, rýb, zeleniny, ovocia a sypkých zmesí strácajúce svoje arómu - čaju, kávy. Proces vákuovania potravín v tejto stolnej komorovej vákuovej baličke je veľmi jednoduchý a zvládne ho po krátkom zaškolení i dieťa. Do komory vakuovačky sa uloží vákuový sáčok s obsahom, ktorého otvor sa umiestni na zváraciu lištu v mieste, kde chcete vyhotoviť zvar. Po uložení sáčku sa jednoducho sklopí transparentné veko a začne odsávanie vzduchu. Po krátkom pridržaní veka sa veko tlakom samo utesní a proces je ďalej automatizovaný. Po dokončení nastavenej časovej sekvencie odsávania začne zváranie vrecka - opäť v nastavenom časovom intervale (podľa hrúbky materiálu).Po zvarení nastane proces chladenia prilepeného spoja, ktorý je dôležitý pre dostatočné vytvrdenie zvaru. Po vytvrdnutí dôjde k napusteniu vzduchu späť do komory a práve v tejto fáze dôjde k viditeľnému zmršteniu vrecka vplyvom rozdielu tlaku okolia a samotného prilepeného vrecka. Po napustení vzduchu do komory sa veko automaticky otvorí. Táto stolová komorová zváračka je svojím objemom komory určená predovšetkým pre zváranie jedného či dvoch vákuových vreciek v jednom cykle. Komora vákuovej baličky DZ-260 má rozmery 280 (š) x 390 (v) x 51 (h) mm. Zváracia lišta má aktívnu dĺžku 25cm a šírku zvaru 10mm Vákuová balička DZ-260b umožňuje nastavenie času odsávania vzduchu v intervale 0 - 99s, dobou zvárania 0 - 9.9s a dĺžkou chladenia 0 - 9.9s. Rozsah týchto hodnôt je plne dostatočný pre zavakuovánie akéhokoľvek typu produktu. Či už ide o vákuovanie potravín alebo vákuovanie napr. Elektronických súčiastok podliehajúcich oxidácii alebo vzdušnej vlhkosti. Možno použiť aj pre vákuovanie potravín pre varenie vo vákuu metódou Sous vide. Vakuovačka má tiež tlačidlo pre núdzové vypnutie (emergency stop) pre korekciu akékoľvek chyby - napríklad zle položeného vrecka na zváraciu lištu. Vakuovačka DZ-260b je v nerezovom vyhotovení - plášť aj vaňa. Veko je vyrobené zo silného transparentného plexiskla s hrúbkou 20mm s vydutím, vďaka ktorému je možné do vakuovačky vložiť objemnejšie vákuové sáčky než je hĺbka samotnej vane. Vydutie zväčšuje priestor o ďalších 50mm. K spusteniu odsávania dochádza práve v momente zatvorenie veka. Veko možno tiež zaaretovať v zatvorenej polohe pomocou záklopky v čase jej nepoužívania. Zabránite tak vniknutiu prachu. Vákuovacia balička disponuje tiež pamäťou, takže si pamätá posledné nastavenie aj po odpojení z elektrickej siete. Príkon DZ-260b je v špičke (zvárania) 0,7 kW. V útrobách vákuovej baličky sa skrýva výkonné olejové čerpadlo, s prietokom 1l / sekundu (2CFM), ktoré zaisťuje dostatočne rýchle odčerpanie vzduchu. Doba potrebná pre odsatie vzduchu sa u potravín pohybuje v intervale 30 - 60 sekúnd. V ovládacom paneli je prítomný tiež tlakomer pre sledovanie aktuálneho tlaku v komore. Vďaka komorovému prevedenie je možné používať aj hladké sáčky pre vákuovanie. Hladké vákuovacie vrecká sú výrazne lacnejšie ako vrúbkované vákuovacie vrecúška, ktoré sú zas nevyhnutné na vákuové baličky s externým saním. Možno použiť klasické vrúbkované sáčky, hladké sáčky, sáčky s kovovou fóliou (metalizované) a ďalšie vrecká z materiálov PE, PP a PET. Vždy je však potrebné nastaviť vhodnú dobu zvárania a chladenia pre daný materiál k dosiahnutiu pevného zatavenia.   Zvárací drôt aj páska z teflónových vlákien, ktorou je tavný drôt prekrytý, sa časom opotrebovávajú a možno ich vymeniť - nájdete ich v náhradných dieloch. Súčasťou výrobku nie je certifikát pre použitie v gastronómii.  
1 497,39€ / ks 1 247,83€ bez DPH
skladom2-5 ks
Kód:
102016
Celkový počet výrobkov: 11